Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakoś dobry CD do cs55a i tannoy,używany ,z dobrym ciepłym dacie ;chce zacząć zbierać płyty bo striming mnie nie ciągnie jakoś ,pozdrawiam

Chwalony Audiolab 8200CD lub 8300CD może coś z tych.

 

Jest jeszcze Cayin CDT-15B na OLX.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę około 3tysiące

Z takim budżetem celowałbym na przykład w Audio Note CD2, CD3 z drugiej ręki (CD1 skreślam, to znacznie gorsza konstrukcja).

CD2 i CD3 mają świetne przetworniki, dobrą lampową analogówkę, i co najważniejsze, tanie i dostępne lasery. Świetnie zgrywają się z większością lampowców. Za to z niektórymi tranzystorowcami bardzo się nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem celowałbym na przykład w Audio Note CD2, CD3 z drugiej ręki (CD1 skreślam, to znacznie gorsza konstrukcja).

CD2 i CD3 mają świetne przetworniki, dobrą lampową analogówkę, i co najważniejsze, tanie i dostępne lasery. Świetnie zgrywają się z większością lampowców. Za to z niektórymi tranzystorowcami bardzo się nie lubią.

Dzięki,możesz mi coś polecić od swoich znajomych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,możesz mi coś polecić od swoich znajomych

Nie. Bo każdy kto ma Audio Note CD3, to go trzyma i nie puszcza. Na przykład jednemu z moich przyjaciół już trzy razy wymieniałem laser w CD3 (co nie znaczy że tak padają, lecz że tak długo go trzyma :P )

No chyba że ktoś wymienia AN CD2/3 na coś co najmniej klasy Audio Research CD7, ale to już jest zupełnie inny budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Konkretnie i na temat:

 

Kolumny heco music style 900 producent podaje "Impedance 4 – 8 Ohms"

 

Fragment testu przeprowadzony przed "AUDIO Video"

"Moduł impedancji Heco ma umiarkowaną zmienność – zwracają

uwagę spłaszczone szczyty na basie, nieprzekraczające

wartości 10 Ω.. Pozytywną konsekwencją tego stanu rzeczy są

nieduże kąty fazy elektrycznej, które nie przekraczają +/- 33

stopni. Minimalna wartość impedancji wynosi 3,5 Ω (przy 112

Hz), a kolumny należy określić jako znamionowo 4-omowe.

W kontekście dużej efektywności (90,7 dB/1 m/2,83 V) trzeba

przyznać, że podłogówki Heco są zdecydowanie łatwym

obciążeniem dla wzmacniacza. Posiadcze amplitunerów A/V

nie mają powodów do obaw.

Bas-refleks dostrojono dość wysoko – do częstotliwości 53 Hz."

 

Mój wzmacniacz Cayin A88T przez cały czas miałem wpięte kolumny pod 4ohm dzisiaj tak z ciekawości podpinam pod 8ohm i lekki opad szczęki kolumny grają dużo wyraźniej, głośniej, wszystkiego jest dużo więcej powiedział bym że jak by za dużo... totalnie zgłupiałem jak te kolumny powinny być poprawnie podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

CS55A, jak w tym wzmacniaczu parowane są lampy: A1-A2, A3-A4 czy A1-A3, A2-A4?

 

Cayiny nie wykazują problemów nawet jak lampy mocy są rozjechane parametrami .Nic nie będzie buczeć ,szumów też nie będzie .Warto tylko zadbać aby biasy były wyregulowane .

 

W CS-55A to nie problem bo miernik wbudowany jest we wzmacniacz w postaci zegara analogowego podświetlonego LED-em.

 

W A55TP to także nie problem ,należy tylko zakupić miernik ,moz być kazdy nawet za 15 zł ,pomiar będzie rzetelny. Ja polecam kupić UNI-T UT33A ,kosztuje poniżej 50zł a jest zabezpieczony bezpiecznikami więc przy zwarciach nie ma z nim problemu.

Najtańsze mierniki nie zawsze będą niezawodne przez lata .

 

Prywatnie korzystam z Multimetra ,ale mi jest potrzebne mierzenie indukcyjności cewek i pojemności kondensatorów, w przypadku pomiaru napięcia DC wystarczy dobry podstawowy miernik.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.