Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisuję się do klubu z niesamowitym wzmakiem

CAYIN CS-845A - jak to gra !!!!

 

poniżej moje pierwsze wrażenia

http://www.audiostereo.pl/cayin-cs-845a_140148.html/page__st__30#entry4431559

 

pozdrawiam wszystkich fanów "Made In China" AUDIO

post-22889-0-13710500-1539808661_thumb.jpg

post-22889-0-78523500-1539808683_thumb.jpg

post-22889-0-36174200-1539808690_thumb.jpg

post-22889-0-18181500-1539808695_thumb.jpg

post-22889-0-37302100-1539808701_thumb.jpg

post-22889-0-10469200-1539808708_thumb.jpg

post-22889-0-17487500-1539808713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka zdań o CS-88A jeśli ktoś posiada. Najlepiej w porównaniu do A55TP.

CS 88 mam osłuchanego tylko w swoim zestawie więc opinia jest pewnie nie kompletna i mogę go porównać do CS55A bo miałem na odsłuchom (prawie tydzień).

Cayin CS55A (nie słuchałem A55TP, a nie chcę cytować opinii z forum) gra według mnie energicznie ze sprężystym basem aczkolwiek góra trochę jazgotliwa, co się rzuca w oczy a raczej w uszy.

Cayin CS88A generalnie lepsza góra, średnica tylko niestety bas zrobił się ciut wolny i chyba całość straci na głębi.

 

Jeżeli masz głośniki, które łagodzą górę - nie zawracam uwagi na źródło bo w z jednym wzmacniaczem gra tak a z drugim tak - to cs55a lepszy, według mnie, w kontekście uniwersalizmu. (Zaraz padną głosy jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, itd.....)

U siebie widzę dwa warianty, wymiana głośników aby poprawić bas i przestrzeń sceny albo wymiana wzmacniacza :( - problem w tym że ładny.

Mam w planie jeszcze poćwiczyć jakiś warianty z lampami . Mam już nawet ściągnięte rosyjskie nosy (w nadmiarze więc krypto reklama :) i kupię nowe TungSole 6550 i może coś jeszcze. Zabawa lampami tylko po to żeby utwierdzić się ze wzmak albo głośniki do wymiany.

 

p.s.

Generalnie nie mam dobrego odniesienia jak powinno grać dobre hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się z cs120sa do klubu.

Z myślą o cdt17 daimond :)

 

Witamy . CDT17 Diamond ,Patryk już o niego wypytuje :-)

 

Wpisuję się do klubu z niesamowitym wzmakiem

CAYIN CS-845A - jak to gra !!!!

 

No tak byłem ,słuchałem, tylko Tomek dlaczego tak daleko do Ciebie.

W zeszłym roku miał zostać Xindak A600E ,duży A klasowiec ,ale nie zagrał u Tomka ,potem wstawiliśmy KAV 500i Krella i ten zagrał dużo korzystniej ,miał lepszą przestrzeń i energgię brzmienia w systemie Tomka z kolumnami Arcada 3,5 oraz DAC-iem LKS 004.

 

Brzmienie CS-845 A triody bezpośrednio żarzonej na muzyce Tomka (80% ciężka muza) brzmiała genialnie ,niezwykle selektywnie ale bardzo angażująco ,gitary elektryczne ich atak po prostu świetnie . Tu wstyd po takim wzmacniaczu załączać Krella ,choć przecież to niezły wzmacniacz.

 

Wracając z trasy wstąpiłem do Torunia ,ale nie do ojca Tadeusza a ojca dwójki pociech Grzegorza venom200. Grzegorz podchwytliwie pytał jak oceniam jego dźwięk i powiem Wam brzmi znakomicie ,świetnie .Jak ktoś z okolic a Grzegorz Was przyjmie posłuchajcie bo ten system brzmi bardzo ,bardzo rasowo ,ale co się dziwić lampa 845 Single Ended CS-845A +Arcada 2,5 SE .Brzmienie systemu Grzegorza jest równe ,nasycone i ze świetną sceną ,ale przede wszystkim bardzo dobre dołem pasma ,bas jest szybki enegetyczny ,zróżnicowany na podzakresy i nie ma podbarwień .Tutak akustyka pokoju nie przeszkadza .Wszedłem na 10minut ,po 30 minutach wyszedłem i dalej w trasę .Grzegorz to brzmienie doceniam bardzo dobre .

 

CS 88 mam osłuchanego tylko w swoim zestawie więc opinia jest pewnie nie kompletna i mogę go porównać do CS55A bo miałem na odsłuchom (prawie tydzień).

Cayin CS55A (nie słuchałem A55TP, a nie chcę cytować opinii z forum) gra według mnie energicznie ze sprężystym basem aczkolwiek góra trochę jazgotliwa, co się rzuca w oczy a raczej w uszy.

Cayin CS88A generalnie lepsza góra, średnica tylko niestety bas zrobił się ciut wolny i chyba całość straci na głębi.

 

A-55TP i CS-55A to zupełnie inne wzmacniacze ,łączy je tylko podobna symbolika w typie wzmacniacza .

 

A55TP i CS88A te są podobne w brzmieniu z przewagą przestrzeni w tym drugim .

 

CS-55A jest z pewnością bardziej nerwowy w górze pasma (na standardowych lampach i w ustawieniu selektora w tryb KT88) ,ale w Pańskim przypadku połączył go Pan z równie a może bardziej nerwowymi kolumnami na górze pasma Wigg Art Enzo na głośniku Seasa 27TDFC ,a Seas jak to Seas jego styl ma tendencję do wyostrzeń i mniejszego nasycenia góry pasma .I wyszło nerwowo+nerwowo = jazgot.

 

 

Jeżeli masz głośniki, które łagodzą górę - nie zawracam uwagi na źródło bo w z jednym wzmacniaczem gra tak a z drugim tak - to cs55a lepszy, według mnie, w kontekście uniwersalizmu. (Zaraz padną głosy jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, itd.....)

 

 

Tak do CS-55A kolumny potrzebne są takie które łagodzą górę i tu bardziej ukłon w stronę dobrze zaaplikowanych głośników Scan Speaka D2604 oraz R2604 ,ale klasa wzmacniacza jest w zgodnej hierarchii niższa od CS88A czy A70TMK2 to oczywiste ,różnice są wyraźne na plus tych drugich .

 

U siebie widzę dwa warianty, wymiana głośników aby poprawić bas i przestrzeń sceny albo wymiana wzmacniacza :( - problem w tym że ładny.

 

Wzmacniacz CS-88A jest wystarczająco szybki ,dynamiczny aby zapewnić dobrą energetykę brzmienia .Ale tu kłania się kolejny problem szybkości Pańskich kolumn a właściwie szybkości samych głośników Seasa CA18RNX . Te głośniki mają atut dobrej średnicy pasma ,to głęboko nasączana celuloza o długich włóknach ,ale brak jest sztywności w tej membranie ,wytraca zbyt dużo energii ,szybkiego basu z fakturami i zróżnicowaniem nigdy z tej technologii nie będzie .Stworzyliśmy kilka prototypów na tych głośnikach i do muzyki z drivem ,energią nie polecam kolumn na tych midwooferach .To samo jest z kolumnami Kudos Super 10 ,czy Cardea C2 ,tu problem jest nawet jeszcze większy gdyż głosnik bazuje na Seasie CA18RLY czyli mniejszym układzie magnetycznym 90mm i mniejszej 25mm cewce .ART-y także zbudowane są na serii CA Seasa maciek 36 może coś powiedziec bo stoją u niego 3 drożne na 10 calowym CA26 Seasie ,bas stoi w miejscu ,energii nie ma ,zróżnicowanie słabe a zasilane są Jadisem JA 88 na 8 lampach KT150 !

 

Podłączenie do Pańskich kolumn szybkiego piorunującego wzmacniacza np.Krell KAV300i wprawdzie poprawi energię choć nadal to stopień niezadowalajacy bo problem leży w samym głośniku ,ale po lampie wpięcie KAV300i to najpierw trzeba stopery włożyć do uszu aby mózg zaakceptował inny twardy typ brzmienia w połączeniu z kopułką wysokotonową Seas 27TDFC jaka zaaplikowana jest w Pańskich kolumnach . Tu trzeba by aplikować kopułkowo pierścieniowego Iluminatora aby zaakceptować takie brzmienie bo co istotne bas przyspieszy ,ale o tym wszystkim Panu mówilem .

 

Mam w planie jeszcze poćwiczyć jakiś warianty z lampami . Mam już nawet ściągnięte rosyjskie nosy (w nadmiarze więc krypto reklama :) i kupię nowe TungSole 6550 i może coś jeszcze. Zabawa lampami tylko po to żeby utwierdzić się ze wzmak albo głośniki do wymiany.

 

 

Jak to mawiał świętej pamięci Piotr (stary audiofil ) a miał wiele racji ,lampiarzem był to : lampy JJ (a jak dodam lampy radzieckie 6H8 ,6H9) to lampy rolnicze .Na takich lampach niczego szczególnego nie można usłyszeć .Lampy wejściowe znaczące to :RCA Red BASE 5692 ,RCA 6SN7 GT NOS - "SZARAKI"

(5691 6SL7 ,6SL7 GT Sylvania VT-229 i inne tego typu w tym 6CG7 RCA , Marconi 6CG7.

Można także kupić przejściówki na ECC82 /ECC82 z lampa 6SL7/6SN7 i wstawić to co świat poleca z NOS-ów czyli Amperex ,Valvo,Philips,Raytheon itd.

 

A jakie lampy to kwestia tego co system potrzebuje ,lampami robi się szlif ostateczny po tym gdy kolumny są dopasowane do wzmacniacza .Nigdy lampą nie przeskoczy się totalnie sygnatury brzmienia wzmacniacza aby zmusić go do leczenia kolumn lub zmiany ich brzmienia .

 

Nie należy zapominać o źródle bo jak wiecie sami przecież składacie swoje systemy do dobrej triody +analogowo brzmiące kolumny dokładacie dobrego daca R2R bo to ma sens największy .

 

Lampowy DAC przeze mnie jest często polecany ale gdy kolumny są szybkie same w sobie ,zwłaszcza gdy wzmacniacz też jest energetyczny .Nigdy nie polecam do wolnych kolumn spowolnionego daca ponieważ pogłębi wady takiego systemu .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałem się przywitać i jednocześnie dołączyć do klubu. W czwartek miałem niebywałą okazję gościć Pana Grzegorza testując w moich skromnych warunkach odsłuchowych dwa modele Cayina A-55TP oraz CS-88A.

 

Wcześniej, dzięki uprzejmości kolegi (na forum MrSalieri – bardzo dziękuję) miałem przez kilka dni możliwość testów modelu A-55TP. Zrobił na mnie duże wrażenie i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że jestem miłośnikiem brzmienia lampy. W swoim życiu miałem epizod gry na gitarze i tam bardzo szybko przekonałem się, co to znaczy wybrzmienie lamp, artykulacja niuansów i wpływ brzmienia z lampy na resztę instrumentów.

 

A-55TP wg mojego jeszcze bardzo amatorskiego ucha to bardzo mocarny bas, szybki, nie ma nic wspólnego z mitem wlekących się lamp. Jest bardzo muzykalny i szczegółowy. Utwory dostały tyle detali, że ciężko było mi uwierzyć, że wcześniej gdzieś one grały sobie w tle. Wzmacniacz gra bardzo ładnie na małej jak i dużej głośności nie faworyzując żadnego pasma. Buduje bardzo dobrą scenę muzyczną. Generalnie przedstawił mi bazę brzmienia jakie chciałbym aby zagościło u mnie.

 

CS-88A po przełączeniu bezpośrednio po A-55TP od razu uderzył szerszym powietrzem w odsłuchiwanym utworze Qyavy Antyfaszysta. To jest mega duże wrażenie. Dźwięk nagle oprócz jeszcze precyzyjniej zarysowanej sceny wychodzi poza kolumny w lewo i prawo, przód i tył. Jest obecny w całym pomieszczeniu. Separacja instrumentów na scenie, które są zarysowane mega punktowo, drobne stuki i puki, które dochodzą do nas wcześniej gdzieś tam sobie grając w głośniku. Mega. Po spokojnych odsłuchach dnia następnego, złapałem się na tym, że co drugi utwór zacząłem dodawać do mojej playlisty ulubionych bo w każdym zaskakiwała mnie przestrzeń, detal i scena.

Drugą różnicą między A-55TP, którą zauważyłem po przełączeniu się na CS’a to bas. Poczułem go mniej. Pierwsza myśl hmm A-55TP chyba wypada lepiej w tym paśmie. Efekt nagłego przełączenia został bardzo szybko skorygowany tym co CS robi z basem w utworach, które przesłuchałem również dnia następnego. Bas jest po prostu dużo szybszy, bardziej sprężysty. Pojawia się tam gdzie powinien się pojawić i znika natychmiast tam gdzie go już w utworze nikt nie chciał. Przepiękny efekt. AREO Jarrea bardzo ładnie prezentuje to o czym piszę. Nie wiem jak to możliwe by wzmacniacz przy naprawdę cichym słuchaniu w nocy nagle zaakcentował uderzenie perkusji w taki sposób jaki to robi właśnie CS. Fenomenalne odczucia i słuchanie biblioteki utworów od nowa.

 

Tak więc jak łatwo się domyśleć CS-88A pozostaje u mnie.

 

Nie sposób nie podkreślić osoby Pana Grzegorza. To skarbnica wiedzy, profesjonalizm a przy tym bardzo miły człowiek. Bardzo dziękuję Panie Grzegorzu za pierwsze lekcje i proszę wybaczyć może lekki mój „chaos odsłuchowy” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem i najważniejsze słyszałem :)

Potwierdzam to co napisał Łukasz. Zestaw na prawdę miło mnie zaskoczył. Scena precyzyjnie rysowania i super prowadzony bas to bez wątpienia największy atut CSa.

Źródło, wzmacniacz i nie pozorne pomieszczenie stanowią bez wątpienia fundament dalszego rozwoju jakości dźwięku.

Najważniejsze jest to, że Łukasz zdaje sobie sprawę jakie aspekty są w tym momencie ograniczeniem i co trzeba zmienić i poprawić. Myślę, że po planowanych zmianach będzie to bardzo dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i życzę złożenia systemu na miarę Twoich oczekiwań.

 

Dzięki Rafał. Zaczyna to pachnieć czymś dobrym. Trochę do gara trzeba jeszcze powrzucać, delikatnie zamieszać i zobaczymy. Miejmy nadzieję, że będzie oczekiwany efekt.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam kilka fotek wpisowych. Zaznaczam mocno, że pokój odsłuchowy dopiero powstaje. Jest mały, ma 13m^2 ale na szczęście radzi sobie już w miarę dobrze z podłogówkami. Dyfuzory to chyba jedyny element nieprzypadkowy w tym pokoju :) Mała rzecz a już dużo wniosła. Przepraszam za bałagan w kablach. Wszystko "się zrobi" ;)

 

1jpg_qwpaeaa.jpg

 

2jpg_qwpaeaq.jpg

 

3jpg_qwpaeqp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Venom200, Silver_85.

 

Dyfuzory trochę głupio mi reklamować, ponieważ miałem kilka problemów po drodze z ich realizacja ale ostatecznie trzeba przyznać, że są ok i zrobiły swoje (bluetone).

 

Venom200. Trochę słyszałem o referencji Twojego brzmienia systemu. Ostrzegam.. mogę odgapiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pragnę dołączyć do klubu z CS-88A.

 

Moje Minas Anor IIIs wreszcie zyskały doborowe towarzystwo. Wcześniej miałem Amplifona WT 40 II i tylko do niego mogę porównać Cayina.

 

Poprawie uległ niemal każdy aspekt dźwięku kolumny wreszcie się otworzyły i dosłownie znikły. W pomieszczeniu słychać tylko dźwięk. Wreszcie pojawił się bas, który zaskoczył mnie jakością i ilością.

 

Dzięki Grzegorzowi mam skomponowany świetny zestaw, wreszcie koniec poszukiwań na dłuższy czas.

post-22611-0-39489200-1540843217_thumb.jpg

Edytowane przez maximus035
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba techniczna.

Jest kilka tematów na forum ale w Cayin chyba nie ma.

Ostatnio miałem problem związany z brakiem dźwięku w jednym z kanałów. Okazało się, że to problem wzmacniacza a dokładnie po konsultacji ze Studio16hz było to wynik „padniętej lampy”. Tylko!

W związku z tym mam pytanie do osób bardziej doświadczonych na co zwracać uwagę, kiedy występują efekty końcowe lamp lub inne wariacje?

Teraz analizując, faktycznie miałem wrażenie przesunięcia balansu na jedną stronę ale szukałem innych przyczyn. Potem już tylko cisza. Po wymianie i sprawdzeniu parametrów jest ponownie idealnie.

 

Dobre info przyda się wszystkim.

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.