Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest wartość napięcia anodowego w A70t mk2 ? Znalazłem tylko że w Cayinach jest ok. 420V , ale nie wiem dokładnie ile. Czy różnica wynosi kilka czy kiladziesiąt volt między różnymi typami?

Liczę na że ktoś już mierzył i podzieli się swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś może coś napisać o cayin cd17mk2 diamond edition ? Jak się ma w porównaniu z innymi cd załóżmy 5-10k. Czy 4000pln za nówkę to dobra cena ? To trochę leciwy model i boję się o model i jakość oscylatorów, i czy bardzo wpłyną na brzmienie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś może coś napisać o cayin cd17mk2 diamond edition ? Jak się ma w porównaniu z innymi cd załóżmy 5-10k. Czy 4000pln za nówkę to dobra cena ? To trochę leciwy model i boję się o model i jakość oscylatorów, i czy bardzo wpłyną na brzmienie.

Dzięki.

 

Kolega dlmtb jest w posiadaniu w/w modelu Cayin-a.

Może się wypowie bo wiem że ma zdanie wyrobione a "trochę" cedeków słyszał :)

 

Ps.

Bardzo dużo nowych użytkowników CS-88A widzę przybyło.

Pograjcie na początek 40-60 godzin będzie lepiej!

Po kolejnych 100 godz. będzie jeszcze lepiej, ciekawych spostrzeżeń życzę ;)

 

Swoją drogą ciekaw jestem połączenia z Minas Anor IV...

Przetestowałbym taki zestaw :)

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekaw jestem połączenia z Minas Anor IV...

Przetestowałbym taki zestaw :)

 

Też jestem ciekaw jak wypada takie zestawienie.

 

Też mam właśnie problem który model nabyć 88a czy 55tp

 

Raczej wszyscy co mieli okazje porównać wskazywali przewagę CS-88A, ale i cena 2x razy wyższa. Musisz posłuchać bo może A55TP w zupełności wystarczy , a kasę zawsze można spożytkować na zakup płyt bądź dołożyć do lepszych kolumn bądź źródła.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgałem rady P. Grzegorza (pełna profka super szybki kontakt ) i on radził mi 55Tp zasięgnąłem też języka u innego źródła tam radzono mi 88a wszystko rozbija się o rodzaj muzyki jaką słucham czyli 90% metal

 

Z mojego doświadczenia w A55TP dla ciężkiej muzyki dostaniesz gęstsze gitary od CSa. W CSie natomiast szybsze bębny. Jeśli to metal głównie na dwie stopy to wg mnie lepiej CS. Jeśli wolniej i melodyjniej na gitarach to brałbym A55TP. Obydwa wzmacniacze prezentują bardzo wysoki poziom grania.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z mojego doświadczenia w A55TP dla ciężkiej muzyki dostaniesz gęstsze gitary od CSa. W CSie natomiast szybsze bębny. Jeśli to metal głównie na dwie stopy to wg mnie lepiej CS. Jeśli wolniej i melodyjniej na gitarach to brałbym A55TP. Obydwa wzmacniacze prezentują bardzo wysoki poziom grania.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najczęściej gęsty zbity szybki sound death metal dużo black metalu i staroci źle nagranych

 

Najczęściej gęsty zbity szybki sound death metal dużo black metalu i staroci źle nagranych

A brzmienie perkusji na którym lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brzmienie perkusji na którym lepsze

 

Nie chcę sam przesądzać Twojego wyboru bo po pierwsze na pewno są bardziej osłuchani ode mnie no i chyba warto jednak wzmacniacz podłączyć do swojego systemu. A55TP miałem 4 dni intensywnych odsłuchów a CS'em gram od kilku tygodni. U mnie generalnie perkusja lepiej wypada na CS88. Lepiej słowo względne ponieważ na A55TP jest trochę więcej dołu ale jest on wolniejszy. Werbel wydaje się być trochę mocniejszy na A55TP ale jego atak bardziej naturalny na CS88. Blachy i cała góra jaśniejsza na CS i na to zwróć szczególną uwagę ponieważ z jasnym systemem może być trochę ostro dla uszu i może to powodować, że A55TP lepiej ogólnie wypadnie w metalu.

 

Wszystko to co piszę obsłuchane na standardowych lampach a tymi też można podziałać.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgałem rady P. Grzegorza (pełna profka super szybki kontakt ) i on radził mi 55Tp

 

A55TP to takie połączenie czaru lampy , ale bez przesłodzenie i dobrej dynamiki. Owszem jak trafi na kolumny , które mają problem z kontrolą basu lub są trudne do napędzenia i potrzebują mocnego trzymania za pysk to bas może być za wolny. Wiadomo nie jest to Krell, ale z odpowiednimi kolumnami gra szybko na basie. Szybciej niż nie jeden tranzystor.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A55TP nie jest wolny! Jest wolniejszy na basie od CS’a ale to nie oznacza ze jest wolny. A55 wbił mnie w sofe wlasnie dynamiką, basem i detalem brzemienia. A grałem dla porównania na dosc mocnym Atollu in200.

Prównujemy dwa modele do siebie dlatego padają okreslenia, że A55 jest wolniejszy natomiast jestem pewny, że zawstydza on wiekszosc tranzystorow w jego cenie. Dla jasności lubię właczyc cięzkie brzmienia chociaz ostatnio coraz rzadziej.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest tylko jednym z elementów układanki. Pozostałe to źródło, kolumny, pomieszczenie i jego akustyka.

Jeden i drugi wzmacniacz to bardzo dobre konstrukcje. CS jest szybszy na basie, bardzo dobrze go kontroluje i jest bardziej dynamiczny. Jego przestrzeń i detal w jednym systemie będzie zaletą w innym wadą. A55 gra równo, bardzo dobrą przestrzenią, detalem i obfitym szybkim basem.

Niestety bez odsłuchu u siebie się nie obejdzie aby podjąć właściwą decyzję.

Umów się z Grzegorzem i posłuchaj obydwu.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A55TP nie jest wolny!

 

Luzik Łukasz. Nie piłem tu do Twojej wypowiedzi. Chciałem tylko uświadomić czytającym , że A55TP to nie muł bagienny :) Pamiętam jak miałem u siebie na testach "maleńkiego" MT-35 S i ten też był fajny. Jeszcze bardziej czarował na średnicy niż A55TP (porównując na fabrycznych lampach) tylko skaje pasm bardziej zaokrąglał. Jak potem zmieniłem lampy w A55TP na 6550 tungsola to barwa średnicy się poprawiła , a skraje pasm pozostały na wyższym poziomie.

 

Dla jasności lubię właczyc cięzkie brzmienia chociaz ostatnio coraz rzadziej.

 

 

Ja też tak mam. Mimo , że dużo płyt cięższych rockowych jest u mnie na półce. Moja żona była w cięższym szoku jak usłuchała jak poszczałem Dead Can Dance czy jakiś jazzik. Teraz już się przyzwyczaiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ciężkie brzmienia są fajne ale w mojej opinii im wyżej w jakości systemu tym ciężej o dobre realizacje w tym gatunku muzycznym. Taką falę dźwieku ciężko realizatorowi w miksie w studio rozłożyć tak w pasmach by wyłonić z tego kilka planów i zachować selektywność brzmienia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za speca w cięższej muzyce. Pewnie są zespoły które aktualnie fajne płyty wydają. Ja się fascynuje starszym rockiem. Ostatnio śmiałem się z tatą , że gram/słucham podobnych klimatów jak on za swoich czasów led zeppelin, black sabbath itp. Jakoś nowe zespoły mniej do mnie trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia w A55TP dla ciężkiej muzyki dostaniesz gęstsze gitary od CSa. W CSie natomiast szybsze bębny. Jeśli to metal głównie na dwie stopy to wg mnie lepiej CS. Jeśli wolniej i melodyjniej na gitarach to brałbym A55TP. Obydwa wzmacniacze prezentują bardzo wysoki poziom grania.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Lord Vader nasz założyciel klubu grywa muzyką metalową ,a byłem u niego kilka razy .

 

I tak muzyka metalowa dobrze zrealizowana brzmi bardzo dobrze ,muzyka metalowa nagrana gorzej lub źle brzmi bardziej chaotycznie -to wiadomo ,więc dla materiału muzycznego nagranego bardzo źle nie ma sensu dążyć do super zrównoważenia pasma .Z pewnością CS-88A w materiale muzycznym też zagra ,ale po co go męczyć takimi utworami .A55TP jest gęsty ,nie eksponuje górnego skraju pasma ,dla chaotycznie zrealizowanych nagrań wybaczy więcej .A jest nad wyraz szybki i dynamiczny ,zawstydza niejeden tranzystor .

 

Do metalu nagranego źle wybrałbym A55TP.

Do muzyki o wyższym poziomie realizacyjnym w tym i metalu hierarchia jest prosta CS88A ,następnie A55TP.

 

Nie chcę sam przesądzać Twojego wyboru bo po pierwsze na pewno są bardziej osłuchani ode mnie no i chyba warto jednak wzmacniacz podłączyć do swojego systemu. A55TP miałem 4 dni intensywnych odsłuchów a CS'em gram od kilku tygodni. U mnie generalnie perkusja lepiej wypada na CS88. Lepiej słowo względne ponieważ na A55TP jest trochę więcej dołu ale jest on wolniejszy. Werbel wydaje się być trochę mocniejszy na A55TP ale jego atak bardziej naturalny na CS88. Blachy i cała góra jaśniejsza na CS i na to zwróć szczególną uwagę ponieważ z jasnym systemem może być trochę ostro dla uszu i może to powodować, że A55TP lepiej ogólnie wypadnie w metalu.

 

Wszystko to co piszę obsłuchane na standardowych lampach a tymi też można podziałać.

 

Pan Łukasz miał oba wzmacniacze w domu ,podpisuję się w 100% pod tą opinią ,czytajcie uważnie takie posty ,wówczas łatwiej jest dla siebie o właściwy wzmacniacz .

 

Luzik Łukasz. Nie piłem tu do Twojej wypowiedzi. Chciałem tylko uświadomić czytającym , że A55TP to nie muł bagienny :) Pamiętam jak miałem u siebie na testach "maleńkiego" MT-35 S i ten też był fajny. Jeszcze bardziej czarował na średnicy niż A55TP (porównując na fabrycznych lampach) tylko skaje pasm bardziej zaokrąglał. Jak potem zmieniłem lampy w A55TP na 6550 tungsola to barwa średnicy się poprawiła , a skraje pasm pozostały na wyższym poziomie.

 

Tu się z Pawłem należy zgodzić także w całej rozciągłości .Dla słuchacza który ciężkich klimatów nie słucha MT35S (EL34) taka lampa czaruje średnicą . Oczywiście przy A-55TP(KT88) wysiądzie w dynamice ,w konturowosci basu i paśmie do samej góry więcej powietrza jest w A-55TP ,ale do Canto One New najczęściej zestawiam je z MT35S .Przyjemność słuchania kapitalna .MT35S wysteruje też bez problemu Canto Grandy ,ale jak ktoś ma Minasy lub Arcady to od A-55TP zaczyna się energia ,moc i dynamika .Słowem trzeba dopasować wzmacniacz do kolumn lub odwrotnie jeżeli ktoś zaczyna budowę systemu od wzmacniacza to trzeba mu dać odpowiednie kolumny aby go nie przeciążyć a wyciągnąć z niego to co najlepsze w brzmieniu.

 

Ja dodam od siebie.

Kup CS845A i metal brzmi świetnie.

Ja tak zrobiłem i zadowolony.

Taki żart oczywiście bo wiem jak z kasą

 

Tak 845 to barwa cudna i nawet hard rock gra ,słuchaliśmy :-)

 

venom200 słuchałeś CS88 ?

 

Grzegorz miał A70TMK2 a to nieco inne gęstsze ,barwne granie , ale wolniejsze od CS-88A i

A-55TP także . CS-88A jest takim rozwinięciem naturalnym A-55TP ,jest szybszy od szybkiego A-55TP ,jest dokładniejszy ,ma więcej detalu i lepiej zarysowaną scenę ,ale powtórzę A-55TP rozkłada na łopatki niejednego tranzystora i niejedną lampę i jest wystarczająco szybki ,jest przy tym dynamiczny ,mocny basem i gładki środkiem i nie eksponuje nadmiernie skraju górnego pasma co powoduje ze źle nagrany materiał muzyczny gra przyzwoicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj straszny zawod.... jadac na audio show 2018 mialem na celu odsluch s16h..... przy okazji sluchajac wspanialego wzmacniacza cayin. No i wszystko bylo by pieknie gdyby nie koczowanie przed zamknietymi drzwiami do godziny 14.. dłużej nie wytrzymałem. Oczywiscie biore pod uwage że wydażyło sie cos zlego. Dlatego najpierw spytam co sie stało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo

 

No to dzisiaj straszny zawod.... jadac na audio show 2018 mialem na celu odsluch s16h..... przy okazji sluchajac wspanialego wzmacniacza cayin. No i wszystko bylo by pieknie gdyby nie koczowanie przed zamknietymi drzwiami do godziny 14.. dłużej nie wytrzymałem. Oczywiscie biore pod uwage że wydażyło sie cos zlego. Dlatego najpierw spytam co sie stało ???

Jaki masz teraz wzmacniacz Pawel_68815? Tzn. z jakimi kolumnami gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Planuję zmianę wzmacniacza i proszę Was o poradę. Mam do wyboru nowy wzmacniacz CS-55A za 6800zł lub używkę A70 MKII za 8000zł z pół roczną gwarancję.

Za tym pierwszym przekonuje mnie przedwzmacniacz gramofonowy no i DAC. Z tego co czytałem to CS 55A jest dość ostry na górnych partiach i tego się obawiam troszkę. Ewentualna zmiana lamp może pomóc? Nie słucham rocka, ani metalu. Głównie jazz, muzyka poważna, dobra muzyka elektroniczna, ambient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję słyszeć połączenie cs120sa z kef 50ls kable audioquest Rocket 88.

Niewiarygodne jak te małe (i całkiem niedrogie) kolumny się zgrywają z tym wzmakiem. Cayin cs120 gra bardziej po tej ciepłej stronie mocy i w połączeniu z jasnymi kefami - rewelacja.

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Planuję zmianę wzmacniacza i proszę Was o poradę. Mam do wyboru nowy wzmacniacz CS-55A za 6800zł lub używkę A70 MKII za 8000zł z pół roczną gwarancję.

Za tym pierwszym przekonuje mnie przedwzmacniacz gramofonowy no i DAC. Z tego co czytałem to CS 55A jest dość ostry na górnych partiach i tego się obawiam troszkę. Ewentualna zmiana lamp może pomóc? Nie słucham rocka, ani metalu. Głównie jazz, muzyka poważna, dobra muzyka elektroniczna, ambient.

Jak nie słuchasz metalu to zdecydowanie lepszą opcją jest Cayin A70MKII.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.