Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchałem A70mk2 i po przełączeniu na A55TP ( wszystko na lampach oryginalnych kolumny Minas Anor III) w salonie) dzwięk stał się jak by mniejszy. A70mk2 grał jak dla mnie dużo lepiej i dzisiaj już na nim gram :)

Kupiłem 3 letnią używkę w bd stanie i od paru miesięcy nie tęsknię za innym wzmacniaczem. Gram w tej chwili na KT88 Gold Lion ( wcześniej na 6550, gra na nich bardzo dobrze) i Amperex BB oraz RCA z lat 60-tych.Polecam ten wzmacniacz.

Edytowane przez Pablosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz małą zagwostkę, czy kupić a55tp, zaoszczędzić 2100zł, a kwotę tą dorzucić do kolumn, czy wybrać a70.

Bez wątpienia gra lepiej pytanie tylko czy 55TP w porównaniu do a70 gra o klasę wyżej, czy różnica w graniu jest niewielka.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz małą zagwostkę, czy kupić a55tp, zaoszczędzić 2100zł, a kwotę tą dorzucić do kolumn, czy wybrać a70.

Bez wątpienia gra lepiej pytanie tylko czy 55TP w porównaniu do a70 gra o klasę wyżej, czy różnica w graniu jest niewielka.

Według mnie A70mk2 spokojnie gra o dobrą klasę wyżej :)

Edytowane przez Pablosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz małą zagwostkę, czy kupić a55tp, zaoszczędzić 2100zł, a kwotę tą dorzucić do kolumn, czy wybrać a70.

Ciężko jest wskazać jednoznacznie. Musisz wrzucić na szalę niższy model (A55TP) ale jako bonus masz całkiem przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy czy od razu startujesz wyżej kupujesz A70 i ewentualnie wstrzymujesz się ze zmianą kolumn do czasu jak pozyskasz środki finansowe na dalszą zabawę.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dokładając 2k do zakupu A70mk2 będzie większy efekt na plus niż te 2k dokładając do kolumn.

Zastanawiał bym się nad różnicą między nowymi 6k a 13k , ale 6k a 8k i to jeszcze na gwarancji. Naprawdę słychać między nimi dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu miałem chwilę żeby posłuchać i powiem tak jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :) Jak to gra, dynamicznym i czystym dźwiękiem. Tyle nowych dźwięków, smaczków pojawiło się w mojej kolekcji płyt.

Bias wyregulowany na wartość 0,40V, lampy 6550. Zastanawiam się nad wymianą lampy prostowniczą na GZ34 Gold Lion , warto?

Będę wymieniać stolik dlatego sprzęt na obecną chwilę stoi na podłodze.

post-72766-0-60900200-1544032564_thumb.jpeg

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :)

Tak gadasz, bo nie słyszałeś jeszcze tego nowego Cayina na lampach 845 sterowanych z 300B. Ja słuchałem i jestem pod wrażeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje , cieszę się że Ci się podoba , ja od wczoraj mam nowe kolumny i teraz już kończę poszukiwania.

W krótkim czasie przesiadłem się ze starego Technicsa na obecny zestaw i myślę że tak jak poprzedni ten znowu będzie mnie cieszył ponad 20 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gadasz, bo nie słyszałeś jeszcze tego nowego Cayina na lampach 845 sterowanych z 300B. Ja słuchałem i jestem pod wrażeniem.

Cena też robi wrażenie :)

Pozostaje zmienić w niedalekiej przyszłości kolumny i zainwestować w przyzwoity przewód zasilający.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami się wstrzymaj. Pograj na razie na tym co jest, oswój się dobrze z dźwiękiem. Ten wzmacniacz nie zmiażdzy tego cdka?

Tak przewód zasilający najważniejszy :)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami się wstrzymaj. Pograj na razie na tym co jest, oswój się dobrze z dźwiękiem. Ten wzmacniacz nie zmiażdzy tego cdka?

Tak przewód zasilający najważniejszy :)

Nie zmiażdży. Pożadna konstrukcja Yamaha cdx 1100 waży z 15kg, genialny odtwarzacz.

Jaki przewód polecacie do tego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu miałem chwilę żeby posłuchać i powiem tak jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :) Jak to gra, dynamicznym i czystym dźwiękiem. Tyle nowych dźwięków, smaczków pojawiło się w mojej kolekcji płyt.

Bias wyregulowany na wartość 0,40V, lampy 6550. Zastanawiam się nad wymianą lampy prostowniczą na GZ34 Gold Lion , warto?

Będę wymieniać stolik dlatego sprzęt na obecną chwilę stoi na podłodze.

Piękna. Sam miałem A70 wiem jakie wrażenie potrafi zrobić.

 

Dzisiaj w końcu miałem chwilę żeby posłuchać i powiem tak jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :) Jak to gra, dynamicznym i czystym dźwiękiem. Tyle nowych dźwięków, smaczków pojawiło się w mojej kolekcji płyt.

Bias wyregulowany na wartość 0,40V, lampy 6550. Zastanawiam się nad wymianą lampy prostowniczą na GZ34 Gold Lion , warto?

Będę wymieniać stolik dlatego sprzęt na obecną chwilę stoi na podłodze.

Piękna. Sam miałem A70 wiem jakie wrażenie potrafi zrobić.

 

Dzisiaj w końcu miałem chwilę żeby posłuchać i powiem tak jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :) Jak to gra, dynamicznym i czystym dźwiękiem. Tyle nowych dźwięków, smaczków pojawiło się w mojej kolekcji płyt.

Bias wyregulowany na wartość 0,40V, lampy 6550. Zastanawiam się nad wymianą lampy prostowniczą na GZ34 Gold Lion , warto?

Będę wymieniać stolik dlatego sprzęt na obecną chwilę stoi na podłodze.

Jak kupiłem A70 myślałem że na wieki. Potem całkiem z nudów dostałem od Grzegorza na testy 845. Po 5 min już mu napisałem żeby się nie obraził ale nie oddam mu jej z powrotem.

Na tę chwilę gram na fabrycznych lampach i aż strach zmieniać. Grzegorz również sugerował żeby nic nie robić bo mogę zaszkodzić. Mój setup to jak dla mnie wspaniała symbioza , ale lampki inne i lepszy transport kuszą.

 

Dzisiaj w końcu miałem chwilę żeby posłuchać i powiem tak jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :) Jak to gra, dynamicznym i czystym dźwiękiem. Tyle nowych dźwięków, smaczków pojawiło się w mojej kolekcji płyt.

Bias wyregulowany na wartość 0,40V, lampy 6550. Zastanawiam się nad wymianą lampy prostowniczą na GZ34 Gold Lion , warto?

Będę wymieniać stolik dlatego sprzęt na obecną chwilę stoi na podłodze.

Jak kupiłem A70 myślałem że na wieki. Potem całkiem z nudów dostałem od Grzegorza na testy 845. Po 5 min już mu napisałem żeby się nie obraził ale nie oddam mu jej z powrotem.

Na tę chwilę gram na fabrycznych lampach i aż strach zmieniać. Grzegorz również sugerował żeby nic nie robić bo mogę zaszkodzić. Mój setup to jak dla mnie wspaniała symbioza , ale lampki inne i lepszy transport kuszą.

 

Dzisiaj w końcu miałem chwilę żeby posłuchać i powiem tak jest to moja pierwsza i ostatnia lampa, a to dlatego że nie mam zamiaru się z nią rozstawać :) Jak to gra, dynamicznym i czystym dźwiękiem. Tyle nowych dźwięków, smaczków pojawiło się w mojej kolekcji płyt.

Bias wyregulowany na wartość 0,40V, lampy 6550. Zastanawiam się nad wymianą lampy prostowniczą na GZ34 Gold Lion , warto?

Będę wymieniać stolik dlatego sprzęt na obecną chwilę stoi na podłodze.

Jak kupiłem A70 myślałem że na wieki. Potem całkiem z nudów dostałem od Grzegorza na testy 845. Po 5 min już mu napisałem żeby się nie obraził ale nie oddam mu jej z powrotem.

Na tę chwilę gram na fabrycznych lampach i aż strach zmieniać. Grzegorz również sugerował żeby nic nie robić bo mogę zaszkodzić. Mój setup to jak dla mnie wspaniała symbioza , ale lampki inne i lepszy transport kuszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tymczasem miałem okazję sprawdzić jak się wkomponuje w mój dobrze zgrany, mały system Cayin CS88A. Trochę już zostało o nim napisane ale nie ma to jak posłuchać u siebie.

U mnie gra A55TP z Canto Grand signature więc do niego porównuje CSa.

Po podłączeniu od razu słychać. że CS88a gra jaśniej, bardziej otwartą górą, lepszą lokalizacją źródeł, dynamiczniej i szybciej basem, krótszym bardziej punktowym.

Czyli mówiąc krótko jest wzmacniaczem lepszym. Jest naturalnym rozwinięciem A55TP.

Ale...

Niestety u mnie nie wpasował się w całość.

Jasność góry pasma daje o sobie znać przy głosniejszym graniu. Równowaga totalna przesuwa się do góry.

Wzmacniacz ten wymaga lepszego kompana niż Canto Grand signature. Idealnym towarzyszem są dla niego np. arkady. Tam pokazuje pełnię swoich możliwości. Szybkość, różnicowanie basu i jego kontrolę, dokładność, rozmach,przestrzeń.

Czy można go zestawić z CGs?

Pewnie i można tylko trzeba uważać z górą pasma już przy konstrukcji kolumn albo temperować ją lampami.

Moim zdaniem jednak przy takim zestawieniu gra na pół gwizdka z racji ograniczeń w reprodukcji basu przez monitory. Brakuje dociążenia, podparcia w basie.Dźwięk jest za lekki.

Z A55TP i CG signature można na prawdę wiele wycisnąć. W moim systemie takie zestawienie gra bardziej równo bez dominacji jakiegoś pasma.

 

Wysłano ze smartfonu Sony Xperia™

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tymczasem miałem okazję sprawdzić jak się wkomponuje w mój dobrze zgrany, mały system Cayin CS88A. Trochę już zostało o nim napisane ale nie ma to jak posłuchać u siebie.

U mnie gra A55TP z Canto Grand signature więc do niego porównuje CSa.

Po podłączeniu od razu słychać. że CS88a gra jaśniej, bardziej otwartą górą, lepszą lokalizacją źródeł, dynamiczniej i szybciej basem, krótszym bardziej punktowym.

Czyli mówiąc krótko jest wzmacniaczem lepszym. Jest naturalnym rozwinięciem A55TP.

Ale...

Niestety u mnie nie wpasował się w całość.

Jasność góry pasma daje o sobie znać przy głosniejszym graniu. Równowaga totalna przesuwa się do góry.

Wzmacniacz ten wymaga lepszego kompana niż Canto Grand signature. Idealnym towarzyszem są dla niego np. arkady. Tam pokazuje pełnię swoich możliwości. Szybkość, różnicowanie basu i jego kontrolę, dokładność, rozmach,przestrzeń.

Czy można go zestawić z CGs?

Pewnie i można tylko trzeba uważać z górą pasma już przy konstrukcji kolumn albo temperować ją lampami.

Moim zdaniem jednak przy takim zestawieniu gra na pół gwizdka z racji ograniczeń w reprodukcji basu przez monitory. Brakuje dociążenia, podparcia w basie.Dźwięk jest za lekki.

Z A55TP i CG signature można na prawdę wiele wycisnąć. W moim systemie takie zestawienie gra bardziej równo bez dominacji jakiegoś pasma.

 

Wysłano ze smartfonu Sony Xperia™

 

Mówiłem Ci Olek przed pożyczeniem tego wzmacniacza ,czy chcesz się przekonać o czym powiedziałem co do synergii zestawów :-)

 

Gra cały zestaw ,ponieważ w ofercie 16Hz i Cayina są rózne modle to zestawione są optymalnie pod względem jakości ,walorów brzmieniowych i hierarchii modeli .

 

Canto Grand Signature ,czy Signature Plus gra bardzo dobrze z A-55TP ,góra Morela jest mocniejsza a góra A-55TP nie fawozyzowana ,a reszta aspektów pasuje do siebie ,stąd gra cały system bardzo dobrze.

 

Inwestując w Arcadę 2,5 Signature czy Signature Custom wypadałoby mieć wzmacniacz na miarę ich możliwości ,przy nich A-55TP pokaże 80% możliwości kolumn ,zabraknie otwartości ,eteryki i takiej sceny po prostu i tutaj CS-88A wyciska z nich soki w całości czy CS-845 A jak ktoś chce już iść na całość.

 

Ale w gruncie rzeczy Olek chcę Ci pożyczać różne klocki bo przekonanie się o brzmieniu na własnej skórze (nausznie) to nie to samo co wyczytać moje czy innych userow posty.

 

A jeszcze wiele z tych zabwek Olek potestujemy wraz z lampami (lampami z przejściowkami takze :-) tak więc zabawa się nie kończy !

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tymczasem miałem okazję sprawdzić jak się wkomponuje w mój dobrze zgrany, mały system Cayin CS88A. Trochę już zostało o nim napisane ale nie ma to jak posłuchać u siebie.

U mnie gra A55TP z Canto Grand signature więc do niego porównuje CSa.

Po podłączeniu od razu słychać. że CS88a gra jaśniej, bardziej otwartą górą, lepszą lokalizacją źródeł, dynamiczniej i szybciej basem, krótszym bardziej punktowym.

Czyli mówiąc krótko jest wzmacniaczem lepszym. Jest naturalnym rozwinięciem A55TP.

Ale...

Niestety u mnie nie wpasował się w całość.

Jasność góry pasma daje o sobie znać przy głosniejszym graniu. Równowaga totalna przesuwa się do góry.

Wzmacniacz ten wymaga lepszego kompana niż Canto Grand signature. Idealnym towarzyszem są dla niego np. arkady. Tam pokazuje pełnię swoich możliwości. Szybkość, różnicowanie basu i jego kontrolę, dokładność, rozmach,przestrzeń.

Czy można go zestawić z CGs?

Pewnie i można tylko trzeba uważać z górą pasma już przy konstrukcji kolumn albo temperować ją lampami.

Moim zdaniem jednak przy takim zestawieniu gra na pół gwizdka z racji ograniczeń w reprodukcji basu przez monitory. Brakuje dociążenia, podparcia w basie.Dźwięk jest za lekki.

Z A55TP i CG signature można na prawdę wiele wycisnąć. W moim systemie takie zestawienie gra bardziej równo bez dominacji jakiegoś pasma.

 

Wysłano ze smartfonu Sony Xperia™

Doświadczenie +1

Bardzo rzeczowy opis i przydatna opinia dla osób szukających zestawu w jak najlepszej relacji jakość/cena.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z tym co napisałeś Grzegorz. To są w pełni synergiczne zestawienia. Na równym ze sobą poziomie, nie powodujące wzajemnych ograniczeń.

Wiecie doskonale, że własne doświadczenie jest najważniejsze.

W stosunku jakość/cena A55TP i CGs wypada znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 46

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.