Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Ekstra fotki, esencja tego, co najładniejsze w lampkach ;)

 

Ciekawy jestem jeszcze modelu Cayin'a CS-100A. Czy to tylko mocniejsza wersja CS-88A ? Jest wersja na rynek europejski ? 80Wat, 8 lamp KT88 :D to musi kopać jeszcze potężniej.

Tak jest na rynek EU

Zastanawiam się nad Nią

od dawna, pytanie jaką barwą gra w porównaniu do CS88A.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie połowicznie w klubie: czy porównywał ktoś CS88a z Haiku Williamsonem 6550.

Mocą Cayin przewyższa Haiku, ale jest ultralinearem podczas gdy Haiku gra w klasie A.

 

Nie porownywłem ich ale mam informacje z bardzo dobrego źródła odsłuchowego .

To wzmacniacze skrajnie po obu biegunach brzmieniowych .CS88A dynamiczny i otwarty a Wiliamson 6550 w układzie Single Ended jest bardziej triodowy niż A70-tka Cayina ,czyli barwny mniej dynamiczny . To dwa wzmacniacze do zupełnie innych kolumn.

 

Moja wypowiedź to opinie doświadczonego użytkownika któremu pożyczałem kolumny Minas Anor IV Signature z najbardziej otwartą górą pasma (wersja niekatalogowa) i spośród ok.15 wzmacniaczy tylko Wiliamson na 6550 z nimi zagrał bardzo dobrze tzn. złagodził górę pasma tej wersji kolumn ktore pożyczyłem. Więc są to dwa skrajnie różne wzmacniacze do innych zadań ,czyli do innych kolumn z zasady .

To że system się jeszcze kształtuje źródłem ,kablami to inna sprawa ale zasadniczo to dwa różne schematy brzmienia czyli potencjał obu aby wykorzystać trzeba innych kolumn .

 

Najlepiej zapoznać się z jednym i drugim wzmacniaczem jezeli macie okazję .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropo lamp. Co ewenentualnie mogę zmienić na plus. Mój obecny zestaw to lampy 6550, lampa prostownicza Sovtec i pozostałe to electro harmony 12AX7 i 12AU7.

Oczywiście 6550 zostają pytanie co z pozostałymi. Zastanawiam się nad GENALEX Gold Lion.

Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od piątku na testach w moim Cayin CS-88A małe gadżeciki w postaci NOS'ów 6SL7 i 6SN7 Sylvania. Rocznik 1944, JAN'y .

Po wrzuceniu lampek do wzmacniacza pierwsze co uderzyło to spokój i analog na górze pasma. CS jest dynamicznym i dość jasnym wzmacniaczem. Lampy dały super aksamit na górze ale... słucham i słucham i czegoś brakuje. Szybkie skupienie na znanych utworach i okazuje się, że czarujący, sprężysty bas CS'a trochę napuchł. Posmutniałem, bo ta góra to był dla mnie taki strzał w dziesiątkę w korekcji brzmienia CS'a.

Jednak dając wiarę temu, że lampy są niewygrzanymi NOS'ami, dałem wzmacniaczowi pograć praktycznie cały dzień. W sumie już po 12h grania na moich ustach uśmiech się poszerzył . Lampy nie tylko przywróciły sprężynę na basie ale otworzyły tak majestatycznie analogową przestrzeń , że w chwili obecnej jestem na maksa podjarany. Teraz naprawdę gałkę od wzmacniacza, można ustawić na 12 godzinie (na 13m2 to już bardzo dużo) i brzmienie utrzymuje pełną harmonie instrumentów, przestrzeń i selektywność.

Jest to moim zdaniem level+1 dla brzmienia CS'a. Poczekam jeszcze na ocenę zaprzyjaźnionych par uszu, które ocenią zmianę już wkrótce :)

NUhtLA6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 21:16, venom200 napisał:
W dniu 10.12.2018 o 20:32, Robert84 napisał:
Złagodziłbym troszkę bas, jest go kapkę za dużo.

Przejrzę wątek...

To omijaj RCA Black Top. Zamiast 12AU7 polecam E80 CC Phillipsa. A na 12AX7 BB nie będę oryginalny świetne lampy

Witam, chciałem dołączyć do klubu z nowym nabytkiem a konkretnie z integrą Cayin a 55tp. Wzmacniacz gra u mnie od tygodnia z starszym modelem kolumn studia 16hertz - Mimo, grają one u mnie już ładnych parę lat lecz nigdy nie przypuszczałem nawet że są w stanie zagrać na takim wysokim poziomie jak grają z tym wzmacniaczem lampowym, mówiąc krótko jestem w szoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marianus napisał:

Witam, chciałem dołączyć do klubu z nowym nabytkiem a konkretnie z integrą Cayin a 55tp. Wzmacniacz gra u mnie od tygodnia z starszym modelem kolumn studia 16hertz - Mimo, grają one u mnie już ładnych parę lat lecz nigdy nie przypuszczałem nawet że są w stanie zagrać na takim wysokim poziomie jak grają z tym wzmacniaczem lampowym, mówiąc krótko jestem w szoku. 

Witamy w klubie :)

A ludzie się dziwią, że w klubie s16Hz poleca się lampę do tych kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marianus napisał:

Witam, chciałem dołączyć do klubu z nowym nabytkiem a konkretnie z integrą Cayin a 55tp.

Po znajomości OLX'owej :) witamy w klubie. Bardzo dobry zakup i doskonale wiem co czujesz słuchając kolumn przy przesiadce na A55TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 18:14, h3x_Lukasz napisał:

Od piątku na testach w moim Cayin CS-88A małe gadżeciki w postaci NOS'ów 6SL7 i 6SN7 Sylvania. Rocznik 1944, JAN'y .

Jest to moim zdaniem level+1 dla brzmienia CS'a. Poczekam jeszcze na ocenę zaprzyjaźnionych par uszu, które ocenią zmianę już wkrótce :)

 

Wczoraj udało się chwilę posłuchać tych lampek.  Prawdą jest, że dodały gładkości,  szlachetnośći na górze pasma bez utraty przestrzeni, detalicznosci, rozdzielczości i prowadzenia basu które są atutami CSa. Moim zdaniem bardzo dobrze wpasowały się całość.  Można słuchać bardzo głośno a góra nie szczypie w uszy. Kolejna pozytywna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 20:38, McGyver napisał:

To jeszcze się przyznaj kto Ci dał cynk na E80CC  wink.gif

Tak! Nie wiem jak je znalazłeś ale kiedyś przeczytałem Twój post i postanowiłem zaryzykować ... oj, warto było ... grają do dzisiaj lejąc "miód" na moje uszy :). 

Ave McGyver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie lampki 12ax7 i 12au7 albo odpowiedniki z bieżącej produkcji oraz NOSy polecacie do A55TP aby troszkę wygładzić górę pasma ale bez utraty detalu i rozdzielczości?  Wiem, że gdzieś w klubie było o tym ale nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

Z tego co pamiętam z wątku to @Emdester testował Philips Miniwatt, które dawały taki efekt. Poszukaj może po tym haśle.

A wszystko przez Ciebie. Spodobała mi się ta góra u Ciebie ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Panowie jakie lampki 12ax7 i 12au7 albo odpowiedniki z bieżącej produkcji oraz NOSy polecacie do A55TP aby troszkę wygładzić górę pasma ale bez utraty detalu i rozdzielczości?  Wiem, że gdzieś w klubie było o tym ale nie mogę znaleźć :(

Ja niezmiennie: 12AX7: Amperex Buggle Boy (ew. Philips Miniwatt), 12AU7: Raytheon (taki zestaw mam w A70 i jest super).
U mnie największy wpływ mają 12AX7

Amperex: dźwięk nabiera ogłady w porównaniu ze standardowymi EH, detale nie uciekają ale wszystko robi się bardzo poukładane, średnica kremowa, przyjemna, ale nie w nadmiarze.

Jeśli chcesz w porównaniu do amperexa więcej detalu, przestrzeni: Telefunken (ale kosztem lekkiej utraty tej kremowej średnicy)
Jeśli więcej mięsa, dołu: Mullard

W każdym przypadku spora różnica przy przesiadce ze standardowych.
Amperexy/Philipsy to taki bezpieczny, złoty środek (generalnie wszystko ulega poprawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, konradwo napisał:

Ja niezmiennie: 12AX7: Amperex Buggle Boy (ew. Philips Miniwatt), 12AU7: Raytheon (taki zestaw mam w A70 i jest super).
U mnie największy wpływ mają 12AX7

Amperex: dźwięk nabiera ogłady w porównaniu ze standardowymi EH, detale nie uciekają ale wszystko robi się bardzo poukładane, średnica kremowa, przyjemna, ale nie w nadmiarze.

Jeśli chcesz w porównaniu do amperexa więcej detalu, przestrzeni: Telefunken (ale kosztem lekkiej utraty tej kremowej średnicy)
Jeśli więcej mięsa, dołu: Mullard

W każdym przypadku spora różnica przy przesiadce ze standardowych.
Amperexy/Philipsy to taki bezpieczny, złoty środek (generalnie wszystko ulega poprawie).

Ze swojej strony (ale w A70 MkII) moge polecić 12AX7 VALVO 45deg oraz jak kolega konradwo 12AU7 Raytheon (u mnie black plate D-getter) lub Baldwin black plate. Nie porównywałem niestety VALVO z Amperex'ami BB ale mam podobne  spostrzeżenia. Co do Telefunkenow (12AX7) to w moim zestawieniu zagrały ostro gorą (fortepian Leszka Możdżera zagrał jak klawesyn). 

551432307_ECC82Baldwin.thumb.png.bcdaa2838cf2ca4a797486366cc2178e.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioPietro napisał:

Nie porównywałem niestety VALVO z Amperex'ami BB

Mam pełny słoik lamp Valvo, na WSZYSTKICH są kody fabryczne z których wynika że wyprodukowano je w fabryce Amperexa w Heerlen, tej samej z której pochodzą słynne Bugle Boy. Może się więc okazać że Twoje Valvo grają identycznie jak Bugle Boy smiley.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, McGyver napisał:

Mam pełny słoik lamp Valvo.

Jedni trzymają oszczędności w skarpecie, a inni w słoiku :)

Te Ecc82 Baldwin ze zdjęcia to ponoć to samo co Raytheon - świat lamp jest pełen niespodzianek (oczywiście dla takich nieogarniętych w temacie jak piszący te słowa). :) W każdym razie różnica miedzy  oryginalnymi EH a NOS'ami jest ogromna. (Tutaj widać przewagę urządzeń lampowych nad tranzystorowymi - łatwość poprawy (zmiany, dostosowania do swojego gustu) brzmienia.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.