Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ekstra fotki, esencja tego, co najładniejsze w lampkach ;)

 

Ciekawy jestem jeszcze modelu Cayin'a CS-100A. Czy to tylko mocniejsza wersja CS-88A ? Jest wersja na rynek europejski ? 80Wat, 8 lamp KT88 :D to musi kopać jeszcze potężniej.

Tak jest na rynek EU

Zastanawiam się nad Nią

od dawna, pytanie jaką barwą gra w porównaniu do CS88A.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie połowicznie w klubie: czy porównywał ktoś CS88a z Haiku Williamsonem 6550.

Mocą Cayin przewyższa Haiku, ale jest ultralinearem podczas gdy Haiku gra w klasie A.

 

Nie porownywłem ich ale mam informacje z bardzo dobrego źródła odsłuchowego .

To wzmacniacze skrajnie po obu biegunach brzmieniowych .CS88A dynamiczny i otwarty a Wiliamson 6550 w układzie Single Ended jest bardziej triodowy niż A70-tka Cayina ,czyli barwny mniej dynamiczny . To dwa wzmacniacze do zupełnie innych kolumn.

 

Moja wypowiedź to opinie doświadczonego użytkownika któremu pożyczałem kolumny Minas Anor IV Signature z najbardziej otwartą górą pasma (wersja niekatalogowa) i spośród ok.15 wzmacniaczy tylko Wiliamson na 6550 z nimi zagrał bardzo dobrze tzn. złagodził górę pasma tej wersji kolumn ktore pożyczyłem. Więc są to dwa skrajnie różne wzmacniacze do innych zadań ,czyli do innych kolumn z zasady .

To że system się jeszcze kształtuje źródłem ,kablami to inna sprawa ale zasadniczo to dwa różne schematy brzmienia czyli potencjał obu aby wykorzystać trzeba innych kolumn .

 

Najlepiej zapoznać się z jednym i drugim wzmacniaczem jezeli macie okazję .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropo lamp. Co ewenentualnie mogę zmienić na plus. Mój obecny zestaw to lampy 6550, lampa prostownicza Sovtec i pozostałe to electro harmony 12AX7 i 12AU7.

Oczywiście 6550 zostają pytanie co z pozostałymi. Zastanawiam się nad GENALEX Gold Lion.

Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od piątku na testach w moim Cayin CS-88A małe gadżeciki w postaci NOS'ów 6SL7 i 6SN7 Sylvania. Rocznik 1944, JAN'y .

Po wrzuceniu lampek do wzmacniacza pierwsze co uderzyło to spokój i analog na górze pasma. CS jest dynamicznym i dość jasnym wzmacniaczem. Lampy dały super aksamit na górze ale... słucham i słucham i czegoś brakuje. Szybkie skupienie na znanych utworach i okazuje się, że czarujący, sprężysty bas CS'a trochę napuchł. Posmutniałem, bo ta góra to był dla mnie taki strzał w dziesiątkę w korekcji brzmienia CS'a.

Jednak dając wiarę temu, że lampy są niewygrzanymi NOS'ami, dałem wzmacniaczowi pograć praktycznie cały dzień. W sumie już po 12h grania na moich ustach uśmiech się poszerzył . Lampy nie tylko przywróciły sprężynę na basie ale otworzyły tak majestatycznie analogową przestrzeń , że w chwili obecnej jestem na maksa podjarany. Teraz naprawdę gałkę od wzmacniacza, można ustawić na 12 godzinie (na 13m2 to już bardzo dużo) i brzmienie utrzymuje pełną harmonie instrumentów, przestrzeń i selektywność.

Jest to moim zdaniem level+1 dla brzmienia CS'a. Poczekam jeszcze na ocenę zaprzyjaźnionych par uszu, które ocenią zmianę już wkrótce :)

NUhtLA6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 21:16, venom200 napisał:
W dniu 10.12.2018 o 20:32, Robert84 napisał:
Złagodziłbym troszkę bas, jest go kapkę za dużo.

Przejrzę wątek...

To omijaj RCA Black Top. Zamiast 12AU7 polecam E80 CC Phillipsa. A na 12AX7 BB nie będę oryginalny świetne lampy

Witam, chciałem dołączyć do klubu z nowym nabytkiem a konkretnie z integrą Cayin a 55tp. Wzmacniacz gra u mnie od tygodnia z starszym modelem kolumn studia 16hertz - Mimo, grają one u mnie już ładnych parę lat lecz nigdy nie przypuszczałem nawet że są w stanie zagrać na takim wysokim poziomie jak grają z tym wzmacniaczem lampowym, mówiąc krótko jestem w szoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marianus napisał:

Witam, chciałem dołączyć do klubu z nowym nabytkiem a konkretnie z integrą Cayin a 55tp. Wzmacniacz gra u mnie od tygodnia z starszym modelem kolumn studia 16hertz - Mimo, grają one u mnie już ładnych parę lat lecz nigdy nie przypuszczałem nawet że są w stanie zagrać na takim wysokim poziomie jak grają z tym wzmacniaczem lampowym, mówiąc krótko jestem w szoku. 

Witamy w klubie :)

A ludzie się dziwią, że w klubie s16Hz poleca się lampę do tych kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2018 o 18:14, h3x_Lukasz napisał:

Od piątku na testach w moim Cayin CS-88A małe gadżeciki w postaci NOS'ów 6SL7 i 6SN7 Sylvania. Rocznik 1944, JAN'y .

Jest to moim zdaniem level+1 dla brzmienia CS'a. Poczekam jeszcze na ocenę zaprzyjaźnionych par uszu, które ocenią zmianę już wkrótce :)

 

Wczoraj udało się chwilę posłuchać tych lampek.  Prawdą jest, że dodały gładkości,  szlachetnośći na górze pasma bez utraty przestrzeni, detalicznosci, rozdzielczości i prowadzenia basu które są atutami CSa. Moim zdaniem bardzo dobrze wpasowały się całość.  Można słuchać bardzo głośno a góra nie szczypie w uszy. Kolejna pozytywna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2018 o 20:38, McGyver napisał:

To jeszcze się przyznaj kto Ci dał cynk na E80CC  wink.gif

Tak! Nie wiem jak je znalazłeś ale kiedyś przeczytałem Twój post i postanowiłem zaryzykować ... oj, warto było ... grają do dzisiaj lejąc "miód" na moje uszy :). 

Ave McGyver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Panowie jakie lampki 12ax7 i 12au7 albo odpowiedniki z bieżącej produkcji oraz NOSy polecacie do A55TP aby troszkę wygładzić górę pasma ale bez utraty detalu i rozdzielczości?  Wiem, że gdzieś w klubie było o tym ale nie mogę znaleźć :(

Ja niezmiennie: 12AX7: Amperex Buggle Boy (ew. Philips Miniwatt), 12AU7: Raytheon (taki zestaw mam w A70 i jest super).
U mnie największy wpływ mają 12AX7

Amperex: dźwięk nabiera ogłady w porównaniu ze standardowymi EH, detale nie uciekają ale wszystko robi się bardzo poukładane, średnica kremowa, przyjemna, ale nie w nadmiarze.

Jeśli chcesz w porównaniu do amperexa więcej detalu, przestrzeni: Telefunken (ale kosztem lekkiej utraty tej kremowej średnicy)
Jeśli więcej mięsa, dołu: Mullard

W każdym przypadku spora różnica przy przesiadce ze standardowych.
Amperexy/Philipsy to taki bezpieczny, złoty środek (generalnie wszystko ulega poprawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, konradwo napisał:

Ja niezmiennie: 12AX7: Amperex Buggle Boy (ew. Philips Miniwatt), 12AU7: Raytheon (taki zestaw mam w A70 i jest super).
U mnie największy wpływ mają 12AX7

Amperex: dźwięk nabiera ogłady w porównaniu ze standardowymi EH, detale nie uciekają ale wszystko robi się bardzo poukładane, średnica kremowa, przyjemna, ale nie w nadmiarze.

Jeśli chcesz w porównaniu do amperexa więcej detalu, przestrzeni: Telefunken (ale kosztem lekkiej utraty tej kremowej średnicy)
Jeśli więcej mięsa, dołu: Mullard

W każdym przypadku spora różnica przy przesiadce ze standardowych.
Amperexy/Philipsy to taki bezpieczny, złoty środek (generalnie wszystko ulega poprawie).

Ze swojej strony (ale w A70 MkII) moge polecić 12AX7 VALVO 45deg oraz jak kolega konradwo 12AU7 Raytheon (u mnie black plate D-getter) lub Baldwin black plate. Nie porównywałem niestety VALVO z Amperex'ami BB ale mam podobne  spostrzeżenia. Co do Telefunkenow (12AX7) to w moim zestawieniu zagrały ostro gorą (fortepian Leszka Możdżera zagrał jak klawesyn). 

551432307_ECC82Baldwin.thumb.png.bcdaa2838cf2ca4a797486366cc2178e.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AudioPietro napisał:

Nie porównywałem niestety VALVO z Amperex'ami BB

Mam pełny słoik lamp Valvo, na WSZYSTKICH są kody fabryczne z których wynika że wyprodukowano je w fabryce Amperexa w Heerlen, tej samej z której pochodzą słynne Bugle Boy. Może się więc okazać że Twoje Valvo grają identycznie jak Bugle Boy smiley.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, McGyver napisał:

Mam pełny słoik lamp Valvo.

Jedni trzymają oszczędności w skarpecie, a inni w słoiku :)

Te Ecc82 Baldwin ze zdjęcia to ponoć to samo co Raytheon - świat lamp jest pełen niespodzianek (oczywiście dla takich nieogarniętych w temacie jak piszący te słowa). :) W każdym razie różnica miedzy  oryginalnymi EH a NOS'ami jest ogromna. (Tutaj widać przewagę urządzeń lampowych nad tranzystorowymi - łatwość poprawy (zmiany, dostosowania do swojego gustu) brzmienia.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.