Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

W takim razie będę szukał tych 12AX7 Amperex Buggle Boy,  Philips Miniwatt oraz tych 12AX7 VALVO 45deg.

Jak by ktoś był uprzejmy pożyczyć,  sprzedać zapraszam na PW.

Powodzenia.

Po zakupie dobrze byłoby te lampki sprawdzić w jakimś mierniku, no chyba, ze grały u kogoś zaufanego.

Nie zapomnij tez o 12AU7. Zmiany  mniej spektakularne niż wymiana 12AX7, jest to bardziej dopełnienie całości niż rewolucja, ale są tez znacznie tańsze. Szukaj wersji "black plate" (wg mojego źródła informacji nie warto kupować "gray plates" ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety BB kosztują - ale warto. U mnie zrobiły największą różnicę - jako pierwsze wymienione. Potem z czasem doszły wspomniane wyżej Phillips, na końcu Tungsole. Chyba nie warto wszystkiego na raz wymieniać - po kolei i trochę jednak posłuchać przez jakiś czas przed zmianą kolejnych. Niby trochę kusi wszystko na raz wrzucić, ale wtedy mniej wiadomo, które lampy co zmieniły ;) Acha - mam A55TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrSalieri napisał:

Dobra. Para 12AU7 ECC82 Raytheon kupiona. 

Teraz szukam 12ax7/ ecc83 ale widzę że ceny tych co polecacie w polszy trochę spore :( 

W Polsce ceny wysokie (zwłaszcza handlarza z Krakowa, który obstawia wszelkie ogłoszenia gdzie się da) bo mała konkurencja.
Ja kupowałem na ebay (za każdym razem w innym miejscu, nigdy się nie naciąłem, ceny zakupu raczej standardowe, 2 lata temu, nie wiem jak się teraz sytuacja przedstawia ale sporo tego za granicą jest i można coś ustrzelić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrSalieri napisał:

Trochę się boje tego ebaya aby nie kupić jakiejś padliny. 

Ryzyko zawsze, jak to z używkami i przez neta, ale można poszukać u sprzedawców, którzy mają tego większe ilości i dobre opinie. Handlarze będą mieć zawsze wyższą cenę, ale zdarzają się fajne okazje, ja kupowałem 3 pary amperexów, 1 parę telefunkenów, 3 pary raytheonów, praktycznie wszystko z innych miejsc, nie miałem wtopy.
Zawsze możesz zapolować na coś w dobrej cenie, w razie ryzyka strata nie tak duża jak np. przy zakupie kompletnej elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MrSalieri napisał:

Trochę się boje tego ebaya aby nie kupić jakiejś padliny. 

 

 

Nie dziwie Ci się. Sam sporo polowałam na Amperexy BB (12ax7/ ecc83) , aż w końcu forumowicz sprzedawał i kupiłem coś koło 500zł. To w miarę adekwatna cena moim zdaniem . Fajne lampy, gęsto grające , ale nie zamulają. Od 2-3 miesięcy odpoczywają w szafie bo sobie wsadziłem z bieżącej produkcji Gold Liony. Jutro wracam do A-BB. Te (gold liony) nie mają tak fajnej gęstej dociążonej średnicy , ale góra jest bardziej błyszcząca  konturowa. Bas ciut szybszy, twardszy. Zobaczymy jak jutro wrócę do amperexów czy się to potwierdzi :) 

Lampy mocy masz fabryczne ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

sorry za off top - ale pierwszeństwo dla klubowiczów :), sprzedaję swojego Cayina A70 w idealnym stanie, kupiony dwa lata temu, bezpośrednio od Grzegorza.

Więcej informacji:

 https://allegro.pl/oferta/cayin-a-70t-mk2-wzmacniacz-lampowy-super-stan-7761118852

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Silver_85 napisał:

kami1973 fajny piec. Na co się przesiadasz ? 

Wiem, że fajny i dlatego rok "dojrzewałem" żeby go sprzedać. Przesiadłem się rok temu na Haiku Audio, bo lepiej zgrał mi się z gramofonem Kuzma i Sensorem II. Cayin trafił do sypialni, ale tam jest też telewizor i ma niestety pierwszeństwo u żony...., a Cayin od roku tylko się kurzy... chyba kupię tam radio kuchenne :). Fajnie by było jak by go wziął ktoś że "swoich" z forum bo jest naprawdę w idealnym stanie i mało grany.

Dla niedowiarków - Grzegorz zna moją "pogoń za królikiem" i myślę, że w dużej mierze może potwierdzić to co napisałem odnośnie zakupu i historii tego wzmacniacza :)

Mariusz

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Lampy mocy masz fabryczne ? 

Tak fabryczne.  Szczerze to wolał bym spróbować coś z bieżącej produkcji niż pakować po kilkaset złotych na NOSy. Może uda się kupić coś w rozsądnych pieniądzach to wtedy tak.  Nie liczę na jakieś spektakularne zmiany w dźwięku. 

@Silver_85 może pożyczył byś te BB jak Ci tylko leżakują :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 22:30, Silver_85 napisał:

Od 2-3 miesięcy odpoczywają w szafie bo sobie wsadziłem z bieżącej produkcji Gold Liony. Jutro wracam do A-BB. Te (gold liony) nie mają tak fajnej gęstej dociążonej średnicy , ale góra jest bardziej błyszcząca  konturowa. Bas ciut szybszy, twardszy. Zobaczymy jak jutro wrócę do amperexów czy się to potwierdzi :) 

Daj znać jak wyszło porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 21:48, h3x_Lukasz napisał:

Z tego co pamiętam z wątku to @Emdester testował Philips Miniwatt, które dawały taki efekt. Poszukaj może po tym haśle.

Fakt, Amperex czy Philips mogą dawać słodszą górę, ale trzeba pamiętać, że nie jest to tak ciepła lampa jak Mullard, nie idzie w taką słodycz, buduje fajny wokal, scenę 3d i przestrzeń ponieważ ma dość wyciągniętą tą wyższą średnicę, na to trzeba uważać.

Tym, którzy się boją wszelkich lamp NOS, polecam sprawdzić współczesne Gold Lion, miałem u siebie 12ax7, wybitne lampa na tle tego co dziś produkują, mogą okazać się lepsze niż niejedne stare padaki sprzedawane jako NOS. 
Polecam, 300zł to nie majątek a warto je mieć w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Emdester napisał:

Tym, którzy się boją wszelkich lamp NOS, polecam sprawdzić współczesne Gold Lion, miałem u siebie 12ax7, wybitne lampa na tle tego co dziś produkują, mogą okazać się lepsze niż niejedne stare padaki sprzedawane jako NOS. 

Dzięki @Emdester. Dużo łatwiej wypożyczyć i posłuchać. Tym bardziej że @Silver_85 też ma i poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

@Emdester pochwal sie na co zmieniłeś Cayina845 :)

New Audio Frontiers 845

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Dzięki @Emdester. Dużo łatwiej wypożyczyć i posłuchać. Tym bardziej że @Silver_85 też ma i poleca.

Fakt, pewnie można wypożyczyć. 

Ostatnio były w jednym ze sklepów w promocji, ale widzę, że się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 11:32, MrSalieri napisał:

Daj znać jak wyszło porównanie :)

Wczoraj dopiero mi się udało trochę posłuchać. W skrócie , żeby nie przynudzać. Moim zdaniem jakbym miał wskazać lepszą  lampę (12ax7) Amperex BB vs Gold Lion to wybrałbym BB, a to przede wszystkim przez lepiej budowaną scenę. Głębia jak i szerokość sceny jest większa. GL trochę zawężają scenę. Nie są to ogromne różnice , ale jednak. Amperexy mają w sobie więcej czaru, góra jest cieplejsza, ale nie gubi szczegółów. W GL góra jest podawana bardziej bezpośrednio. Bas w GL jest bardziej kopiący, ale mniej masywny niż w BB. Na jutro zamawiam kuriera to sam się przekonasz.Ciekawe jak z Canto wypadną BB. 

Biorąc pod uwagę cenę GL jest na prawdę dobrze i do tego odchodzi mam ryzyko przy zakupie. Jeszcze muszę kiedyś sprawdzić Full music Gold i PSVANE Gold. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Minasy dobrze się zgrywają z A70. Wiele osób ma/miało takie zestawienie. Osobiście gram na Minas IV + A55TP i też uważam , że do udane połączenie. Diamondów 25 nie miałem okazji posłuchać. Znam trochę D28 , ale to z odsłuchu zupełnie w innych konfiguracjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie odnośnie kolumn dla Cayin 70 mk2. Mam okazję kupić roczne kolumny Minas Anor IIIs 2,5R za 6000zł, myślicie że warto? Myślałem też o Pylonach Diamont 25. Co radzicie?
Daj spokój z Pylon . Minasy i A70 to świetne połączenie nic więcej nie będzie potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.