Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Robert84 napisał:

Prawda to, że Minasy kuleją trochę z basem

Zależy co to znaczy kuleją.

Basu mają wystarczająco dużo, szybkiego i konturowego. Jak ktoś jest przyzwyczajony do buły na basie, buczenia i subuferowego grania to może być zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon 25m z dobrą akustyką pomieszczenia.
To nie będzie problemu. One mają bas bardzo dobry wszystko zależy od akustyki. Ja na 23 metrach nie miałem problemu z brakiem basu.
Kolega z forum odkupił je ode mnie i też na 30 metrach nie narzekał raczej z tego co mi wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert84 napisał:

Salon 25m z dobrą akustyką pomieszczenia.

To powinno być dobrze. Takie 15-25m2 dla Minasów jest optymalne. U mnie coś koło 18m2 , ale otwarte na inne małe pomieszczonka i basu jest w sam raz mimo, że w moim pokoju bas trochę ucieka. Nie są to na pewno kolumny do burzenia ścian basem. Jak jest on na płycie to będzie. Jak płyta jest płasko nagrana to Minasy tego basu nie dodają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robert84 napisał:

Czyli wybór oczywisty.

Prawda to, że Minasy kuleją trochę z basem? 

W recenzji odeon otello za 68 000zł na 2 tych samych głośnikach średnio-niskotnonowych piszą, że bas jest dobrze dociążony i to w dużym pomieszczeniu!

https://soundrebels.com/odeon-otello/

6 godzin temu, Robert84 napisał:

Mam do Was pytanie odnośnie kolumn dla Cayin 70 mk2. Mam okazję kupić roczne kolumny Minas Anor IIIs 2,5R za 6000zł, myślicie że warto? Myślałem też o Pylonach Diamont 25. Co radzicie?

Biorąc pod uwagę, że w Minasach jest zastosowana droższa kopułka niż w Odeon Otello to powinny kosztować minimum 80 000zł (według przelicznika zagranicznych metkowców).

 

Otello-0012.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodzi mi o bas, który niszczy konstrukcje budynku, buczenia czy buły. Chodziło mi bardziej o dociążenie dźwięku. 

Tak jak napisał Silver-85, jak płyta jest nagrana płasko to tak kolumny zagrają i to jest prawidłowe i ja się z tym zgadzam, bez upiększania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie chciałbym zadać użytkownikom wzmacniaczy Cayin A88T MK-2 , czy ktoś z posiadaczy tego wzmacniacza próbował wymieniać lampy końcowe mocy z serii KT na lampy końcowe typu EL-34 lub odpowiedniki ?

Co wymiana na ten typ lamp zmienia i wnosi do dźwięku ?

Pozdrawiam - italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Sprzedaję swój zestaw A 70 mk2 i kolumny Minas Anor lll. Najlepiej w komplecie :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 08:01, McGyver napisał:

WSZYSTKICH są kody fabryczne z których wynika że wyprodukowano je w fabryce Amperexa w Heerlen,

Gdzie szukać tych kodów? Skąd wiesz że to z Heerlen? Jest jakiś almanach do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ziarutek napisał:

Gdzie szukać tych kodów? Skąd wiesz że to z Heerlen? Jest jakiś almanach do tego?

20.jpg?1337777508

Te ciemne symbole to kody fabryczne. Na tej lampie po prawej pierwszy jest "kopniety trójkąt", to symbol fabryki w Heerlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Chciałem na wstępie przywitać się z zacnym gronem użytkowników marki Cayin,oraz zapisać się do klubu.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Cayin CS-120SA

Posiada go Państwo również?

Chciałbym się dopytać o DAC który to jest w nim zainstalowany.

Co myślićie o nim? Osobiśćie chciałbym zakupić inny DAC do tego klocka.

Czy się opłaca,czy poprawa dzwieku będzie znaczna,zauważalna?

Proszę o podpowiedż 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie udało mi się zorganizować i posłuchać kilku lampek NOS. Podzieliłem je na trzy zestawy. Poniżej moje osobiste odczucia co do prezentowanego brzmienia.

Mój skromny system odsłuchowy:
Xindak DAC-20,  Cayin A55TP,  CG Signature+

12ax7 Cayin 
12au7 Cayin 

Zestaw który każdy dostaje razem ze wzmacniaczem.  Zestaw dobrze mi znany,całościowo mi odpowiada.  Jest przestrzeń,  detal,  fajny bas i wyraźna góra.
Jest to punkt odniesienia dla pozostałych zestawów i do niego będę porównywał.


12ax7 Rayteon 
12au7 Rayteon 

Dzwięk cięższy, barwny, ciemniejszy , mniej przestrzenny, gładki. Trochę przytłumioma góra, mało dźwięczna, nośna, spokojna. Wyciągnięte gładkie wokale. Bas obfity, mało kopiący,  mniejsza dynamika, zestaw mroczny, raczej do jasnych systemów choć przyjemny w odbiorze, może się podobać przy dłuższym odsłuchu ale kosztem rozdzielczości i detali.

12ax7 Amperex Buggle Boy 
12au7 Rayteon 

Zestaw do słuchania muzyki.  Tylko tyle i aż tyle. Wszystko na swoim miejscu. Przestrzeń, troszkę szersza scena, powietrze, głębia,barwna nasycona średnica, dźwięczna detaliczna ale gładka góra,  miękki, przyjemny bas. Nic nie męczy, nic się nie narzuca, jest tutaj jakaś magia. Chcę się mocniej kręcić regulacją glosnosci i po prostu słuchać, rozkoszować się muzyką. 
Taką sygnature uzyskamy w połączeniu tych dwóch kompletów lampek. Z 12au7 Cayina brakuje masy, wypełnienia, dociążenia,  basu. Rayteon te braki dobrze uzupełnia.
Dla mnie zestaw nr. 1


Po kilku godzinnym odsłuchu lampek NOS i powrocie na fabryczne Cayina,  ukazuje się jasność dźwięku, wyrazistość, czasami piskliwość, suchość wokali, której do tej pory nie słyszałem,  nie zdawałem sobie sprawy, byłem widocznie do niej przyzwyczajony. Jest to granie efektowne,  wyraźne, trochę natarczywe,takie bardzo tranzystorowe. Lampki NOS wyraźnie hamują i wygładzają tranzystorowe zapędy lamp kt88. Jest to bardziej lampowe granie, gładkie, przyjemne, ma swój klimat, sprawia zdecydowanie więcej radości,  wciąga a zarazem nie męczy. Dla mnie powrotu do fabrycznych lampek Cayina chyba już nie ma :)
Radzę każdemu poeksperymentować u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny przydatny opis. Niestety lampy fabryczne po zetknięciu z Nos-ami musza wylądować w szafie. 

Ja dziś wsadziłem sobie GE. Trochę sobie na nich pogram. Oby zdrowie pozwoliło bo coś mnie bierze. Setka wiśniówki i grzane piwko może pomoże :)

GE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że też już poczyniłem małe zakupy :)

Czytalem, że warto pójść w RCA black plate, Raytheon,  i właśnie GE z tańszych NOS'ów.  Mówię o ecc82. Można nabyć w podobnych cenach co nowe z bieżącej produkcji.

Powyżej w opisie jest literówka.  Oczywiście chodzi o Raytheon.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ECC82 grałem na RCA black plate oraz na Philips E80cc SQ Gold. Najlepszy efekt jak dla mnie to Raytheon black plate ( moje z 58 roku). Mam jeszcze CIFTE ale tych jeszcze nie wkładałem.

Z Raytheon i Amperex mam takie same odczucia jak MrSalieri , a gram na A70t mk2. W WER Warszawa są już moje ECC83 Philips MiniWat , może po niedzieli do mnie dotrą.

Edytowane przez Pablosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablosz napisał:

Z Raytheon i Amperex mam takie same odczucia jak MrSalieri , a gram na A70t mk2. W WER Warszawa są już moje ECC83 Philips MiniWat , może po niedzieli do mnie dotrą.

O to napisz jak wyjdzie porównanie Amperex Buggle Boy z Philpisem Miniwatt. Handlarze twierdzą że to to samo bo z jednej fabryki a słyszałem że brzmieniowo jednak nie.

Raytheonow ecc82 pasuje kupić jeszcze rezerwową parkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mój cayin idac6 przestał działać. Robiłem porządki na szafce RTV i całość sprzętu porozpinałem, po ponownym podłączeniu wszystko działa oprócz daca, który nie daje oznak życia. Bezpiecznik, kabel oczywiście sprawdzone. Dac kupiony koło 2 lat temu z Chin, więc bez gwarancji. szukam kogoś kto zna się na rzeczy i go ożywi. Polecicie fachowca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 21:10, Silver_85 napisał:

Fajny przydatny opis. Niestety lampy fabryczne po zetknięciu z Nos-ami musza wylądować w szafie. 

Ja dziś wsadziłem sobie GE. Trochę sobie na nich pogram. Oby zdrowie pozwoliło bo coś mnie bierze. Setka wiśniówki i grzane piwko może pomoże :)

GE.jpg

Te GE , grają u mnie od 2 m-cy.Wyższa średnica i góra rozkwitły.Znaczna różnica na korzyść w stosunku do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram już na Philips Miniwatt ECC 83. Przy moim sprzęcie i moim uchu nic się nie popsuło ani nie poprawiło :) Dla mnie Miniwatt gra tak samo pięknie jak Amperex. Nie usłyszałem zmian w muzyce , nadal mnie czaruje i nie umiem się oderwać z kanapy.Bas jest taki jak lubię nie dudni i nie wlecze się , słychać dużo szczególów. Wyraznie gra w głąb w szerz i nad kolumnami.Stereofonia super ,wokale przyjemne. Tak przynajmniej moje uszy to odbierają. Polecam z czystym sumieniem. Koszt dwóch sparowanych lamp wraz z przesyłką wyniósł mnie 320zł . Teraz jeszcze jedną parkę na zapas sobie kupię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.