Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Silver_85 napisał:

Czyli lampki sterujące masz już z głowy. Lampy mocy będziesz zmieniał ? 

Szukam jeszcze kompletu na rezerwę.  Jest przymiar do ecc82 RCA i ecc83 Philips Miniwatt. Mocy na razie zostawiam. Ponoć Tungsole niezłe z bieżącej produkcji @h3x_Lukaszkupił do CSa i chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moimi oczekiwaniami co do lamp mocy Tungsol 6550 to nie jest rewolucja na miarę Sylvani 6SN7 bad boy w moim systemie ale Arcady z 10kg masy na brzmieniu otrzymały :) Jest lepiej znacznie w dolnym paśmie. Brzmienie schodzi niżej, wiecej koloru na niskich partiach. Góra nie zepsuta co dla mnie najważniejsze bo od wsadzenia NOSów jestem w niej zakochany. Srodek jakis taki klarowniejszy. Pełniejszy i precyzyjniejszy na wokalach i instrumentach strunowych, klawiszowych.

 

Każdy z nas skazany jest na zmiane firmowych KT88 bo rok grania dla nich to podobno maks. Wole zachowac firmowe KT88 na czas sprzedazy Cayina.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pablosz napisał:

Ja gram na Tungsolach 6550 i nie mam zamiaru zmieniać na inne , mam w szufladzie kt88 Gold Lion. 6550 jak dla mnie gra przyjemniej. Z kt88 jakoś mniej lampy było.

Też tak to słyszę, firmowe KT88 są bardziej "techniczne", może trochę szybsze ale na pewno Tungsole słucha się przyjemniej, jest melodyjniej i dla mnie ich bas wygrywa. W drodze do mnie są jeszcze dobre NOS'y 6SN7GT Ken-Rad'a 1943. Zobaczymy jak one zagrają w porównaniu do Sylvani Bad Boy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie lampy Amperex bugle boy , bardzo muzykalne


Z tym, że to raczej nie 6SN7. Co prawda w CS88A można zaaplikować przejsciówke ECC83 na 6SN7 ale to kolejny level testów i kombinacji brzmień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 22:32, Pio-Maj napisał:

A jest sens .Fabryczne KT88 , zupełnie przyzwoite

Nie mówię , że nie, ale jednak można sprawdzić jak się mają inne lampki. W szafie dodatkowy zapas lamp mocy się w końcu przyda. Nawet nowe nie żyją wiecznie :) 

 

W dniu 24.01.2019 o 21:08, h3x_Lukasz napisał:

Wole zachowac firmowe KT88 na czas sprzedazy Cayina.

Zrobiłem dokładnie tak samo. Lampy mocy grały u mnie może 2 tyg , a sterujące max 2-3 miesiące. Pierwsze zmieniłem mocy na 6550 Tungsola i to już był krok do przodu. To właściwie zadecydowało, że kupiłem A55TP jak Grzegorz mi podesłał na testy. Wszystko poszło bardziej w "analogową" stronę. Brzmienie zrobiło się bardziej równe, gładsze. 

 

21 godzin temu, Pablosz napisał:

Ja gram na Tungsolach 6550 i nie mam zamiaru zmieniać na inne , mam w szufladzie kt88 Gold Lion. 6550 jak dla mnie gra przyjemniej. Z kt88 jakoś mniej lampy było.

Potwierdzam. Testowałem inne KT88 i Tungsole są świetne. Najlepszy stosunek jakości do ceny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładkie źródło,  gładkie małe lampki, gładkie Tungsole 6550. Żeby mnie tylko nie zagłaskało, choć spróbować trzeba :)


Wezmiesz ode mnie, sprobujesz. Wg mnie mozesz poczuc fajniejsze dociążenie Canto a reszta pozostanie bez uszczerbku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Musisz sprawdzić u Siebie. Wzmacniacze Cayina nie należą do tych "zamulających" i cieplejsze lampi dobrze im robią. Inna sprawa , że Minasy też potrzebują troszkę innej konfiguracji niż Canto. 

Zgadzam się całkowicie.  Test jak najbardziej konieczny. 

2 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

Wezmiesz ode mnie, sprobujesz. Wg mnie mozesz poczuc fajniejsze dociążenie Canto a reszta pozostanie bez uszczerbku.

 

Było by głupotą nie skorzystać z takiej okazji :) Pogram jeszcze trochę na małych lampkach i przymierzę te Tungsole.  Na razie czasu na słuchanie nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie lamp sterujących w A55TP , wyraźna zmiana charakteru i jakości brzmienia , na korzyść .Czy wymiana KT88 fabrycznych istotnie poprawi brzmienie ?Czy warto ?

 

Ciężko stanowczo napisac, że „istotnie” poprawi brzmienie. Jednemu to co zmienią lampki mocy poprawi odbiór muzyki, innemu moze podobać się techniczne brzmienie KT88 z sygnaturą Cayina. Dla mnie Tungsole brzmia ciekawiej, melodyjniej i ciężej co mnie zadowala. Warto próbować, zwłaszcza że świat nie kończy sie na KT88 Cayina i Tungsolach 6550 :)

Tak jak pisałem, lampki sterujace u mnie były rewolucją, lampy mocy kosmetyką zgodnie z tym co moja podstawowa wiedza o wzmacniaczu lampowym przewidywała.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pio-Maj napisał:

.Czy wymiana KT88 fabrycznych istotnie poprawi brzmienie ?Czy warto ?

Ja pierwsze zmieniałem mocy i dla mnie było warto. Potem zmieniałem sterujące. I zawsze był progres. Nie wiem jak to by było jakbym najpierw zmieniał małe lampki.  Można w znanym sklepie wypożyczyć lampy mocy i sam się przekonasz. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 16:19, Rezyslaw napisał:

Kupcie lampy Amperex bugle boy , bardzo muzykalne

Lampy bardzo dobre. ECC83 z fabryki Herlen ogólnie są znakomite .
 

 

3 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

Gdzie zaopatrujecie się w przejściówki podstawkowe do lamp ?

Lukasz mam to Ci pożyczę przejściówki z 6SL/SN na ecc83/82.

 

6 godzin temu, Rezyslaw napisał:

Z żarówek  6SN7 polecam zamienniki Tung-Sol VT-99 albo RCA

1548505798569.jpg

Te lampy 6F8G Sylvania mialem pożyczone od Emdestera i graly ze wzmacniaczem CS-845 A na Audio Show 2018 ,lampy świetne ,moje takie przyjechaly już po wystawie AS ,od tazu poszły w dobre ręce :-)
A brzmienie Wam się podobało na Audio Show ,tu był świetny wzmacniacz CS-845A + lampy 6F8G Sylvania z 1944roku +lampy 845 T -te są kapitalne szybkie i rozdzielcze +byl tam dcs NB itd.

 

21 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Ciężko stanowczo napisac, że „istotnie” poprawi brzmienie. Jednemu to co zmienią lampki mocy poprawi odbiór muzyki, innemu moze podobać się techniczne brzmienie KT88 z sygnaturą Cayina. Dla mnie Tungsole brzmia ciekawiej, melodyjniej i ciężej co mnie zadowala. Warto próbować, zwłaszcza że świat nie kończy sie na KT88 Cayina i Tungsolach 6550 :)

Tu racja 6550 tungsola to lampy za nieduze pieniądze oferujące bardzo dobre brzmienie .I to są lampy ktore proces zużycia mają opoźniony w czasie ,to ważne ,po roku gdy wykonuję pomiary lamp mocy 6550 tungsola to zwykle poziom zużycia jest nieduży S- nachylenie zwykle nadal trzyma pow.10 ,czego nie można powiedzieć o innych lampach mocy z rodziny KT88/6550 .

W dniu 24.01.2019 o 08:02, Marianus napisał:

Czy miał ktoś okazję słuchać u siebie lampki 12ax7 full music gold? Lampki z aktualnej produkcji ale ponoć niezłe. 

Te mam to Ci pożyczę zarówno ecc83 jak i ecc82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lampy 6F8G łączył z bardziej otwartymi a nawet zadziornymi wzmacniaczami ,pamiętam jak miałem mnobloki Sparka na lampie 211 to lepiej grały na współczesnych lampach Elektro Harmonixa 6SN7 gold pin, notabene grały te Sparki kiedyś u Grześka w pokoju na AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 19:50, Studio16Hertz napisał:

Tu racja 6550 tungsola to lampy za nieduze pieniądze oferujące bardzo dobre brzmienie .I to są lampy ktore proces zużycia mają opoźniony w czasie ,to ważne ,po roku gdy wykonuję pomiary lamp mocy 6550 tungsola to zwykle poziom zużycia jest nieduży S- nachylenie zwykle nadal trzyma pow.10 ,czego nie można powiedzieć o innych lampach mocy z rodziny KT88/6550 .

Trzeba będzie się zainteresować tymi lampami jak tak chwalicie :)

Jednen komplecik nosków już mam drugi jedzie także można pomyśleć o lampach mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 19:50, Studio16Hertz napisał:

Lukasz mam to Ci pożyczę przejściówki z 6SL/SN na ecc83/82.

Dzięki Grzegorz. Przejściówki już u mnie :)

Wczoraj udało się odebrać kolejne lampki, tym razem Szaraki RCA 6SN7GT z 1943r w oryginalnych kartonikach, które faktycznie pachną na 70 lat :). Szczęśliwie się złożyło, że Grzegorz przejazdem wpadł do mnie i miał przy sobie miernik lamp. Pomierzyliśmy moje Sylvanie i RCA. Wszystkie praktycznie nowe co mnie cieszy. Dzięki Grzegorz za pomoc i odwiedziny.

Po pierwszych odsłuchach RCA przedstawiają się jako lampy jaśniejsze i szybsze od Sylvani. Przy tym zachowują analogowe brzmienie lamp na dużo lepszym poziomie niż firmowe lampy Cayina. Bardzo dobra alternatywa dla Sylvani, na pierwszy rzut "ucha" lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żarówek  6SN7 polecam zamienniki Tung-Sol VT-99 albo RCA
1548505798569.thumb.jpg.b9c1d6b3cc4d3bcb39bce5c432cb1db2.jpg
Mi nie podeszły osobiście.
Zmieniałem kable wszystko a wiesz wciąż męczący był ten dźwięk.
Pierwsze chwilę wow a coraz bardziej męczyły
Dzięki Grzegorz. Przejściówki już u mnie :)
Wczoraj udało się odebrać kolejne lampki, tym razem Szaraki RCA 6SN7GT z 1943r w oryginalnych kartonikach, które faktycznie pachną na 70 lat :). Szczęśliwie się złożyło, że Grzegorz przejazdem wpadł do mnie i miał przy sobie miernik lamp. Pomierzyliśmy moje Sylvanie i RCA. Wszystkie praktycznie nowe co mnie cieszy. Dzięki Grzegorz za pomoc i odwiedziny.
Po pierwszych odsłuchach RCA przedstawiają się jako lampy jaśniejsze i szybsze od Sylvani. Przy tym zachowują analogowe brzmienie lamp na dużo lepszym poziomie niż firmowe lampy Cayina. Bardzo dobra alternatywa dla Sylvani, na pierwszy rzut "ucha" lepsza.
Ja sam jestem bardzo ciekaw tych Sylvani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, venom200 napisał:

Mi nie podeszły osobiście.
Zmieniałem kable wszystko a wiesz wciąż męczący był ten dźwięk.
Pierwsze chwilę wow a coraz bardziej męczyłyJa sam jestem bardzo ciekaw tych Sylvani.

A które dokładnie miałeś lampy?i czym Cię męczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem bardzo ciekaw tych Sylvani.


Venom, jak dopasuje drugą parę NOSów, ktore u mnie zostaną to moge Ci na testy podeslac swoje Sylvanie. Ja jestem teraz pod wrażeniem szaraków RCA. Sylvania mega analog, RCA wieksza przestrzeń.
Pamiętam jak nie cały rok temu z MrSalieri siedzieliśmy przy naszych tranzystorach i mówiliśmy, że lampa to problem, trudna zabawa z lampami, dużo zachodu itp :) Dziś nie mogę sie nacieszyć jak to gra zwłaszcza przy NOSach. Muszę jeszcze posluchac triody 845.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Pamiętam jak nie cały rok temu z MrSalieri siedzieliśmy przy naszych tranzystorach i mówiliśmy, że lampa to problem, trudna zabawa z lampami, dużo zachodu itp :) Dziś nie mogę sie nacieszyć jak to gra zwłaszcza przy NOSach.

Trochę czuje się odpowiedzialny za ten stan rzeczy :)

Tak było. Strach przed czymś nowym, nie znanym,  obawy stworzone na stereotypach i tym podobne cuda. Dziś to wszystko rekompensuje dźwięk a zabawa z lampami  daje dodatkowe możliwości modyfikowania brzmienia pod swoje upodobania. Wzmacniacze jak na razie sprawują się bezproblemowo,  trzymają parametry.  U mnie bias po pół roku prawie idealny,  5mV różnicy od ustawionego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które dokładnie miałeś lampy?i czym Cię męczyły?
Sorki że tak późno piszę ale wiele się dzieje w moim życiu ostatnio i zaglądam tu raz na 3 dni praktycznie.
Miałem dokładnie te lampki co wrzuciłeś. Tung Sole.
Zmieniałem kable kombinowałem ale jakoś szybko przechodziła mi ochota na muzykę przy tych lampach. Podbite skrajne pasma


Venom, jak dopasuje drugą parę NOSów, ktore u mnie zostaną to moge Ci na testy podeslac swoje Sylvanie. Ja jestem teraz pod wrażeniem szaraków RCA. Sylvania mega analog, RCA wieksza przestrzeń.
Pamiętam jak nie cały rok temu z MrSalieri siedzieliśmy przy naszych tranzystorach i mówiliśmy, że lampa to problem, trudna zabawa z lampami, dużo zachodu itp :) Dziś nie mogę sie nacieszyć jak to gra zwłaszcza przy NOSach. Muszę jeszcze posluchac triody 845.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Byłoby super. Ciężko jest na tę chwilę polepszyć dźwięk mojego zestawu. Dlatego szukam swojego brzmienia w jeszcze lepszych lampach.
Ja mam swoje wnioski ogólne mam bardzo podobne gusta z Grzegorzem Rogalą. W zasadzie mogę szukać kombinować po swojemu, odsluchalem wiele różnych wariacji a i tak stanęło na tym co sugerował. I tu wcale nie chodzi mi tylko no lampy ale o całość systemu i jego poszczególnych elementów
Dlatego ogromne nadzieje pokładam właśnie w Sylvani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.