Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, venom200 napisał:

Dlatego ogromne nadzieje pokładam właśnie w Sylvani

Venom, nie wiem tylko czy nie mówimy o dwóch różnych lampach. Z tego co pamiętam Grzegorz mówił, że fajnie grały 6F8G Sylvani w Cayin 845. Ja mam natomiast Sylvanie 6SN7 i 6SL7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek K. napisał:

Widziałem już w necie Go pare miesięcy temu :p Jest przepiękny.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzięki uprzejmości szanownego kolegi @h3x_Lukasz na pokładzie zameldowała się kwadra Tungsloli 6550.  Posłuchałem trochę wczoraj i dzisiaj.  Lampy te w porównaniu z fabrycznymi Cayina grają u mnie dźwiękiem szybszym,  bardziej konturowym, z lepszą lokalizacją źródeł,twardszym basem,  DSC-0281.jpg

Krótko mówiąc ogólnie lepiej w każdym aspekcie, muzykalniej także już ich koledze nie oddaje :)

Dzięki Łukasz :)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wsadziłem więc muszę trochę pograć. W sumie miałem niezłe nosy 12au7 , ale lampek nigdy nie jest za wiele :) Dam znać jak trochę więcej posłucham. Wróciłem wyjazdu służbowego stęskniony za muzyką więc teraz to by mi wszystko pięknie grało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, venom200 napisał:

A ja tymczasem odwaliłem maniane

Podczas sprzątania wymontowałem lampy nie jedna z 845 została uszkodzona.

uuuuu nie zazdroszczę :( 

 

19 minut temu, venom200 napisał:

no dlaczego wątek Szymona też nie aktywny.

zapomnieliśmy dać dystrybutorowi do autoryzacji naszych opinii o magico i wyszło jak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Otwieramy temat.

Nie muszę chyba po raz setny przypominać, że nie rozpatrujemy tu przeszłości i czemu i kogo nie ma (i nie będzie).

Piszemy o sprzęcie, a nie o sytuacji na forum etc.

Proszę się pilnować bo temat jest na świeczniku.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu odwiedził mnie Grzegorz z nowym wzmacniaczem Cayin A 845 Pro, który jest zrobiony na 25 lecie i jak mówi Grzegorz będzie wyprodukowany tylko w ilości 250szt.

Ja i Grzegorz byliśmy pierwszymi ludźmi w Polsce którzy go widzieli na żywo no i słuchali.

 

Ja mam CS 845 A i to jest kawał wzmacniacza, a ten jest jeszcze większy i o 10 kg cięższy, jego waga to prawie 50kg.

Po trudach wniesienia nie małej, 50cio kilogramowej paczki po wąskich schodach na pierwsze piętro nastąpiło pierwsze otwarcie. 

 

Jest piękny, wykonanie na najwyższym poziomie, po wyciągnięciu z pudła chyba przez pierwsze 20 minut oglądaliśmy go i nie mogliśmy się nadziwić :)  

 

Mój system to Arcada 2,5 Signature, CS-845A, DAC 11, Pioneer PD 8700 jako transport, gramofon Dual 621, wkładka Goldring
i preamp zbudowany pod zamówienie.

Za poleceniem Grzegorza wstawione mam lampy 845 T w swoim CS-845A oraz Sylvanię 6F8G z przejściówkami.

Grzegorz mi to zestawienie polecił, bo kolega Emdester przetestował ten komplet i okazał się bardzo dobry.
U mnie też się dźwięk poprawił. Jest czysto, klarownie. Jest szybszy bas.

A teraz A-845Pro. Najpierw rozgrzewka, okolo godzina. Potem brzmienie. Zdecydowanie mocny, wyraźny bas od razu to słychać.

Tu można podkręcić gałkę, (a właściwie gałę, bo jest naprawdę potężna),  jest cały czas czysto i pełna kontrola.

Bardzo gładkie brzmienie. Plany stereofoniczne tez są lepsze niż w moim. Słuchaliśmy z Grzegorzem kilka godzin i umówiliśmy się na następną wizytę, kiedy będzie miał nowy przedwzmacniacz gramofonowy na lampach oraz gramofon z wkładką Dynavector.

 

Wieczór z tym wzmacniaczem był bardzo udany. Co będzie jak się wygrzeje ?

Wiem ile mój zyskał. Tu są lampy Full Music 300B, 845 nic bym tu nie zmieniał.  

Jak Grzegorz go potestuje to na pewno więcej coś powie
 

Nowy_Cayin_5.thumb.jpg.b56c584a190f08549cfc38afb0835c34.jpgNowy_Cayin_4.thumb.jpg.8bacaa2be88fe69cf654291d312ff455.jpgNowy_Cayin_3.thumb.jpg.1660e5b045067fe30cc4427e060dab51.jpgNowy_Cayin_2.thumb.jpg.f5e6d4a14c08418c36c4666484df0df8.jpgNowy_Cayin_1.thumb.jpg.ca34b50071c2bbf6646af2f3bea92f16.jpgNowy_Cayin_11.thumb.jpg.087f3734fb2fded0c6453914120ed7eb.jpgNowy_Cayin_10.thumb.jpg.782a0e5e5de4fee7193c19b74bca148b.jpgNowy_Cayin_9.thumb.jpg.b8239ed2eb0192b28bf9c149b321544d.jpgNowy_Cayin_8.thumb.jpg.e551dcdb5323dac3600bade9de95ad73.jpgNowy_Cayin_7.thumb.jpg.5f4415a482004b6c474a695d0734c372.jpgNowy_Cayin_6.thumb.jpg.154f342ec3b470d50bf8ef3b0c5cf982.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2019 o 19:05, Antonio1974 napisał:

Proszę napiszcie koledzy co to za model a55t

Po oznaczeniu tak to trochę wygląda jak poprzednik , ale to najlepiej jak Grzegorz się wypowie. 

 

 

1 godzinę temu, marcinoss26 napisał:

Czy podiada ktoś kolumny Dynaudio Focus 260 w połączeniu z Cayin a55tp ?

Czy ten wzamcniacz potrafi dobrze napędzić Focusy i czy dobrze zgrywa się z tymi kolumnami.

Nie kojarzę żeby ktoś miał takie połączenie na forum. Dynki jak to Dynki potrzebują prądu. Nie wiem czy nie braknie pary A55tp. CS-55A jest silniejszy więc powinien lepiej się sprawdzić i chyba charakterem brzmienia bardziej by pasował do Focusów. To takie gdybanie. Trzeba by odsłuchać jak to razem zagra.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.