Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, marcinoss26 napisał:

Witam Klubowiczów.

Czy podiada ktoś kolumny Dynaudio Focus 260 w połączeniu z Cayin a55tp ?

Czy ten wzamcniacz potrafi dobrze napędzić Focusy i czy dobrze zgrywa się z tymi kolumnami.

Pozdrawiam 

U mnie z Excite x38.Jest wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin A70T mkII był produkowany na zamówienie Studia 16Hz. Nie występował w normalnym katalogu Cayina. Grzegorz o tym pisał.

Panowie, wyprowadźcie mnie proszę z błędu. Ubzdurałem sobie, że jakbym kupił sobie DAC z regulacją głośności, to mógłbym go podłączyć bezpośrednio do końcówki Cayina A70T mkII, w miejsce przeznaczone do podpięcia amplitunera kina domowego (pre-in). Czy coś poknociłem? Czy to będzie grać?

Wtedy na źródła analogowe miałbym trzy wejścia.

Wejście pre-in, którego normalnie nie używam, służyłoby do odsłuchów ze źródeł cyfrowych (player audio, bluray, konsola i tv).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mrrod napisał:

Panowie, wyprowadźcie mnie proszę z błędu. Ubzdurałem sobie, że jakbym kupił sobie DAC z regulacją głośności, to mógłbym go podłączyć bezpośrednio do końcówki Cayina A70T mkII, w miejsce przeznaczone do podpięcia amplitunera kina domowego (pre-in). Czy coś poknociłem? Czy to będzie grać?

Będzie grać przy takim założeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrrod napisał:

Cayin A70T mkII był produkowany na zamówienie Studia 16Hz. Nie występował w normalnym katalogu Cayina. Grzegorz o tym pisał.

Panowie, wyprowadźcie mnie proszę z błędu. Ubzdurałem sobie, że jakbym kupił sobie DAC z regulacją głośności, to mógłbym go podłączyć bezpośrednio do końcówki Cayina A70T mkII, w miejsce przeznaczone do podpięcia amplitunera kina domowego (pre-in). Czy coś poknociłem? Czy to będzie grać?

Wtedy na źródła analogowe miałbym trzy wejścia.

Wejście pre-in, którego normalnie nie używam, służyłoby do odsłuchów ze źródeł cyfrowych (player audio, bluray, konsola i tv).

 

Robert sprawa jest niby prosta ,jeżeli regulacja głośności w DAC-u podlączona do wzmacniacza Cayin A70TMK2 gra nie gorzej a nawet lepiej niż przez wejście liniowe to nie ma problemu z takim podlączeniem i używaniem A70 jako końcowki mocy .Problemem jest fakt że większość tego typu DAC-ów z regulacją głośności lepiej nie brzmi w ten sposób ,a podczas regulacji glośności w DAC-u są dodatkowe efekty (szumy ,trzaski).Trzeba sprawdzić każdy taki DAC indywidualnie .

Na pewno dcs takich problemow nie ma bo sam sprawdzalem,poza tym system brzmiał lepiej kiedy wpinałem dcs-a Debussiego do A70 TMK2 i CS88A do wejść PRE IN czyli wzmacniacze grały jako końcówki mocy .
To połączenie polecam z tym DACiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mieliśmy małe odsłuchy u mnie z chłopakami @plastik1989 i @MrSalieritrochę potestowaliśmy grajków, w tym między innymi granie z winyli z gramofonu Rafała. Nie pamiętam modelu gramofonu ale Rafał przypomni. CS88A zagrał bardzo fajnie z gramofonem. Fakt, że brakuje mi większego osłuchania grania z winyli, a dla porównania był tylko jeden pre gramofonowy Rafała ale granie z winyla z pre CS88A było bardzo przyjemne. Fajne doświadczenie, posłuchać w swoim systemie, innego grania. Nie wiem, czy nie zmontuję zestawu do winyli w salonie. Idealne granie do kominka ?

graj.thumb.jpg.1a34801cfb84a02a24930c93785ed327.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 22:25, h3x_Lukasz napisał:

 

Ciężko stanowczo napisac, że „istotnie” poprawi brzmienie. Jednemu to co zmienią lampki mocy poprawi odbiór muzyki, innemu moze podobać się techniczne brzmienie KT88 z sygnaturą Cayina. Dla mnie Tungsole brzmia ciekawiej, melodyjniej i ciężej co mnie zadowala. Warto próbować, zwłaszcza że świat nie kończy sie na KT88 Cayina i Tungsolach 6550 ?

Tak jak pisałem, lampki sterujace u mnie były rewolucją, lampy mocy kosmetyką zgodnie z tym co moja podstawowa wiedza o wzmacniaczu lampowym przewidywała.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie wymiana KT88 Cayin na KT88 Electro Harmonix'y wniosły dużo na plus tym bardziej, że wcześniej wymieniłem 6SN7 i 6SL7 na Full Music, które wniosły jeszcze większą poprawę. Po wymianie na KT88EH zdecydowana poprawa basu jest bardzie zwarty i kontrolowany a średnica bardzie wciągająca i muzykalna z ciepłym wokalem. Powrotu do fabrycznych KT88 już nie będzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jogi napisał:

Wiem, że temat ruskich lamp nie raz był poruszany ? od miesiąca gram na 6H8C z 1960 roku prostokątny siatkowy getter (jak na zdjęciu poniżej) jakie jest wasze zdanie w odniesieniu do mocno zachwalanych NOSów np. z USA ?

s-l1000.thumb.jpg.4c0f082acc12b0159a3d07a9e2131cbb.jpg

Na pewno są lepsze od standardowych tanich lamp chińskich, ale do lamp z lat wcześniejszych nie mają się co równać. Warto zainteresować się lampami 6F8G z przejściówkami to już w ogóle inna liga.

W dniu 12.03.2019 o 11:57, h3x_Lukasz napisał:

Oj to zabawy trochę przed Tobą ?

Sam jestem po testach kilku kompletów, jak zbiorę w całość swoje odczucia, to wrzucę na forum. Na chwilę obecną powiem, że 6F8G zamiast 6SN7 to chyba najlepszy kierunek.

Po odsłuchu 6F8G nie ma już powrotu do 6SN7, pozostaje jedynie zagryzka co z 6SL7. Mullardy 12ax7 NOS na przejściówce przegoniły wszystkie lampy co posiadam nawet 6C8G RCA. Jedak cena nie bierze się z kapelusza szczególnie lamp NOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od jakiegoś czasu rozglądam się za wzmakiem lampowym. Słyszałem 2 Cayiny (Mt 35 – podobał mi się) i kilka lat wcześniej któryś na lampach KT 88 (jakoś mniej), oczywiście inne kolumny i źródła no i odstęp czasu więc porównanie słabe.

Rozważałęm MT 35 bo lampa EL34 do moich ProAców S 100 podobno pasuje a ten wzmacniacz (słuchany z Dynaudio Excite 18 mi się naprawdę podobał).

Ale wiadomo, że przydałby się pilot, więcej  mocy, może preamp gramofonowy…I tutaj pytanie, który z droższych wzmaków Cayina (raczej te z liczbą 55) NIE umożliwia wstawiania lamp EL34? Bo wiem, że kilka z nich ma taką opcję a  eksperymentowanie z KT 88 i EL 34 wydaje mi się bardzo ciekawe, więcej możliwośći dobrania „swojego” brzmienia.

I druga sprawa:  skąd biorą się ceny używanych Cayinów, w szczególności z seryjnymi lampami? Interesują mnie raczej używane, więc śledząc od jakiegoś czasu rynek, widzę, że regułą są ceny typu 80 %, a nawet czasem 90% nowych (tu raczej wymienione lampy).W każdym razie ceny typu 5 i 6  kzł za wzmaki serii 55 i odpowiednio wyższe droższych modeli , podkreślam że na oryginalnych ciągle lampach są regułą. Nie ma mowy o 50 – 60 % ceny nowych jak w przypadku większości używek.

Może to nie jest najlepsze miejsce do zadawania tego pytania ale o co chodzi z tymi cenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Przem77 napisał:

Ale wiadomo, że przydałby się pilot, więcej  mocy, może preamp gramofonowy…I tutaj pytanie, który z droższych wzmaków Cayina (raczej te z liczbą 55) NIE umożliwia wstawiania lamp EL34? Bo wiem, że kilka z nich ma taką opcję a  eksperymentowanie z KT 88 i EL 34 wydaje mi się bardzo ciekawe, więcej możliwośći dobrania „swojego” brzmienia.

CS55a i CS88a umożliwiają wstawienie EL34. 

 

18 minut temu, Przem77 napisał:

Może to nie jest najlepsze miejsce do zadawania tego pytania ale o co chodzi z tymi cenami?

Może to wynikać z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ich mało na rynku wtórnym. Po drugie dobrze brzmią ?  

Osobiście za 50% ceny nowego swojego bym nie sprzedał ? 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoich założeniach trzeba jednak iść w kt88 czyli któryś z modeli A55TP,  CS55 lub CS88A.

Ja mam A55TP.

Po wymianie lamp na Tungsol 6550 oraz jakieś nosy 12ax7 i 12au7 wzmacniacz sporo zyskuje i trochę traci charakteru kt88.  W porównaniu z seryjnymi lampami jest dużo lepiej.  Masz pilot,  wystarczającą moc i bardzo dobre brzmienie.  Nic nie brumi, nie buczy gra muzyka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Przem77 napisał:

 

I druga sprawa:  skąd biorą się ceny używanych Cayinów, w szczególności z seryjnymi lampami? Interesują mnie raczej używane, więc śledząc od jakiegoś czasu rynek, widzę, że regułą są ceny typu 80 %, a nawet czasem 90% nowych (tu raczej wymienione lampy).W każdym razie ceny typu 5 i 6  kzł za wzmaki serii 55 i odpowiednio wyższe droższych modeli , podkreślam że na oryginalnych ciągle lampach są regułą. Nie ma mowy o 50 – 60 % ceny nowych jak w przypadku większości używek.

Może to nie jest najlepsze miejsce do zadawania tego pytania ale o co chodzi z tymi cenami?

Po ile sa wystawione to jedna sprawa,ale jak długo wisza w tej cenie to inna sprawa... :) trzeba negocjować i poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :) jak zagladniesz kilka stron wstecz poczytasz o doznaniach i testach z lampami NOS. W skrócie CS88A ma bardzo dynamiczne granie, jest szybki w dolnym paśmie i bardzo otwarty na górze. Na oryginalnych lampach troche wg mnie lekko zbyt jasna góra ale każda inna lampa 6SN7 (przynajmniej z tych ktore testowalem) robią z brzmienia przyjemny analogowy przekaz, nie psując przestrzeni i rozdzielczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

Jest ? jak zagladniesz kilka stron wstecz poczytasz o doznaniach i testach z lampami NOS. W skrócie CS88A ma bardzo dynamiczne granie, jest szybki w dolnym paśmie i bardzo otwarty na górze. Na oryginalnych lampach troche wg mnie lekko zbyt jasna góra ale każda inna lampa 6SN7 (przynajmniej z tych ktore testowalem) robią z brzmienia przyjemny analogowy przekaz, nie psując przestrzeni i rozdzielczosci.
 

Dziękuję bardzo za odzew, na pewno poczytam. Szukam nowego wzmacniacza do kolumn BMN Berges 3 z illuminatorm R3004 na górze. Obecnie gram na Denonie pma1520ae i odczuwam spory niedosyt z takiego połączenia. Zależy mi na dobrze kontrolowanym basie i lekko ocieplonym brzmieniu. Góra też mogłaby być lekko utemperowana, niemęcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twoich kolumn i wzacniacza. Tu moze Grzegorz cos podpowiedziec co dopasowalby do takich przetworników. Ja wiem, ze po przejsciu z stosunkowo niby mocnego tranzystora tak Cayin A55TP jak i CS88A zrobil na mnie duze wrazenie rozmachem brzmienia, dynamiką i detalem. Wybrałem CS’a ze wzgledu na kontrole basu scene jaką ten wzmak prezentuje. Zabawa zaczyna sie jeszcze lepsza po wymianie lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kasz76 napisał:

Czy jest na forum jakiś posiadacz modelu CS88A? Jeśli tak to czy mógłby w kilku zdaniach opisać charakter gry tego wzmacniacza. Bardzo będę wdzięczny za takowy opis.

Kilka stron wcześniej znajdziesz też moje porównanie A55TP z CS88A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.