Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem dużo porównań USB Feng vs Malina po I2S i o dziwo USB wypadło w tym przypadku lepiej.
Tu nawet nie ma nowy o różnicach percepcji ale jest wyraźny progres.
Teraz jeszcze nowe lampki, czekam za kablami jeszcze.I po AES Ebu muszę odpalić połączenie DAC z Feng, ale nie.mam kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, venom200 napisał:

A tymczasem u mnie zmiany.
Denafrips dostał nowy transport.
A 845 dostała "nowe" lampy 6F8G Sylvanie produkcja z czasów wojny.
Mając w pamięci granie z podobnymi RCA to duży progres.
Naprawdę świetnie granie

Musisz jeszcze sprawdzić Terminatora. Mam też Pontusa i Aresa. Topowy model nie pozostawia złudzeń.

p4.jpg

Godzinę temu, venom200 napisał:

I po AES Ebu muszę odpalić połączenie DAC z Feng, ale nie.mam kabla.

Ja mam ?

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
8 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

No ale jest kurcze ładny. Jak gra tak jak wygląda to bajka. Ostatnio posłuchałem lampy 845 i moje uszy są skierowane teraz na odsłuchy wzmacniaczy na tych lampach lub GM70.

Nawet ja uważam, że wizualnie jest bardzo ładny - a akurat w tej kwestii to chyba nigdy się ze mną nie zgadzacie?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie  stałem się szczęśliwym posiadaczem Cayin  A-55TP. W zasadzie dopiero zaczynam wymianę sprzętu i wzmacniacz poszedł jako pierwszy do zmiany. Dotychczas grałem na sprzęcie raczej przeznaczonym jako kino domowe tj. amplitunerze Yamaha RXV 730, Philips Blu-Ray BDP2500, oraz kolumnach Canton Ergo 607DC. Po zastąpieniu lampowcem Cayin-a wspomnianej Yamahy przesłuchałem kilka różnych płyt. Pierwsze wrażenie to ogrom środka. Może trzeba się do tego przyzwyczaić, ale na tą chwilę trochę mnie to drażni. Nie wiem czy jest to wina głośników, czy marnego Philipsa. Czy gra ktoś Cayin-em na tych Cantonach ?

W niedalekiej przyszłości będę wymieniał CD. Myślę o zakupie jakiejś używki. Czekam na wasze sugestie.

Wymienię również  kable głośnikowe i interkonektora. Jeśli chodzi o kablel do głośników, to myślałem o Inakustik Premium Silver 4mm. Czy ktoś używa tych kabli ? Na temat interkonektora nie mam sprecyzowanego producenta ani modelu (cena max 350 zł.)

Słucham różnej muzyki. Lubię Dire Straits,  Genesis,  Marilion, Franz Zimmer, Jan Michel Jarre, ale i coś mocniejszego  Iron Maiden,  Metallica,  Slayer. Nie wiem czy przy tak różnej muzyce można dobrać sprzęt idealnie.

Jak wspomniałem jestem żółtodzoibem, więc będę wdzięczny za Wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na cd i czy nie boisz się dziadków bez dostępnych laserów? Jest wiele starszych odtwarzaczy grających na poziomie i kosztujących do 2-3kzł np. Marantz CD16 i wiele Soniaczków ES, TEACów itd. Osobiście polecam osobny przetwornik i transport jeśli się nie boisz. W przyszłości koniecznie posłuchaj paczek typu Minas,  z tym wzmacniaczem to zgrany duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, net napisał:

Pierwsze wrażenie to ogrom środka. Może trzeba się do tego przyzwyczaić, ale na tą chwilę trochę mnie to drażni. Nie wiem czy jest to wina głośników, czy marnego Philipsa. Czy gra ktoś Cayin-em na tych Cantonach ?

Mam ten wzmacniacz i nie uważam , żeby średnica była przesadnie wyeksponowana. Kabelki na pewno zostaw na koniec. Pierwsze co bym zmienił to źródło. Powinno się dużo poprawić. Grasz na lampach fabrycznych ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Szymon napisał:

Osobiście polecam osobny przetwornik i transport jeśli się nie boisz.

Tu się nie ma czego bać, tylko trzeba parę sztuk odsłuchać i wybrać coś dla siebie.

 

11 minut temu, ziko369 napisał:

Na takim dobrym wzmacniaczu to raczej nie posłuchasz ...one są tak zrealizowane...

Nie trzeba demonizować. Dobrze skonfigurowany zestaw i owszem, pokaże bardzo wyraźnie różnicę pomiędzy dobrze i źle nagranym materiałem, ale i tego słabiej nagranego powinno dać się słuchać z przyjemnością. Ja mam tak u siebie. Kto nie wierzy - zapraszam. Wszystko lampowe, a można słuchać i Rammsteina, i akustycznego jazzu, i klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, net napisał:

Dotychczas grałem na sprzęcie raczej przeznaczonym jako kino domowe tj. amplitunerze Yamaha RXV 730, Philips Blu-Ray BDP2500, oraz kolumnach Canton Ergo 607DC.

Nie znam tej Yamahy ale z doświadczenia swojego obstawiam, że Twoje ucho przyzwyczaiło się do grania amplitunera z kina domowego a te najczęściej eksponują skrajne pasma, przeważnie bas i górę. Stąd taki efekt. Słyszysz dobry, ciepły środek z lampy i może na pierwszy raz jest dla Ciebie zbyt wyeksponowany.

Ja jednak na pierwszym miejscu dobrałbym kolumny do tego wzmacniacza. Transport / źródło wiele wnosi ale ogólny charakter grania to jednak wzmacniacz + kolumny. Minasy lub Canto Grand to dobry, sprawdzony set dla tego zacnego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, McGyver napisał:

Tu się nie ma czego bać, tylko trzeba parę sztuk odsłuchać i wybrać coś dla siebie.

 

Nie trzeba demonizować. Dobrze skonfigurowany zestaw i owszem, pokaże bardzo wyraźnie różnicę pomiędzy dobrze i źle nagranym materiałem, ale i tego słabiej nagranego powinno dać się słuchać z przyjemnością. Ja mam tak u siebie. Kto nie wierzy - zapraszam. Wszystko lampowe, a można słuchać i Rammsteina, i akustycznego jazzu, i klasyki.

Słuchać się da...sam słucham ... Ale tylko do pewnego poziomu głośności...do momentu kiedy nie włączę czegoś "zrealizowanego pod mój system ;-)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przyzwyczajam się do tego, że nie dominuje bumbum i cykcyk. Dire Straits brzmi świetnie, Enya rewelacyjnie. O dziwo dobrze gra Metallica. Rammstein nie ma takiego kopa jak na tranzystorze. Mocno dominuje niemiecki wokal ...brrr.   Szkoda mi  Cantonów , bo rok temu włożyłem w nie trochę kasy (wymieniłem 2 głośniki, które lekko rzęziły) Na CD spokojnie mogę wydać 2K. Jest na Alledrogo aktualnie wspomniany Marantz CD16.

Co do Minasów to pewnie trzeba tego odsłuchać, bo gdyby kierować się recenzjami to na  Ceneo są też takie https://www.ceneo.pl/39110456#tab=reviews

Okablowanie wymienię na końcu.

Co myślicie o Cayin CD-15B ? Cenowo na Alle... podobnie do tego Marantza i do Sony X555 ES

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-15 B to już staruszek ,w dodatku to model bez lamp. Z wyjściem lampowym to CDT-15B.
Trudno dostępne części są już od strony serwisowej .

Warto zainteresować się CD-50T -ten model dedykowany jest do wzmacniacza A-55TP ,to samo wzornictwo z lampą 12AU7 na przetwornikach PCM 1732. Ciekawy jest też CD-11 T z dwoma lampami 12AU7 ,posiada wyjścia zbalansowane XLR oprócz klasycznych cinch .



 

CD5O CAYIN.jpg

cd11t.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, net napisał:

Z tym się liczyłem ?

To wszystko zależy od samego zainteresowanego . Model A-55TP to mocny i dosyć muzykalny wzmacniacz ,w dodatku bardzo uniwersalny .Można nie dokładać do tego interesu bo A-55TP to równo grający wzmacniacz .Inaczej jest z CS-55A ten jest bardziej wyrywny w brzmieniu i trzeba go spasować z odpowiednimi kolumnami ,czy odtwarzaczem .Na nim tez można zbudować dobry system lecz wymaga więcej uwagi ,np GATO M15 dobrze z nim grają . DO A-55TP większość rozsądnie zbudowanych kolumn brzmi dobrze i bardzo dobrze ,a jego dynamika jest imponująca .Premium Sound podłączał do niego Sounddeco F3 a tam siedzą dwa 22cm basowce od SB Acoustic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 19:37, net napisał:

Co myślicie o Cayin CD-15B ? Cenowo na Alle... podobnie do tego Marantza i do Sony X555 ES

Budżet masz jaki masz, na nowego Cayina musiałbyś go podwoić, a używane - tu zwracaj uwagę na to co Grzegorz pisze, serwisowalność urządzenia jest bardzo ważna. Nie jest fajnie, gdy po kilku miesiącach użytkowania coś się zepsuje, i zostajesz z nienaprawialnym urządzeniem, a kasa została wydana. Tak samo jest ze wspomnianym Marantzem CD16. Gra to dobrze, ale to trzydziestoletni cedek, przede wszystkim nie ma do niego laserów. Tak samo nie ma laserów do większości cedeków Sony ES z wyjątkiem najniższych modeli niewartych uwagi ze względów brzmieniowych. 

W budżecie 2000zł można szukać np. używanego Meridiana 506.24 który gra takim charakterem jak Marantz CD16, tylko że lepiej. I da się kupić laser do niego. 

Świetnie gra też CEC 3100, lasery do niego są dostępne. Ponadto ten model z powodzeniem może służyć jako naprawdę dobry CD transport gdybyś w przyszłości chciał się zaopatrzyć w DAC. 

Z tego co obecnie wisi na allegro nie bardzo jest co zarekomendować, bo albo nieserwisowalne (niedostępne lasery) albo niewarte uwagi, albo ceny mocno zawyżone. 

Fajną alternatywą dla komercyjnych odtwarzaczy może być DIY. Czyli odtwarzacz zlampizowany. Trzeba wybrać odpowiedni model i poddać go przeróbce. Najtańsze nadające się do tego są Denony DCD655, DCD685 i DCD755, a chyba najbardziej optymalny jest Denon DCD1450AR. Lasery do tych modeli są powszechnie dostępne w cenach zaczynających się od równowartości butelki wódki. Oczywiście nie są to jedyne modele nadające się do tego, ale akurat te są chyba najłatwiejsze do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż cayina CS 120sa.

Stan sklepowy, ideał. Grał dosłownie kilkanaście godzin.

Pierwszy właściciel, kupiony osobiście u Grzegorza. Półtora roku gwarancji.

Sprzedaję, bo rozstaję się z audio na dłuższy czas.

Info na priv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 10:50, Studio16Hertz napisał:

CS-55A ten jest bardziej wyrywny w brzmieniu i trzeba go spasować z odpowiednimi kolumnami ,czy odtwarzaczem .Na nim tez można zbudować dobry system lecz wymaga więcej uwagi ,np GATO M15 dobrze z nim grają . 

 

Odbył sie taki odsłuch? Ciekaw jestem takiego połączenia. Jaki model Cayin warto jeszcze posłuchać z Gato FM-15?

Jestem w posiadaniu tych kolumn i jak narazie tylko jedną lampę zakfalifikowałem do zakupu a kolumny same w sobie uważam za rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver z podanych cedeków w zasadzie trafiłem na polskich portalach tylko Denona DCD1450AR. Meridian był z modelu 506.20. W dodatku właściciel chciał za niego 3800 zł. Dokładając tałzena mam już nowego Cayina CD-50T.

Jaki jest orientacyjny koszt tuningowania (zlampizowania) tego Denona i jaki magik takie rzeczy  DOBRZE potrafi zrobić?

Jakieś 10 lat temu bardziej ceniłeś Marantza

"Marantza CD16 oceniam jako lepiej grającego niż Meridian 506.24." Co skłoniło Ciebie do zmiany zdania ?

"W budżecie 2000zł można szukać np. używanego Meridiana 506.24 który gra takim charakterem jak Marantz CD16, tylko że lepiej. I da się kupić laser do niego. " Jaki to jest charakter w porównaniu do innych cedeków ? Nigdy tego Marantza nie odsłuchiwałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, net napisał:

McGyver z podanych cedeków w zasadzie trafiłem na polskich portalach tylko Denona DCD1450AR. Meridian był z modelu 506.20. W dodatku właściciel chciał za niego 3800 zł.

Cena przesadzona. Realnie można i warto za niego dać 1700-1900zł. Wersje 24 bitowe są trochę więcej warte. 

 

9 minut temu, net napisał:

Jaki jest orientacyjny koszt tuningowania (zlampizowania) tego Denona i jaki magik takie rzeczy  DOBRZE potrafi zrobić?

DCD1450AR to tani zakup, jest to niezawodny cedek. Po "lampizacji" z użyciem dobrych elementów potrafi zawstydzic cedeki cenionych marek  nawet kilkunastokrotnie droższe. Możesz sobie to zrobić samodzielnie, wszelkie potrzebne wskazówki znajdziesz w necie gdy nakarmisz gugla hasłem "CD player dla wariata". Ja takie rzeczy robię od kilkunastu lat. Gdybyś chciał podpytać, to w "o mnie" masz maila. PW mi nie działają. A na mojej stronie masz telefon do mnie.

 

11 minut temu, net napisał:

Jakieś 10 lat temu bardziej ceniłeś Marantza

"Marantza CD16 oceniam jako lepiej grającego niż Meridian 506.24." Co skłoniło Ciebie do zmiany zdania ?

Prawdopodobnie tam jest błąd, Marantz CD16 gra lepiej od Meridiana 506.16 (taka wersja też istnieje i wygląda tak samo jak 506.24). ale nie od 506.24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystacie w swoich wzmacniaczach CS-120SA czy odtwarzaczach CS-100CD i innych z DAC USB to jest nowa wersja sterownika dostępna Ver 4.47.0 USB Audio Driver

Ulepszona wersja z większym wachlarzem ustawień.

https://en.cayin.cn/down1/show?id=13567

pzdr.

 

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.