Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Witam. Sluchajcie miał ktoś styczność z ta firma http://yb-audio.pl/  ?? Dzisiaj probowałem sie umowić na odsluch Pan sie pytał jaki mam wzamacniacz. Poinformowałem że cayin, i niedajac mi skonczyc powiedzial ze slabo, bo ktos byl jakis czas temu z jakas 55 lub 50 tka i tragedia wogole to nie zagrało. Na wstępie zostałem zniechęcony :(.  I oczywiscie brak możliwości odsłuchu w domu.  Macie jakieś opinie na temat tych kolumn. Zastanawiam się czy mimo to jechac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niedaleko to uważam, że warto się przejechać i posłuchać samemu. Żaden opis nie zastąpi własnych uszu. Jak nie to może w klubie YB-Audio dowiesz się coś więcej.

 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cortes napisał:

Jak masz niedaleko to uważam, że warto się przejechać i posłuchać samemu. Żaden opis nie zastąpi własnych uszu. Jak nie to może w klubie YB-Audio dowiesz się coś więcej.

 

Wiem martwi mnie tylko brak mozliwosci posluchania w domu. Jak mam wydac kolo 10 tys w ciemno to roche smutno. Ale chyba sie jutro zbiore i pojade. Jesli nie wpadna w ucho to ostatecznie zabieram audiovectora SR3 Signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel_68815 napisał:

Wiem martwi mnie tylko brak mozliwosci posluchania w domu. Jak mam wydac kolo 10 tys w ciemno to roche smutno. Ale chyba sie jutro zbiore i pojade. Jesli nie wpadna w ucho to ostatecznie zabieram audiovectora SR3 Signature.

... a coś ze Studio16 Hertz słyszałeś? One są wybitnie zestrojone pod lampę...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pawel_68815 napisał:

Nie miałem Okazji ?

Mam Cayina A50T i w 20m2 mialem monitory Canto Grand w wersji Signature. To bylo genialne zestawienie do tego pomieszczenia. Mialem tez okazje posluchac Minas Anor i tez bylem pod bardzo pozytywnym wrazeniem. Teraz mam Aries Reference tez od S16H ale sa one za duzym wyzwaniem dla mojej malej lampki, poza tym czuja sie lepiej w wiekszych powierzchniach. Bede wracal do CG.

Jezeli mas mozliwosc, posluchaj paczek od tego producenta bo to na prawde bardzo dobra oferta...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
38 minut temu, Silver_85 napisał:

Brak odpowiedzi sugeruje chyba , że nikt nie tuningował ?  A co byś chciał poprawić ? 

Tak ja robiłem. Poprawa mega. Otworzyłem sporo. ..  jestem na etapie porównania z wzmacniaczemi  do 50 tyś. I jakoś jestem wybredny. Nic mnie nie zaskakuje  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel_68815 napisał:

Tak ja robiłem. Poprawa mega. Otworzyłem sporo. ..  jestem na etapie porównania z wzmacniaczemi  do 50 tyś. I jakoś jestem wybredny. Nic mnie nie zaskakuje  .

No to proszę o szczegóły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2019 o 22:09, net napisał:

Jakie lampy wstawiłeś zamiast fabrycznych sterujących ? Co zmieniło się w dźwięku ?

ECC83 GE NOS 1959 rok,ECC 82 Sylvania LGP.Po zmianie,lepsze wypełnienie średnicy i dużo szczegółów w górze pasma.Dźwięk nabrał ,,szlachetności''

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałem pochwalić się nowym nabytkiem czyli wzmacniaczem Cayin cs 88 A. Wzmacniacz gra u mnie od 3 tygodni i powiem krótko  z każdym dniem słuchania tego klocka coraz bardziej mnie zaskakuje in plus .Lampy narazie fabryczne ale słuchałem u kolegi cayina A 55tp z lampami Full Music i prawie zwaliło mnie z nóg. Fotki dodam później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Judipszow napisał:

cayina A 55tp z lampami Full Music

Muszę w końcu przetestować te lampki. Szkoda , że takie drogie. 

 

52 minuty temu, Judipszow napisał:

Dodaje fotki cayina

Bo Ci zgniecie tego plikowca ? 

Masz widzę Minasy ? Która to wersja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
56 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

To ja w innym podążając kierunku, na razie tylko w klubie zaoferuję swój CS-88A ?. Zachęcam do pytań i ew. odsłuchów w okolicach Krakowa.

Wrzuć jakąś fotę - ludzie kupują oczami ?

Fajny ten Cayin, chociaż mi bardziej podchodził ten niższy model (a55). 

U Ciebie niezły ten wbudowany PRE gramofonowy, to przyznaję. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Fajny ten Cayin, chociaż mi bardziej podchodził ten niższy model (a55).

Pierwszym egzemplarzem Cayina u Łukasza był pożyczony A55TP od Olka i ten zaprezentował się bardzo dobrze grając z maliną ,DAC-iem Holo Audio i Arcadami 2,5 . Następnie gdy byłem u Łukasza graliśmy naprzemiennie na obu modelach A55TP i CS-88A ,porównywaliśmy je bezpośrednio w systemie Łukasza czyli jak powyżej . W pierwszym odczuciu obaj powiedzieliśmy że dołu jest więcej z A55TP ,przełączając na CS-88A obaj odpowiedzieliśmy zgodnie że dół pasma jest szybszy ,sporo szybszy ,szybciej się zaczyna i szybciej się wygasza impuls zakresu dolnego pasma . Przestrzeń detal i scena już na korzyść CS-88A i to przyznaliśmy razem . Ogólnie  (podkreślam w systemie Łukasza)  A55TP zagrał również bardzo dobrze zwłaszcza gdy podłączyliśmy Atolla IN200 do porównań ,ten przepadł brzmieniowo kompletnie . 
Podsumowując A55TP więcej wybaczy co do techniki nagraniowej ,więcej wybaczy co do akustyki pomieszczenia zachowując nadal brzmienie na wysokim poziomie (porównując go do innych wzmacniaczy zbudowanych na lampach KT88 i do tranzystorów) .To model dobrze wyważony zagra z kolumnami na tekstylnych kopułkach jak i na twardych (aluminiowych seasach i berylach ) To bardzo udany model który gra w różnych systemach pokazując wiele więcej niż tranzystory za większe pieniądze.

Tutaj w tej naszej audio zabawie wdepnięcie w triody powoduje iż człowiek chce tego brzmienia najbardziej ,triody w układzie SE  to jest kierunek nas lampiarzy taki bezwzględny ,tylko ten kierunek kosztuje sporo więcej monet  ,można szukać używek ale to nie dla każdego ,z punktu nowych wzmacniaczy tego typu ceny są wysokie .


 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Silver_85 napisał:

Muszę w końcu przetestować te lampki. Szkoda , że takie drogie. 

 

Bo Ci zgniecie tego plikowca ? 

Masz widzę Minasy ? Która to wersja ? 

Jak dobrze się rozejrzysz full music 12ax7 i 12au7 możesz kupić za połowę ceny oferowanej przez LE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 09:17, Studio16Hertz napisał:

Pierwszym egzemplarzem Cayina u Łukasza był pożyczony A55TP od Olka i ten zaprezentował się bardzo dobrze grając z maliną ,DAC-iem Holo Audio i Arcadami 2,5 . Następnie gdy byłem u Łukasza graliśmy naprzemiennie na obu modelach A55TP i CS-88A ,porównywaliśmy je bezpośrednio w systemie Łukasza czyli jak powyżej . W pierwszym odczuciu obaj powiedzieliśmy że dołu jest więcej z A55TP ,przełączając na CS-88A obaj odpowiedzieliśmy zgodnie że dół pasma jest szybszy ,sporo szybszy ,szybciej się zaczyna i szybciej się wygasza impuls zakresu dolnego pasma . Przestrzeń detal i scena już na korzyść CS-88A i to przyznaliśmy razem . Ogólnie  (podkreślam w systemie Łukasza)  A55TP zagrał również bardzo dobrze zwłaszcza gdy podłączyliśmy Atolla IN200 do porównań ,ten przepadł brzmieniowo kompletnie . 
Podsumowując A55TP więcej wybaczy co do techniki nagraniowej ,więcej wybaczy co do akustyki pomieszczenia zachowując nadal brzmienie na wysokim poziomie (porównując go do innych wzmacniaczy zbudowanych na lampach KT88 i do tranzystorów) .To model dobrze wyważony zagra z kolumnami na tekstylnych kopułkach jak i na twardych (aluminiowych seasach i berylach ) To bardzo udany model który gra w różnych systemach pokazując wiele więcej niż tranzystory za większe pieniądze.

Tutaj w tej naszej audio zabawie wdepnięcie w triody powoduje iż człowiek chce tego brzmienia najbardziej ,triody w układzie SE  to jest kierunek nas lampiarzy taki bezwzględny ,tylko ten kierunek kosztuje sporo więcej monet  ,można szukać używek ale to nie dla każdego ,z punktu nowych wzmacniaczy tego typu ceny są wysokie .


 

Czy dźwięk CS-88A jest wystarczająco dociazony czy wzmacniacz ten wymaga "sparowania" z raczej ciepło i obficie grającym na basie kolumnami?

W jakim stopniu możemy ocieplic/dociążyć dźwięk wzmacniacza przy jednoczesnym zlagodzeniu gory wymieniając fabryczne lampy kt88?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kasz76 napisał:

Czy dźwięk CS-88A jest wystarczająco dociazony czy wzmacniacz ten wymaga "sparowania" z raczej ciepło i obficie grającym na basie kolumnami?

W jakim stopniu możemy ocieplic/dociążyć dźwięk wzmacniacza przy jednoczesnym zlagodzeniu gory wymieniając fabryczne lampy kt88?

 

 

Wg mnie dźwięk jest opdowiednio dociążąony. Na pewno bas jest szybki, konturowy i wielobarwny. Lampy mocy Tungsol w porównaniu do orgyinalnych dodają faktycznie ciut wiecej ciężaru na basie ale najwięcej zyskujesz wymieniając lampy 6sn7 na NOS'y. RCA, Sylvania to moje faworyty. Góra staje się dużo lepsza, łagodniejsza, precyzyjniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

Wg mnie dźwięk jest opdowiednio dociążąony. Na pewno bas jest szybki, konturowy i wielobarwny. Lampy mocy Tungsol w porównaniu do orgyinalnych dodają faktycznie ciut wiecej ciężaru na basie ale najwięcej zyskujesz wymieniając lampy 6sn7 na NOS'y. RCA, Sylvania to moje faworyty. Góra staje się dużo lepsza, łagodniejsza, precyzyjniejsza.

Dzięki za odpowiedź 

Bardzo lubię szybki i zwarty bas, myślę że do rocka cs88a może być dobra propozycja. Mocy pewnie też ma sporo do wysterowania większości kolumn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.