Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując przewody i listwę nie miałem praktycznie żadnych oczekiwań co do poprawy dźwięku. A tu proszę. Pomyśleć, że jeszcze rok temu śmiać mi się chciało, że kable zasilające mogą cokolwiek zmienić.

Wymieniam główne cechy kabla, które wymienia producent i zgadzam się z tym w 100%.

- Dolne skraj pasma charakteryzuje się olbrzymią głębią, potęgą oraz obszernością, nie tracąc przy tym na kontroli i zróżnicowaniu

- Wokal jest naturalny, nie wychodzący przed linię kolumn

- Średnica lekko ocieplona

- Brzmienie bardzo wyrafinowane, szczegółowe a zarazem przyjemne i niemęczące

- Kultura przekazu

- Czarne tło

- Niesamowita głębia i stereofonia oraz świetne rysowanie planów

Aż jestem ciekaw najwyższego modelu No1 Pro. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robert84 napisał:

Kupując przewody i listwę nie miałem praktycznie żadnych oczekiwań co do poprawy dźwięku. A tu proszę. Pomyśleć, że jeszcze rok temu śmiać mi się chciało, że kable zasilające mogą cokolwiek zmienić.

Wymieniam główne cechy kabla, które wymienia producent i zgadzam się z tym w 100%.

- Dolne skraj pasma charakteryzuje się olbrzymią głębią, potęgą oraz obszernością, nie tracąc przy tym na kontroli i zróżnicowaniu

- Wokal jest naturalny, nie wychodzący przed linię kolumn

- Średnica lekko ocieplona

- Brzmienie bardzo wyrafinowane, szczegółowe a zarazem przyjemne i niemęczące

- Kultura przekazu

- Czarne tło

- Niesamowita głębia i stereofonia oraz świetne rysowanie planów

Aż jestem ciekaw najwyższego modelu No1 Pro. 

 

 

 

 

Fajna listwa, sam bym sobie taką zafundował. Narazie mam Supre. Też uważam, że dobre kable, dobra listwa, zabezpieczenie jest ważne. Ale jeśli czytam o poprawie dźwięku to nie uwierzę. 
Może nie na temat klubowy ale wszyscy piszą widzę nie w temacie, podobnie jak w klubie pochodnym. 
Taka tam przypadkowa lektura:

https://youtu.be/8Qwh8fXs-R4

Wcale się nie sugeruję tym filmikiem ale myślę podobnie no i zazdroszczę dobrego słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie dowierzałem i nie mam pojęcia jak to się dzieje. Może to kwestia niwelowania drgań z sieci, izolacji i skrętki przewodów, przekroju.

Czytałem i oglądałem o tym jak to zwykły kabel od lampki identycznie przenosi sygnał jak kabel audio. Wykresy wykresami a jednak gra to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wypadałoby jak prawdziwy audiofil zrobić jakieś spotkanie porównawcze (nie o charakterze rywalizacji). Po Nowym Roku postaram się o wypożyczenie za kaucją takiej samej listwy z kablem bo ciężko mi w to uwierzyć.
Nie wierzysz w ogóle w kable czy nie wierzysz w kable zasilające?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno wierzę, że nie ma takiej poprawy jak wskazuje opis:

- Dolne skraj pasma charakteryzuje się olbrzymią głębią, potęgą oraz obszernością, nie tracąc przy tym na kontroli i zróżnicowaniu

- Wokal jest naturalny, nie wychodzący przed linię kolumn

- Średnica lekko ocieplona

- Brzmienie bardzo wyrafinowane, szczegółowe a zarazem przyjemne i niemęczące

- Kultura przekazu

- Czarne tło

- Niesamowita głębia i stereofonia oraz świetne rysowanie planów

Wszystko to po zmianie listwy zasilającej i kabla? Coś niesamowitego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania roczny, zadbany bardzo pięknie grający Cayin CS-88A. Dla klubowiczów na pewno coś ekstra w zestawie ?

Ogłoszenie Cayin CS88-A

p.s. jeśli publikacja w klubie narusza zasady, można usunąć.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/14/2019 at 9:12 AM, h3x_Lukasz said:

Wg mnie dźwięk jest opdowiednio dociążąony. Na pewno bas jest szybki, konturowy i wielobarwny. Lampy mocy Tungsol w porównaniu do orgyinalnych dodają faktycznie ciut wiecej ciężaru na basie ale najwięcej zyskujesz wymieniając lampy 6sn7 na NOS'y. RCA, Sylvania to moje faworyty. Góra staje się dużo lepsza, łagodniejsza, precyzyjniejsza.

Ja wymienilem 6sn7 Sylvania na 6sn7 Psvane hifi i jest duzo lepiej niz na tych NOS'ach. Nie wiem, moze dlatego ze Sylvania byly juz troche wyczochrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 14.12.2019 o 23:53, venom200 napisał:

Pytanie do posiadaczy CS 845 czy po montażu lamp 845 T bas troszkę się utwardził?
Bo zastanawiam się nad zakupem tych lamp ale nie wiem jakich zmian się spodziewać

Po co Ci utwardzanie basu w Cayinie 845? Coś z nim nie tak...?

Co do lampy 845T sprawdźcie czy pasuje do Waszego wzmacniacza. Niektórzy producenci tych lamp zmienili lekko charakterystykę tej lampy - tam jest mniejsza rezystancja żarnika chyba i przez to wpinając w typowy wzmacniacz napięcie żarzenia rośnie, a lampa nie pracuje w optymalnych warunkach. Przez to szybko pada. Temat opisany w wielu miejscach. Nie wiem czy dotyczy to każdej lampy z tej serii, trzeba by doczytać. 

Z moich doświadczeń, lampy 845 WE replica czy inne powyżej 2000zł nie mają sensu za bardzo. W relacji cena jakość najlepiej wypada IMO 845B.    

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci utwardzanie basu w Cayinie 845? Coś z nim nie tak...?
Co do lampy 845T sprawdźcie czy pasuje do Waszego wzmacniacza. Niektórzy producenci tych lamp zmienili lekko charakterystykę tej lampy - tam jest mniejsza rezystancja żarnika chyba i przez to wpinając w typowy wzmacniacz napięcie żarzenia rośnie, a lampa nie pracuje w optymalnych warunkach. Przez to szybko pada. Temat opisany w wielu miejscach. Nie wiem czy dotyczy to każdej lampy z tej serii, trzeba by doczytać. 
Z moich doświadczeń, lampy 845 WE replica czy inne powyżej 2000zł nie mają sensu za bardzo. W relacji cena jakość najlepiej wypada IMO 845B.    
Jest ok ale czasami lubię zmiany i chciałbym troszkę bas twardszy, lampę zmienić to 3 sekundy a w zależności od gatunku muzyki warto się pobawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

1 godzinę temu, venom200 napisał:
3 godziny temu, plastik1989 napisał:
Po co Ci utwardzanie basu w Cayinie 845? Coś z nim nie tak...?
Co do lampy 845T sprawdźcie czy pasuje do Waszego wzmacniacza. Niektórzy producenci tych lamp zmienili lekko charakterystykę tej lampy - tam jest mniejsza rezystancja żarnika chyba i przez to wpinając w typowy wzmacniacz napięcie żarzenia rośnie, a lampa nie pracuje w optymalnych warunkach. Przez to szybko pada. Temat opisany w wielu miejscach. Nie wiem czy dotyczy to każdej lampy z tej serii, trzeba by doczytać. 
Z moich doświadczeń, lampy 845 WE replica czy inne powyżej 2000zł nie mają sensu za bardzo. W relacji cena jakość najlepiej wypada IMO 845B.    

Jest ok ale czasami lubię zmiany i chciałbym troszkę bas twardszy, lampę zmienić to 3 sekundy a w zależności od gatunku muzyki warto się pobawić

W stosunku do fabrycznej wersji A, każda lampa 845 zagra lepszym basem. Ale nie łudź się różnice nie będą za duże, na pewno więcej dadzą lampy sterujące. Zresztą akurat w tym modelu to lampami nie osiągniesz satysfakcji z basem, bo problem leży gdzie indziej. 

Najprostszy sposób, który może pomóc, to MZ wsadzenie jako kondesatorów sygnałowych czarnych mundorfów - koszt 200-400zł a poprawa na basie murowana. Takie siedzią w wersji limited Cayina845.  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was posiada lub posiadal Cayin a88t? Zauwazylem ze lewa lampa 6sn7 swieci jasniej od prawej. Czy do normalne? Wymienilem je na inny komplet i jest to samo. Kanaly graja rowno i nic innego sie nie dzieje. Myslicie ze wzmacniacz kwalifikuje sie do serwisu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Robert84 napisał:

Jakiś czas temu chciałem po eksperymentować z lampami mocy, ale doradzono mi, że Tungsol 6550 to najlepsze lampy dla tego wzmacniacza, potwierdza to również Pan Grzegorz. 

Wiem,?aktualnie takich słucham ale kusi coś nowego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam shuguangi 845 trzymaja?

Mi 6ca7z tej marki nie pograly 1000h. 

Szukam wzmaka i nie wiem, czy w ogole brac pod uwage urzadzenia z lampami 845, bo sa tylko chinskie w rozsadnych pieniadzach albo kr audio w cenie z kosmosu i watpliwa trwaloscia. Chyba rozsądnej wybrac cos dobrego na kt150 lub 300b z dostepnych na rynku... ale na 845 tez sa ciekawe wzmaki z cechami SETa i wieksza moca niz 300b. 

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 B to takie troszkę zamulacze.

Już 845 nie jest dynamitem a samo 300B.

Posłuchaj sam, bo może się okazać że się wstrzelisz w repertuar jakaś spokojniejszą lampą.

Myślałeś o WBA dzielonce?

Tam chyba 211 siedzi a mi się bardzo podoba brzmienie 211

Cayina 845 też warto odsłuchać najlepiej Pro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, venom200 napisał:

300 B to takie troszkę zamulacze.

Już 845 nie jest dynamitem a samo 300B.

Posłuchaj sam, bo może się okazać że się wstrzelisz w repertuar jakaś spokojniejszą lampą.

Myślałeś o WBA dzielonce?

Tam chyba 211 siedzi a mi się bardzo podoba brzmienie 211

Cayina 845 też warto odsłuchać najlepiej Pro

 

 

 

Dużo zależy od traf, takie 8 w z 300b może spore klamoty normalnie napędzić.  Bez odsłuchu ich nie ma co skreślać, chyba, ze ktoś ma faktycznie kolumny potrzebujące prądu a prądu. Dostępność ciekawych 300b jest ok.

Gorzej własnie z 845, te nieszczęcne chińczyki. Jak mam wydawać 2 koło na rok albo dwa na lampy, to dziękuję, wole wówczas jakiś wzmak na kt150 gdyby 300b było słabe albo jakiegoś trana/hybryde trza by poszukać i tu mysłałem nad Pathosem Inpol lub Kratos albo Inpol 2 oraz Audio Analogue Maestro Anniversary. 

Na 211 w Toruniu mieli tektrona ostatnio za 20 tys z 40 w wyprzedaży ale poszedł. Jednak lampa 211 tam była od PSVANE, znowu chińczyk, mam uraz. O alternatywę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.