Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Słucham od 4 godzin. Pierwsze wrażenia - wyeliminowali największą bolączkę Treasure II, czyli przesadną ostrość, która z czasem potrafiła męczyć. Co nie oznacza, że straciła na transparentności, czy rozdzielczości w żadnym wypadku. Dźwięk jest otwarty, separacja jeszcze lepsza. Średnica i bas zdecydowanie pełniejszy, wysokie tony są czyste, ale delikatne w odbiorze. Zyskały wokale. Podczas odsłuchu Dead Can Dance, odleciałem. Wokal i instrumenty jak żywe.

Moim zdaniem obecnie najlepsza lampa współczesnej produkcji. Full Music za ciemny ale z fajną lampową średnicą i dołem, Psvane znowu miejscami za ostry, za to otwarty i rozdzielczy. A Cossor łączy najlepsze cechy full music i psvane. 

Niestety jest jedno ale....nie widać że świecą przez to że od środka powlekane są chyba węglem. 

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 23:02, DJ LUCAS napisał:

Wiem o tym poniewaz sluchalem Naima Supernaita 2, Opera Consonance, Ayon Mercury 2, LAR i wlasnie Cayin najlepiej wypadl. Gra z wykopem, szybko, wokale jak na zywo i ma bas duzo lepszy nie wymienione wczesniej przeze mine wzmacniacze. 

No ale chciałeś kupić wzmak w podobnym budzecie do cayina, zeby byl wyraznie lepszy? Ja omijam marki zle wycenione ale w tych o dobrym stosunku jakosci do ceny, to tez, zeby bylo lepiej trzeba zaplacic cene dwa razy wieksza niz obecny wzmak, zeby byl sens zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 19.01.2020 o 20:29, MrSalieri napisał:

Czy ktoś bawił się w jakieś modyfikacje wzmacniaczy Cayin A55TP? 

Ja się bawiłem jakieś 5 lat temu, z różnymi Cayinami. Tam nie ma za bardzo  co poprawiać, w tej klasie sprzętu jest zrobione wszytko OK. Na pewno do wymiany kondensatory sygnałowe 4 szt jeśli dobrze pamietam - to wymiana 5 minut roboty, a progres w dźwięku większy niż zmiana lamp IMO. Wstaw takie na jakie budżet pozwoli. Ja lubię Duelundy i Jupitery, Tobie pewnie bardziej dźwiękowo pasowałby VCapy (takie są w amplfionie) - chociaż wg mnie do kt88 to nie jest najlepsze połączenie. Te kondy które wymieniłem niestety kosztują 50% wartości wzmacniacza, ale myślę, że warto. Przy sprzedaży zawsze możesz je wyciągnąć i zachować do następnego lampowca. Jak chcesz mogę Ci pożyczyć dwie pary jupiterów i parę duelunda i chyba coś v-capa znajdę też - testowałem je w popalonym Unisonie, którego znalazłem na śmietniku. 

Poza tymi kondami można pomyśleć nad zmianą potencjometru, ale to chyba strzelanie z armaty do muchy. Tam czasem psuje się selektor i sterowanie z pilota, jeśli działa to chyba lepiej nie ruszać. 
 

Z tańszych kondów za ok 100zl to poleciłbym Ci czarne Mundorfy (takie są w Cayinie845 pro), można trochę drożej i lepiej i kupić srebrne mundorfy - jeśli lubisz szybkość i detal powinny Ci podejść    . Mam kilka par jednych i drugich służę pomocą jeśli chcesz potestować.

 

Reszta w tym Cayinie jest Ok i nie ma co grzebać. Można myśleć nad zmianą traf głośnikowych, ale te oryginalne są całkiem dobre, a dopłacać kilka tys do lepszych traf może nie mieć sensu finansowego w przypadku tego sprzętu.  

5 godzin temu, insaimz napisał:

Jaka cene ma Cayin A845 Pro ?

Gdzies mozna to wypozyczyc?

Ostatnia cena jaka widziałem w cenniku 35tys (albo 39tys? Nie pamietam dokładnie...) Widziałem (chyba) jedyny egzemplarz jaki w Polsce jest w Kutnie. Zadzwoń i się dopytaj. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ok sytuacja wygląda tak w mojej 845 zmieniłem lampy 6F8G jak i 845 T.
Fabryczne zostały jeszcze 300 b i pytanie czy jest sens je ruszać?
Jak ruszyć to jako obrać kierunek?
Już teraz japa mi się cieszy względem fabrycznych poprawa na basie troszkę jaśniej ale na granicy percepcji i gra to świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2020 o 18:03, venom200 napisał:

Ok sytuacja wygląda tak w mojej 845 zmieniłem lampy 6F8G jak i 845 T.
Fabryczne zostały jeszcze 300 b i pytanie czy jest sens je ruszać?
Jak ruszyć to jako obrać kierunek?
Już teraz japa mi się cieszy względem fabrycznych poprawa na basie troszkę jaśniej ale na granicy percepcji i gra to świetnie

300b emmision labs sa dobre dzwiekowo i zywotne. To sa jednak koszty. Kolega kupil uzywki i juz gra z 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Melduje się z nowym Cayin A55TP. Po 15 latach wracam do zabawy. Mam starego Sphinx Myth 3 i B&W CDM7SE.  Cayin gra lepiej choć dramatycznej różnicy nie ma. Źródło to na razie stara Yamaha  oraz Topping D50 z Chromcastem :), a co ciekawe lepiej od jednego i drugiego gra gramofon MicroSeiki z wkładką Ortofon Blue.

Teraz myślę o kolumnach. Sluchałem Minasów ale może macie propozycję czego jeszcze posłuchać, mogą być używki 

Pozdrawiam,

EmKa

IMG_5697.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.