Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, emil13ka napisał:

a co ciekawe lepiej od jednego i drugiego gra gramofon MicroSeiki z wkładką Ortofon Blue.

Ciekawe to by były, gdyby było odwrotnie ? Dobry gramofon jest trudnym zawodnikiem do pobicia nawet dla DAC czy CD za dziesiątki tysięcy... Są tacy, co twierdzą, że ta sztuka się cyfrze nie udała ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, emil13ka napisał:

Teraz myślę o kolumnach. Sluchałem Minasów ale może macie propozycję czego jeszcze posłuchać, mogą być używki 

Możesz sprawdzić coś z Klipscha Heresy lub droższe Forte. Jedne i drugie mają dużą skuteczność więc do lampy jak znalazł i będziesz mieć porównanie do słuchanych Minasów, które moim zdaniem z Cayinem tworzą fajną synergię.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, Uchatek napisał:

Ja mam wzmacniacz na kt88 i producent zaleca 0.4mV.

Mam Cayin więc będzie 0,3-0,35. Ok, lampki WEKT88 Plus dotarły, wygrzewają się ? 

IMG_0238.jpeg

 

52 minuty temu, Silver_85 napisał:

0,3-0,35mV

Dzięki, ustawiłem 0,30mv

 

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Robert84 said:

Mam Cayin więc będzie 0,3-0,35. Ok, lampki WEKT88 Plus dotarły, wygrzewają się ? 

IMG_0238.jpeg

 

Dzięki, ustawiłem 0,30mv

 

Za nisko, ale jak chcesz.

Ja mam tez Cayin i producent zaleca 0.4mV

Ale jak chcesz meczyc lampy to ok.

BTW, te lampy wygladaja beznadziejnie.

5 hours ago, Robert84 said:

Mam Cayin więc będzie 0,3-0,35. Ok, lampki WEKT88 Plus dotarły, wygrzewają się ? 

IMG_0238.jpeg

 

Dzięki, ustawiłem 0,30mv

 

Z Twojej wypowiedzi wynika ze jestes zwyklym burakiem j ignorantem.

Nie pytaj, jak wiesz lepiej.

Edytowane przez Uchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Robert84 napisał:

Mam Cayin więc będzie 0,3-0,35. Ok, lampki WEKT88 Plus dotarły, wygrzewają się ? 

Jeszcze taki wpis Grzegorza znalazłem. 

Cyt. Kiedyś Pan Andrzej Marków zawitał do primazena . Rozkręcił wzamcniacz A70 ,pomierzył napięcie anodowe,wyciągnął ksiązkę i z wykresu odczytywał bias dla lamp KT88 (nie z tabelek internetowych) i wyszło mu ze bias w A70 na KT88 ma wynosic 0,38-0,39V ,a dla lamp 6550 0,46 V. Powiedział że to jest optymalny bias i optymalna temperatura pracy samej lampy ,W instrukcji obsługi Cayin podaje 0,3 -0,35V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Silver_85 napisał:

Jeszcze taki wpis Grzegorza znalazłem. 

Cyt. Kiedyś Pan Andrzej Marków zawitał do primazena . Rozkręcił wzamcniacz A70 ,pomierzył napięcie anodowe,wyciągnął ksiązkę i z wykresu odczytywał bias dla lamp KT88 (nie z tabelek internetowych) i wyszło mu ze bias w A70 na KT88 ma wynosic 0,38-0,39V ,a dla lamp 6550 0,46 V. Powiedział że to jest optymalny bias i optymalna temperatura pracy samej lampy ,W instrukcji obsługi Cayin podaje 0,3 -0,35V 

Dokładnie w instrukcji a70 jest 0,3-0,35V, ale teraz to już sam nie wiem. Może ten co wyzwał mnie od zwykłego buraka i ignoranta ma racje, że wyższe.  Sprawdzę to napięcie dzisiaj...
 

 

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Robert84 napisał:

Dokładnie w instrukcji a70 jest 0,3-0,35V, ale teraz to już sam nie wiem. Może ten co wyzwał mnie od zwykłego buraka i ignoranta ma racje, że wyższe.  Sprawdzę to napięcie dzisiaj...

Myślę , że jak ustawisz wyższe czyli 0,4v też będzie ok. Ja na początek jak lampy są nowe to ustawiałem zawsze trochę mniej i z czasem podkręciłem wyżej. 

59 minut temu, Robert84 napisał:

ten co wyzwał mnie od zwykłego buraka i ignoranta

Olej to szkoda nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli ktoś z Was będzie miał okazję wypróbować WEKT88+ to z całego serca polecam, lampy są wybitne. Zmieniły w moim systemie to czego od dawna szukałem, czyli obcowania z muzyką na żywo. Jest powietrze, przestrzeń, rozdzielczość z niesamowitą lokalizacją instrumentów i efektem 3D. Mojego A70T wyniosło o klasę wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Uchatek napisał:

Wyglada calkiem fajnie. Ja coraz czesciej mysle o zmianie mojego A-88T i to moze byc potencjalny nastepca. Gdzie go wygrzebales i jaka cena?

Akurat na grupie na FB było dodane takie info więc tu wrzuciłem. Może kogoś zainteresuje. Jest to model CS-150A. Co do ceny to nie chce wprowadzać w błąd , ale na jednej stronie widziałem 5k funtów. Zakładam, że to europejska dystrybucja. 

Z Cayina mnie ciekawi też CS-100A na czterech na kanał (w sumie 8szt) KT88 lub EL34. Te powinny być tańsze niż CS-150A. Też pewnie bardzo silne jak ktoś ma trudniejsze do napędzenia kolumny. 

 

4 godziny temu, marcinoss26 napisał:

Witam Chce zmienić lampę 12ax7 w moim mt35s co polecacie ?

Pytanie co byś chciał zmienić/poprawić ? Grasz na całym komplecie fabrycznym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.03.2020 o 15:48, Uchatek napisał:

Wyglada calkiem fajnie. Ja coraz czesciej mysle o zmianie mojego A-88T i to moze byc potencjalny nastepca. Gdzie go wygrzebales i jaka cena?

Liche 10.000 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Marek K. said:

https://bluecataudio.dk/en/produkt/cayin-cs-88a/

Sklep jest mi znany, po rabacie bardzo dobra cena wychodzi, sam się zastanawiam nad lampą.

 

Jakies 2400 euro.

1 hour ago, h3x_Lukasz said:

Chciałbym przypomnieć w klubie, że do wzięcia jest w idealnym stanie, na gwarancji Cayin CS-88A. Szczegóły na priv.

A kolega ile sobie zyczy ??

33 minutes ago, marek-1969 said:

Liche 10.000 E

Aha. To ja jednak pomysle o zmianie na cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.