Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, piorasz napisał:

Zastanawiam się dlaczego nigdy nie stanąłeś w obronie ludzi, którzy dostali bana na życzenie G. R, którzy mieli "czelność" pisać w klubie 16hz posty, które były niewygodne dla interesów tego producenta. Piszesz tu o równych zasadach a tymczasem każdy uważny forumowicz zauważy, że z jakiegoś powodu trzymasz tylko i wyłącznie jedną stronę. Żeby tego było mało rżniesz głupiego.

To powiedz mi proszę, co miałbym napisać, aby Ciebie usatysfakcjonować? Założyłeś, że jestem stroną i usilnie się tego trzymasz. Jeszcze raz Ci mówię. Bardzo negatywnie oceniem, że kiedyś w klubie S16 hertz usuwano nieprzychylne opinie i banowano użytkowników. Ataki personalne Szymona dla mnie są nieakceptowalne. Wszelkie nieuczciwe praktyki należy opisywać. Czy to Cię zadawala? Ja wiem, chciałbyś abym przyłączył się do tego wspólnego hejtu. Kto nie jest z nami, to jest przeciwko nam ?

23 minuty temu, piorasz napisał:

Żeby tego było mało rżniesz głupiego.

Pioraszku, szkoda takiego poweru jaki tu wydatkujesz na G.R. że marnuje się w tak błahej sprawie. Ja wiem, że ma to już charakter misji życiowej, ale gdyby tak zaangażować Cię np. w zbieranie datków dla jakiejś fundacji posiadającej słuszny cel w swiom statusie, to dar ten wielki jaki dostałaś od Boga byłby lepiej spożytkowany. Wiem, co powiesz, że mam się o to nie martwić, ręki mi nie podasz, progu nie przekroczysz itd. Czytam właśnie kolejną książkę "Czego najbardziej żałują umierający" i tak pomyślałem o jakimś szczytnym celu, a nie kilka starych lampach ? Z tym, że pewnie znowu pomyślisz, że to kolejna obrona pana Rogali  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Roxi napisał:

To powiedz mi proszę, co miałbym napisać, aby Ciebie usatysfakcjonować?

Szczerze? 

Mógłbyś sobie darować i nie pisać nic. 

50 minut temu, Roxi napisał:

Pioraszku, szkoda takiego poweru jaki tu wydatkujesz na G.R. że marnuje się w tak błahej sprawie

Tutaj też odpowiem szczerze. Chcę aby G. R poczuł się tak jak wtedy ja i wielu, wielu innych, którym próbował zamykać usta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Byliśmy wtedy bezradni. Wielu z nas pisało tutaj bardzo interesujące posty kosztem wolnego czasu a pomimo tego bez żadnego wahania Pan "Złoty Interes" pilnował tylko swojego interesu. I mamy tak poprostu teraz o tym zapomnieć? Ten Pan do dzisiaj nie wyraził żadnej skruchy a nawet czuje się teraz pokrzywdzony. Czy Ty wiesz w ogóle co piszesz? Żeby komuś wybaczyć to najpierw ten ktoś sam musi klepnąć się w pierś. Gdy idziesz do spowiedzi nie dostaniesz rozgrzeszenia jeśli nie wyrazisz skruchy. To w jaki sposób wybaczyć takiemu komuś? Była okazja kilka dni temu o czym pisałem (sprawa z certyfikatem) - zamiast tego dostałem kolejne obelgi w moim kierunku.

Czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? 

Możesz to nazwać zemstą czy jak tam chcesz. Mam to gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra strategiczna online jaką kiedykolwiek widziałem to jest ten klub i klub S16Hz. Piszę również o tym drugim bo dla mnie oba są mocno powiązane ze sobą (jedna dystrybucja - te same osoby).
Wszyscy mogą pisać nie na temat, wklejać okładki płyt itd.  to i ja sobie też pozwolę ?
 @piorasz masz rację absolutną ale nie daj się wciągać w zbędne dyskusje. To do niczego nie prowadzi szególnie w tych dwóch klubach. Jak ja swojego czasu napisałem, że nie podoba mi się jak gra A70 zostałem zjechany a jeden z użytkowników (nie będę pisał kto) zarzucił mi absurdalność mojego wpisu ze stanowczym stwierdzeniem „nie słuchałeś tego, nie wierze ci, piszesz bzdury” po mimo, że sam nigdy nawet nie powąchał tego modelu. Podobna sytuacja była w klubie rodzimym z kolumnami lepszymi od wszystkiego co tylko ludzkość wymyśliła.

.....Jak ja raczyłem wogóle napisać coś takiego...... przecież innych osób opinie różnią się od mojej, innch osób wpisy nie potwierdzają tego. Tylko, że ja piszę ze swojego doświadczenia/odsłuchu jak to słyszę, czuję a, że mi coś nie wpada w mój gust to.....

A teraz gdzie są te osoby co tak cisneły, zamiatały każdy niewygodny wpis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, net napisał:

Czy podpinał ktoś pod Cayin A-55TP monitory Martina Logana Sequel II  ? Jeśli tak, to jak to zgrało ?

Zabrzmi napewno swietnie, ale moze brakowac mocy. 

Do glosniejszych odsluchow oczywiscie. Jezeli nie robisz w domu dyskoteki to bedzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wypróbuje.

Jeszcze jedno pytanko. Mam teraz Canton Ergo 607 DC. Już wcześniej pisałem, że nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Zastanawia mnie jednak coś innego. Cantony na tabliczce mają podaną impedancję 4....8 ohm. W internecie podają 4 ohmy, zatem podpięte są do wzmacniacza pod końcówki 4 ohm. Minimalny ruch potencjometrem powoduje bardzo duży wzrost głośności. Nie ma mowy, bym mógł odkręcić nawet na 25% skali.  Ostatnio ponad pół roku grałem tranzystorem Yamahy i te głośniki pod Yamaszką o wiele lepiech chodziły.

Czym to jest spowodowane, że minimalny ruch potencjometru w Cayin powoduje tak duży wzrost głośności  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, net napisał:

We wtorek wypróbuje.

Jeszcze jedno pytanko. Mam teraz Canton Ergo 607 DC. Już wcześniej pisałem, że nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Zastanawia mnie jednak coś innego. Cantony na tabliczce mają podaną impedancję 4....8 ohm. W internecie podają 4 ohmy, zatem podpięte są do wzmacniacza pod końcówki 4 ohm. Minimalny ruch potencjometrem powoduje bardzo duży wzrost głośności. Nie ma mowy, bym mógł odkręcić nawet na 25% skali.  Ostatnio ponad pół roku grałem tranzystorem Yamahy i te głośniki pod Yamaszką o wiele lepiech chodziły.

Czym to jest spowodowane, że minimalny ruch potencjometru w Cayin powoduje tak duży wzrost głośności  ?

Nie mam pojecia. Podlacz pod 8Ohm i zobacz czy bedzie tak samo. Dobrze posluchaj Loganow przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, net napisał:

We wtorek wypróbuje.

Jeszcze jedno pytanko. Mam teraz Canton Ergo 607 DC. Już wcześniej pisałem, że nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Zastanawia mnie jednak coś innego. Cantony na tabliczce mają podaną impedancję 4....8 ohm. W internecie podają 4 ohmy, zatem podpięte są do wzmacniacza pod końcówki 4 ohm. Minimalny ruch potencjometrem powoduje bardzo duży wzrost głośności. Nie ma mowy, bym mógł odkręcić nawet na 25% skali.  Ostatnio ponad pół roku grałem tranzystorem Yamahy i te głośniki pod Yamaszką o wiele lepiech chodziły.

Czym to jest spowodowane, że minimalny ruch potencjometru w Cayin powoduje tak duży wzrost głośności  ?

Ustawienie regulatora głośności a moc oddawana przez wzmacniacz może być inna w każdym wzmacniaczu. Większość myśli, że ustawienie gałki na godz 12 daje połowe mocy wzmacniacza. Mogą być stosowane drabinki rezystorowe lub różnego rodzaju potencjometry. Przeważnie są to dzielniki napięcia które wykorzystują zmienne rezystancje, może być ustawione płynnie albo też skokowo. Do tego dochodzą też inne rozwiązania technologiczne przez producentów. Tutaj nie ma żadnej reguły. Może też świadczyć o dużej wydajności prądowej wzmacniacza kiedy gra „od samego dołu” ale ten Cayin nie należy do mistrza mocy.

Napisz do dystrybucji w kraju. Jak będzie łaskaw jego ekscelencja to wytłumaczy ci lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, net napisał:

Na co zwrócić uwagę przy tych Loganach ? Jak rozpoznać złą kondycję folii ? Bas zapewne sprawdzić pod kątem zawieszenia.

Wez plyty ktore znasz najlepiej, popros o zwiekszenie glosnosci i sluchaj. Musisz usiasc idealnie na srodku i zwrocic uwage czy obydwa glosniki graja z idealnie ta sama glosnoscia i bez znieksztalcen.

Napisz jak poszlo.

Powodzenia i udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, net napisał:

No i się dodzwoniłem do przedstawiciela Cayin. Po krótkiej rozmowie mam jeszcze jedną rzecz do sprawdzenia. Mam CD-ka po lampizacji. Może CD zbyt duży prąd podaje do wzmaka i stąd problemy z nagłym  skokiem głośności.

Dokładnie tak jest, CD daje za mocny sygnał do wejścia we wzmacniaczu, przez co możesz mieć już przesterowanie wzmacniacza np. volume na godzinie 10 i 100% mocy na kolumnach. Co do impedancji kolumn, jeżeli producent podaje od 4 do 8 co jest absolutna bzdurą informacyjną radzę trzymać się od takich kolumn i producenta z daleka.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, net napisał:

Może CD zbyt duży prąd podaje do wzmaka i stąd problemy z nagłym  skokiem głośności.

Może tak być. Miałem swojego czasu Atoll cd100se i on miał na rca miał 2,5V i grał wyraźniej głośniej niż np. Leema Acoustics elements cd. i trochę głośniej niż Lector cd 0.6t. Co prawda z przesterowaniem nie miałem problemu , ale różnice w głośności były. Ma też na pewno znaczenie skuteczność kolumn, czułość wzmacniacza. Np. niektóre Naimy , Denony grają już bardzo głośno przy lekkim odkręceniu volume.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, Uchatek napisał:

Sprzedaj go i kup cos innego.

Panowie ,kondy które stosują zacne firmy to w dużej mierze oszczędności księgowych gdyż złote lata 

się skończyły 30 lat temu ,wtedy było robione na bogato. 
Można niewielkim kosztem sporo poprawić dlatego zadałem pytanie .

Zakup czegoś lepszego to już spore koszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartik napisał:

Panowie ,kondy które stosują zacne firmy to w dużej mierze oszczędności księgowych gdyż złote lata 

się skończyły 30 lat temu ,wtedy było robione na bogato. 
Można niewielkim kosztem sporo poprawić dlatego zadałem pytanie .

Zakup czegoś lepszego to już spore koszty .

To zmien kondy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wymiana kondów da poprawę zadowalającą w relacji jakość cena . Jak wmontujesz drogie kondy w porównaniu do ceny wzmaka i uzyskasz przyrost jakości grania na poziomie 5% to należy się zastanowić  czy to ma sens . Sprawdzisz to tak naprawdę gdy pograsz na droższych czytaj lepszych kondach aż się oswoisz a potem wrócisz do starych kondów. Różnice od razu wyłapiesz .Radę dam Ci taką,nie śpiesz się i nie wymieniaj innych substratów w torze w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 20:52, net napisał:

Mam Denona DCD 1450 AR. (po lampizacji jak wspomniałem). Jutro zawiozę do kolegi na pomiary. Jaka powinna być prawidłowa wartość napięcia na wyjściu do wzmacniacza ?

Mam ten  cd a raczej nie dlugo i nie dlugo Wzmacniacz Cayin mt35s z pilotem , szukam panowie kochani moi drodzy interlonekt do lampy do kwoty 500zł , naprawdę to juz mój max i chcę abyście mi doradzili od serca co mi może pokazać dobry bas i dobrą lokalizacje instrumentów , gitarę elektryczną ,bardzo lubie naciaganie na centrali ,szarpniecia strun itd.Proszę o poradę nie wiem co kupić kiedys mialem acrolinka 6n2010i ale to byl yaqin ms_34d dobre wrażenia ,może jakiś xlo lub tara labs prims.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zbyniu 360 napisał:

 co mi może pokazać dobry bas i dobrą lokalizacje instrumentów , gitarę elektryczną ,bardzo lubie naciaganie na centrali ,szarpniecia strun itd.Proszę o poradę nie wiem co kupić kiedys mialem acrolinka 6n2010i ale to byl yaqin ms_34d dobre wrażenia ,może jakiś xlo lub tara labs prims.....?

Kablem tego nie poprawisz. Wieksze zmiany uzyskasz eksperymentujac z ustawieniem kolumn i wymiana lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyniu 360 napisał:

Mam ten  cd a raczej nie dlugo i nie dlugo Wzmacniacz Cayin mt35s z pilotem , szukam panowie kochani moi drodzy interlonekt do lampy do kwoty 500zł , naprawdę to juz mój max i chcę abyście mi doradzili od serca co mi może pokazać dobry bas i dobrą lokalizacje instrumentów , gitarę elektryczną ,bardzo lubie naciaganie na centrali ,szarpniecia strun itd.Proszę o poradę nie wiem co kupić kiedys mialem acrolinka 6n2010i ale to byl yaqin ms_34d dobre wrażenia ,może jakiś xlo lub tara labs prims.....?

IMO, Cayin mt35 to fajny wzmacniacz i jedyny Cayin wart jakiegokolwiek zainteresowania. Nie mniej nie spodziewaj się dobrej lokalizacji czy szczególnego dociążenia dołu.

Miałem takiego i najlepsze efekty dawał z dużymi kolumnami, ze sporym papierowym wooferem, o efektywności powyżej 92-93dB.

Dobry partner do gramofonu i przy umiejętnym doborze lamp niezły ersatz dla vintage wzmacniaczy lampowych, pozwalający złożyć miło grający tor analogowy.

 

I tak jak napisał przedmówca, kablami swojego problemu nie naprawisz.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.