Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przy kwocie 7 tyś. możesz już szukać Cayina A70 MKII(s/h). Stoi oczko wyżej od A55 TP, który też jest ciekawą opcją. Moim zdaniem warto zamienić trana na lampę. (W szczególności w takiej kasie).Oczywiście wszystko kwestią gustu i preferencji. 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 16:20, Bartik napisał:

Zmiana lamp z oryginalnych na NOSy dają duży przyrost jakości ,nawet 12au7 jak testowałem to różnice znaczne ,napewno większy niż zmiana przewodów .

Zmiana przewodów także da duże zmiany. Musi być to zmiana kabla np. Cu na Ag lub conajmniej zwykłego kabla Cu na monokryształ Cu. 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdavis napisał:

Szukam wzmacniacza tak do 6 - 7 tys. który zagra z Usher lepiej niż Creek.

Nie znam Twoich kolumn, ale z tego co wiem przetworniki oparte na papierze i szmacie więc powinno być ok.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cortes napisał:

Nie znam Twoich kolumn, ale z tego co wiem przetworniki oparte na papierze i szmacie więc powinno być ok.

Tak zgadza się.

Mam też pytanie, czy ten wzmacniacz Cayin 55 TP generuje dusze szumy i brumienie. Czy zachowuje się pod tym względem jak tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafa w Cayinie są bardzo dobrej jakości. Jak wytężysz słuch i przyłożysz ucho do trafa to usłyszysz, że piec ,,pracuje", ale absolutnie nie jest to brumienie czy szumy przenoszone głośniki czy też słyszalne z miejsca odsłuchowego. Faktyczne brumienie przy niskiej głośności słyszałem we wzmacniaczu za dużo większą kasę. Teraz niejednokrotnie to faktyczne brumienie możesz usłyszeć z tranzystora niż z lampy. Więc o to możesz być spokojny.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cortes napisał:

Trafa w Cayinie są bardzo dobrej jakości. Jak wytężysz słuch i przyłożysz ucho do trafa to usłyszysz, że piec ,,pracuje", ale absolutnie nie jest to brumienie czy szumy przenoszone głośniki czy też słyszalne z miejsca odsłuchowego. Faktyczne brumienie przy niskiej głośności słyszałem we wzmacniaczu za dużo większą kasę. Teraz niejednokrotnie to faktyczne brumienie możesz usłyszeć z tranzystora niż z lampy. Więc o to możesz być spokojny.

Dziękuję za odpowiedź.

Na jakie lampy ECC82 i ECC83 wymieniłeś. Bo podobno oryginalne są bardzo słabe pod względem brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić nowy wzmacniacz to warto najpierw pograć na fabrycznych lampach oswoić się z dźwiękiem i później ,,mieszać" lampami pod swoje ucho. Moim zdaniem bawiąc się lampami możesz modyfikować brzmienie w większym zakresie niż zmieniając kable.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cortes napisał:

Jak chcesz kupić nowy wzmacniacz to warto najpierw pograć na fabrycznych lampach oswoić się z dźwiękiem i później ,,mieszać" lampami pod swoje ucho. Moim zdaniem bawiąc się lampami możesz modyfikować brzmienie w większym zakresie niż zmieniając kable.

OK Czyli na oryginalnych lampach też brzmienie jest dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie najpierw pograłbym na lampach fabrycznych. A następnie w zależności od oceny brzmienia albo szukałbym jakiś nosów lub z bieżącej produkcji. W sklepie na L kiedyś można było wypożyczyć kilka zestawów lamp do domowych testów.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cortes napisał:

 Moim zdaniem bawiąc się lampami możesz modyfikować brzmienie w większym zakresie niż zmieniając kable.

Tu sprawa jest oczywista. Lampy dodają więcej zmian. Ale także dużo zależy od klasy lamp. Też stawiałbym na NOSy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LJ3 napisał:

Zmiana przewodów także da duże zmiany. Musi być to zmiana kabla np. Cu na Ag lub conajmniej zwykłego kabla Cu na monokryształ Cu. 

Mówisz o zasilającym?

11 godzin temu, mdavis napisał:

OK Czyli na oryginalnych lampach też brzmienie jest dobre. 

Ja mam 12ax7 Raythoyon i 12ax7 Philips. Zmieniłem też kondensatory. Tung sol 6550 obowiązkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mdavis napisał:

Mam pytanie do użytkowników Cayin A55 TP. Jak wzmacniacze sprawują się po kilku latach użytkowania.

Mam już kilka lat tego A55TP i nie mam z nim problemów. Nie są to awaryjne wzmacniacze. Jakieś pierdoły pewnie się zdarzały, ale serwis to na pewno ogarniał. Nic nie brumi, obsługa ogranicza się do sprawdzenia biasu co 2-3 miesiące.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Silver_85 napisał:

Mam już kilka lat tego A55TP i nie mam z nim problemów. Nie są to awaryjne wzmacniacze. Jakieś pierdoły pewnie się zdarzały, ale serwis to na pewno ogarniał. Nic nie brumi, obsługa ogranicza się do sprawdzenia biasu co 2-3 miesiące.  

Dzięki 

Mam też pytanie odnośnie ustawienia Bias. Wiem że ustawia się ręcznie przy pomocy miernika. A dokładnie w jaki sposób ustawia się bias. W Internecie nie mogłem dostać informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mdavis napisał:

Dzięki 

Mam też pytanie odnośnie ustawienia Bias. Wiem że ustawia się ręcznie przy pomocy miernika. A dokładnie w jaki sposób ustawia się bias. W Internecie nie mogłem dostać informacji. 

Przyłączę się do pytania. Nie ustawiałem od 1,5 roku. Może ktoś nagra filmik z takiego ustawiania i wrzuci na YT.

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz właśnie miernik (multimetr) i płaski śrubokręt nie za duży. Ustawisz multimert na pomiar napięcia stałego (jak coś pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi). Masz po obu stronach punkty pomiarowe dla każdej lampy mocy (V1,V2,V3,V4) . W załączniku fotka punktów pomiarowych dla lamp V1 i V2. Dajesz plus z miernika do plusa we wzmacniaczu i analogicznie minus. Na zdjęciu widać też potencjometr do regulacji . Delikatnie śrubokrętem regulujesz. Analogicznie robisz to dla 4 lamp mocy. Generalnie jest to prosta sprawa i trwa 2-3 minuty. 

15949483651_94896a89a1_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cortes napisał:

Bias powinno się ustawiać na ustabilizowanym temperaturowo (rozgrzanym) wzmacniaczu, czyli po około 20-30 minutach od włączenia.

OK

A jeżeli chodzi o ustawienia na mierniku to napięcie stałe 2Vm , czy napięcie zmienne 2V-

Oraz, która pozycja: duże prądy 10A, małe prądy mA , napięcie - rezystancja V/ohm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mdavis napisał:

OK

A jeżeli chodzi o ustawienia na mierniku to napięcie stałe 2Vm , czy napięcie zmienne 2V-

Oraz, która pozycja: duże prądy 10A, małe prądy mA , napięcie - rezystancja V/ohm 

Jak wroce do domu to sprawdze na swoim mierniku bo nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem

Na mierniku ustawiamy: -  napięcie stałe 2Vm

                                         - czerwona końcówka przewodu / napięcie - rezystancja V/ohm

                                         - czarna końcówka przewodu / masa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mdavis napisał:

Już wiem

Na mierniku ustawiamy: -  napięcie stałe 2Vm

                                         - czerwona końcówka przewodu / napięcie - rezystancja V/ohm

                                         - czarna końcówka przewodu / masa 

Z jakimi kolumnami ma to być połączone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.