Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2020 o 11:58, CrX napisał:

Panowie do A70T i minasów co byście polecili z kabli? Obecnie gram na standardowych, które mam od Grzegorza. Szukam ciut więcej basu, tylko aby ten bas nie zepsuł za mocno przestrzeni.
Lampy 6550 tung Sol, telefunken, raytheon.

Z kabli może spróbuj kimbera 4TC? Łączyłem go z A70 i było bdb
To niedrogi kabelek i chyba dość łatwo odsprzedawalny.

Ew. pozostaje jeszcze zabawa lampkami sterującymi, próbowałeś z np. Amperexami BB? Nie wiem czy na basie wiele wniosą (a jeśli już to go mogą zaokrąglić lekko względem telefunkenów ale gdybyś potrzebował tego basu więcej to może warto tak pokombinować? Różnice z ecc83 są znaczące, u mnie znacznie bardziej niż zabawa kabelkami). A że u każdego jest inaczej, inna akustyka, inny odbiór tego wszystkiego to można spróbować.
Jest jeszcze opcja Mullardów ale te idą jeszcze dalej i możesz stracić detal i przestrzeń jaką masz z telefunkenami więc osobiście chyba nie polecam.
Lamp mocy raczej nie ruszałbym, 6550 są optymalne dla tego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 05:00, BlueDot napisał:

Nie chce, jest perfekcyjny.

a Ty jak wplywasz na dzwiek na koncercie? Chlopaki, zmiencie kable bo gora za ostra ?

 

A widziales jakies kable firmy Cayin?

Nie?

To wynyny!!!

Ja wlasnie sie pozbylem mojego na KT88. Dosyc juz go mialem, brzmial jak tranzystos a problemy stwarzal jak lampa.

Zastanów się przed pisaniem co piszesz. Czepiasz się. Z nudów .....?? 

Sprzedałeś Cyina, ale masz teraz traumę do firmy, bo gra jak "tranzystos" 

Czego się spodziewałeś???? Wiadomo, ze chińszczyzna zagra tak, jak chińszczyzna! Ale na początek to tania opcja. 

"jak wplywasz na dzwiek na koncercie?" 

Dobre! Opisz to!  Bo ja na koncercie słucham i dobrze sie bawię. Na dzwięk nie wpływam i nigdy nie zamierzam tego robić na koncercie!  

Na to: " Chlopaki, zmiencie kable bo gora za ostra" 

Odpowiem tak: Jak widać zbyt mało jeszcze słyszałeś! 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LJ3 napisał:

Zastanów się przed pisaniem co piszesz. Czepiasz się. Z nudów .....?? 

Sprzedałeś Cyina, ale masz teraz traumę do firmy, bo gra jak "tranzystos" 

Czego się spodziewałeś???? Wiadomo, ze chińszczyzna zagra tak, jak chińszczyzna! Ale na początek to tania opcja. 

"jak wplywasz na dzwiek na koncercie?" 

Dobre! Opisz to!  Bo ja na koncercie słucham i dobrze sie bawię. Na dzwięk nie wpływam i nigdy nie zamierzam tego robić na koncercie!  

Na to: " Chlopaki, zmiencie kable bo gora za ostra" 

Odpowiem tak: Jak widać zbyt mało jeszcze słyszałeś! 

 

 

Wiem co pisze. Sprzedalem Cayina dlatego ze mi sie znudzil a nie dlatego ze zle gral. Nadal mam lampe tylko na innych lampach i tez chnska i drugi wzmacniacz hybrydowy. Dla mnie chinszczyzna, jezeli ja porownac do wzmacniaczy europejskich producentow w tej samej cenie, gra duzo lepiej. Z trwaloscia i awaryjnoscia tez nie jest zle, mialem juz kilka i nigdy nie mialem problemow. Uwierz mi ze troche sprzetu sie juz przewinelo przez moj stolik.

Co do koncertu to ja sobie modyfikuje brzmienie wybierajac najlepsze dla mnie miejsce odsluchowe i tak polecam robic w domu, bo zmienia to wiecej niz przemienianie kabli i slepa wiara w to ze sie cos zmienilo.

I jak widac to Ty jeszcze musisz duzo mleka wypic zeby sie czegos nauczyc.

10 minut temu, LJ3 napisał:

 

Na dobry dzwięk ma spory wpływ także dobry filtr przeciwzakóceniowy, w zasilaniu na 230V, a co dopiero zmiany kabli bezpośredio w torze audio. 

 

 

Moim zdaniem najwiekszy wplyw ma akustyka, jakosc glosnikow i sprzetu a nie kawalka miedzi. I skoncz siac propagande prosze bo to nie jest watek o kablach czy listwach ani innych Voodo pierdach. Chcesz cos polecic w tym watku to skup sie na wzmacniaczach i zrodlach bo o tym jest watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym kupić lampy ecc82 rca clear top do mojego caynina z aukcji allegro jest trochę ofert nie wszystkie pewnie sa złe napewno coś jest godne uwagi.Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze tych lamp z aukcji .Nie znam sie na pomiarach i w tym problem .Czy jest możliwość kupić te lampy, i na które warto spróbować zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zbyniu 360 napisał:

Panowie chciałbym kupić lampy ecc82 rca clear top do mojego caynina z aukcji allegro jest trochę ofert nie wszystkie pewnie sa złe napewno coś jest godne uwagi.Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze tych lamp z aukcji .Nie znam sie na pomiarach i w tym problem .Czy jest możliwość kupić te lampy, i na które warto spróbować zakupić?

Szukaj na Ebay z napisem na szkle - tylko i wyłącznie - RCA, inaczej będziesz miał efekt odwrotny do zamierzonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Robert84 napisał:

Szukaj na Ebay z napisem na szkle - tylko i wyłącznie - RCA, inaczej będziesz miał efekt odwrotny do zamierzonego. 

Ebay odpada konta nie mam ale ale przecież to tez lampy orginalne .Ja nie szukam rca tylko clear top z firmy rca .Nie sądzę że to podroby czy coś podobnego.Popatrzcie na aukcje allegro ja nie pytam o Ebay.

Jak piszę do mądrych ludzi , co siedzą w lampach od dawna ,to nagle zapada cisza.Czyżby te z allegro to takie szroty?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na moment do ustawiania BIASU. W instrukcji do Cayina A70MKII jest to opisane następująco: 

"Postępowanie przy wymianie lamp:
Po wyłączeniu wzmacniacza odczekać ok. 20 minut, lampy wyjmować pionowo trzymając je za podstawę.
Zmieniając lampy na inne typy można zmieniać charakter brzmienia wzmacniacza.

Ustawienie BIAS lamp mocy KT88EH:

Po sprawdzeniu prawidłowości wszystkich połączeń włączyć wzmacniacz i odczekać ok. 10 minut. Podłączyć miernik napięcia stałego (lub multimetr) do punktów kontroli lampy V1 (③ – przewód czarny do otworu „-” i czerwony do otworu „+”) i odpowiadającym jej potencjometrem ② ustawić napięcie około 0.3V – 0.35V  (odpowiada to stałemu prądowi BIAS lampy V1 o wartości 30mA – 35mA.

Powtórzyć regulację dla lamp V2, V3 i V4.

Zalecamy ponowne sprawdzenie i korektę BIAS po ok. 150 godzinach pracy wzmacniacza."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj byłem na odsłuchach sprzętu do moich Usher V 602

Słuchałem kilku wzmacniaczy m.in. Atoll IN 200 Signature, Haiku Audio SOL 2, Naim Nait 5si oraz XS 3, Arcam SA 20.

Okazało się że wygrał wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania. Z Usher fajnie to grało.

Jednak interesuje mnie CAYIN A55TP.

Mam pytanie, czy toś z was porównywał te dwa wzmacniacze, który waszym zdaniem brzmi lepiej tzn. szczegółowo, dynamicznie, z dobrym prowadzeniem basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mdavis napisał:

Witam

Dzisiaj byłem na odsłuchach sprzętu do moich Usher V 602

Słuchałem kilku wzmacniaczy m.in. Atoll IN 200 Signature, Haiku Audio SOL 2, Naim Nait 5si oraz XS 3, Arcam SA 20.

Okazało się że wygrał wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania. Z Usher fajnie to grało.

Jednak interesuje mnie CAYIN A55TP.

Mam pytanie, czy toś z was porównywał te dwa wzmacniacze, który waszym zdaniem brzmi lepiej tzn. szczegółowo, dynamicznie, z dobrym prowadzeniem basu.

Ja tylko od innych słyszałem że titania nie bardzo gra.

Sam mam Cayina i zmieniłem wszystkie lampy i kondensatory i teraz jestem zadowolony 

bas jest bardziej kontrolowany dostał drive i ma też swój koniec .

Na org lampach tego nie usłyszysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bartik napisał:

Ja tylko od innych słyszałem że titania nie bardzo gra.

Sam mam Cayina i zmieniłem wszystkie lampy i kondensatory i teraz jestem zadowolony 

bas jest bardziej kontrolowany dostał drive i ma też swój koniec .

Na org lampach tego nie usłyszysz 

Ja dziś słyszałem Fuzz Titania i ten wzmacniacz pokonał pozostałe wzmacniacze, których słuchałem. Skoro niektórych zdaniem Titania nie bardzo gra, to z Cayin powinno zabrzmieć dobrze, nawet na tych fabrycznych lampach. 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marteo1981 napisał:

@mdavisAmeryki tu nie odkryję teraz, ale najlepiej posłuchać a55tp u siebie. Ja od dystrybutora miałem wypożyczone dwa wzmacniacze. 

Który wzmacniacz / model wybrałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mdavis napisał:

Ja dziś słyszałem Fuzz Titania i ten wzmacniacz pokonał pozostałe wzmacniacze, których słuchałem. Skoro niektórych zdaniem Titania nie bardzo gra, to z Cayin powinno zabrzmieć dobrze, nawet na tych fabrycznych lampach. 

Możliwe że będzie dobrze nie słyszałem twoich kolumn .

Na org lampach gra dobrze Cayin a 55tp ale dużo lepiej na Tung sol 6550  .

Ważne że można z czasem dokonać zmian dźwięku na jeszcze lepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartik napisał:

Możliwe że będzie dobrze nie słyszałem twoich kolumn .

Na org lampach gra dobrze Cayin a 55tp ale dużo lepiej na Tung sol 6550  .

Ważne że można z czasem dokonać zmian dźwięku na jeszcze lepszy .

 

2 minuty temu, marteo1981 napisał:

Właśnie A55TP. Pisałem o tym w tutejszym wątku, poszukaj sobie, pisałem gdzieś o tym w maju, czerwcu 2019. 

Dziękuję za informacje. Postaram się o wypożyczenie wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już naprawdę zdecydujesz się na wypożyczenie, to dogadaj się żeby dostać jakieś fajne lampki 12au7 i 12ax7,żeby mieć jasność co daje wymiana oryginalnych z tego wzmaka na NOSy. Ja przekonałem się po zakupie już wzmacniacza gdy wymieniłem ori na coś lepszego. Wiedziałem tylko że będzie poprawa, a testując na oryginalnych lampach już byłem zadowolony. Lampy mocy oryginalne KT88 są bardzo okej, jednak Tungsol 6550 to znów kroczek do przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marteo1981 napisał:

Jeśli już naprawdę zdecydujesz się na wypożyczenie, to dogadaj się żeby dostać jakieś fajne lampki 12au7 i 12ax7,żeby mieć jasność co daje wymiana oryginalnych z tego wzmaka na NOSy. Ja przekonałem się po zakupie już wzmacniacza gdy wymieniłem ori na coś lepszego. Wiedziałem tylko że będzie poprawa, a testując na oryginalnych lampach już byłem zadowolony. Lampy mocy oryginalne KT88 są bardzo okej, jednak Tungsol 6550 to znów kroczek do przodu ?

Lamy NOS są stosunkowo drogie.

Jeżeli chodzi o lampy 12AU7 i 12AX7 - to z obecnych producentów na jakie warto zwrócić uwagę: Elektro-Harmonix, Svetlana, Tung Sol, Mullard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mdavis napisał:

Lamy NOS są stosunkowo drogie.

Jeżeli chodzi o lampy 12AU7 i 12AX7 - to z obecnych producentów na jakie warto zwrócić uwagę: Elektro-Harmonix, Svetlana, Tung Sol, Mullard.

No niestety taka jest prawda, swoje kosztują, ale warto odłożyć kasiurkę i zainwestować. Sprawdzone i dobrych parametrach lampy sterujące posłużą długo. Z bieżącej produkcji posiadam Psvane 12ax7 Art, narazie kończę je wygrzewać i nie robiłem jeszcze bezpośredniego porównania do posiadanych NOSów. Pewnie coś napisze później jak już porownam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marteo1981 napisał:

 Z bieżącej produkcji posiadam Psvane 12ax7 Art, narazie kończę je wygrzewać i nie robiłem jeszcze bezpośredniego porównania do posiadanych NOSów. Pewnie coś napisze później jak już porownam ?

To czekam na to porównanie, bo też wygrzewam te lampy, a NOS-ów jak na razie nie posiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 12:25, net napisał:

Czy ktoś testował Tungsol 6550 vs KT88 "Złotego Lwa".

Tak, miałem obie te lampy. Różnią się znacznie. 6550 TS to dźwięk bardziej szczegółowy, dynamiczny, dość ułożony, z dobrą kontrolą basu, ostrość jest tam gdzie trzeba. To takie lampy dobre do systemu już grającego prawidłowo, gdzie nie trzeba go ani docieplać/wyostrzać; ani tępić czy dodawać basu, za to można dodać ciut szczegółowości. Bardzo lubię te lampy. Gold Lion Kt88 to trochę taki nieco egzotyczny dźwięk na tle innych popularnych Kt88 (czyli gł. Electro Harmonix i TS). Grają tłusto całe pasmo. Dźwięk jest nasycony, intensywny i dzieje się to na całym pasmie, nie że tylko na basie. W por. z Kt88 EH czy TS jest to łatwo wyczuwalna różnica. Mi ten dźwięk mniej odpowiadał, ale na pewno w niektórych konfiguracjach może być dobry (czyli suchych systemach).

Niestety GL Kt88 miałem dawno i nie jestem w stanie zrobić ani przytoczyć dokładniejszego porównania, zwłaszcza pod względem szczegółowości względem 6550 TS. Jedynie dobrze pamiętam tą "tłustość". W sumie chętnie bym posłuchał ich ponownie, ale przy ich cenie nie ryzykowałbym (potrzebuję aż 8 lamp mocy w Cayinie a 100t) bo u mnie dźwięk jest już dopracowany i nie należy go zmieniać, a GL Kt88 pamiętam jako wyraźnie inny dźwięk od EH i TS.

W dniu 13.01.2021 o 11:17, marteo1981 napisał:

No niestety taka jest prawda, swoje kosztują, ale warto odłożyć kasiurkę i zainwestować. Sprawdzone i dobrych parametrach lampy sterujące posłużą długo. Z bieżącej produkcji posiadam Psvane 12ax7 Art, narazie kończę je wygrzewać i nie robiłem jeszcze bezpośredniego porównania do posiadanych NOSów. Pewnie coś napisze później jak już porownam ?

Idźcie w NOSy, naprawdę warto. Tak, są drogie*, ale jak ktoś nigdy nie zmieniał tanich lampek z pre czy to fabrycznych Cayina (syf) czy tanich obecnie produkowanych na NOSy, to nie wie jak dużo roboty robią NOS, jak duża jest różnica. 

Z 12ax7 Amperex (Bugle Boy) jest dobra.

W sumie mam i Psvane (12ax7) o których piszesz, może zrobię dokładniejsze porównanie. 

Chińskie 12ax7, które chyba też są w Cayniach fabrycznie, to coś co się zmienia szybciej niż lampy mocy by dobrze grało. :) Mam takie cayinowskie lampki nigdy nie grane, co się kupowało, to równocześnie NOSy zamawiało.

 

*W te bardzo drogie często nie warto iść, bo różnica często chyba nie jest warta kasy. Ale 100-200zł za jedna lampkę NOS do pre, jak potrzebujemy zazwyczaj 2 sztuki, to nie jest duży koszt zważywszy na wzrost jakości dźwięk w stosunku do lampek fabrycznych.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisek (nie mogę już edytować poprz. posta):

*W te bardzo drogie często nie warto iść, bo różnica często chyba nie jest warta kasy (a także dlatego, że to specyficzny rynek, w którym część lampek jest przez sprzedawców znacznie przeszacowywana, ponieważ idą na fali popularności wzmacniaczy lampowych oraz specyficznego kształtu podaży lampek NOS, już niewytwarzanych). Ale 100-200zł za jedna lampkę NOS do pre, jak potrzebujemy zazwyczaj 2 sztuki, to nie jest duży koszt zważywszy na wzrost jakości dźwięk w stosunku do lampek fabrycznych. Naprawdę - nie zrobisz za te 300-400zł za 2 lampki takiego wzrostu jakości dokładając tą kasę do kabla czy źródła. Jak ktoś słucha tylko na fabrycznych Cayina w pre, niech kiedyś pożyczy sobie dobre NOS, to zrozumie jak duża to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że podane kwoty ok. 400 za parę to rozsądna cena. Tu nie ma się wtedy co zastanawiać. Ja osobiście uważam że do 600 za parę można dać, ale  parametry pomierzone takiej parki muszą już być tip-top, żeby posłużyły dłuższy czas. Psvane 12ax7 zakupiłem w dobrej cenie, i głownie dlatego, że często u mnie leci muzyka w tle jak są np. goście, i wtedy nikt naprawdę nie wsłuchuje się co i jak gra, do tego się gada, no to odkładam NOSy na bok bo mi ich poprostu szkoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ricardozamora napisał:

Z 12ax7 Amperex (Bugle Boy) jest dobra.

 

9 godzin temu, Ricardozamora napisał:

Ale 100-200zł za jedna lampkę NOS do pre

To już niestety nie te czasy żeby kupić parę ECC83 BB z dobrymi parametrami za 400pln, już bardziej x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.