Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, AudioPietro napisał:

 

To już niestety nie te czasy żeby kupić parę ECC83 BB z dobrymi parametrami za 400pln, już bardziej x2

Dokładnie tak  https://tubes-store.eu/pl/ecc83-12ax7-7025-cv4004-/125-ECC83-AMPEREX-BUGLE-BOY.html

473 zł z 1 szt.

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubes-store są przesadnie drodzy. To dobry przykład na wyciskanie na maxa rynku, bo popyt jest a nawet rośnie a podaż nie może wzrastać w NOSach w takim tempie (nowa podaż nie powstaje bo nie wytwarza się ich, ale pewnie "powstaje" poprzez odkrywanie magazynów, piwnic, graciarni:). Fakt, 3 czy 4 lata temu Amperexey czy Rayethony kupowało się taniej. 

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 12:14, Ricardozamora napisał:

Tubes-store są przesadnie drodzy. To dobry przykład na wyciskanie na maxa rynku, bo popyt jest a nawet rośnie a podaż nie może wzrastać w NOSach w takim tempie (nowa podaż nie powstaje bo nie wytwarza się ich, ale pewnie "powstaje" poprzez odkrywanie magazynów, piwnic, graciarni:). Fakt, 3 czy 4 lata temu Amperexey czy Rayethony kupowało się taniej. 

Tubes-store już kilka lat temu byli bardzo drodzy i dość "nachalni" jak się już raz do nich zadzwoniło.
Na ebayu można było kupić taniej (nawet u handlarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Mam wrażenie ze sprzęt gra trochę „słabiej”. Nie wiem czy to przyzwyczajenie czy jednak wina którychś lampek? I czy to możliwe ze lampy się wypalają zmniejszając swoją moc? I wtedy to ma wpływ na dźwięk? A może grają cały czas tak samo i gdy padną to dopiero wiadomo że są do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, CrX napisał:

Mam pytanie:
Mam wrażenie ze sprzęt gra trochę „słabiej”. Nie wiem czy to przyzwyczajenie czy jednak wina którychś lampek? I czy to możliwe ze lampy się wypalają zmniejszając swoją moc? I wtedy to ma wpływ na dźwięk? A może grają cały czas tak samo i gdy padną to dopiero wiadomo że są do wymiany...

Może to głupia rada, ale: zacznij od sprawdzenia/regulacji biasu na lampach mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CrX napisał:

A tak na marginesie to Grzegorz w ogóle tu zagląda? Ciekawe co w studio16hz słychać.

Od jakiegoś czasu to temat drażliwy. Wystarczy poczytać wcześniejsze wpisy. 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LJ3 napisał:

Od jakiegoś czasu to temat drażliwy. Wystarczy poczytać wcześniejsze wpisy. 

 

Ciężko dojść o co chodzi. Ja forum czytam z raz na wiele miesięcy a nawet lat. Ostatnio w 2017 tu byłem. Wróciłem z częstszym czytaniem i pisaniem pod koniec 2020. W temacie S16hz, przejrzałem ze 20-30 stron i nie doszedłem do końca o co chodzi, oprócz wielu narzekań na jakość serwisu, ale to chyba nie tylko to. Większość tematu to obrzucanie się gównem przez dorosłych chłopów. Jakby ktoś mógł dłubnąć jakiś sensowny i krótki TL;DR oparty jedynie na faktach, byłbym szalenie wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, mdavis napisał:

Dopisuję się do Klubu z nowym Cayin A55TP. Od tygodnia gra z moimi Usher V 602.

PS. Dziękuję forumowiczom z Klubu za pomoc i informacje dotyczące tego modelu wzmacniacza. 

To wszystkiego najlepszego na nowej drodze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bardzo wiele zależy od konstrukcji wzmacniacza, ale te KT150 lub KT120??? Juz KT88 uchodzą za "mało lampowe lampy" ? a co dopiero KT120 i 150. W tej samej cenie 23k (wg katalogu) jest Cayin 845, który IMHO jest lepsza propozycją. Ale to już trzeba by porównać "lampa w lampę". Ja na szczęście nie mam takiego dylematu bo mnie nie stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mdavis napisał:

Ciekawa Recenzja: Cayin CS-150A

Trochę zagmatwana ta recenzja ? 

 

1 godzinę temu, AudioPietro napisał:

Oczywiście bardzo wiele zależy od konstrukcji wzmacniacza, ale te KT150 lub KT120??? Juz KT88 uchodzą za "mało lampowe lampy" ? a co dopiero KT120 i 150. W tej samej cenie 23k (wg katalogu) jest Cayin 845, który IMHO jest lepsza propozycją. Ale to już trzeba by porównać "lampa w lampę". Ja na szczęście nie mam takiego dylematu bo mnie nie stać ?

W ten weekend miałem posłuchać tego CS-a 150a i porównać z A845 Pro, ale wyjazd z pewnych względów się przesunął. Jestem ciekaw CS150 bo podobno te lampy (KT150) nie są jakieś mega "tranzystorowe", a mocy jest dużo. Jak posłucham to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep z lampami z Kielc miał kiedyś taką opcje , że wpłacałeś 100zł kaucji i Ci pożyczali lampy do testu. Możesz wziąć po 3 pary z 12AX7 i 12AU7 i sprawdzić u siebie. To najlepsza opcja. Jak kupisz potem u nich to 100zł odliczają Ci od ceny lamp. Jak nie kupisz jesteś "stratny" 100zł. Z bieżącej produkcji niezłe są z tego co pamiętam Gold Liony ze złotymi nóżkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Silver_85 napisał:

Sklep z lampami z Kielc miał kiedyś taką opcje , że wpłacałeś 100zł kaucji i Ci pożyczali lampy do testu. Możesz wziąć po 3 pary z 12AX7 i 12AU7 i sprawdzić u siebie. To najlepsza opcja. Jak kupisz potem u nich to 100zł odliczają Ci od ceny lamp. Jak nie kupisz jesteś "stratny" 100zł. Z bieżącej produkcji niezłe są z tego co pamiętam Gold Liony ze złotymi nóżkami. 

Dzięki za informacje. Jak wzmacniacz pogra powyżej 100 godz. to zamówię lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam dużo audiostereo i fora na Internecie ale nigdzie nie znalazłem takiej rzeczowej informacji, może konkretniej polecanych kabli głosnikowych do wzmacniaczy cayin.Obecnie jak wiecie mam Cayina Mt-35s i spięte qed ruby aniversary evolution.Chcę wymienić z powodu , że jest za krótki i coś co by lepszy był od qeda.Szukam taki kabel bezpieczny z dobra kontrolą ma basie ,ale ten bas ma być mocny niskoschodzcy, już jestem zmęczony tym czytaniem.Proszę was o poradę co kupić niedrogo ale lepszego od qeda.Jedynie tutaj moge uzyskać odpowiedź jak nie to internet nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zbyniu 360 napisał:

Panowie czytam dużo audiostereo i fora na Internecie ale nigdzie nie znalazłem takiej rzeczowej informacji, może konkretniej polecanych kabli głosnikowych do wzmacniaczy cayin.Obecnie jak wiecie mam Cayina Mt-35s i spięte qed ruby aniversary evolution.Chcę wymienić z powodu , że jest za krótki i coś co by lepszy był od qeda.Szukam taki kabel bezpieczny z dobra kontrolą ma basie ,ale ten bas ma być mocny niskoschodzcy, już jestem zmęczony tym czytaniem.Proszę was o poradę co kupić niedrogo ale lepszego od qeda.Jedynie tutaj moge uzyskać odpowiedź jak nie to internet nie pomoże.

Zadzwoń to tego salonu audio AUDIOON. Bardzo fachowe doradztwo i pomoc.

Kabel: CARDAS 101 Speaker

https://www.audio-on.pl/kable-glosnikowe/139-cardas-101-speaker-na-metry.html

 

 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zbyniu 360 napisał:

Panowie czytam dużo audiostereo i fora na Internecie ale nigdzie nie znalazłem takiej rzeczowej informacji, może konkretniej polecanych kabli głosnikowych do wzmacniaczy cayin.Obecnie jak wiecie mam Cayina Mt-35s i spięte qed ruby aniversary evolution.Chcę wymienić z powodu , że jest za krótki i coś co by lepszy był od qeda.Szukam taki kabel bezpieczny z dobra kontrolą ma basie ,ale ten bas ma być mocny niskoschodzcy, już jestem zmęczony tym czytaniem.Proszę was o poradę co kupić niedrogo ale lepszego od qeda.Jedynie tutaj moge uzyskać odpowiedź jak nie to internet nie pomoże.

Jak chcesz nisko schodzący bas poszukaj czegoś z Audiquesta Rocket.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję już jest lepiej jakiś kierunek w doborze do tych cayinów :).Czy słuchałes już ich ,masz jakieś porównanie z czymś?.Co możesz powiedzieć jakie sa walory dźwięku? TEGO kabla?

Czytajac prawie ten cały klub nikt rzeczowo nie pisał o kablach do tych wzmacniaczy , większość pisała o wymianie lamp lub zrodła ,a przecież wiadomo że kable spięte ze wzmacniaczem czymś musza być i podajemy sygnał tak .To taki sygnał odbiorą kolumny tak.Czy ja dobrze sie wyraziłem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Grające kable" to drażliwy temat. Jedni słyszą inni nie. @zbyniu 360 musisz mieć również na uwadze, że Twój Cayin nie ma atomowego basu wpisanego w swoje dna. Żeby się nie okazało, że wydasz kasę na kable a to dalej nie będzie dźwięk który ci siedzi w głowie. Więc bezpieczniej będzie wypożyczyć jakieś dwie pary kabli o przeciwległej sygnaturze dźwiękowej i dokonać nausznych testów.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchales kabla furutech u2T ?.Moje guru poleca ale nic o nich nie mam pojecia.

Chcialbym posłuchać takich dwóch przeciwstawnych kabli , mialbym świadomość i pewność że te kable grają tak samo chciałbym usłyszeć kable sieciowe do cayina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety głośnikowego kabla Furutecha nie znam, poza obiegowymi opiniami, że to dobry kabel jest ?. Jak się do niego przymierzasz, wypożycz, posłuchaj w swoim systemie i podziel się wrażeniami w klubie.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.