Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Konesatory sygnałowe jakie proponujesz?.Mój cdek jest myślę fajny lampizowany.

Proponuję zająć się IC między CD i wzmacniaczem. To tam najwięcej można osiągnąć w zmianie dźwięku. Do poprawy szczegółów i przestrzeni dobry jest IC srebrny lub z miedzianych plecionka z miedzi monokrystalicznej Kimber Kable. To polepszy i pogłębi basy oraz szczegóły. Na głośnikowe polecam też plecionkę z miedzianych 8TC (16 pasm) lub jeszcze lepiej 12TC (24 pasna z miedzi krysztalicznej). Zyskasz wiele szczegółów średniej i wysokiej częstotliwości oraz poczucie gęstości średniej częstotliwości. Polepsza się kontrola, moc i siła uderzenia w niskiej częstotliwości. Dźwięk będzie znacznie jaśniejszy, bardziej szczegółowy. Nowe kable trzeba zawsze wygrzać kilkadziesiat godzin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyniu 360 napisał:

A ten equilibrium jak gra?.Czy też z ciekawym basem?.

Interkonekt juz zmieniłem na neotecha 3004

Tak jak pisałem zadzwoń do salonu AUDIOON. Też posiadają ten kabel. Doradzą i pomogą. Sam korzystałem z pomocy i informacji. 

https://www.audio-on.pl/76-kable-glosnikowe?q=Marka-Equilibrium

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, net napisał:

Lampy mocy zdaje się najmniej wnoszą do zmiany dźwięku. Pomyśl wpierw nad lampami 12AU7.

Wszystko już wiem, na podstawie forum oraz pomocy forumowiczów.

Jednak mam pytanie o te lampy Psvane KT88, czy ktoś miał, użytkował w swoim wzmacniaczu i jak np. wypadają w porównaniu do Tung Sol 6550. 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 06:30, zbyniu 360 napisał:

A ten equilibrium jak gra?.Czy też z ciekawym basem?.

Interkonekt juz zmieniłem na neotecha 3004

Eguilibrium w moim systemie sprawdził się lepiej od Tellurium q black II. Zagrał szybciej z większą ilością informacji na górze .

Tellurium lekko przydymione granie.

Bas jest u mnie bardzo ciekawy ,kontrabas słychać ,gitara basowa również .Można rozróżnić co kiedy gra.Bas jest więc wielobarwny . Ale nie wiem czy to zasługa przewodów ,pewnie kolumny tak grają .

Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, net napisał:

Zauważyłem dzisiaj, ze odkręcając potencjometr do połowy skali głośności pojawiają się w głośnikach szmery. Pukałem w obudowę i delikatnie w lampy. Nie przenosiło się to na głośniki. Co może być powodem ów szmerów, szeleszczenia. Nie jest to brumienie.

Problem z potencjometrem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, net napisał:

Zauważyłem dzisiaj, ze odkręcając potencjometr do połowy skali głośności pojawiają się w głośnikach szmery. Pukałem w obudowę i delikatnie w lampy. Nie przenosiło się to na głośniki. Co może być powodem ów szmerów, szeleszczenia. Nie jest to brumienie.

Może lampy się kończą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, net napisał:

Zauważyłem dzisiaj, ze odkręcając potencjometr do połowy skali głośności pojawiają się w głośnikach szmery. Pukałem w obudowę i delikatnie w lampy. Nie przenosiło się to na głośniki. Co może być powodem ów szmerów, szeleszczenia. Nie jest to brumienie.

Czy masz podłączone sprzęty poprzez filtr sieciowy?

Jeżeli nie to zastosuj dobry filtr na sieć zasilającą. Wepnij do niego dobre kable zasilające. Zapanuje cisza i usłyszysz czyste dźwięki, nawet przy dużej głośności. 

@ Bartik

Lampy nie hałasują. Może te wirujace w kablach elektrony ...? 

?

 

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 12:40, net napisał:

Zauważyłem dzisiaj, ze odkręcając potencjometr do połowy skali głośności pojawiają się w głośnikach szmery. Pukałem w obudowę i delikatnie w lampy. Nie przenosiło się to na głośniki. Co może być powodem ów szmerów, szeleszczenia. Nie jest to brumienie.

Miałem tak swego czasu.
Wariował i Cayin i Krell. Jedynie Accuphase był w tych warunkach bezszelestny.
Uspokoiło się samo, teraz wszędzie cisza. Prawdopodobnie były jakieś zakłócenia na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 17:52, konradwo napisał:

Miałem tak swego czasu.
Wariował i Cayin i Krell. Jedynie Accuphase był w tych warunkach bezszelestny.
Uspokoiło się samo, teraz wszędzie cisza. Prawdopodobnie były jakieś zakłócenia na sieci.

Od tego są filtry sieciowe by nic, jak np. jakieś zakłócenia, nie przeszkadzało w słuchaniu. 

W dniu 21.02.2021 o 10:41, net napisał:

Pójdę w stronę listwy z filtrem. Kabel zasilający mam dobry.

Kabel zasilający, nawet dobry, bez wpięcia za filtrem w listwę, nic nie daje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.02.2021 o 08:50, Silver_85 napisał:

W ten weekend miałem posłuchać tego CS-a 150a i porównać z A845 Pro, ale wyjazd z pewnych względów się przesunął. Jestem ciekaw CS150 bo podobno te lampy (KT150) nie są jakieś mega "tranzystorowe", a mocy jest dużo. Jak posłucham to dam znać. 

@Silver_85 słuchałeś w końcu tego Cs-a 150a?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Cayin-a A88T na lampach 6550 Tung-Sol i od poczatku jego zakupu (od Grzegorza sporo lat temu) wszystko bylo ok. do minionego poniedzialku, kiedy to umowilem sie z kolega na posluchanie moich nowych monitorow.  Jakis czas przed jego wizyta wlaczylem wzmacniacz aby sobie troche pogral i po ok. 30-tu minutach zauwazelem, ze jedna z lamp jest czerwona - cala konstrukcja wewnetrzna jak zar weglowy ! Natychmiast wzmacniacz wylaczylem, odczekalem az lampy wystygna i te, ktora sie tak rozgrzala zamienilem miejscami z sasiadujaca w tym samym lewym kanale. Nic z tego nie rozumiem, choc zauwazylem, ze w lampie - siedzacej teraz w cokole tej bardzo rozgrzanej - zarzenie wydaje sie troszeczke jasniejsze niz w pozostalych. Natomiast z ta lampa, ktora wczesniej tak sie rozgrzala nic sie nie dzialo. Malo tego... z kolega jeszcze sluchalismy muzyki przez ok. 3 godziny i wszystko bylo ok. Co Wy Panowie na to ? Jakie moze byc wyjasnienie i ewentualnie co mam z tym robic ?

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt nie bedzie w stanie pomoc, to pewnie tak zrobie, ale Grzegorz R. nie jest elektronikiem - przynajmniej kiedys nie byl, wiec sadze, ze  w sposob wyczerpujacy, zrozumialy i satysfakcjonujacy moze to zrobic fachowiec - elektronik.

Dobry amator - hobbysta - elektronik pewnie rowniez.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.