Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, LJ3 napisał:

Może po prostu kolega @barney1234 napisał to, o czym nigdy nie pisali posiadacze. 

Było tak:  "Reklama czyni cuda", ale ...? 

Jaka jest prawda?? 

 

 

Też kiedyś dałem się namówić bo inni polecali, a był to a70. Później się okazało, że z dobrym dźwiękiem za wiele wspólnego to on nie miał. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robert84 napisał:

Później się okazało, że z dobrym dźwiękiem nie miał za wiele wspólnego. Takie jest moje zdanie.

Ale "się okazało" bo: (taka mała ankieta)

1. Nie podoba się Tobie ten dźwięk i już,

2. Masz doświadczenia z innymi wzmacniaczami w tym przedziale cenowym i to buduje Twoje zdanie,

3. Przestali na forum pisać, ze to dobrze gra lub wręcz zaczęli, ze gra zle,

4. inna odpowiedz

Jako posiadacz A70mkII śmiem twierdzić, ze:

1. mnie się podoba (ale wymieniłem lampy sterujące na ECC82 Baldwin-czarna anoda i ECC83 na Valvo45deg oraz wymiennie Mazda RTF co podniosło kosz zakupu wzmacniacza))

2. Mam nikle doświadczenie, słuchałem może 2ch innych wzmacniaczy lampowych w podobnej cenie i wybrałem Caina)

3. Tez się kierowałem pochlebnymi opiniami na forum, po zmianie mody, dźwięk nadal mi się podoba,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Masz doświadczenia z innymi wzmacniaczami w tym przedziale cenowym i to buduje Twoje zdanie.

W niższej cenie. Pisałem jakiś czas temu w klubie Minas Anor, zagrał lepiej z tymi kolumnami od A70.

Żadna moda, czy opinie. Wystarczy troszkę pojeździć, posłuchać i wyrobić sobie zdanie. Jakie było moje zdziwienie, gdy pierwszy raz porównywałem go z Haiku Audio BRIGHT. Cayin nie wyróżnia się niczym szczególnym, a argumenty o przedziale cenowym mnie nie ruszają i mijają się z prawdą.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barney1234 napisał:

porównałem z Keniem, którego można okazyjnie już kupić za 600zł a od ręki za 800zł i cayin poległ, po co mi taka moc jak na godz.10:00 bas dominuje całe pasmo, jest rozlazły, musiałbym puszczać "wyprane z częstotliwości" mp3 to może by było dobrze

IMHO, nie baw się w modyfikacje. Sprzedaj i kup cos co Tobie będzie się podobać. Możliwe, ze komuś innemu, w innym systemie, w innym pomieszczeniu i z innym gustem i wrażliwością muzyczna będzie się podobało.

Godzinę temu, barney1234 napisał:

masz uwagi do swojego sprzętu za 10K to co ja mam powiedzieć? bez komentarza

Tutaj jest wręcz odwrotnie. Wg mnie im cos drożej kosztuje tym uwagi krytyczne są bardziej na miejscu bo wymagania rosną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Cayin A55TP pokonał w odsłuchach różne wzmacniacze pomiędzy 7 a 12 tys w tym Haiku Audio i Naim Tak ze od stycznia tego roku gra i brzmi u mnie 

Najlepszym wyznacznikiem przed zakupem jest posłuchanie jak brzmi gra sprzęt 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mdavis napisał:

Powiem tak Cayin A55TP pokonał w odsłuchach różne wzmacniacze pomiędzy 7 a 12 tys w tym Haiku Audio i Naim Tak ze od stycznia tego roku gra i brzmi u mnie 

Najlepszym wyznacznikiem przed zakupem jest posłuchanie jak brzmi gra sprzęt 😊

+++ Na szczęście każdy ma swój gust i dobrze, żeby się nim kierował bo to przecież w naszym domu ma grać ten czy inny sprzęt i to NAM ma sprawiać przyjemność, i to  "at the end of the day" my, a nie kolega/koleżanka z forum będzie z tym sprzętem "mieszkać".

W końcu jednemu się podobają blondynki, drugiemu brunetki a trzeciemu rudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mdavis napisał:

Powiem tak Cayin A55TP pokonał w odsłuchach różne wzmacniacze pomiędzy 7 a 12 tys w tym Haiku Audio i Naim Tak ze od stycznia tego roku gra i brzmi u mnie 

Najlepszym wyznacznikiem przed zakupem jest posłuchanie jak brzmi gra sprzęt 😊

Nieraz warto zejść na ziemię i posłuchać yaqin ms-90b. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gustwao napisał:

Nieraz warto zejść na ziemię i posłuchać yaqin ms-90b. 

Można i tak. Wybrałem po odsłuchach wzmacniacz lampowy Cayin i to brzmienie w połączeniu z moimi kolumnami mi odpowiada 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cały czas poruszacie się w przedziałach cenowych 10K i wyżej a to nie tędy droga

ale mało ważne, udało mi się zwrócić to "coś", dla potomnych:

- 353b to coś w rodzaju podróby wzmacniaczy z lat 80-tych tych cenionych marek, nie trzeba być fachowcem by zauważyć pewne szczegóły w wykonaniu, obudowa wewnątrz spawana, niedoróbki selektora, pasta chłodząca do tranzystorów nałożona i rozsmarowana palcem

oczywiście sprzęt zrobiony w stodole nie musi być zły ale pod warunkiem, że będzie dobrze grał ... nawet Kenwood KA-5090R pokonał go dźwiękiem, wiadomo nie ta moc ale on kosztuje ok.400zł 

Edytowane przez barney1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barney1234 napisał:

ale mało ważne, udało mi się zwrócić to "coś"

Brawo Ty.

 

1 minutę temu, barney1234 napisał:

dla potomnych:

dobrze gdy można posłuchać przed zakupem. Ze sprzętem używanym może to być problem ale oszczędza późniejszych rozczarowań i stresu. Życzę udanych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartik napisał:

Powodem napewno nie jest niezadowolenie z dźwięku gdyż jest to system z synergią i oparty na wieloletnim szukaniu dźwięku .

Nie lubię na forum wyjaśniać spraw osobistych .

Myślałem, że zmieniacz wzmacniacz na inny model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
5 godzin temu, Dj Chris napisał:

Witam,

pozwalam sobie wstapic do klubu z Cayin Venus VP 100 i

Pozdrawiam

20210818_115639.jpg

20210818_115721.jpg

To do tego klocka wyprodukowano CD cayin cd-100i venus, który na wyjściu ma bufor lampowy na lampach sovtek. Niestety niewiele o tym duecie wiadomo. 

Może podzielisz się wrażeniami? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Leoncio1 napisał:

To do tego klocka wyprodukowano CD cayin cd-100i venus, który na wyjściu ma bufor lampowy na lampach sovtek. Niestety niewiele o tym duecie wiadomo. 

Może podzielisz się wrażeniami? 

 

 

Witam,

co do wrazen to bym musial duzo pisac 🙂

Bardzo ladnie i cieplo gra z moimi Usher Audio kolumnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.