Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzających temat !

 

Klub został założony celem bliższego poznania produktów tej zacnej lecz mało znanej w naszym kraju firmy produkującej sprzęt audio.

Tutaj użytkownicy, miłośnicy i sympatycy Firmy Cayin / Spark mogą podzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i radami.

 

Strona producenta: http://en.cayin.cn/

 

Serdecznie zapraszam.

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dawno temu używałem tranzystorowego Cayin'a 265Ai pracującego w czystej klasie A, później lampę Cayin A 88t obydwa te wzmacniacze bardzo miło wspominam.

Teraz mam monobloki Cayin 860 i przedwzmacniacz SC-6LS.

Ladnie wygladaja te 'mono'.

To ja sie zglaszam do klubu! Nie ma nas chyba zbyt wielu tutaj. Mam monobloki 9084, Male lampy juz wymienilem teraz kolej na 300B?

O dzwieku juz nieraz pisalem - rewelacja!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

U mnie z kolei pare ladnych lat temu byl Cayin A88T na 6550EH. Pozniej ktos mnie meczyl, abym mu go sprzedal i jednoczesnie ktos inny o Rotela...i uleglem. Po kilku miesiacach bez wzmacniacza, trafil sie w UK wzmak firmy NVA, ktorego kupilem, bo nie mialem w ogole na czym sluchac. Po jakims czasie trafily sie rowniez w UK monobloki Cayin 860, ktore nabylem. Po paru miesiacach jednak zamienilem je na moja byla integre A88T z gosciem, ktory wczesniej kupil ja ode mnie :-)

post-1101-0-75018500-1333128800_thumb.jpg

post-1101-0-09247100-1333128825_thumb.jpg

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lutek ,

 

Ach sentyment, widze mojego pierwszego Cayina A88 T którego nabylem w 2003 ,może w 2004 roku.

Dzielnie sie sprawował u mnie i sprawuje u Lutka któremu sprzedałem .Choć od Lutka trafil do Bogdana to powrócil z powrotem w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Studio16Hertz

Witaj Grzegorz

Zobacz ile to juz lat minelo... Niedlugo tej integrze stuknie 10 lat a wciaz w stanie idealnym - nie widze nawet takiej ryski jak wlos.

Moje monitory Tannoy-a maja wysoka skutecznosc, a co istotne, impedancja nie spada ponizej 6 omow. Juz taki SunAudio SV 2A3 3,5 W je napedza, a co dopiero taki Cayin A88T. Doszedlem do wniosku, ze do tych glosnikow monobloki 860 sa mi zbyteczne i dzwiekowo w zasadzie juz nie jest nic lepiej jak z A88T, a koszty eksploatacji jednak

wyzsze. No i ten sentyment...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek ,Ty i Twoja rodzina ,Wasza goscinnosc -nie można tego wszystkiego zapomnieć do konca istnienia mojego .Bardzo to sobie cenie .

Wyprawa do Ciebie trwała 3/4 dnia .

 

Co do Cayina ,ja szanowałem ,dmuchałem i czyściłem .Bogdan także ,a Twoje perfekcyjne podejscie do sprzetu ,życia,pracy -no cóż w jakim stanie ma być Cayin jak nie idealnym.

 

pozdrawiam, mam nadzieję że kiedyś do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję rady.

Obecnie mój Cayin a88t gra z monitorami na ss revelator i węglowej 18 w pokoju 13m2 i jest super, ale za 2-3 miesiące przenosze sprzęt do nowobudowanego pokoju 30m2 i powoli rozglądam się za podłogowcami.

Jakie kolumny podłogowe polecacie do tego wzmaka do takiej powierzchni ? Nigdy nie słuchałem go z podłogowcami...

Wstepnie zastanawiałem się nad AP Virgo II i Esa Continuum2 (z racji zastosowania tych samych głośników co w moich monitorach).

Budżet, zrujnowany budową, 4-5 kzł, rynek wtórny.

Edytowane przez borrrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Virgo II to jedne z lepiej grających produktów tej marki ,oparte o głosniki Seasa 19TAD aluminiowa kopułka ,Vifę M11MH ,oraz dwa woofery Vify zbudowane na bazie M18WO (dla nich z mniejszym magnesem 90mm)

 

To kolumna ktora bedzie grała dosyc przestrzenie ,lecz.... te Panskie glosniki weglowa 18 tka i revelator SS sa zdecydowanie lepsze....

 

Prosze napisac czy to 18W8545 czy 8545K czy 8535 ? to są rozne glosniki do nieco innych aplikacji .

A revelator czy D2905/9700 czy 9900 ?

 

Kupowac ESA ? Po co ?

 

zamówic takie skrzynki u Binganta i cieszyc sie dzwiekiem .

Jest sporo na temat aplikacji tego midwoofera ,zatem litraż skrzyń i strojenie podane w sieci .

W DIY jest duzo info.

 

Cayin A88T lubi te głosniki i steruje nimi bardzo dobrze ,bo te weglowce 18W8545 i 8545K sa wymagajace wobec wzmacniacza.

Jedne z najtrudniejszych 18 tek scana (nie dotyczy 18W8535)

post-15230-0-62948800-1333607702_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Virgo II to jedne z lepiej grających produktów tej marki ,oparte o głosniki Seasa 19TAD aluminiowa kopułka ,Vifę M11MH ,oraz dwa woofery Vify zbudowane na bazie M18WO (dla nich z mniejszym magnesem 90mm)

 

To kolumna ktora bedzie grała dosyc przestrzenie ,lecz.... te Panskie glosniki weglowa 18 tka i revelator SS sa zdecydowanie lepsze...

 

Tylko czy lepsze głośniki to zawsze lepszy dźwięk ? Obawiam się czy jedna 18" da radę w tak dużym pomieszczeniu.

 

 

Prosze napisac czy to 18W8545 czy 8545K czy 8535 ? to są rozne glosniki do nieco innych aplikacji .

A revelator czy D2905/9700 czy 9900 ?

 

revelator 9900, 18 - nie wiem...

 

Kupowac ESA ? Po co ?

 

Żeby spróbować czy rzeczona 18 w wolnostojącej obudowie da radę w 30m2 - używane zawsze można sprzedać w tej samej lub zbliżonej cenie - w tym roku z budżetem bedzie krucho, ale zakładam, że w przyszłym będę w stanie kupić coś lepszego - dlatego rozważam coś markowego sh - brak utraty wartości i odsprzedaż dużo łatwiejsza niz przy produkcie indywidualnym

zamówic takie skrzynki u Binganta i cieszyc sie dzwiekiem .

Jest sporo na temat aplikacji tego midwoofera ,zatem litraż skrzyń i strojenie podane w sieci .

W DIY jest duzo info.

 

Cayin A88T lubi te głosniki i steruje nimi bardzo dobrze ,bo te weglowce 18W8545 i 8545K sa wymagajace wobec wzmacniacza.

Jedne z najtrudniejszych 18 tek scana (nie dotyczy 18W8535)

 

Rozważałem też dokupienie jeszcze 2 weglowych 18" i zamówienie zrobienia konstrukcji 2,5 way, tylko czy Cayin da sobie z tym radę.

No i znowu - jak dzwięk mi nie przypasuje to strata przy odsprzedaży ogromna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich sympatyków Cayin-ów.

 

Dopisuję się ze swoim zestawem Cayin A88T, VP 100i i CD 100i.

Jestem w trakcie testowania i porównywania tego zestawu.

Prawdopodobnie zostanie u mnie VP 100i i CD 100i.

A88T będzie do "oddania" w dobre ręce:) wraz z CD - grał w zestawie z Primare CD 21 i Usher Dancer Mini DMD.

VP 100i +CD 100i to zestaww znacznie droższy ale lepiej wpasował mi się z Usherami.

Zrobię fotki to będzie można popatrzeć.

 

Witam wszystkich odwiedzających temat !

 

Klub został założony celem bliższego poznania produktów tej zacnej lecz mało znanej w naszym kraju firmy produkującej sprzęt audio.

Tutaj użytkownicy, miłośnicy i sympatycy Firmy Cayin / Spark mogą podzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i radami.

 

Strona producenta: http://en.cayin.cn/

 

Serdecznie zapraszam.

Bogdan

 

Czy ktoś zna przybliżone ceny nowych klocków Cayina widocznych w linku j/w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Cayin-ów.

 

Dopisuję się ze swoim zestawem Cayin A88T, VP 100i i CD 100i.

Jestem w trakcie testowania i porównywania tego zestawu.

Prawdopodobnie zostanie u mnie VP 100i i CD 100i.

A88T będzie do "oddania" w dobre ręce:) wraz z CD - grał w zestawie z Primare CD 21 i Usher Dancer Mini DMD.

VP 100i +CD 100i to zestaww znacznie droższy ale lepiej wpasował mi się z Usherami.

Zrobię fotki to będzie można popatrzeć.

 

 

 

Czy ktoś zna przybliżone ceny nowych klocków Cayina widocznych w linku j/w?

 

Powitać w klubie.

 

Czekamy na obiecane fotki.

Cen niestety nie znam ( poza nielicznymi urządzeniami ). Jest tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nowy A88T kosztuje ok 5700zł...

 

http://allegro.pl/cayin-a-88t-cena-jakosc-nowy-i2295314664.html

 

Kolega "sprzedający" nie daje żadnych kwitów do tego sprzętu. Ciężko powiedzieć jak z gwarancją.

 

Obecnie testuję Operę - z Chińskiej Stajni :)

post-33327-0-66529500-1335254125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dopisuję się do klubu jako posiadacz Cayin HA-1A. Napędza mi na razie słuchawki Denon D5000 i robi to naprawdę udanie. Zwiększona przestrzeń, łagodniejszy przekaz i więcej szczegółów w odróżnieniu do Nuforce HDP. Podoba mi się też design tego wzmacniacza ,solidna i efektowna skrzyneczka. Jeszcze nie brałem się za wymianę firmowym lamp ale wszystko w swoim czasie.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.