Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie do końca je dobrze zgrałeś z resztą toru , bo takiego dżwięku nie sprzedaje się . Z pre Cayina Sc-6ls zgrywał się znakomicie . Na lampach kt100 brzmienie typowo urokliwej lampy , bez wad tejże, czyli z mocnym , bogatym , niepoluzowanym basem . Mam modyfikowanego yaqina Mc100b ( bardzo dobrze grającego ) , a do rzeczonych monobloków brakowało kilku klas . Z tego co wiem te monobloki były w Niemczech modyfikowane przez profesjonalną firmę ( do lamp kt100 ) , więc schemat na niewiele może się zdać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy mogliby koledzy jakos uszeregowac odtwarzacze Cayin od - ich zdaniem - najslabszego, do najlepszego - najwyzszego - modelu ? Juz kiedys o to pytalem ale nie otrzymalem odpowiedzi.

Chodzi mi o ponizsze modele, ktore - z tego co widze - maja panel przedni taki sam jak we wzmacniaczu A88T:

 

CDT-15A, CDT-23, CS-24CD,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Melduję się ze swoim Cayin A55T

eeb2cb464eecbeccm.jpg1bafb132adf718ccm.jpg

2baf00e1d377a1edm.jpg

 

 

Witam,

chciałem się dopisać do klubu ze swoim nowym nabytkiem Cayin CS-55A

Kometa twój jakiś wybrakowany, ktoś ci buchnął jedną gałę :)

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Melduję się ze swoim Cayin A55T

eeb2cb464eecbeccm.jpg1bafb132adf718ccm.jpg

2baf00e1d377a1edm.jpg

 

 

 

Kometa twój jakiś wybrakowany, ktoś ci buchnął jedną gałę :)

 

No tak porównanie wizualne A 55TP do CS 55A to dwie gałki konta trzy :-)

Firma stara się nie dublować wizualnie modeli ,choć z racji szerokiej oferty do końca to niemożliwe będzie ,zwłaszcza że produkcja Spark/Cayin to także seryjnie wytwarzane modele dla znanych firm europejskich i nie tylko a tam także bazują na elementach wyprodukowanych z tych samych paneli frontowych ,gałek ,atrap na lampy etc .Zatem trudniej jest zachować zupełnie inny design dla produkcji OEM .

 

Co do dźwieku zdecydowanie bardziej spasowany jest A55T do Minasów ,a CS55 A do Ariesów ,ten drugi jest jaśniejszy ,żwawszy ,ma większe transformatory głośnikowe co powoduje lepszą kontrolę nad Ariesmi ale ciut za żywo jest z Minas Anorami.

 

Lampy sterujące i ich zamiana dla tych którzy się już wystarczająco dobrze osłuchają ze wzmacniaczem/.systemem ,jest tu na forum sporo specjalistów znających temat od podszewki,a w obu wymienionych wzmacniaczach mamy 2x 12AU7, oraz 2x 12AX7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sterujące i ich zamiana dla tych którzy się już wystarczająco dobrze osłuchają ze wzmacniaczem/.systemem ,jest tu na forum sporo specjalistów znających temat od podszewki,a w obu wymienionych wzmacniaczach mamy 2x 12AU7, oraz 2x 12AX7.

To jakie konkretnie propozycje? Nie to, żebym od razu wymieniał, ale będę już wiedział za jakimi się rozglądać. Może się trafią w dobrej cenie :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie konkretnie propozycje? Nie to, żebym od razu wymieniał, ale będę już wiedział za jakimi się rozglądać. Może się trafią w dobrej cenie :)

 

coś o tym pisałem w klubie Grzegorza, mam nadzieję że pomogę choć trochę.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Witam,

chciałem się dopisać do klubu ze swoim nowym nabytkiem Cayin CS-55A

 

Czy Ty te kolumny na czas odsłuchu wyciągasz?jeśli nie to poszukiwanie droższego źródła jest stratą czasu i pieniędzy bez urazy, w takich warunkach nie usłyszysz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty te kolumny na czas odsłuchu wyciągasz?jeśli nie to poszukiwanie droższego źródła jest stratą czasu i pieniędzy bez urazy, w takich warunkach nie usłyszysz nic.

 

Aż serce i oczy bolą jak się patrzy na usytuowanie tych kolumn...

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aż serce i oczy bolą jak się patrzy na usytuowanie tych kolumn...

Do końca roku będę miał takie ustawienie. Na razie pokój 16 m2. Po nowym roku będzie salon pow.25m2 także będzie można rozstawić dodatkowe kolumny do kina 5.1 centralny i monitory będą z serii minas anor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku będę miał takie ustawienie. Na razie pokój 16 m2. Po nowym roku będzie salon pow.25m2 także będzie można rozstawić dodatkowe kolumny do kina 5.1 centralny i monitory będą z serii minas anor

no ale przy Ariesach to ten sub możesz sobie odpuścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik choina dnia 07.09.2014 - 16:25 napisał

To jakie konkretnie propozycje? Nie to, żebym od razu wymieniał, ale będę już wiedział za jakimi się rozglądać. Może się trafią w dobrej cenie :)

 

coś o tym pisałem w klubie Grzegorza, mam nadzieję że pomogę choć trochę.

 

. Po uzyskaniu zgody od Grzegorza na wymianę lampek 12ax7 ( ciekawie grający Tungsram ) i 12au7 ( (tu pojawił się czarny raytheon ) wzmacniacz pokazał kawał dobrej muzyki

Dzięki Elmero.

Jakie inne lampy są godne uwagi, żeby dźwięk nabrał jeszcze lepszej jakości w porównaniu z tymi chińskimi?

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos juz sie bawił lampami w tym modelu bo po paru dniach juz mnie korci aby troche

poeksperymentowac ...

Witam w Klubie miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.

 

Warto eksperymentować wymieniając lampki sterujące i wejściowe we wzmacniaczu. Lampy trzeba odpowiedno dobrać do konkretnego wzmacniacza i do własnych preferencji. Odpowiednio dobrane potrafią się odwdzięczyć wspaniałym dźwiękiem. Śmiało mogę polecić lampy 12ax7 ( ECC83) jak i 12au7 (ecc82) Amperex, RCA, Telefunken, Raytheon z czarnymi długimi anodami . Z obecnie produkowanych Psvane.

Lampy kupuj z pewnego źródła bo masę zużytego szrotu na Allegro, e-bayu.

Życzę udanej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi gdzie szukac pewnego zrodla bo sklepow internetowych jest troche a i tych lamp jest tyle ze mnie juz głowa rozbolała....

 

Marzy mi sie troszke wiecej dynamiki choc teraz jest i tak dobrze, jak by jeszcze sie dalo jeszcze bardziej polepszyc przestrzen i głebokosc sceny to juz by bylo na pełnym wypasie.

Co jest warte uwagi a jakie firmy odrazu spisac na stracenie tak aby niepotrzebnie nie wydawac grosza.?

Edytowane przez greenmack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.