Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj dotarł do mnie pre Cayina SC-6LS (Grześ wielkie dzięki). Zajefajne toto :) chyba zacznę przygodę z Cayinem. Może w przyszłości jakieś monobloki.

 

Pozdrawiam serdecznie

Gratuluję Marek, bardzo fajny preamp z dobrymi żarówkami rozwinie skszydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dołączam do klubu z moimi iskierkami czyli monosy Spark 9021D

 

Paweł gratulacje triodowych monoblokow Cayina/Sparka na lampie 211. Mam nadzieję ze posłucham ich w towarzystwie Twojego pre i CD Amplifona ,może na kolejnym spotkaniu u Marka w Łodzi ? Moje prywatne monobloki 860 łączę z 3 drożnymi CREDO ,one z kolei przeznaczone są do ciężkiej pracy i niczym koń pociągowy napędzają trudniejsze kolumny w sterowaniu . Gratulacje Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowie moje pytanie bo chyba ucieklo w tłumie:

 

na jakie lampy warto zmienic seryjne w MT-35S??

 

nie zeby mi obecne przeszkadzały ale chce troche pooeksperymentowac....

 

W przedwzmacniaczu MT35 S jest jedna sztuka 12AX7 ,oraz 2 szt 12AU7 .

 

Poeksperymentować zawsze można lampami z dawnej produkcji . Jest to wszystko kwestią w którym kierunku chcemy pójść dźwiękowo ,specjaliści od lamp mają je pogrupowane pod względem ich walorów dźwiękowych . Są lampy które grają wyżej w paśmie ,są lampy ocieplone i takie które nic nie maskują ukazując sporą dynamikę i żwawość w całym zakresie . Marki powszechnie znane lub loga samych lamp (Telefunken,Amperex,RCA i wiele innych ) To nie są lampy z bieżącej produkcji ,zatem zakup tylko z rynku wtórnego . Standardowe lampy wkładane do nowych urządzeń lampowych produkcji chińskiej nie należą do najgorszych lamp ,wymiana na JJ czy electro harmonicsa przez wielu uważana jest za krok wstecz.

 

Kilka osób pytało gdzie można poczytać o Cayinie A55TP ,zatem nadrabiam zaległości

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/08/monitory-studio-16-hertz-canto-grand-i.html

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To i ja sie pochwale. Po wczorajszej poznej, szybkiej ale bardzo,milej wizycie u Grzesia wyjechalem z MT-35s i dylematem czy Cayin czy budowa poteznego PP na KT88. Wyjalem w domu swiezego Cayina z pudelka i doslownie od razu zapadla decyzja. Bardzo dobrze grajacy wzmacniacz, otwarty, znakomicie kontroluje moje KCSy. Zmienilem porzadnego Alchemista Krakena na tego sprytnego malucha i ani troche nie zaluje. Moze i hi end to to nie jest, ale ja nie tego szukam, tylko dobrego, rownego i poprawnego grania.

post-3694-0-38098300-1415224753_thumb.jpeg

Edytowane przez wovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety, z racji zmiany pomieszczenia na dużo większe muszę się z żalem rozstać z moim Cayinem A 88T, lampy w pre RCA JAN CRC 6SN7 - GT Grey Glass, Sylvania JAN - CHS 6SL7 VT - 229.

Jak ktoś reflektuje zapraszam na PW.

Edytowane przez borrrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To żeby nie być takim nieśmiałym to zadam szybkie, ale ważne pytanie. Czy Panowie rozkręcali swoje wzmaki i sprawdzali napięcie anodowe, pytanie spowodowane lenistwem, no nie chce mi się go kłaść na plecy i rozbierać, może mają podobne napięcia ( chodzi mi oczywiście o wzmaki na KT88 ) wiedział bym jaki jest optymalny bias, w instrukcji podają 0,35 - 0,40 mA hmmm...... miałem więcej na El 34 ;) jeśli ktoś mierzył bądź ma jakieś informacje proszę o podzielenie się nimi ;)

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie być takim nieśmiałym to zadam szybkie, ale ważne pytanie. Czy Panowie rozkręcali swoje wzmaki i sprawdzali napięcie anodowe, pytanie spowodowane lenistwem, no nie chce mi się go kłaść na plecy i rozbierać, może mają podobne napięcia ( chodzi mi oczywiście o wzmaki na KT88 ) wiedział bym jaki jest optymalny bias, w instrukcji podają 0,35 - 0,40 mA hmmm...... miałem więcej na El 34 ;) jeśli ktoś mierzył bądź ma jakieś informacje proszę o podzielenie się nimi ;)

 

a z góry się nie da?

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kręcą, już kręcą, rączki swędzą :) Jak bym miał taki wzmacniacz to by mi było szkoda go na plecy położyć :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyp A 70 ;) brawo no i witaj ;)

 

btw no i wychodzi na to że jak go sam nie rozkręcę to się nie dowiem o tym napięciu anodowym, mam nadzieję że nie jest strasznie wysokie, bo miernik mam do 500 V ;)

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.