Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<br />Czyżbyś Adamie przekonał się do plików i zapodałeś u sobie Malinkę ?<br />
Zapodałem malinę, wpinam ją do Protagonista przez Digi One po I2S, ale wciąż słucham głównie z CD transportu, bo to po prostu lepiej brzmi niż pliki.

Do plików przekonam się całkowicie, gdy zaczną grać co najmniej równie dobrze jak mój CD transport EAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zapodałem malinę, wpinam ją do Protagonista przez Digi One po I2S, ale wciąż słucham głównie z CD transportu, bo to po prostu lepiej brzmi niż pliki.

Do plików przekonam się całkowicie, gdy zaczną grać co najmniej równie dobrze jak mój CD transport EAD.

 

To chyba będziesz musiał kupić Coctail Audio X50. Słyszałem, że u Mirka byłeś pod wrażeniem tego plikowca. Podobno wiele nie odbiegał od EAD ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cayin DAC11 to po prostu DAC z wejściem USB. Jezeli chcesz na nim grać po WIFI, to musisz do niego podłączyć jakiś odtwarzacz strumieniowy. Jednym z najtańszych, a przy tym całkiem dobrych rozwiązań jest Raspberry Pi.
Przeyestowales Malinke już?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Zapodałem malinę, wpinam ją do Protagonista przez Digi One po I2S, ale wciąż słucham głównie z CD transportu, bo to po prostu lepiej brzmi niż pliki.

Do plików przekonam się całkowicie, gdy zaczną grać co najmniej równie dobrze jak mój CD transport EAD.

 

A na o ile procent EAD gra lepiej

 

Muszę się wybrać do Ciebie z USBridge i LKS porównamy transporty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Do plików przekonam się całkowicie, gdy zaczną grać co najmniej równie dobrze jak mój CD transport EAD. <br />
<br />To chyba będziesz musiał kupić Coctail Audio X50. Słyszałem, że u Mirka byłeś pod wrażeniem tego plikowca. Podobno wiele nie odbiegał od EAD ?<br />
Że aż pod wrażeniem, to nie powiem. Ale urządzenie jest estetyczne (w końcu nie wygląda jak ruter, a tak właśnie wygląda Auralic Aries Femto), funkcjonalne i wygodne w obsłudze. Fakt, nie odstaje wiele, ale odstaje od EAD. A EAD to przecież nie jest jakiś ekstremalny transport, ot solidna (nawet bardzo, ponad ćwierć wieku na karku) konstrukcja. A więc do przekonania do plików jeszcze nie tak blisko.

No i pozostaje jeszcze kwestia samych plików. Przy tych ściągniętych z netu to jest loteria. Nigdy nie wiadomo jakiej jakości to będzie i czy nie trafimy na jakieś guano. Przekonaliśmy się o tym z Mirkiem usiłując słuchać TOTO z plików.

 

<br />A na o ile procent EAD gra lepiej<br />

 

A o ile procent sznycel po wiedeńsku jest lepszy od kotleta schabowego?

<br />Muszę się wybrać do Ciebie <br />
Po nowym roku zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

A o ile procent sznycel po wiedeńsku jest lepszy od kotleta schabowego? Po nowym roku zapraszam.

 

Potrawy to rzecz gustu, porównując transporty z Twoim doświadczeniem powinieneś się określić.

 

Dzięki za zaproszenie w styczniu się zgadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie CS 55A czy zmiana lamp fabrycznych na Tung Sol 6550 + 12ax7 Philips dużo daje?

 

Ojj dużoo, szczególnie przy CS który gra dość ofensywnie, dobry philips/amperex daje piękną barwę średnicy i wokali, łagodzi nieco górę, tungsole dają dobry bas i dociążenie. Musisz spróbować.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana lamp fabrycznych na Tung Sol 6550 + 12ax7

Świetny wybór. U mnie Tung Sol 6550 + 12AX Amperex Bugle Boy sprawdzają się znakomicie.

łagodzi nieco górę

I tutaj mam małą zagwozdkę bo w miejsce 12AU7 mam E80CC Philipsa, które bardzo dobrze okiełznały bas w poskudnym akustycznie pomieszczeniu ale rozjasnily mi trochę górę a przy wstęgach bywa to męczące.

Co myślicie zamienić te philipsy czy moze utemperowac to interkonektem?

Jak to opanuję to juz nic nie mieszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj mam małą zagwozdkę bo w miejsce 12AU7 mam E80CC Philipsa, które bardzo dobrze okiełznały bas w poskudnym akustycznie pomieszczeniu ale rozjasnily mi trochę górę a przy wstęgach bywa to męczące.

Nie znam akurat 12AU7, pisałem o 12ax7. Często te same lampy z jednej fabryki 12ax7 i 12au7 grają skrajnie różnie, to są inne lampy. Jednak jeśli chcesz coś temperować to uważam, że więcej wnoszą 12ax7. Druga sprawa to często tak jest, że jak bas jest w garści to na górze coś dzieje się złego. Napisz jakie siedzą u Ciebie wszystkie lampy i z czym to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za KT88 - u mnie 6550 Tung Sol

12ax7 - u mnie Amperex Bugle Boy

12au7 - u mnie E80CC Philips

 

Na prawdę gra to tak, że aż żal je rozdzielać :) tylko czasami ta góra :-/ choć przy niektórych realizacjach nawet pomaga.

 

Ps. Gra to z Elac FS 197, źródło głównie CXN.

Edytowane przez Ziarutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdzałem już wiele różnych lamp. Amperexy 12ax7 dają dużo, dużo średnicy. Najlepsze lampy jakie miałem i mam.

12au7 kupiłem w zestawie z RCA clear top i moim zdaniem ta góra była zbyt jasna. Aktualnie mam Westinghouse, które są również detaliczne, ale w zakresie wyższej średnicy jest tłuściej.

 

6550 to świetne lampy..cena do jakości nie do pobicia. Mogą gdzieniegdzie powodować problemy z basem. Niemniej jednak polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje, że największym winowajcą jest tu niestety CXN.

CS55a gra dość ofensywnie i CXN też dokłada swoje.

 

Co prawda pamiętam go tylko po modyfikacji, ale pamiętam też, że tak samo były problemy z dość ostrą górą.

Może tylko spróbuj podpiąć inne źródło i zobaczysz o co chodzi, szkoda sprzętu się pozbywać, ale czasem tylko drastyczne kroki mogą pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabrałbym się w pierwszej kolejności za źródło, CXN taki "jasnawy" jest.

Ew. można spróbować tych Mullardów, to lekko uspokoi górę, ale nie wiadomo czy bas się nie rozjedzie. Zresztą Mullardów 12ax7 też cała masa jest, różniących się ponoć trochę brzmieniem.

12au7 chyba zostawiłbym w spokoju na razie.

Kablami bawiłbym się na końcu, raczej będą to najmniejsze zmiany, nieporównywalne do wymiany źródła czy nawet lampek we wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaintrygowała mnie twoja odpowiedz. Można bezstresowo zamieniać lampy 12au7 na e80cc w cayin cs55a?

E80CC nie jest wprawdzie ścisłym odpowiednikiem 12AU7, ale parametry ma bardzo zbliżone i można bezpiecznie je wstawiać w miejsce 12AU7. Pozostaje jedynie problem z tym, że te lampy są prawie dwa razy wyższe więc czasem nie da się zamknąć obudowy. Ale w przypadku CS55 ten problem przecież nie wystąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wpakowałem się teraz w szukanie strumieniowca, za czym się rozglądać po CXNie tak żeby z CSem warto bylo posłuchać? W ostatnich postach widziałem ze polecacie X50 ale to raczej nie mój budżet. Linn Majik DS tez widzę ze szaleństwo. Nie kupię przecież źródła drozszego niz wzmacniacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię przecież źródła drozszego niz wzmacniacz ;)

 

A ja bym namawiał, aby przynajmniej sprawdzić

 

Też namawiam chociaż do sprawdzenia, u mnie jest właśnie taki mezalians cenowy i nie żałuję.

Jak ktoś ma więcej kasy może wymieniać wszystko na raz. Jednak zaczynając od dobrego źródła nie tracisz nic na początku i ma sens budowanie systemu od tej strony, źródło prawdę Ci powie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raspberry pi z jakimś Hatem.

W sumie to nie za bardzo jażę tego Raspberry pi, wygląda mi na jakiś kit do samodzielnej budowy. Mam sobie to polutować i zaprogramować? ;).

Może cos polecicie w budzecie 5 - 6 (max 7)tys. Warunek: strumieniowiec z dac-iem i niezbyt jasną "górą"

Planowalem w drugim kwartale A70T MK II ale cóż może faktycznie źródło zalatwi sprawę?

Edytowane przez Ziarutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.