Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Przede wszystkim odznacz w BubbleUPnP (settings - - upnp tweaks) Mime-type check.

Po drugie włącz sieć WiFi w idap-6 i połącz się z nią. Jeśli używasz sieci po kablu to idap i tak będzie korzystał z Ethernetu jak włożysz kabel do niego. Włączenie sieci WiFi wyeliminuje powyższe problemy.

Niestety pomimo do zastosowania się do powyższych rad bubble nie działa via nas synology jak i lokal rendren , nic nie odtwarza i zawiesza idapa tak że trzeba go wyłączyć z sieci , również jest problem z lanem jeśli do routera mam wpięte cztery przewody idap nie widzi nasa dopiero gdy wpięty zostaje tylko nas i idap jest Ok jakieś pomysły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety pomimo do zastosowania się do powyższych rad bubble nie działa via nas synology jak i lokal rendren , nic nie odtwarza i zawiesza idapa tak że trzeba go wyłączyć z sieci , również jest problem z lanem jeśli do routera mam wpięte cztery przewody idap nie widzi nasa dopiero gdy wpięty zostaje tylko nas i idap jest Ok jakieś pomysły
A ten router też ma WiFi?

Spróbuj dla testu puścić idap po WiFi bez włożonego kabla.

Jaki to dokładnie model routera?

 

 

 

.. dopiero gdy wpięty zostaje tylko nas i idap jest Ok jakieś pomysły

 

Wtedy działa Ci bubbleupnp wraz z idap?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ten router też ma WiFi?

Spróbuj dla testu puścić idap po WiFi bez włożonego kabla.

Jaki to dokładnie model routera?

 

 

 

Wtedy działa Ci bubbleupnp wraz z idap?

po samym wifi z wyciągniętym kablem lan niestety też nie działa ale przynajmniej nie zawiesza playera .Router to dziadostwo od neostrady sagem 2704 fast jakieś pomysły bo ręce mi opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
po samym wifi z wyciągniętym kablem lan niestety też nie działa ale przynajmniej nie zawiesza playera .Router to dziadostwo od neostrady sagem 2704 fast jakieś pomysły bo ręce mi opadają

 

Pingi idą do idap-6?

DLNA włączone w idap-6?

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pingi idą do idap-6?

DLNA włączone w idap-6?

na ta chwile jest tak od routera muszę odpiąć inne urządzenia po lan na codzień zajęte 4 porty zostaje tylko na kablu idap i nas synology w tym układzie idap przez music libary widzi nas i gra , bubble widzi idap jako rendren ale nie odtwarza plików przy włączonym dlna i wifi wiesza playera przy samym wifi nie gra ale nie zawiesza idapa czy to router ? Czy może na synology trzeba coś zainstalować choć synology działa trzy lata bez zająknięcia z stream magic 6 via bubble Aha gdy podłączę po lan kolejne dwa sprzęty po chwili idap nie widzi nasa ani żadnego innego serwera .

Muszę to zwalczyć bo obsługa nas bez bubble jest bez sensu a na nas 5 tb muzyki otagowanej z okładkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
na ta chwile jest tak od routera muszę odpiąć inne urządzenia po lan na codzień zajęte 4 porty zostaje tylko na kablu idap i nas synology w tym układzie idap przez music libary widzi nas i gra , bubble widzi idap jako rendren ale nie odtwarza plików przy włączonym dlna i wifi wiesza playera przy samym wifi nie gra ale nie zawiesza idapa czy to router ? Czy może na synology trzeba coś zainstalować choć synology działa trzy lata bez zająknięcia z stream magic 6 via bubble Aha gdy podłączę po lan kolejne dwa sprzęty po chwili idap nie widzi nasa ani żadnego innego serwera .

Muszę to zwalczyć bo obsługa nas bez bubble jest bez sensu a na nas 5 tb muzyki otagowanej z okładkami

Jeśli narazie ma być bez Tidal tylko sam NAS zainstaluj apke Hifi Cast na androida i spróbuj przez tą apke grać z NAS do idap-6.

Będziemy wiedzieli czy nie masz coś namieszane w BubbleUPnP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź jeszcze Linn Kazoo a na ipad apke LuminI czy w buubleupnp na NAS widzi cały czas Cayina ?

z linn Kazoo mam problem taki że nie widzi mojego nasa znaczy może raz zobaczył ale grać nie chciał bubble widzi idapa gdy włączone jest w nim dlna i wifi lub samo wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

z linn Kazoo mam problem taki że nie widzi mojego nasa

 

Linn kazoo ma widzieć z NASa np minimserver lub LMS, ale jak masz włączone bubbleupnp to kazoo jako room musi widzieć idap6

 

Sprawdź ten Hifi Cast

 

Druga sprawa granie po wifi z Cayina to mija się z celem, kupując transport za 4k i grać po wifi, nie może tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Druga sprawa granie po wifi z Cayina to mija się z celem, kupując transport za 4k i grać po wifi, nie może tak być.

 

 

Nikt mu nie każe grać przez WiFi. Ja też nie gram lecz wifi musi być włączone (póki co). Gdy kabel lan jest wpięty do idap-6 to i tak korzysta z sieci LAN. Włączenie WiFi w idap daje nam to, że nie musimy za każdym razem włączać i wyłączać opcji DLNA w idap-6 po każdym wyłączeniu idap-6. Ot taki błąd do naprawienia wraz z nowym firmware.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Linn kazoo ma widzieć z NASa np minimserver lub LMS, ale jak masz włączone bubbleupnp to kazoo jako room musi widzieć idap6

 

Sprawdź ten Hifi Cast

 

Druga sprawa granie po wifi z Cayina to mija się z celem, kupując transport za 4k i grać po wifi, nie może tak być.

nie mam na nas zainstalowanego mimi serwera ani bubble tylko media serwer upnp/ dlna i to dotychczas wystarczało oczywiście można zainstalować ale przy problemie z portami lan czy to nie wina routera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

nie mam na nas zainstalowanego mimi serwera ani bubble tylko media serwer upnp/ dlna i to dotychczas wystarczało oczywiście można zainstalować ale przy problemie z portami lan czy to nie wina routera

 

Dobra już wiem, myślałem że masz na NAS bubble server, w tym wypadku linn kazoo nie zobaczy Cayina, sprawdź na początek Hifi Cast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

czyli linn kazoo wymaga zainstalowanego serwera bubble ? Może idap również będę walczył jak tylko wrócę z pracy

 

kazoo musi widzieć room zrobiony w bubbleserver, a bubbleserver zainstalujesz na NAS i wtedy można grać Tidal i Qobuz, oraz pliki z NAS

Zaznaczam że nie mam idap6 i nie wiem czy to zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kazoo musi widzieć room zrobiony w bubbleserver, a bubbleserver zainstalujesz na NAS i wtedy można grać Tidal i Qobuz, oraz pliki z NAS

Zaznaczam że nie mam idap6 i nie wiem czy to zadziała :)

Nie zadziała Tidal przez linn kazoo..

Szkoda czasu.

BubbleUPnP serwer tworzy open home renderer a ten działa bardzo wolno lub w ogóle z idap-6.

Próbuj z hifi cast.

 

A tak w ogóle załatw sobie jakiś inny router bo ja tu widzę wielką kupę z tym Twoim.

 

Zainstaluj na NAS minimserver.

Być może ten, którego używasz coś się nie może zgrać.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zadziała Tidal przez linn kazoo..

Szkoda czasu.

BubbleUPnP serwer tworzy open home renderer a ten działa bardzo wolno lub w ogóle z idap-6.

Próbuj z hifi cast.

 

A tak w ogóle załatw sobie jakiś inny router bo ja tu widzę wielką kupę z tym Twoim.Zainstaluj na NAS minimserver.

Być może ten, którego używasz coś się nie może zgrać.

Router jest masakra wypasa kupował nie będę bo wciągu 1,5 miecha mam obiecany światłowód ale ma jakiegoś w miarę sensownego tp linka może jego zainstaluję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hifi Cast to samo co bubble widzi bez problemu nasa i idapa odtwarzania zero

Ponadto po kolejnej próbie z bubble player zawieszony po restarcie z poziomu idapa nie widzi serwera dopiero po wypięciu dwóch kabli lan zobaczył nas co dalej ?

Zadzwoń do mnie. Tel na priw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany winny był nas synology a właściwie jego nie aktualizowane oprogramowanie po update bubble działa dobrze szybko tylko narazie kłopot z wyświetlaniem okładek jest delikatny ale to może być spowodowane tym że nas indeksuje bibliotekę po update systemu . Tak na szybko został problem z lan ale to raczej wina kiepskiego routera z tym będę walczył jutro

Specjalne podziękowania dla Piotra za wydatną pomoc i cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Problem częściowo rozwiązany winny był nas synology a właściwie jego nie aktualizowane oprogramowanie po update bubble działa dobrze szybko tylko narazie kłopot z wyświetlaniem okładek jest delikatny ale to może być spowodowane tym że nas indeksuje bibliotekę po update systemu . Tak na szybko został problem z lan ale to raczej wina kiepskiego routera z tym będę walczył jutro

Specjalne podziękowania dla Piotra za wydatną pomoc i cierpliwość

Przez bubbleupnp jak puszczasz Tidal to okładki mało które się wyświetlają bo pliki są źle otagowane (niektóre będą się wyświetlać). Albumy z NAS (jeśli puszczasz przez DLNA) też muszą być odpowiednio otagowane. Ja to robiłem za pomocą programu mp3 tag. Trzeba dodać okładki do wszystkich utworów.

Jak grasz z NAS przez Sambę (wybierasz ręcznie NAS w idap-6) to wystarczy, że w katalogach z plikami masz plik JPG np folder. JPG, front. JPG, cover. JPG itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coscie sie przczepili do tego biednego Sagema ??

 

blackromek masz tam jakies VPNy czy potrzebujesz kontroli przepustowosci albo VOIPa ... Sagem na to co tam masz i potrzebujesz jest wystarczajacy, to nie wina rutera ale beznadziejnej obslugi sieci w iDAP-6. Jak sami sie reklamuja 'desktopowy' player a nie network ;)

Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Coscie sie przczepili do tego biednego Sagema ??

 

blackromek masz tam jakies VPNy czy potrzebujesz kontroli przepustowosci albo VOIPa ... Sagem na to co tam masz i potrzebujesz jest wystarczajacy, to nie wina rutera ale beznadziejnej obslugi sieci w iDAP-6. Jak sami sie reklamuja 'desktopowy' player a nie network ;)

Nie przesadzaj. Ja żadnych problemów jak wyżej nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzaj. Ja żadnych problemów jak wyżej nie miałem.
Raczej skłaniam się do problemu po mojej stronie

1 problem z bubble był spowodowany nie aktualnym oprogramowaniem serwera nas

2 problem z lan jest raczej po stronie routera który nawet podczas normalnej pracy musi być restartowany przynajmniej raz w tygodniu

Braki w oprogramowaniu idapa są ewidentne lecz jeśli ogarnę lan można z tym żyć oczywiście jeśli jakość dźwięku będzie dobra No i oczywiście mam nadzieje na poprawę firmware przez Cayin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyłączyć. Tym bardziej , że (z tego co wiem) wzmacniacze lampowe nie powinny być włączane bez obciążenia.

 

Bez przesady. Wzmacniacze lampowe nie powinny, ale jak pisał kiedyś Pan Grzegorz, Cayin jest zabezpieczony przed problemami wynikającymi z odłączania kolumn podczas pracy. Sam wielokrotnie tak robiłem testując kable i nic się nie działo w cs55a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.