Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiem opisywać jak gra ale jestem bardzo zadowolony , a instrukcja w formie elektronicznej by się przydała :)

 

A-70T MK2 to bardzo dobry wzmacniacz ,gra tak jak pozwala mu reszta toru.

 

Do każdego urządzenia sprzedawanego przez Cayin Polska jest dołączana instrukcja w j.polskim.

post-15230-0-42089800-1527772603_thumb.jpg

post-15230-0-27048000-1527772608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-70T MK2 to bardzo dobry wzmacniacz ,gra tak jak pozwala mu reszta toru.

 

Do każdego urządzenia sprzedawanego przez Cayin Polska jest dołączana instrukcja w j.polskim.

 

Czy po numerach fabrycznych można sprawdzić czy na pewno pochodzi z dystrybucji Cayin Polska ?

Byłem zapewniany że został odkupiony od właściciela który kupił go u Pana , ale obecnie brak do niego instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełku A55TP tego co jest u mnie jest instrukcja ale po angielsku :/

 

Bo ten egzemplarz był wypożyczony do testu ,czy o tym zapomniałeś ? był fabrycznie nowy zbindowany ,a instrukcję w j.polskim i kartę gwarancyjną to nie dodają Chińczycy tylko dokłada się do kartonu w Polsce otwierając opakowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo ten egzemplarz był wypożyczony do testu ,czy o tym zapomniałeś ? był fabrycznie nowy zbindowany ,a instrukcję w j.polskim i kartę gwarancyjną to nie dodają Chińczycy tylko dokłada się do kartonu w Polsce otwierając opakowanie .

Wszystko się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Forumowiczów,

Dobiega swojego żywota jedna z lamp sterująca w moim CS-88A - jeszcze nie wiem czy: 6SL7, 6SN7, ale chcę wymienić cały zestaw lamp sterujących.

Cel przyświecający wymianie całości jest uzyskanie pardzie zwartego, precyzyjnego basu, reszta pasma dla mnie jest w porządku. Obecnie mam: Tungsole 6550 oraz rosyjskie nosy.

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwaliłem się w klubie s16 to tym bardziej tutaj pasuje ;)

Dołączam z A55TP.

http://ifotos.pl/zobacz/DSC5296JP_qeheppr.jpg

 

Gratulacje Olek .Jak Ci pisałem niech się nieco wygrzeje wzmacniacz i pożyczę Ci lampeczki to sobie posłuchasz co wprowadzają małe lampki .

Te duże jak koledzy pisali Tungsole w relacji cena /jakość są najlepsze. Wprawdzie można wstawić Treasure Gold dla fana gęstego brzmienia ale i cena tutaj wyższa.

 

Nie wiem czy pamiętasz Olek ale bywał tutaj ,teraz rzadziej "Nadworny Fotograf " ,prawdziwy pasjonat swojej profesji ,wklejam jego dzieło modelu A-55TP.

post-15230-0-71707400-1529048489_thumb.jpg

post-15230-0-86227100-1529048644_thumb.jpg

post-15230-0-06990700-1529048650_thumb.jpg

post-15230-0-96342800-1529048652_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przepiękne.

Tak mam zamiar zrobić. Małe lampki zmienię a mocy myślę po roku. Na razie czasu na słuchanie mało ;)

 

Zdjęcia przepiękne.

Tak mam zamiar zrobić. Małe lampki zmienię a mocy myślę po roku. Na razie czasu na słuchanie mało ;)

Najgorsze jest to że apetyt niesamowicie rośnie w miarę jedzenia. Dwa nowe klocki w systemie a już myślę o wersji CG signature ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gratulacje Olek .Jak Ci pisałem niech się nieco wygrzeje wzmacniacz i pożyczę Ci lampeczki to sobie posłuchasz co wprowadzają małe lampki .

Te duże jak koledzy pisali Tungsole w relacji cena /jakość są najlepsze. Wprawdzie można wstawić Treasure Gold dla fana gęstego brzmienia ale i cena tutaj wyższa.

 

Nie wiem czy pamiętasz Olek ale bywał tutaj ,teraz rzadziej "Nadworny Fotograf " ,prawdziwy pasjonat swojej profesji ,wklejam jego dzieło modelu A-55TP.

 

Grzegorz tak pięknymi zdjęciami mnie dobijasz.. :p

To był czar/klimat z CS-88A

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Dobiega swojego żywota jedna z lamp sterująca w moim CS-88A - jeszcze nie wiem czy: 6SL7, 6SN7, ale chcę wymienić cały zestaw lamp sterujących.

Cel przyświecający wymianie całości jest uzyskanie bardziej zwartego, precyzyjnego basu, reszta pasma dla mnie jest w porządku. Obecnie mam: Tungsole 6550 oraz rosyjskie nosy.

Jakieś propozycje?

 

Panowie, jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś propozycje?

 

Miałem kilka lamp sterujących i zostałem z Full Music, które też polecam. Rozłożyły wszystkie inne lampy z nowej produkcji. Nie są tanie, ale jakoś tak się złożyło że im droższe lampy miałem tym lepiej zagrały, więc przynajmniej wiesz za co płacisz ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lamp sterujących i zostałem z Full Music, które też polecam.

Masz rację, FM wśród współczesnych lamp są jedne z lepszych.

Panowie, jakieś propozycje?

Jeśli chciałbyś pobawić się w lampy NOS to możesz lampę 6SN7 zastąpić lampą 6F8J z adapterem (te kosztują 2szt około 100zł). Możesz poczytać na forach, są to lampy dźwiękowo zazwyczaj lepsze od 6SN7.

Jedynym problemem może być wtedy ich wysokość, mam na myśli to, że nie wejdzie wtedy kratka na lampy.

Poczytaj o tych lampach, chwalone są Tung Sol, National Union, Sylvania, RCA.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoromoto & Emdester dziękuję za sugestie.

Jak widzę łatwo nie będzie z dobraniem lamp opierając się na doświadczeniach innych.

Biorę pod uwagę puszczenie trochę kasy na https://www.tubedepot.com/ ale nie chcę zrobić tego na chybił trafił.

 

Generalne pytanie: czy warto wchodzić w radzieckie nosy? czy te lampy mają w ogóle jakieś przyzwoite właściwości dźwiękowe? jakie fabryki, roczniki 50-60 czy może młodsze?

(jestem w stanie zaryzykować i coś kupić na wschodzie ;)

I na koniec: jest ktoś z okolić KRK, kto by poratował miernikiem lub swoim niezmiernie cennym czasem aby ewentualnie pomierzyć bańki?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Panowie szybkie pytanie. Lampka 6SN7 służy jako regulator. Czy ona ma wplyw na dzwiek??

 

@zoromoto & Emdester dziękuję za sugestie.

Jak widzę łatwo nie będzie z dobraniem lamp opierając się na doświadczeniach innych.

Biorę pod uwagę puszczenie trochę kasy na https://www.tubedepot.com/ ale nie chcę zrobić tego na chybił trafił.

 

Generalne pytanie: czy warto wchodzić w radzieckie nosy? czy te lampy mają w ogóle jakieś przyzwoite właściwości dźwiękowe? jakie fabryki, roczniki 50-60 czy może młodsze?

(jestem w stanie zaryzykować i coś kupić na wschodzie ;)

I na koniec: jest ktoś z okolić KRK, kto by poratował miernikiem lub swoim niezmiernie cennym czasem aby ewentualnie pomierzyć bańki?

pozdr.

Warto. Ja pozmienialem zamiast nowych tungsoli i o niebo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,jak go oceniasz jasny,ciepły.neutralny?

 

Biorąc pod uwagę bogate wyposażenie wzmacniacza :selektor EL34/KT88, wejście słuchawkowe,wejście PHONO ,wbudowany DAC, wbudowany miernik BIAS i wszystko działa jak należy uznać trzeba że przede wszystkim relacja ceny do jakości i wyposażenia wzmacniacza jest powyżej bardzo dobrej.

 

A sam DAC ? jest dopasowany charakterem dźwięku do samego wzmacniacza to znaczy żwawy, energiczny wzmacniacz i klarowny gładki ,spokojny DAC . To powoduje że synergia DACA z samym wzmacniaczem jest bardzo dobra .Wynika to przede wszystkim z samego spasowania charakteru wzmak+DAC .

 

Gdyby chcieć zewnętrzny DAC do CS55A to sens maja nasycone dac-i takie jak StelAudio 05 . Te precyzyjne z samym CS-55A są zbyt ofensywne .

 

Tak się to ma z grubsza .Przetestowałem sporo rozwiązań z udziałem CS-55A

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.