Jump to content
lord_vader

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.

Recommended Posts

22 minuty temu, tatachabera napisał:

Czy model A-88T MK2 jest nadal produkowany/dostępny?

Pytałem jakiś czas temu dokładnie o to samo dystrybutora na Polskę - Cayin com pl (Grzegorza)

Otrzymałem odpowiedź że nie są produkowane ani dostępne w PL w DE też już nie ma w ofercie.

"Lampa nie umiera nigdy"

Mam pytanie do Was,

Jaki jest najwyższy akceptowalny rms dla a70 mkii?

W DAC-u mam do wyboru między 1 a 3V na wyjściu.

Z tego co pamiętam to czułość wynosi coś koło 400mW. Czyli ustawienie 1V w zupełności wystarczy. Ale sprawdź w specyfikacji.

4 godziny temu, Robert84 napisał:

Mam pytanie do Was,

Jaki jest najwyższy akceptowalny rms dla a70 mkii?

W DAC-u mam do wyboru między 1 a 3V na wyjściu.

Dodam tylko że zdecydowana większość odtwarzaczy CD daje ok. 2Vrms. 

Obstawiam że na 3V będzie brzmiało lepiej, ale regulacja głośności będzie niewygodna.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Posted (edited)

Dziękuje za odpowiedź. 

3v gra zdecydowanie najlepiej.

Testował ktoś może takie lampy jak Treasure KT88-Z?

Zastanawiam się nad zmianą 6550 Tungsola. 

Edited by Robert84

34 minuty temu, Robert84 napisał:

Zastanawiam się nad zmianą 6550 Tungsola

Te są sprawdzone i polecane. 

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

No jest prawdziwa perełka - nowy wzm. Cayin.  Jak ktoś ma wątpliwości że to wybitny klocek - odsyłam do obiektywnego, rzeczowego, bezkompromisowego, wiarygodnego, niebranżowego  testu kolegi Szymona na jego nowej stronie.

• Haha 1

In my humble opinion

3 godziny temu, babatular napisał:

No jest prawdziwa perełka - nowy wzm. Cayin.  Jak ktoś ma wątpliwości że to wybitny klocek - odsyłam do obiektywnego, rzeczowego, bezkompromisowego, wiarygodnego, niebranżowego  testu kolegi Szymona na jego nowej stronie.

Jakiś "kompleks Szymona" , że tak latasz po różnych wątkach/tematach i komentujesz jego testy ? 

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)
6 minut temu, Silver_85 napisał:

Jakiś "kompleks Szymona" , że tak latasz po różnych wątkach/tematach i komentujesz jego testy ? 

Tak. Kompleks to dobre słowo. Mam kompleksowy zgon jak widzę i czytam co się dzieje.

Edited by babatular
  • Haha 1

In my humble opinion

Następny sadysta-masochista czytający na siłę "wypociny" Szymka....sprawa prosta nie czytać, nie komentować, zapomnieć, będzie się lepiej spało..... przecież każdy prawdziwy audiofil z "doświadczeniem" jak kolega powyżej szybko oceni jakie to marne treści tam zawarte i strona umrze śmiercią naturalną.... a tu jeszcze promocje robi skacząc po wątkach.... ciekawy przypadek

• Like 1
  • Thanks 2

szymonfaber.pl..... testy bez cenzury

2 minuty temu, tb82 napisał:

strona umrze śmiercią naturalną

Oczywiście, jak wszystkie medialne projekty tego jegomościa. Tak samo jak blog i on sam...

• Haha 1

Posted (edited)
2 godziny temu, tb82 napisał:

Następny sadysta-masochista czytający na siłę "wypociny" Szymka....sprawa prosta nie czytać, nie komentować, zapomnieć, będzie się lepiej spało..... przecież każdy prawdziwy audiofil z "doświadczeniem" jak kolega powyżej szybko oceni jakie to marne treści tam zawarte i strona umrze śmiercią naturalną.... a tu jeszcze promocje robi skacząc po wątkach.... ciekawy przypadek

No jakże mógłbym nie czytać najbardziej obiektywnych, transparentnych, wiarygodnych, rzetelnych, i niezależnych testów bez cenzury. To miód na moje sado-masochistyczne serce.

Oczywiście reklamuje te testy i polecam wszystkim.

Edited by babatular
  • Haha 1

In my humble opinion

Za niewiele większą kwotę można nabyć następcę  A-88T MK2 czyli CS-88A ,to wyraźnie gładszy wzmacniacz w zakresie środka i góry i jako jeden z dwóch modeli Cayina który posiada w standardzie sześć kondensatorów miedziowych (sprzęgających) . Posiada także większy wydajniejszy transformator zasilający . Kilka postów wyżej oferuje go nasz klubowy kolega Łukasz ,wzmacniacz półroczny ponieważ Łukasz  przechodzi na lampę 845 . To jedna z alternatyw.

• Like 1
  • Thanks 1

Co myślicie o lampach Tungsram 12ax7? Rok produkcji 1974r. Jeżeli chodzi o żywotność to 1,3 i 1,4. 

W tej samej cenie jest Philips MiniWatt Matzo, tylko że tutaj żywotność lampy wynosi 0,9-1,0 i 0,8 i 0,9.

Posted (edited)

Mój nowy nabytek, Psvane 12ax7. Co prawda świeżynki nie wygrzane, ale już mogę powiedzieć, że jestem miłe zaskoczony i nie mogę się doczekać dalszego rozwoju sytuacji.

Pierwsza rzecz jaka mnie zaskoczyła to namacalność niektórych dźwięków, zamykasz oczy i jesteś np. w plenerze gdzie nadciąga burza.

W porównaniu z Full Music, dźwięk jest bardziej dociążony, bliższy realnemu, lepiej pokazuje scenę i głebie co nie znaczy oczywiście, że są gorsze. FullMusic to naprawdę dobre lampki, dynamiczne i rozdzielcze. Na werdykt trzeba jeszcze trochę zaczekać. 

Na plus mogę napisać, że Psave ma zdecydowanie mniejsze szumy i stabilniejsze nóżki. 

Są to dwie bardzo dobre lampy warte poświęcenia czasu i obiektywnego podejścia do produktu - bo chińskie.

Jak będzie ż trwałością czas pokaże, a wydanych pieniędzy nie żałuje. 

75D27826-CA61-4204-9C70-C4EE3010B701.jpeg

Edited by Robert84

Spróbuj posłuchać kiedyś jakichś dobrych NOS-ów. Mają coś w sobie 🙂

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.