Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam sympatyków marki Cayin. 

Jestem zainteresowany żródłem do mojego systemu. Podobnie ja, jak i mój kolega poszukujemy CD-ka z wyjściem analogowym na lampach. Przeczytaliśmy cały wątek ale o CD-kach marki Cayin jest niewiele, a o niektórych modelach nie ma nic. Trafiliśmy na wspomnienie o niektórych starych, już nie produkowanych modelach, jak 14B ale o innych starszych i nowszych nic. 

Czy CD-ki Cayin są cokolwiek warte na tle innych firm? 

Czy CD tej marki są słabe, czy po prostu tak dobre, że kto je ma jest zadowolony, słucha i nie ma czasu by cokolwiek o nich skrobnąć? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, LJ3 said:

Witam sympatyków marki Cayin. 

Jestem zainteresowany żródłem do mojego systemu. Podobnie ja, jak i mój kolega poszukujemy CD-ka z wyjściem analogowym na lampach. Przeczytaliśmy cały wątek ale o CD-kach marki Cayin jest niewiele, a o niektórych modelach nie ma nic. Trafiliśmy na wspomnienie o niektórych starych, już nie produkowanych modelach, jak 14B ale o innych starszych i nowszych nic. 

Czy CD-ki Cayin są cokolwiek warte na tle innych firm? 

Czy CD tej marki są słabe, czy po prostu tak dobre, że kto je ma jest zadowolony, słucha i nie ma czasu by cokolwiek o nich skrobnąć? 

A czemu uparłeś się na CD, nie wygodniej uderzyć w jakiegoś DAC'a i ewentualnie streamer lub transport CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gustwao napisał:

A czemu uparłeś się na CD, nie wygodniej uderzyć w jakiegoś DAC'a i ewentualnie streamer lub transport CD

Dwa w jednym jest wygodniej i taniej. Poza tym jesteśmy zainteresowani CD-kami firmy Cayin. Warto słuchać? 

Jaki DAC ciepły, jak CD na lampach, masz na myśli? 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, LJ3 said:

Dwa w jednym jest wygodniej i taniej. Poza tym jesteśmy zainteresowani CD-kami firmy Cayin. Warto słuchać? 

Jaki DAC ciepły, jak CD na lampach, masz na myśli? 

Zazwyczaj DAC to bardziej uniwersalne i lepsze rozwiązanie (bardziej dedykowane i zazwyczaj lepsze). Dwa w jednym to ani jedno ani drugie. Ale komfort może ciut większy. Dla każdego coś innego. 

Jest kilka DACów na lampie, można poszukać. Ale jak lubisz CD ? to ok. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gustwao napisał:

Zazwyczaj DAC to bardziej uniwersalne i lepsze rozwiązanie (bardziej dedykowane i zazwyczaj lepsze). Dwa w jednym to ani jedno ani drugie. Ale komfort może ciut większy. Dla każdego coś innego. 

Jest kilka DACów na lampie, można poszukać. Ale jak lubisz CD ? to ok. 

Z tym lepsze i tańsze to bym polemizował.. 

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gustwao napisał:

Z tym że lepsze to raczej bez dyskusji.

Mój stary Yamaha CDX 1100 (lata 80) wyjęty z piwniczki po 10 latach kupiony podajże za 300zł zagrał lepiej od bijący rekordy popularności DAC za prawie 6000zł. Trzeba czasem powęszyć i przekonać się samemu, że to wszystko to nic tylko gruby biznes i żerowanie na klientelach, a DAC biją tutaj wszelkie rekordy. Za gówniany kawałek chińskiej  elektroniki ludzie potrafią wydać po kilka, kilkadziesiąt tysięcy złotych. A reszta to tylko filtry lepsze czy gorsze zależy od modelu.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Robert84 said:

Mój stary Yamaha CDX 1100 (lata 80) wyjęty z piwniczki po 10 latach kupiony podajże za 300zł zagrał lepiej od bijący rekordy popularności DAC za prawie 6000zł. Trzeba czasem powęszyć i przekonać się samemu, że to wszystko to nic tylko gruby biznes i żerowanie na klientelach, a DAC biją tutaj wszelkie rekordy. Za gówniany kawałek chińskiej  elektroniki ludzie potrafią wydać po kilka, kilkadziesiąt tysięcy złotych. A reszta to tylko filtry lepsze czy gorsze zależy od modelu.

Nie znam tego modelu, ale używki są dosyć drogie około 300 Euro. I pakowanie się w taki sprzęt to ryzyko, jeśli są jeszcze dostępne części zamienne to można pomyśleć. Jeśli to naprawdę dobrze gra. 

Chińskie zabawki to już nie badziewie jak to było wiele lat temu. Są różne: złe, dobre i Bardo dobre. Ceny również. Za kolejną dekade jak będzie ok z planowirusem to Chińczycy przegonią zachód nawet w tej branży. Więc trzeba się z tym pogodzić. Jeszcze ustępują jakością w topowych zabawkach, ale to ciągle się zmienia najlepszym dowodem jest nawet ten wątek. Jednak w DAC ach nie mają się czego wstydzić. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem ceną Cayin CD-17 MK2 Diamond. To już przesada = 8 700 zł. Wiadomo, że jeżeli ktoś sprowadza to, ma cenę hurtową. Może to "prywatny" import jedynie dla szybkiego zysku. 

Grubo ponad 2 x więcej niż u żródła = 1 300 $. 

Czy ktoś tego słuchał i mógłby napisać o jego walorach? 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marteo1981 napisał:

Zamówić z Chin i później się pochwalić ile wyszło finalnie... 

Zamówiłem już kilka rzeczy. Ostatnio, gdy $ był po ok 3,60 PLN. Małe dotarły bezcłowo. Większe - koszt wzrósł o ok. 30 % wraz z kosztami przesyłki. Ale nie o 100%! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, LJ3 napisał:

Zaskoczony jestem ceną Cayin CD-17 MK2 Diamond. To już przesada = 8 700 zł.

Katalogowa cena tego modelu w Polsce to 9900 zł.

Tu masz cennik:

http://cayin.com.pl/cennik/

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LJ3 napisał:

Zaskoczony jestem ceną Cayin CD-17 MK2 Diamond. To już przesada = 8 700 zł. Wiadomo, że jeżeli ktoś sprowadza to, ma cenę hurtową. Może to "prywatny" import jedynie dla szybkiego zysku. 

Grubo ponad 2 x więcej niż u żródła = 1 300 $. 

Czy ktoś tego słuchał i mógłby napisać o jego js

 

Kupując chińskiego cdka za 10kzł  przy dalszej odsprzedaży jesteś mocno w plecy. To są klocki mało znane i ciężko sprzedawalne. Za ta kwotę kupisz używane cd  w b. dobrej kondycji renomowanej firmy i niewiele stracisz przy odsprzedaży i grające dużo lepiej.Tak jak piece są rozpoznawalne  tak z cd to już duże ryzyko. Zresztą każdy głosuje własnym portfelem. Chińczycy kopiują wszystko i wszystkich z różnym skutkiem, dla mnie cd Cayina to wciąż egzotyka. Jak dobrze pogadasz to w tych pieniadzach można kupic nowego cd Lectora na lampach z zewnetrznym zasilaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Cayina, dla bezpieczeństwa, zadaję pytania na temat ich brzmienia i "układanie się" w systemie. Brak jest testów i opisów ich brzmienia. Uważam, że to poważna wada w marketingu tej firmy oraz dystrybutora w Polsce.

Po tym co tu można przeczytać, wydaje się jednak, że CD tej firmy nie są znane nawet sympatykom. Nie wiem nawet, czy w CD-kach Cayin lampy są tylko buforem w końcówce, czy wzmacniają sygnał. Z tego co widać na foto wnętrzności, wydaje się, że tylko w Cayin CD-17 MK2 Diamond jest oparty o tory na lampach. Ale to tylko domysły. 

LECTORCDP-7 TL/MkIII zawiera już nieprodukowane, a znakomite przetworniki D/A Burr-Brown PCM-1704. Dla mnie poważną wadą jest brak wejść i wyjść cyfrowych. Stara konstrukcja ale kasa jednak spora. Plus to oddzielny zasilacz. 

1381996235_DocetLECTORCDP7TLty.thumb.jpg.cad2a1d84c4d9f12bb29b9fa76ad6282.jpg

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, LJ3 napisał:

Biorąc pod uwagę Cayina, dla bezpieczeństwa, zadaję pytania na temat ich brzmienia i "układanie się" w systemie. Brak jest testów i opisów ich brzmienia. Uważam, że to poważna wada w marketingu tej firmy oraz dystrybutora w Polsce.

Po tym co tu można przeczytać, wydaje się jednak, że CD tej firmy nie są znane nawet sympatykom. Nie wiem nawet, czy w CD-kach Cayin lampy są tylko buforem w końcówce, czy wzmacniają sygnał. Z tego co widać na foto wnętrzności, wydaje się, że tylko w Cayin CD-17 MK2 Diamond jest oparty o tory na lampach. Ale to tylko domysły. 

LECTORCDP-7 TL/MkIII zawiera już nieprodukowane, a znakomite przetworniki D/A Burr-Brown PCM-1704. Dla mnie poważną wadą jest brak wejść i wyjść cyfrowych. Stara konstrukcja ale kasa jednak spora. Plus to oddzielny zasilacz. 

1381996235_DocetLECTORCDP7TLty.thumb.jpg.cad2a1d84c4d9f12bb29b9fa76ad6282.jpg

 

Ten cd Lectora to podstawowa wersja,możesz zamówić z wyj cyfrowym czy z xlrami,o wej cyfrowe trzeba dopytaç dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie jakaś relacja z wizyty w fabryce Caiyna ? 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cortes napisał:

Cayin nie jest marką - targetem naczelnego redaktora forum. Więc jak ci na niej zależy to chyba musisz się wybrać sam do Chinowni i taką przeprowadzić. ???

Aha

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cortes napisał:

Cayin nie jest marką - targetem naczelnego redaktora forum. Więc jak ci na niej zależy to chyba musisz się wybrać sam do Chinowni i taką przeprowadzić. ???

Ale Cayin jest targetem naczelnego redaktora pewnego portalu Bez Cenzury - więc może tam się doczekam jakiejś relacji z wizyty w wielkiej fabryce Cayina w Chniach

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czy ktoś z Was miał bądź łączył ze sobą Cayina A70tmk2 + jakiś dobry CD? Zastanawiam się nad Ayon np 1sx. Czy to będzie dobre połączenie? W grę wchodzi używka więc trudno to wypożyczyć i oddać. Z jakiegoś testu wyczytałem że to dość uniwersalne CD. Chcę by w przyszłości jak zmieni się wzmacniacz został CD. Teraz gram z Atoll CD100se2 i chcę polepszyć.

Drugie pytanie to interkonekt - do takiego zestawienia. 

Trzecie pytanie to lampy. Mam już wszystkie wymienione i pozostała GZ34 oryginalna i myślę nad NOS Mullardem. Miał - ma ktoś? Nie chcę by bas się jeszcze bardziej zwiększył niż teraz. Zastanawiałem się nad Gold Lionem, ale doczytałem gdzieś że podaje więcej basu a mi nie potrzeba więcej...

 

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PatiJ napisał:

Cześć

czy ktoś z Was miał bądź łączył ze sobą Cayina A70tmk2 + jakiś dobry CD?

Rzecz najważniejsza. Jaki masz budżet? Czego Ci brakuje dźwiękowo w obecnym zestawie?  

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll troszkę powiela wolniejszy bas z lampy. Potrzebuję czegoś szybszego, precyzyjniejszego z melodyjnym graniem. Budżet im mniej tym lepiej, ale do 8tys jak używka. Ma być na dłużej, jak zmienię lampę na inna za jakiś czas - rok, dwa, więc też jak najbardziej uniwersalne cd - jesli tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.