Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie stycznia jadę na odsłuchy.

Będę słuchał Atoll IN 200 Signature, Haiku Audio SOL II,  FezzAudio Silver Luna PRESTIGE, Cayin A55TP.

Zobaczymy co te wzmacniacze prezentują. Obecnie mam Creek Evolution 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mdavis napisał:

W połowie stycznia jadę na odsłuchy.

Będę słuchał Atoll IN 200 Signature, Haiku Audio SOL II,  FezzAudio Silver Luna PRESTIGE, Cayin A55TP.

Zobaczymy co te wzmacniacze prezentują. Obecnie mam Creek Evolution 2

 

 

Cayina mam ,Haiku słuchałem ale jak i też innych wzmacniaczy i wiem ze trzeba u siebie w mieszkaniu posłuchać 

kilka dni i dopiero podjąć decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartik napisał:

Cayina mam ,Haiku słuchałem ale jak i też innych wzmacniaczy i wiem ze trzeba u siebie w mieszkaniu posłuchać 

kilka dni i dopiero podjąć decyzję. 

Ale jakiś pogląd będę miał odnośnie tych wzmacniaczy. I wtedy jeden można wypożyczyć do domu.

Pamiętam jak kupowałem Creek, to też słuchałem 4 wzmacniaczy. Po przesłuchaniu wiedziałem, że kupię Creek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdavis napisał:

Ale jakiś pogląd będę miał odnośnie tych wzmacniaczy. I wtedy jeden można wypożyczyć do domu.

Pamiętam jak kupowałem Creek, to też słuchałem 4 wzmacniaczy. Po przesłuchaniu wiedziałem, że kupię Creek. 

Sol II bardzo neutralny dobrym określeniem jest ,,przezroczysty,, trochę basu miał mało ,ale to moje odczucia ,ciekawe co wybierzesz .

Cayin na innych lampach gra dużo lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartik napisał:

Mówisz o zasilającym?

Nie zasilający. Mówię o kablach mono Cu i Ag łączących zródło ze wzmacniaczem lub z pre, o interkonektach. 

 

Zasilanie? Najlepsze efekty daje porządna listwa zasilająca z filtrem przeciwzakłóceniowym i porzadnie ekranowane kable. 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LJ3 napisał:

Nie zasilający. Mówię o kablach mono Cu i Ag łączących zródło ze wzmacniaczem lub z pre, o interkonektach. 

 

Zasilanie? Najlepsze efekty daje porządna listwa zasilająca z filtrem przeciwzakłóceniowym i porzadnie ekranowane kable. 

 

To nie jest watek o kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LJ3 napisał:

 

A jak chcesz wpływać na dzwięk swego wzmaka? 

 

Nie chce, jest perfekcyjny.

Godzinę temu, LJ3 napisał:

 

A jak chcesz wpływać na dzwięk swego wzmaka? 

 

a Ty jak wplywasz na dzwiek na koncercie? Chlopaki, zmiencie kable bo gora za ostra ?

 

Godzinę temu, LJ3 napisał:

To nie jest wątek o lampach, zródłach i kolumnach. 

 

 

A widziales jakies kable firmy Cayin?

Nie?

To wynyny!!!

Ja wlasnie sie pozbylem mojego na KT88. Dosyc juz go mialem, brzmial jak tranzystos a problemy stwarzal jak lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CrX napisał:

Panowie do A70T i minasów co byście polecili z kabli? Obecnie gram na standardowych, które mam od Grzegorza. Szukam ciut więcej basu, tylko aby ten bas nie zepsuł za mocno przestrzeni.
Lampy 6550 tung Sol, telefunken, raytheon.

Lepiej zmien lampy na KT88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6550 tungsola to optymalne lampy mocy do tego pieca. Możesz próbować KT 88 Gold Liona, ale moim zdaniem może być już za ,,tłusto". Jak miałem Cayina A70 MK II z 6550 TS to nie odczuwałem braku  basu. @marteo1981 napisz jaką masz reszte toru? A może bas ,,zjada" pomieszczenie?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapodam co mam, żeby było wszystko jasne: A70T mk2, Minas Anor 4, stelaudio dac 05, aries mini + zasilacz crylux audio. Lampy: 6550 tung sol, telefunken, raytheon. Kable standard Od Grzegorza, przywiózł razem ze wzmacniaczem.

Odsłuchiwałem lampy z-treasure goldlion i były git. Nawet zakupiłem o kilkaset zł taniej i już się wysypały. Następny zakup zrobię już ze sklepu tak jak się należy....Mam jeszcze kable od crylux audio, na które zmieniam: dźwięk bardzo przestrzenny i góra zabiera nieco bas, vocal idzie na twarz - jak na koncercie.

Ogólnie jest Ok ale wiadomo, trzeba iść naprzód. W moim przypadku audio nie jest jedynym hobby wiec sprzęt kupiony 3 lata temu jeszcze nie został zmieniony / upgrade’owany ;)

Jeśli ktoś mógłby polecić jakieś kable, które dałyby nieco więcej basu ale nie zamykały góry i przestrzeni zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BlueDot napisał:

Nie chce, jest perfekcyjny.

a Ty jak wplywasz na dzwiek na koncercie? Chlopaki, zmiencie kable bo gora za ostra ?

 

A widziales jakies kable firmy Cayin?

Nie?

To wynyny!!!

Ja wlasnie sie pozbylem mojego na KT88. Dosyc juz go mialem, brzmial jak tranzystos a problemy stwarzal jak lampa.

No tak, logicznie myśląc jaki jest sens kupowania lampy grającej podobnie jak tran? 

1 godzinę temu, marteo1981 napisał:

KT88, ale jakie? 

A co z tymi Shuguang treasure KT88-Z?  Swojego czasu pamiętam były dobrze opisywane....   Nie wiem   Nigdy nie żonglowałem lampami, zresztą miałem tylko jeden wzmacniacz lampowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marteo1981 napisał:

@Marek K.musisz poczytać chyba parę postów wcześniej i zrozumiesz, że ja nie szukam KT88 ?

A no tak?Dużo Dobrego w Nowym Roku dla Wszystkich klubowiczów. Aby 2021 był audio pomyślny i wszystkie lampki grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartik napisał:

moje org z A 55TP leżą jako zapasowe i mam nadzieje że nie będę musiał ich używać .

U mnie podobnie. Fabryczne mam właściwie prawie jak nowe. Od razu zastąpiły je  TS 6550. Dobrze pasują do tego wzmacniacza. Miałem też na testach KT88 Gold Liony, KT88-Z Treasure i zostałem przy TS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.