Jump to content
IGNORED

Amatorskie zestawy pomiarowe wykorzystywane w adaptacjach akustycznych.

Recommended Posts

Dzięki @marcinmarcin, ale ja nie potrzebuję DACa. Chcę skompletować w miarę tani zestaw pomiarowy do REW do poprawy akustyki przy okazji remontu, więc zewnętrzny DAC (~400) + UMIK (~400) to dla mnie za drogo. Planuję kupić interfejs i wykorzystać mikrofon kalibracyjny od Y803, a jeśli okaże się że mikrofon jest do d... to dokupię lepszy mikrofon pomiarowy.

Na razie na krótkiej liście interfejsów mam:

1. BEHRINGER UMC22
  2. M-AUDIO M-TRACK SOLO

Zwrócić uwagę na coś jeszcze, ewentualnie który z wymienionych?

Edited by paweł timler
Literówka
8 minut temu, paweł timler napisał:

Dzięki @marcinmarcin, ale ja nie potrzebuję DACa. Chcę skompletować w miarę tani zestaw pomiarowy do REW do poprawy akustyki przy okazji remontu, więc zewnętrzny DAC (~400) + UMIK (~400) to dla mnie za drogo. Planuję kupić interfejs i wykorzystać mikrofon kalibracyjny od Y803, a jeśli okaże się że mikrofon jest do d... to dokupię lepszy mikrofon pomiarowy.

Na razie na krótkiej liście interfejsów mam:

1. BEHRINGER UMC22
  2. M-AUDIO M-TRACK SOLO

Zwrócić uwagę na coś jeszcze, ewentualnie który z wymienionych?

Do tego typu ok interfejsów nie podłączysz bezpośrednio mikrofonu na minijacku, albo zrobisz albo kupisz przejściówkę za około 100pln. Umik jest najlepszym rozwiązaniem, wyjscie laptopa wystarczy. 

• Like 2

nagrywamy.com

Jeśli dobrze rozumiem, to potrzebna będzie przejściówka mini jack - 'duży' jack, a to kilkanaście złotych. Ale faktycznie przemyślę jeszcze kwestię UMIK + karta dźwiękowa USB (na wyjście do wzmaka). Tylko w takim wypadku, tak jak pisał @Bartek Chojnackibędę miał dwa interfejsy - wejściowy UMIK (USB) i wyjściowy - karta dźwiękowa (USB). ?

wiesz co, ja nie chce gasić entuzjazmu itd. ale ogólnie nie jestem fanem wspierania takich działań, bo moim zdaniem z takich amatorskich pomiarów bardzo sztukowanych typu nawet dobrego interfejsu czy mikrofonu nie będzie to wyniknie więcej problemu niż pożytku. Na chwilę będziesz wrzucał pomiary na forum i pytał "co z tym zrobić bo gaśnie mi 70 Hz) a wtedy ktokolwiek Ci odpowie to palnie większą lub mniejszą bzdurę, bo to może wynikać z miliona powodów a interpretowanie czyjegoś pomiaru jak się nie wie jak był zrobiony to też nie jest właściwa droga. Zrobić pomiar to jedno, każdy może to zrobić, ale poprawnie zinterpretować i coś zrobić na jego podstawie - jakieś 5% ludzi którzy te pomiary robią, więc lepiej zastanów się czy nie rozsądniej byłoby te 500-600 zł przeznaczyć na materiały na jakieś ustroje niż robić pomiary z których i tak nic nie wyniknie

www.mega-acoustic.pl / www.facebook.com/SoundwayAcoustics

[email protected] / [email protected]

15 minut temu, paweł timler napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to potrzebna będzie przejściówka mini jack - 'duży' jack, a to kilkanaście złotych.

Nie, nie taka przejściówka. Potrzebna będzie przejściówka mini jack - xlr z przekazywaniem zasilania fantom - bias. Ten mikrofon podepniesz bez problemu do kompa i żadne przejściówki interfejsy nie będą potrzebne. W razie wątpliwości można sobie skalibrować tor i będzie. 

14 minut temu, Bartek Chojnacki napisał:

wiesz co, ja nie chce gasić entuzjazmu itd. ale ogólnie nie jestem fanem wspierania takich działań, bo moim zdaniem z takich amatorskich pomiarów bardzo sztukowanych typu nawet dobrego interfejsu czy mikrofonu nie będzie to wyniknie więcej problemu niż pożytku. Na chwilę będziesz wrzucał pomiary na forum i pytał "co z tym zrobić bo gaśnie mi 70 Hz) a wtedy ktokolwiek Ci odpowie to palnie większą lub mniejszą bzdurę, bo to może wynikać z miliona powodów a interpretowanie czyjegoś pomiaru jak się nie wie jak był zrobiony to też nie jest właściwa droga. Zrobić pomiar to jedno, każdy może to zrobić, ale poprawnie zinterpretować i coś zrobić na jego podstawie - jakieś 5% ludzi którzy te pomiary robią, więc lepiej zastanów się czy nie rozsądniej byłoby te 500-600 zł przeznaczyć na materiały na jakieś ustroje niż robić pomiary z których i tak nic nie wyniknie

To taż. Większość myślących o pomiarach nie puściła sobie generatora z Rewa że skokiem co pół herca - po co mikrofon, uszy i szyby w drzwiach (kieliszki w szafkach) informują o modach ?

nagrywamy.com

2 godziny temu, przemak napisał:

Nie, nie taka przejściówka. Potrzebna będzie przejściówka mini jack - xlr z przekazywaniem zasilania fantom - bias.

Mój mikrofon kalibracyjny do Yamahy (minijack) nie potrzebuje zasilania, a ewentualny pomiarowy, który kupię jeśli się ten nie sprawdzi pewnie będzie na xlr.

3 godziny temu, xajas napisał:

Ano wlasnie, autor chyba nie zrozumial, ze nie potrzebuje DACa, wyjscie Laptopa wystarczy

Pisałem w poście #661, że nie potrzebuję DACa ?.

Czy to znaczy, że podłączam UMIKa po USB do laptopa, a na wzmacniacz wychodzę z jego karty dźwiękowej? Miałem wątpliwości, bo karta kiepska i oferuje jedynie jedno wyjście - minjacka słuchawki/mikrofon.

Edited by paweł timler
Kosmetyka
39 minut temu, paweł timler napisał:

Czy to znaczy, że podłączam UMIKa po USB do laptopa, a na wzmacniacz wychodzę z jego karty dźwiękowej? Miałem wątpliwości, bo karta kiepska i oferuje jedynie jedno wyjście - minjacka słuchawki/mikrofon.

Dokladnie tak.

taki setup uzywam juz od lat na wielu  Notbookach Windows i MacOS

• Thanks 1
2 godziny temu, paweł timler napisał:

Mój mikrofon kalibracyjny do Yamahy (minijack) nie potrzebuje zasilania

Potrzebuje.

2 godziny temu, paweł timler napisał:

Wystarczy na początek w takim razie przejściówka na dwa gniazdka mikrofon i słuchawki i możesz zacząć bez dodatkowych kosztów.

• Thanks 1

nagrywamy.com