Skocz do zawartości
IGNORED

koncerty na żywo


stanik

Rekomendowane odpowiedzi

Niedziela.08.04.2012 – Misteria Paschalia – Simone Kermes i Venice Baroque Orchestra

 

Na ten koncert czekałem od 2-ów lat…

Emocje już trochę…

Czekałem na TO (proszę mi wybaczyć to profanacyjne porównanie, ale jest szczere i adekwatne)

- jak Chrystus ze znanego obrazu „z Sercem na wierzchu trzymanym w dłoniach, gotowym do transplantacji”…

Nie moje słowa, ale się pod nimi podpisuję:

 

„Kapitalna showmenska Wiedźma z naprawdę imponującą kolaraturą.”

 

-Jednym Słowem było:

 

Pysznie:)

 

Jakże „odmienny” był koncert następnego dnia Julii Lezhnevy…

Cudowna barwa głosu, lecz brakło Jej doświadczenia scenicznego.

Tym razem to orkiestra była Motorem występu, niestety do tego stopnia, że Jean-Christophe Spinosi znacznie przygłuszył młodziutką sopranistkę … Zwłaszcza w bisach, gdzie Lezhneva nie potrafiła się znaleźć.

Przy wpadającej z łatwością w ucho radośnie klaszczącej publice afrykańskiej piosnce -dreptała w miejscu coś pod nosem bardziej mrucząc niż śpiewając…

;)

 

 

 

 

 

 

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w środę 11.04.2012 w Harris Piano w Krakowie miał miejsce koncert składu:

 

• Paweł Jarzębski - double bass

• Janusz M. Stefański - drums

• Paweł Kaczmarczyk - piano

• Marek Pospieszalski - tenor & soprano saxophone

 

Koncert poświęcony był Sławomirowi Kulpowiczowi.

 

Panowie zagrali dwa sety.

Oj..

Wiele set by 3a wypić, by sensownie to jakoś opisać.

-pytanie-pytanie?

-zapytanie-odpowiedź?

-moje-twoje?

-moje-twoje-jego-nasze?

-dogadali się we Czterech?

 

...

 

W każdym bądź razie, w tym samym miejscu, 4-go maja będzie miało swe miejsce popełnienie:

Tribute to Ray Charles

A brzdąkać m.in.będą:

 

Paweł Kaczmarczyk i Jorgos Skolias

 

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro może się wbiję na 2 i 4 Brahmsa w wyk. Orchestre Philharmonique de Radio France pod Dudamelem

 

jak ktoś chce sobie obejrzeć transmisję to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

www.arteliveweb.com

 

są też fajne koncerty zarejestrowane na tych stronach - Gergiev, Haitink, fajne orkiestry, ładne paryskie sale itd. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro może się wbiję na 2 i 4 Brahmsa w wyk. Orchestre Philharmonique de Radio France pod Dudamelem

 

Napisz jak wrażenia. Tak ciekawie piszecie o Brahmsie w rajskim wątku, że chyba też sobie coś zapodam.

 

U mnie najbliższe wydarzenie muzyczne na żywo, to jak wspominałem wcześniej ryśkowy "Holender" w Narodowej 29 kwietnia. Już nastrajam wagnerosensory :) Wczoraj testowałem nagranie Janowskiego.

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem dzieckiem to miewałem po parę karnetów abonamentów. Prawie na wszystkie koncerty, niedaleko filharmonia była. Teraz... byłem tylko raz tu gdzie mieszkam na koncercie. Nie stać mnie.

 

Wtedy rodziców było stać na moje abonamenty. Też byli nauczycielami jak ja teraz.

 

Tylko stosenek cen do zarobkow inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, zmieniam zdanie, nie idę dzisiaj, za 2 tygodnie berlińczycy będą z Dudamelem grali Zarathoustra Straussa i 5 Beethovena. ten sobie w necie obejrzę:P

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

normalnie możnaby kilkaset euro zostawić tam miesięcznie

a są jeszcze inne sale jak theatre des champs-elysees, czy theatre du chatelet

:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro może się wbiję na 2 i 4 Brahmsa w wyk. Orchestre Philharmonique de Radio France pod Dudamelem

 

 

Obejrzałem sobie transmisję na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niezłe. Inne niż u filharmoników berlińskich i Rattle'a brzmienie skrzypiec i wiolonczel. Jakby cieplejsze. Może ta odczuwalna różnica to kwestia tego że tutaj słucham na słuchawkach a tamto mam na płytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.04.2012 BezGwaru: PIOTR BUKARTYK W KRAKOWSKIM KLUBIE GWAREK!

 

Piotr Bukartyk. Autor i kompozytor piosenek. Konferansjer. Radiowiec. Artysta kabaretowy.

 

Krytycy i dziennikarze muzyczni na próżno próbują go nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć. Bukartyk był już „poetą rocka” i „elektrycznym bardem”, co tylko szczątkowo i nad wyraz nieudolnie oddaje jego fenomen. Na polskiej scenie muzycznej Bukartyk jest bowiem zjawiskiem bezprecedensowym. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się przymioty tekstu piosenki. Debiutował na początku lat 80-tych, biorąc udział w turniejach poezji śpiewanej.

 

Dwukrotny laureat olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" (1982-1983)

 

Zdobywca I nagrody OPPA'83 i zwycięzca Hebanowego Szczebla do Kariery myśliborskich Ogólnopolskich Spotkań Twórców i Wykonawców Piosenki Autorskiej.

 

Finalista Złotej Dziesiątki OMPP Wrocław '84, laureat III nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984 i 85) i wielu innych.

 

Zwycięzca Kabaretonu na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1991 r.)

 

Zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim otwartym konkursie na piosenkę premierową – Opole 1994 zdobywając jednocześnie wyróżnienie jako wykonawca. Nominowany do Fryderyka za płytę „Szampańskie wersety”

 

Każdy zdrowy na umyśle człowiek nie powinien mu jednak zazdrościć sukcesów, ale wrażliwości, spostrzegawczości i tego, co Bukartyk wyprawia z ojczystym językiem. Jego teksty to słowna mechanika precyzyjna, wyrazowa chirurgia plastyczna, literackie krawiectwo na najwyższym poziomie. Perfekcyjnie przycięte przez mistrza Bukartyka słowa leżą w każdej jego piosence jak ulał i – co bardzo ważne – znaczą, a znaczą dokładnie to, co znaczyć powinny.

ZAPRASZAM - NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIA! :)

 

LINK DO WYDARZENIA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena biletu: Ekstra: 30 PLN (ulgowy) / 40 PLN (zwykły)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja dzisiaj byłem na "Holendrze" w Narodowej. Zdałem pobieżną relację w wątku o Wagneromanii. Tym razem duże, pozytywne zaskoczenie :)

 

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

późno o tym piszę, nie wiem jak z biletami, ale w Częstochowie ciekawy festiwal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

grać będzie m.in. Vadim Repin!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grać będzie m.in. Vadim Repin!!!

 

Yehudi Menuhin orzekl kiedys iz Repin jest najlepszym i najdoskonalszym technicznie skrzypkiem jakiego mial okazje uslyszec.

 

 

Ja tylko kilka slow o moim wczorajszym koncercie (Bruch/Czajkowski)

 

Gwozdziem programu mial byc wystep Yossifa Ivanova grajacego koncert skrzypcowy Brucha. Bardzo bylem ciekaw porownania z wersja ktora mam w domu, z Maximem Vengerovem (niezwykle ciekawa postac, dosc powiklana kariera, zwlaszcza po dziwacznym urazie, ktory go wylaczyl z gry kilka lat temu. Ponoc jednak teraz powraca, ale w jakiej formie ?). W rzeczy samej Ivanov blyszczal, uswiadomilem sobie nawet, ze koncentruje sie tylko na nim ignorujac orkiestre, ta bowiem grala jakby za plecami skrzypka, gubiac czasem rytm i przejrzystosc. Chyba nie cwiczyli wiele przed wystepem, czuc bylo brak zgrania.

 

Po przerwie byla jednak 5 Symfonia Czajkowskiego. Niby ci sami muzycy, a od razu czuc bylo ze zapowiada sie rzecz wyjatkowa, wszyscy wyszli maksymalnie skupieni tworzac piekna cisze na rozpoczecie, a pozniej zagrali, brawurowo, tak, jakby mieli ich rozwiazac po tym wystepie i chcieli sie pozegnac ze swiatem. Byl wiec i smutek, czysta radosc i wielka pasja w tej grze, wielce dostojnej ale bez ckliwosci, z duzym zdecydowaniem. Zagrali jak jeden doskonaly organizm. Owacje trwaly chyba z 10 minut, a wiekowy juz Walter Weller wychodzil 3 razy na scene. Piekna wrzesniowa pogoda spowodowala rowniez, ze ilosc kichniec i pociagan nosem na sali byla bliska zeru, nic mnie wiec nie rozpraszalo, w listopadzie tak dobrze, czuje, juz by nie bylo ;'))

 

Wracajac do domu myslalem sobie o tym wieczorze, tak jak w przypadku Brucha, wciaz zdecydowanie wole wykonanie Vengerowa, tak tutaj zalowalem wielce, ze nie moglem spakowac calego wystepu i zabrac na plycie z soba, na swoich polkach nie mam tak dobrego wykonania tej symfonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub Tygmont w Warszawie ul. Mazowiecka 6/8

10.10.2012

 

An Evening With Dima Gorelik & Michał Przerwa-Tetmajer guitar duo

 

Dima Gorelik - izraelski gitarzysta światowego formatu. Specjalizuje

się w graniu muzyki z okolic Morza Śródziemnego. Uczeń Arniego

Lawrence'a. Artysta współpracował między innymi z Maxem Roachem,

Jamesem Moodym i Avishaiem Cohenem. Obecnie występuje z wieloma

zespołami grającymi muzykę różnych kultur.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Michał Przerwa-Tetmajer - gitarzysta zespołu Jazzpospolita.

Specjalizuje się we współpracy z tancerzami tańca współczesnego.

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz

Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

WSTĘP: 15zł

 

START KONCERTU : 19:30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kameralnego koncertu Paddy'ego Milner'a- rewelacyjny muzyk, w dodatku bardzo sympatyczny facet.

Po koncercie można było z nim wypić piwo i pogadać. Załączam linka do próbki twórczości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

właśnie wróciłem z fajnego koncertu w Théâtre des Champs Elysées

Orchestre National de France

Kurt Masur direction

Lars Vogt piano

 

Brahms Concerto pour piano n° 1

Symphonie n° 2

tutaj będzie można posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bardzo ładnym dźwiękiem gra orkiestra, ale że też Kurt Masur nie odchodzi jeszcze na emeryturę...

to dziwne mieć dyrygenta(nawet jednego z najlepszych), ale już w tak leciwym wieku i z zaawansowanym Parkinsonem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę w Andrychowie grają jazz sympatyczni Holendrzy z Brag pack:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zaczyna się coroczny międzynarodowy festiwal muzyki improwizowanej - Umbrella Music Festival - Chicago 2012.

Dzwięki muzycznej awangardy będą nam towarzyszyć prawie do końca grudnia, a sam festiwal odbędzie się tradycyjnie w wielu miejscach Wietrznego Miasta. Dużo świetnej muzyki i artyści z całego świata, włącznie z całą czołówką awangardy chicagowskiej. Dodam tylko, że festiwal ten z roku na rok nabiera większego rozmachu i rangi. Z polskich przedstawicieli usłyszymy Artur Majewski Quartet w składzie: Artur Majewski - trąbka, elektronika; Joshua Abrams - bas; Harrison Bankhead - bas; Steve Hunt - perkusja. Koncert odbędzie się jutro o godzinie 18:30 w Claudia Cassidy Theater w ramach European Jazz Meets Chicago. Usłyszymy także kwintet Williama Parkera - sobota, 10-tego listopada w znakomitym klubie The Hideout.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

I po koncercie. Nietypowym, na pół kabaretowym i bardzo dobrze. Patricia Petibon jest sopranem oraz śpiewaczką charakterystyczną. Głos ma w porządku :) za to osobowość... albo raczej metoda sceniczna, emploi, vis comica etc. tworzą jej obraz na pół wyrwany z sieriożnego obrazu muzyki profesjonalnej. Owszem, Francuzi i tak mają do tego większy dystans więc było jej łatwiej ale nawet w ich warunkach ruda francuska Pippi jest czymś szczególnym.

Po pierwsze wychodzi lekkość i swoboda, wszystko na scenie jest niewymuszone, naturalne aaaale z tak pięknym zastosowaniem różnych konwencji z przymrużeniem oka... Anglicy potrafią coś podobnego tyle że tam idzie to bardziej w pracę stricte sceniczną, mniej wokalną. PP wypracowała sobie niesamowicie spójną metodę i to działa. Śpiewa przecież różne rzeczy, jest u niej i Rameau „Les Indes Galantes”, i Mozart z „Uprowadzeniem z Seraju” i Messiaen z „Dialogami Karmelitanek”. Ponad tym wydała sporo nagrań różnych drobnostek w tym świetną płytę z okcydentaliami francuskiego oświecenia w tym smaczną drobną parodię kantaty czyli „Rien de tout” Nicolas Racot de Grandval.

W Szczecinie po otwarciu Opery na Zamku (eee lepiej to omówić w osobnym temacie) na pierwszy koncert ściągnięto właśnie Patrycję Petibon (obój tj. śpiew) z Susan Manoff (fortepian - nowy Steinway wypożyczony z miejskiej filharmonii). Cały recital składał się z pieśni i krótkich numerków od Faure przez Satie, Poulenca, Massenet do Canteloube, Falli,. Obradors, Bernsteina, do tego dwa utwory na fortepian solo i Granada, na bis Over the Rainbow i ostatnia pieśń.

Co tu powiedzieć? To nie jest wielki głos ale swoboda, cieniowanie, jakość detalu a przy tym swoboda. Wiele śpiewaczek ciosa przy niej siekierą chociaż potrafią głośniej ryknąć a jeszcze żeby rozumiały co śpiewają... Kolejny raz widać pewien nacisk we francuskiej muzyce na barwę, rozbudowane wykorzystanie chromatyki utworów w wykonawstwie. Drobne detale, operowanie mikrodynamiką etc. Bez wielkich fanfar ale jest.

„La Bonne Cuisine” Bernsteina czyli kucharz prezentuje swoją „sztukę” - kabaret i to fajnie przerysowany, znowu lekkość jest niesamowita bez popadania jednocześnie w głupotę. Petibon potrafi balansować i panować nad tym co robi, nie dziwią mnie teraz jej kreacje na scenie, to nie tylko sztuka reżysera ale i jej ciężka orka bo to po prostu profesjonalizm z inteligencją. Nie wiem czemu ale wielu świetnych śpiewaków to sceniczni idioci od Melchiora po Netrebko czy Beczałę i nic z tym nie zrobimy. Jest takie przedstawienie „Uprowadzenia z Seraju” ze Szwajcarii, Petibon też tam zagrała ale rolę Selima zagrał... Klaus Maria Brandauer i po prawdzie, śpiewacy byli przy nim idiotami. Jest problem poziomu gry i swobodnego posługiwania się konwencją i Petibon sobie metodę wypracowała. Nie jest to uniwersalne ale działa, jest spójne i w pewnym stopniu elastyczne. Była kiedyś taka śpiewaczka Martha Modl która najpierw była aktorką a profesjonalny śpiew zaczęła później i co? Jedne z najlepszych w historii kreacji wagnerowskich.

Scena jest ważna, także kabaret a najtrudniejsze są właśnie komedie.

A czym był recital Patrycji Petibon? Wieczorem trzech króli po francusku, hiszpańsku i angielsku na sterydach. I wytrwała! Trochę to jak realizacje szekspirowskie z The Globe w jednym z wątków na forum. Bezpośredniość, dystans i humor, zabawa na dwóch poziomach.

Nie każdy to potrafi.

Zachowałem sobie pluszową kulkę z akcesoriów które rozrzucała podczas paru numerów wieczoru. Bo to było coś wyjątkowego. Że lekkie, bez sensu, że nieco swobody na granicy błędów, nie forsowane, nie „wielka sztuka”? Wolę taką lekką zabawę niż panów w czarnych mundurach grających Schuberta. Po Schubercie można złapać doła i egzystencjalną skazę (konflikt, dialektyka, przeznaczenie, Hegel, Goethe, IDEA) a po jajach na scenie niekoniecznie.

petitbon_1024.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

17 sierpnia Biondi gra z zespołem i sopranistką Vivicą Genaux w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, gdzie oprócz dzieł Vivaldiego zabrzmią „Canzoni e concerti” Adama Jarzębskiego, muzyka dworu Wazów w Warszawie, który pełnymi garściami czerpał z włoskiego dorobku.

 

Transmisje z obu koncertów o godz. 19.30 w radiowej Dwójce.

 

Dzisiaj przeczytałem w Gazecie Wyborczej i rozpowszechniam tę wiadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 sierpnia Biondi gra z zespołem i sopranistką Vivicą Genaux w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, gdzie oprócz dzieł Vivaldiego zabrzmią „Canzoni e concerti” Adama Jarzębskiego, muzyka dworu Wazów w Warszawie, który pełnymi garściami czerpał z włoskiego dorobku.

 

Transmisje z obu koncertów o godz. 19.30 w radiowej Dwójce.

 

Dzisiaj przeczytałem w Gazecie Wyborczej i rozpowszechniam tę wiadomość.

Koncert Europa Galanete był znakomity, czysta rozkosz słuchania.

Vivica Genaux to mezzosopran, była świetna (w pięknej złotej kreacji) ale oprócz niej wystepowała Martina Belli (dla kontrastu w czarnej kreacji) - też mezzosopran i nie wiem która z Pań była lepsza. Prawdę mówiąc gdy śpiewały serenatę ,,Gloria e Imeneo'' to miałem wrażenie, że mogę siedzieć i słuchać, tak bez końca.

Serenata była napisana dla uświetnienia małżeństwa Ludwika XV z Marią Leszczyńską i wykonana w tydzień po zaślubinach w Wenecji w ogrodach ambasadora Francji.

Pierwsza część koncertu to muzyka Jarzębskiego i Vivaldiego wykonana olśniewająco i odebrałem ją jako bardziej łagodną niż w nagraniach płytowych zespołu, który dla mnie w rejestracjach płytowych gra nieco za ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.10.2018 we Wrocławiu zagra Nils Petter Molvaer

 

We Wrocławiu u jego boku wystąpią dobrze znany w Polsce gitarzysta Eivind Aarset oraz szwajcarski perkusista Samuel Rohrer.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem ciekawy jak to technicznie wygląda. Owszem widziałem osoby nagrywające dla TV, nawet był fotograf z teleobiektywem i zakrytym aparatem jak rozumiem dla wyciszenia dzwięku migawki ale przy stole mikserskim było pusto. Jestem ciekawy jak to wygląda technicznie tj. jak regulowany i podawany jest dźwięk i gdzie się to odbywa. Ponadto mikrofony były bardzo daleko od śpiewających Pań i instrumentalistów Europa Galante. Można powiedzieć, że były niewidoczne.

A niezależnie od tego widać jak Polska się bogaci i możemy bezustannie sprowadzać osoby i zespoły z ,,ekstraklasy świata muzyki''.

Przy czym widać jak działa HGW i jej otoczenie - taki przykład Anna Sofie Mutter w Katowicach 180 zł a w Warszawie 280 zł , Carmignola w Warszawie 140 zł w Gdańsku ( Dwór Artusa) 40 zł.

HGW & Co ma na disco polo a muzyka klasyczna to nie ich świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.