Skocz do zawartości
IGNORED

koncerty na żywo


stanik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na koncercie Marcina Wasilewskiego w NFM. Muzycznie koncert bardzo dobry, minus za zagranie Diamonds and Pearls jako bis - jestem zdania, że grając Bacha i Prince'a w jednym 1,5 godzinnym secie to jest trochę jednak niekonsekwencja, tym bardziej że trio ma możliwości i umiejętności żeby grać ciekawszy i bardziej wyrafinowany repertuar niż Prince. Nie do końca podobała mi się akustyka w NFM, mocno wyostrzona perkusja i bas Kurkiewicza zlewający się z jakimś dziwnym pogłosem, tak że miejscami był problem żeby wyizolować poszczególne dźwięki. Czy ktoś był i może się podzielić wrażeniami, szczególnie co do akustyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie na żywo ale i tak warto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem ciekawy jak to technicznie wygląda. Owszem widziałem osoby nagrywające dla TV, nawet był fotograf z teleobiektywem i zakrytym aparatem jak rozumiem dla wyciszenia dzwięku migawki ale przy stole mikserskim było pusto. Jestem ciekawy jak to wygląda technicznie tj. jak regulowany i podawany jest dźwięk i gdzie się to odbywa.

 

Wszystkie współczesne miksery mają zdalne sterowanie, to raz. Tak więc realizator koncertowy mógł być gdziekolwiek, gdzie lepiej albo gorzej słychać. Takie sytuacje nie występują na koncertach rozrywkowych, bo z tableta średnio się obsługuje skomplikowane sesje, ale na muzyce poważnej, gdzie mamy do czynienia z lekkim doglosnieniem czemu nie. No i realizacja koncertu a transmisja to dwie różne sprawy, w zasadzie nie zdarza się, żeby miks koncertowy był też mikser na antenę, zwykle od tego jest inny mikser i realizator, że zrozumiałych względów schowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takich zespołach jak polski Cadillac który gra repertuar Led Zeppelin?

Byłem ostatnio na koncercie, i powiem tak..... ja pie...le - rewelacja!!

Kapitalne, profesjonalne nagłośnienie - tą muzykę czujesz całym sobą i do tego te kawałki na których się wychowałem.

Ale najlepszy był widok widowni 50+ a nawet 60+

Kątem oka obserwowałem około 20letnią panienkę która cały koncert siedziała z boku i klikała w smartfonie - kompletnie nie zainteresowana muzyką. pewnie robiła za kierowcę dla mamy i taty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.