Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kolumny 2000 - 3000 pln


Bonku5

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie możecie polecić kolumny w przedziale 2-3k pln?.

 

Dodam, że słucham przede wszystkim rocka, ale czasem i madonna wpadnie.. Pokój ma ok 30m2.

Kolumny zagrały by ze sprzętem klasy NAD 326.. chyba, że też coś używanego wpadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam nada c315bee i monitor audio rs1. Dzwiek jest dynamiczny soczysty, tryska energia. Jezeli inne MA maja podobny charakter brzmienia mysle ze podlogowe bylyby idealne pod rocka i metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że twoje kolumny sa zbyt małe do mojego pomieszczenia.

Co sadzicie o:

- JBL Studio L890

- KEF IQ70

 

Czy może w złym kierunku idę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że posiadałem kiedyś MA RS6 i KEF IQ70.

 

Monitor Audio bardziej "czaruje" przyjemnością słuchania. Dźwięk jest bardziej aksamitny. KEFy za to mają niesamowitą średnicę. Technologia UniQ albo Ci podpasuje, albo nie :-)

 

KEFy polecam posłuchać z CA. Na forum sporo osób odradza to połączenie, jednak Ci co naprawdę słuchali polecają.

Do Twojego metrażu pasują raczej KEF IQ 90. Przed zakupem IQ70 słuchałem JBL, jednak to KEFy miały to "coś"

Nie zapomnij o źródle, niech to będzie CD a nie DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie MA RS6, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu wypowiedzi widzę, że potrzebuja ok 1m. od ściany bo inaczej zadudnia pokój..

Jak u Ciebie się sprawowały pod tym katem? Z czym grały?

 

Druga sprawa to co piszesz o KEFach trochę mnie zaniepokoiło.. bez odsłuchu teraz bym się bał. Jaki model CA polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 30m i do takiej muzyki rock/metal ten model JBL L890 będzie ok, choć nie dałbym więcej niż 2 tys. za używane

te są tańsze i lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donn111 czy miałeś okazję też słuchać MA Rx6. Jak wypada porównanie z JBL XTi 100?

Czy z używek do 3000 tyś coś jest jeszcze warte zainteresowania?

 

Czy miał ktoś okazję porównać ta półkę cenowa z Oli Rothami? Poczytałem wiele pozytywnych opinii..

 

roninP a z czym byś zestawiał w razie czego Monitora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałem między KEF a MA, to wybrałem najpierw KEFa. Rock brzmiał lepiej, MA czarował w spokojnym repertuarze. Testowałem to na CA 740. Po 9 miesiącach zmieniłem kolumny na MA. Najpierw to grało z CA, później z dzielonym Rotelem, a na końcu z Arcamem A22. Nie pamiętam jak grały MA w poszczególnych konfiguracjach :-(.

 

Zamieniłem MA na B&W 7 NT i było zdecydowanie lepiej, pod każdym względem. Czasami można kupić je za ok 3 tys i uważam, że to zdecydowanie najlepszy zakup. Aby mocniej zakręcić to do rocka polecam przesłuchać Klipsche :-)

 

Jeszcze jedna uwaga miej świadomość, że wszystkie te kolumny mają swoje "braki" i "niedostatki". Napewno zauważysz po kilku miesiącach słuchania w domu. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donn111 czy miałeś okazję też słuchać MA Rx6. Jak wypada porównanie z JBL XTi 100?

Czy z używek do 3000 tyś coś jest jeszcze warte zainteresowania?

 

Czy miał ktoś okazję porównać ta półkę cenowa z Oli Rothami? Poczytałem wiele pozytywnych opinii..

rock to duży rozstrzał podgatunków, określ czy to bardziej łagodne czy mocniejsze jego odmiany

 

XTI osobiście nie znam, bazuję tu na opiniach innych osób, porównujących je z nowymi JBL

L890 słuchałem i mnie nie zachwyciły (tyle że nie słuchałem w takim repertuarze tzn nie w rocku)

 

RX6 są przede wszystkim za małe do tego pokoju i do rocka nie nadają się za dobrze, podobnie KEF, chyba że do spokojniejszych jego odmian (ballady, może coś w stylu Metallica)

 

a Roth 40 owszem, nic lepszego z nowych, mocnych podłogówek wg mnie nie dostaniesz w ich cenie, na pewno są lepsze od JBL L890 choć też może niekoniecznie w tych cięższych odmianach rock/metal - tu wg mnie wymagana jest duża szybkość, nieco mniej finezji, wybrzmień, taka pewna sztywność aby utrzymać odpowiednią separację dźwięków

a Roth czy MA, KEF brzmią mniej agresywnie od JBL, więcej powietrza, przestrzeni, wybrzmień, do tego bas nie ma tak dużego "kopa" (z wyłączeniem Roth) jak te JBL aby zapewnić odpowiednie nasycenie dołu, aby dźwięk nie był rysowany zbyt cienką kreską w takim pomieszczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Mam Dali 505, grają z Nad-em 3240PE planuję wymienić na Audiolaba 8000s.

Zastanawiam się nad zastąpieniem Dali 505, Dali 850 cena 2200, a może coś innego w tym przedziale cenowym?

Słucham różnej muzyki, ale raczej bez ciężkiego rocka, zdarza się za to jakaś elektronika, choć generalnie moje upodobania oscylują wokoło akustycznego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Mam Dali 505, grają z Nad-em 3240PE planuję wymienić na Audiolaba 8000s.

Zastanawiam się nad zastąpieniem Dali 505, Dali 850 cena 2200, a może coś innego w tym przedziale cenowym?

Słucham różnej muzyki, ale raczej bez ciężkiego rocka, zdarza się za to jakaś elektronika, choć generalnie moje upodobania oscylują wokoło akustycznego grania.

Proponuje Audio Physic Virgo to duży przeskok w dźwięku ,swoboda i eteryczność oraz lekkość przekazu. więcj inf na priv.możliwość wyboru innych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Audio Physic Virgo to duży przeskok w dźwięku ,swoboda i eteryczność oraz lekkość przekazu. więcj inf na priv.możliwość wyboru innych kolumn.

 

duzy przeskok w cenie rowniez

 

czlowieku a gdzie ty znajdziesz AP virgo do 3tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiam.

Chciałem zobaczyć jak to wygląda i na Allegro 18k...

Chyba się Panu zera pomyliły, a szkoda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzy przeskok w cenie rowniez

 

czlowieku a gdzie ty znajdziesz AP virgo do 3tys?

Ja posiadam pierwszą wersje. Do sprzedania za około 2300 zł od pierwszego właściciela. I znalazł bym jeszcze cos ciekawego w granicach 1600_2800zl .pozdrawiam inf na priv.

 

Za 7400 to mam AP Padua model wyzej od Tempo cały czas mówimy o kolumnach używanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się Panu zera pomyliły

I wątki popierdoliły.

Do zachwalania swoich szrotów na sprzedaż są inne tematy i dział ogłoszeń na przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wątki popierdoliły.

Do zachwalania swoich szrotów na sprzedaż są inne tematy i dział ogłoszeń na przykład.

Facet trochę chmuj z tym słownictwem. Czy może kiedyś kupiles cos od emnie.Co niespelnilo twoich oczekiwań że plujesz jadem. Zapraszam do siebie może tak w twarz cos mi rzucisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet pouczać to sobie możesz wiesz kogo. Czy nie wiesz?

Wątek dla handlarzy jest tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie zamierzam Cie pouczac Człowieku. I vice versa. Choć krytykę na poziomie chętnie przyjmę , lecz na chamskie i prostackie zachowanie reaguje. Przepychanki słowne mijają się z celem. To nie stadion czy patologiczna brama. Lecz przyzwoite forum zachowaj umiar. Ale jeżeli Ci mało zapraszamy do siebie do Łodzi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoite forum zachowaj umiar

Odezwał się przyzwoity...

Gdybyś sam zachował umiar w nachalnym reklamowaniu gratów, które masz na zbyciu, to w ogóle bym się nie odzywał,

ale widzę, że Ty chyba jesteś z tych przyzwoitych inaczej i będziesz dalej radośnie palił głupa, że nie wiesz o co chodzi,

więc wyjaśniam po raz trzeci - w wątkach innych użytkowników forum NIE REKLAMUJEMY sprzętów, którymi handlujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co go grafów którymi handluje. To chyba nie miałeś okazji się z nimi zapoznać. Widzę że coś kupiłeś od kogoś i totalnie byłeś zawiedziony. No cóż tak się kupuje w ciemno .Ja przyjeżdżam to klienta osobiście,i nikogo nie przekonuje na siłę. Poświęcam czas i wiedzę.Aby osoba zainteresowana była w100% usatysfakcjonowana. Przemyśl następępnym razem zanim coś napiszesz. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netykieta pkt 13. "Nie zamieszczaj ogłoszeń na forum - od tego jest zakładka ogłoszenia. Na forum obowiązuje także zakaz reklamy - takie wpisy będą usuwane."

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowanie pomocy i bezpośredni odsłuch u zainteresowanego nie jest reklamą, To kompromis najlepszy dla kupującego. Każda nawet nie świadoma propozycja jakiegoś danego sprzętu jest jego reklamą czy promocją. Często przez wpisy innych nie poparte praktyczną konfrotancją bywają krypto reklamą. Co do mnie nikomu nie sprzedaje nic w ciemno. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz rocka i masz 30 m kw., to z proponowanym tutaj Kefem bym uważał. Obiektywnie, to bardzo dobry dźwięk ale chyba w ostrzejszym graniu z NADem nie będzie grało jak oczekujesz. Sam osobiście zwróciłbym się w stronę np. Paradigm Monitor 7v3 (tanio i dobrze), ciekawe połączenie może byc z kolumnami f-my Canton z serii Ergo albo lepiej Karat. Dużo wrażeń może dostarczyć także Quadral seria Aurum. Z AP także bym uważał, sam słuchałem AP Tempo z NAD C370 i było ostro, za ostro. Jeszce może być Mission M74i. Przede wszystkim trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Tempo wersja 1 i 2 owszem gra tam metalowy scan. Lecz Virgo jest na jedwabiu. Jeżeli rock to uderz w JBL studio monitor od 4310 do 4412A w szybkim kontrolowanym graniu najlepiej się czują. To klasa sama w sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.