Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna odbiornika TV. Mam na to kwotę 3 tys. zł. Telewizor ma mieć minimum 42, a maximum 50 cali. Uparłem się na firmę Panasonic oraz jakichś z modeli z podświetleniem LED Tv (tak to się chyba określa, jeśli się nie mylę) Jest tego kilka modeli i mam mętlik w głowie. Taki zakup nie często się zdarza i jak wydawać te 3 tyś. zł to chciałoby się wydać je raz a dobrze. Pod TV będzie podpięte kino domowe, dekoder satelitarny (obydwa poprzez złącze HDMI). Rozumiem, że dekoder MPEG-4 to już teraz posiada każdy nowy TV. Interesuje mnie rozdzielczość Full-HD.

Moje pytanie: czy obojętnie który z tych modeli kupię i kierować się tylko ceną, czy też wybrać któryś z konkretnych modeli.

PS. Mam czas do końca maja aby się zastanowić, więc czekam spokojnie na jakieś sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model 50", Panasonic, poniżej 3.000, plasma. Nie ma wejścia USB ani 3D. Obraz jest fantastyczny, filmy i zdjęcia oglądam na SD CARD. Filmy muszą być w formacie mp4. Niektórych .avi nie widzi. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX-P42G30 lub TX-P50G30

To są plazmy, a ja pytałem o LCD z podświetleniem LED. Naczytałem się, że plazmy są prądożerne. Zdaje się, że na tym forum jest już temat plazma alias LCD, więc powielanie tematu nie ma sensu. Jak zwykle zawsze się znajdą przeciwnicy i zwolennicy jednych i drugich.

 

Poza tym np. model TX-P50G30 ma tylko dwa wejścia HDMI, co na początek by mi wystarczyło. Jednak zawsze dobrze jest mieć rezerwę na wypadek dokupienia kolejnego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, plazma pobiera tylko i wyłącznie więcej prądu gdy się rozgrzewa i wtedy gdy cały obraz jest biały. Natomiast w porównaniu do LCD, gdy wyświetlany jest obraz na czarno, lub też jego kawałek, piksele w plazmie są wyłączane a w LCD świecą na czarno (nie wyłączają się).

 

Biorąc chociażby takiego Panasonica TX-P42U30E, który kosztuje niecałe 1900zł, bez zbędnych bajerów, a obraz to różnica przynajmniej kilku klas w podobnej półce cenowej przy LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc chociażby takiego Panasonica TX-P42U30E, który kosztuje niecałe 1900zł, bez zbędnych bajerów, a obraz to różnica przynajmniej kilku klas w podobnej półce cenowej przy LCD.

 

Pytanie: cena czy jakość? Jeśli jakość to TX-P42G30 kosztuje 2400 zł, a od U30 jest również o kilka klas lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, plazma pobiera tylko i wyłącznie więcej prądu gdy się rozgrzewa i wtedy gdy cały obraz jest biały. Natomiast w porównaniu do LCD, gdy wyświetlany jest obraz na czarno, lub też jego kawałek, piksele w plazmie są wyłączane a w LCD świecą na czarno (nie wyłączają się).

 

Biorąc chociażby takiego Panasonica TX-P42U30E, który kosztuje niecałe 1900zł, bez zbędnych bajerów, a obraz to różnica przynajmniej kilku klas w podobnej półce cenowej przy LCD.

Na plazmie też piksele "świecą na czarno" bo kontrast nie jest nieskończony (nie są wyłączane całkowicie). Poza tym kit wciskasz że plazma pobiera więcej tylko podczas rozgrzewania i wyświetlania białego na całym ekranie (pokaż mi plazmę ~40" która pobiera poniżej 80W na typowym obrazie z "Wiadomości" itp. ... oczywiście przy sensownie ustawionej jasności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując:

"O tym, że telewizor plazmowy, mimo nominalnie większego poboru mocy, zużywa faktycznie, w czasie wyświetlanie filmu, mniej więcej tyle samo energii co porównywalny gabarytowo LCD TV, wiemy od dawna. Portal CNET, by zamknąć w końcu dyskusję na temat poboru mocy przez różne płaskie wyświetlacze, poddał pomiarom testowym aż 54 HDTV. Test polegał na pomiarze poboru mocy urządzeń pracujących w cyklu: 8 godzin świecenia i 16 godzin w pozycji stand-by. Wyniki jakie uzyskano są ciekawe, ale, jak pisałem na początku, nas, nie zaskoczyły. Okazało się np., że 65 calowy LCD TV firmy Sharp zużył w teście 600W energii, co okazało się rezultatem gorszym niż uzyskany przez wszystkie telewizory plazmowe o podobnej wielkości ekranu, mające realny pobór mocy około 500W.

W końcowym wniosku możemy przeczytać, że najważniejszym parametrem mającym wpływ na pobór mocy jest wielkość ekranu, a najbardziej oszczędnymi urządzeniami wizyjnymi z płaskimi ekranami są telewizory tylnoprojekcyjne (obecnie już nieprodukowane przez wiele firm, ze względu na mniejszy popyt od LCD i Plazm."

 

LCD ma stały pobór mocy i jeżeli producent stwierdził, że pobiera on 100W czy 200W, to będzie on tyle pobierać, a plazma pobiera energie w zależności od jasności wyświetlanego obrazu, czyli im jaśniejszy (np. biały) będzie on pobierać więcej energii, a realne zużycie prądu będzie na poziomie 60-70% od deklarowanej przez producenta (producent podaje w instrukcji MAKSYMALNE zużycie prądu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gazetkowego bełkotu nie czytuję. Wziąłem miernik energii i zmierzyłem. 42G30E. Standardowy pobór prądu ,filmy itp ok 160W, jasne sceny np. czołówka z Ojca Mateusza 250W, ciemne sceny ok 85W.

 

Wybór jest prosty ktoś ogląda wieczorkiem jakiś film, wiadomości, meczyk itp. to tylko plazma. Dla ludzi którzy budząc się włączają TV na cały dzień LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: cena czy jakość? Jeśli jakość to TX-P42G30 kosztuje 2400 zł, a od U30 jest również o kilka klas lepszy.

 

Skoro masz budżet założony na poziomie 3 tys. a G30 kosztuje 2400, to bierz G30, ja tylko podałem przykład z U30, który kosztuje naprawdę marne grosze do tego jaką ligę wyświetlanego obrazu prezentuje. Z tv LCD dopiero z plazmą wygrywa Sony ze swoim Bravia Engine ale ceny są prawie 2 razy takie jak plazm, więc o czym mu tu rozmawiamy.

 

Wybór jest prosty ktoś ogląda wieczorkiem jakiś film, wiadomości, meczyk itp. to tylko plazma. Dla ludzi którzy budząc się włączają TV na cały dzień LCD.

Teoretycznie można by się zgodzić, ale tu chodzi jeszcze o jakość wyświetlanego obrazu, a do tej półki cenowej jak i sporo wyżej, LCD z plazmą nie ma najmniejszych szans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że 65 calowy LCD TV firmy Sharp zużył w teście 600W energii,

LOL co za kosmos. Skoro LCD SONY 40" pobiera ~75W przy dosyć jasno ustawionym podświetleniu, to nie wiem jak jakikolwiek LCD 65" może pobierać 8x tyle.

 

Teoretycznie można by się zgodzić, ale tu chodzi jeszcze o jakość wyświetlanego obrazu, a do tej półki cenowej jak i sporo wyżej, LCD z plazmą nie ma najmniejszych szans.

Jakoś nie widzę tej przepaści o której piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty ktoś ogląda wieczorkiem jakiś film, wiadomości, meczyk itp. to tylko plazma. Dla ludzi którzy budząc się włączają TV na cały dzień LCD.

 

0

U mnie akurat dzieciaki oglądają sporo bajek, więc plazma raczej odpada (4-5 godzin dziennie a a weekendy jeszcze dłużej TV jest włączony). Nie dyskutuję tutaj o jakości obrazu, poprostu się na tym nie znam. Dla mnie ważniejszym wyznacznikiem od jakości jest ekonomia zakupu i eksploatacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są plazmy, a ja pytałem o LCD z podświetleniem LED. Naczytałem się, że plazmy są prądożerne.

42 calowa plazma pobiera średnio 120Watt - np. serii S30. To co czytałeś to są albo dane sprzed 5 lat albo z forum fanów LCD. Sam przez cały tydzień mierzyłem watomierzem pobór zużycia prądu i wyszło mi 116Watt.

Jeśli LCD zużywa około 80Watt-100 watt to generalnie czy jest to wielka róznica ? To raptem miesięcznie kilka złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raptem miesięcznie kilka złotych.

Jeśli tak, to rzeczywiście nie ma istotnej różnicy. No to będę miał niezłą zagwozdkę przy wyborze, bo wybór jest sporawy w Panasonicu (wliczając w to wszystko plazmy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek jeśli ma być ekonomiczny i jakość nie na znaczenia proponuje jakiś monitor komputerowy 19" z wejściem telewizyjnym na matrycy TN, w 800 zł się zmieścisz i pobiera ok 30 watów (chyba).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejszym wyznacznikiem od jakości jest ekonomia zakupu i eksploatacji.

Jeżeli to jest dla Ciebie podstawa (i słusznie) to kup sobie samsunga ps51d550. Mam go od 7 miesięcy, porównywałem bardzo długo z róznistymi TV i nie ma lepszego stosunku jakość/cena.

Jesli chcesz wydać kasiorę - kup Panasonica, sprzedawcy w MM czy Saturnie juz na Ciebie czekają. Ja polecam zakup w sensownym sklepie internetowym z odbiorem własnym. Oczywiście wcześniej zrób wycieczkę do realnego sklepu, weź dvd czy bluraya, które znasz na pamieć i niech Ci podłączają pod tv, które Cię interesują. Wybierz, a zakup w sklepie internetowym.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wchodzi do sprzedaży nowa seria "50" Panasonica.

"Stare" modele "30" można kupić w dobrych cenach. Ostatnio w Saturnie był TX-P42GT30 za 2700 PLN. W tej cenie chyba nic lepszego nie da się kupić - jeszcze niedawno TX-P42G30 był droższy.

Problemem może być rozmiar. Do 42 cali szybko się przyzwyczaisz i będziesz żałował, że nie kupiłeś większego.

W założonym budżecie można upolować 46-calowy TX-P46G30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych patrzących na pobór prądu - różnicy w cenie plazma - LED nie bierzecie pod uwagę ? bo nadpłacić trzeba za minimum kilka lat za prąd przy zakupie

 

Jeżeli to jest dla Ciebie podstawa (i słusznie) to kup sobie samsunga ps51d550. Mam go od 7 miesięcy, porównywałem bardzo długo z róznistymi TV i nie ma lepszego stosunku jakość/cena.

teraz cena jakość się zmieniła, Panasonic 50G30 jest o 400zł droższy, nawet 2x tyle opłacałoby się dołożyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych patrzących na pobór prądu - różnicy w cenie plazma - LED nie bierzecie pod uwagę ? bo nadpłacić trzeba za minimum kilka lat za prąd przy zakupie

 

 

teraz cena jakość się zmieniła, Panasonic 50G30 jest o 400zł droższy, nawet 2x tyle opłacałoby się dołożyć...

Ustaw w sklepie mojego samsunga i G30. Nie zobaczysz różnicy w obrazie. W portfelu tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustaw w sklepie mojego samsunga i G30. Nie zobaczysz różnicy w obrazie. W portfelu tak.

 

Robiłem takie porównania. Różnica w jakości obrazu natychmiast zauważalna. Na niekorzyść Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w sklepie mojego samsunga i G30. Nie zobaczysz różnicy w obrazie. W portfelu tak.

w sklepie jest duża różnica od razu widoczna - lustro w Samsungu i niezły filtr w G30

w domu, w warunkach zaciemnienia czerń o wiele czarniejsza w Panasonicu, a jak czerń wpływa na głębię obrazu ?

 

CRT_LCD_Doom3e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, nie zdjąłem okularów przeciwsłonecznych, a było to latem i stąd mój błąd :-)

Czerń czerniejsza a biel bielsza. Wizirem zalatuje.

Jedno przyznam, że szyba samsunga może odbijać okna, zyrandole itp U mnie nie ma problemu bo tv ustawiony odpowiednio. Matowa powłoka niestety rozmywa szczegóły obrazu. Nic za darmo. Ja wolę szybę, jej ew niedogogności niz mat i brak szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być Panasonic 42-50 cali tak jak w tytule wątku. Tej decyzji nie zmienię. Kwestia wyboru modelu pozostaje otwarta. Patrzyłem na listę modeli na stronie www.panasonic.pl i oznaczenia literowe przy poszczególnych modelach nic mi nie mówią. Myślałem, ze ktoś mi to pomoże rozwikłać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, w sąsiednim wątku, właśnie dziś finalnie dokonałem wyboru Panasonica tx-p50gt30E. 50 cali, seria gt, 3D mają obecnie b. dobre ceny.

Chciałem więcej cali, ale za 55cali trzeba położyć dwukrotność ceny pięćdziesiątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowa powłoka niestety rozmywa szczegóły obrazu.

Bzdura wyssana nie powiem z czego. Gdyby było tak jak twierdzisz to nie dało by się zobaczyć pikseli na wyświetlaczu z matową powierzchnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor jets prosty jesli 42 cale to model g30 jesli 50 cali to S30 jesli natomiast uprzesz sie na LED to powinienes sie zmiescic z 46 calowym E30. Ja 4 konczynami obstawiam plazme sam mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura wyssana nie powiem z czego. Gdyby było tak jak twierdzisz to nie dało by się zobaczyć pikseli na wyświetlaczu z matową powierzchnią.

Bzdury przeważnie wysysa się z palca, ale ty chyba nie.

Nie popadajmy w skrajności, przez zmatowioną każdą powierzchnię widać mniej wyraźnie, piksele widać oczywiście, ale nie tak dobrze jak przez niematowione szkło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.