Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

co do wielkości to albo 46, 47 albo 50 cali, większego nie potrzebuje gdyż i tak mam projektor hc4000 i kinoteke oglądam na 104calach

co do wieczoru napewno panasonic sprawdziłby się w 200procentach ale co z dniem?

co prawda mam podgumowane rolety ale w piwnicy siedzieć nie moge-mam dwójke małych dzieci...

sam nie wiem, bo salon mam nasłoneczniony...

macie dlamnie jakies propozycje?

obecnie na ścianie wisi stary lcd sharp z matową matrycą 37cali, ale to już nie to samo,odświeżanie 50hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panas będzie grał dobrze wieczorem, w dzień będzie porażka z powodu odbić pomieszczenia do ekranu.

 

co do wieczoru napewno panasonic sprawdziłby się w 200procentach ale co z dniem?

macie dla mnie jakies propozycje?

 

Ubiegłeś mnie, sklejałem posta a Ty już napisałeś :)

 

W dzień? Ten sam Panasonic. Też się sprawdzi w 200%

 

Witek: co straszysz Kolegę? Jesteś w najlepszym tego słowa znaczeniu specu od tych spraw, więc jaka porażka w dzień???

 

Zgoda. Plazma teoretycznie wymaga ciemniejszego pomieszczenia. Ja oglądam stale na trybie obrazu Dynamicznym (gdyż taki mi się najbardziej podoba), ale przyciemniłem obraz w porównaniu z ustawieniem fabrycznym poprzez zmniejszenie Kontrastu do 50 gdyż na fabrycznym 60 obraz był za jasny i za bardzo dawał po oczach. Nawet jak dla mnie.

 

Owszem: mogę pokój A/V zaciemnić zasłonami całkowicie. Ale czasem gdy mam w weekendy okazję oglądać w dzień - wychodzi ze mnie zwierzę, konkretnie jest to leniwiec. Nie chce mi się zaciągać zasłon i oglądam w jasnym pokoju. I co? I nic. Można z powodzeniem tak oglądąć. Obraz jak zawsze wspaniały. Zgoda: w ciemności jest jeszcze lepszy. Ale nawet w jasnym pokoju jest bardzo ładny i w zupełności wystarczający.

 

Jak już Grzecho będzie BARDZO niezadowolony, a na codzień będzie oglądał obraz Standardowy - to sobie w dzień przestawi na Dynamiczny. A jeśli stale (jak ja) będzie oglądał Dynamiczny trochę przyciemniony - to w dzień rozjaśni przestawiając Kontrats na maxa, czyli na 60. Ja nawet w słoneczny dzień nie przestawiam, bo i po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat w takim razie co kupic?

 

Panasonica. Patrz post 62 na górze.

 

G30 ale on nie ma 3D.

 

Tak. W realiach dnia dzisiejszego jest dylemat.

 

* Co daje lepszy obraz: plazma czy LCD? Oczywiście że plazma.

* Co daje lepsze 3D: system migawkowy czy bierny? Oczywiście że bierny system LG Cinema.

 

Otóż bierny LG Cinema jest wyłącznie w wersji LCD. Wszystkie plazmy mają system migawkowy.

 

Trzeba sobie więc samemu odpowiedzieć na czym nam najbardziej zależy. Czy na najlepszej jakości obrazu w kryteriach bezwględnych (wtedy plazma) czy na najlepszym efekcie 3D (wtedy z konieczności LG LCD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrazu plazmy i lcd to zdecydowanie wolałbym plazme, nie zależy mi bardzo na 3d(wiadomo że jak bybyło 3d to jako ciekawostka to czemu nie...), ważne jest dlamnie aby telewizor sprawdził się w moich warunkach(czyt. nasłonecznienie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Witek proponuję G30. Z tego co wiem znakomita większość nie używa na codzień trybu Dynamicznego, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu. Więc będziesz miał Dynamiczny jako rezerwę, do korzystania w słoneczne dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę w necie o modelu G30 46 cali. Dowiedziałem się, że jest jakiś problem z zasilaczem tego TV, tzn. piszczy (burczy) zwłaszcza w HD gdy jaśniej świeci. Czytałem różne opinie na ten temat, jedni pisali że to występuje, inni że nic nie słyszą. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie, czy problem rzeczywiście istnieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę w necie o modelu G30 46 cali. Dowiedziałem się, że jest jakiś problem z zasilaczem tego TV, tzn. piszczy (burczy) zwłaszcza w HD gdy jaśniej świeci. Czytałem różne opinie na ten temat, jedni pisali że to występuje, inni że nic nie słyszą. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie, czy problem rzeczywiście istnieje?

To że piszczy lub nie zależy od czułości ucha i psychikii danego człowieka, jednemu coś przeszkadza a drugiemu nie.

To że np, 46 cali raz piszczy a innym razem nie zależy również od dbałości montażu w fabryce.

 

Widzę że się już zdecydowałeś, a ja nadal będę pisał abyś kupił sobie 50 cali. (po miesiącu od zakupienia będziesz wiedział dlaczego ale już będzie za późno, no chyba że konewncjonalny kineskopowy telewizor formatu 4:3 o wielkości 21 cali również możesz oglądać z odległości czterech metrów i Ci to nie przeszkadza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się już zdecydowałeś, a ja nadal będę pisał abyś kupił sobie 50 cali. (po miesiącu od zakupienia będziesz wiedział dlaczego

Tyle tylko, że TV nie może być szerszy niż 120cm, a 50-calowy zdaje się jest. Konfiguracja mebli zezwalać będzie na takie właśnie wymiary TV. Poza tym mam na TV tylko 3.000 zł, a 50-tki w tej cenie raczej nie dostanę. Po trzecie 46 a 50 cali przecież to niewielka różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie, czy problem rzeczywiście istnieje?

 

Na moim 42" nie istnieje. Cisza.

 

No to będziesz musiał sie przybliżyć w czasie oglądania.

 

Musiał? Ile lat paki za nie przybliżenie się? Zrozum wreszcie, że nie ma żadnych reguł i każdy ogląda tak, jak mu się podoba. Jeden 65" z 0.5 metra, inny 26" z 5 metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał? Ile lat paki za nie przybliżenie się? Zrozum wreszcie, że nie ma żadnych reguł i każdy ogląda tak, jak mu się podoba. Jeden 65" z 0.5 metra, inny 26" z 5 metrów.

Znowu zaczynasz swoje głupawe pitolenie?

Doradzać komukolwiek to jeszcze trzeba umieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znowu zaczynasz swoje głupawe pitolenie?

Doradzać komukolwiek to jeszcze trzeba umieć.

 

Znowu zaczynasz swoje popisy arogancji? Doradzać komukolwiek to trzeba z sensem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynasz swoje popisy arogancji? Doradzać komukolwiek to trzeba z sensem.

Nie arogancji tylko trzeba..... a jak reagować mam na wpis w którym ktokolwiek pisze subiektywnie?

Pisałem Ci na PW kilkanaście razy w czym rzecz a Ty co jakiś czas (tak jakbyś zapominał) wyskakujesz ciągle z tą odległoscią.

Ile razy można pisać że właściciel telewizora może sobie oglądać jak chce jednakże prawidłowo jeśli chodzi o wykorzystanie wielkości jest właśnie ta odległość jaką

podaje - dotarło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokojnie panowie. TV oglądam z odległości 3-4 metry. Nie sądzę aby coś się zmieniło w kwestii bliskości oglądania TV po wymianie mojego obecnego Panasonica kineskopowego 29 cali na 46 calową plazmę. Oczywiście jest znacząca różnica w wielkości ekranu ale to nie oznacza, że teraz swoje miejsce siedzenia musiał oddalać od TV, a już wogóle nie rozumiem tego dlaczego miałbym się przybliżać (bez urazy - kłopotów ze wzrokiem jeszcze nie mam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już wogóle nie rozumiem tego dlaczego miałbym się przybliżać (bez urazy - kłopotów ze wzrokiem jeszcze nie mam).

I własnie to jest przykład jak ludzie oglądają TV.

 

Po to aby w jak największym stopniu wykorzystać ekran, i nie chodzi o kłopoty ze wzrokiem tylko o jak największy kąt widzenia, oczywiście istnieje jakiś kres tej odległości ponieważ wtedy będziemy widzieś piksele.

Chodzi o to aby poczuć film, to tak jak w IMAX-e, Pytanie na śniadanie i Taniec z gwiazdami etc można oglądać z różnej odległości jako że to nie są programy zbytnio ambitne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo jeśli chodzi o wykorzystanie wielkości jest właśnie ta odległość jaką podaje - dotarło?

 

Cała rzecz w tym, że tu nie ma żadnych prawideł. Ktoś sobie coś wymyślił, jakieś funkcyjne zależności odległości i wielkości ekranu. Kryteria jakimi się kierował są niejasne, wygląda na to że jedynym zastosowanym kryterium w tych wiekopomnych dociekaniach i eksperymentach naukowych był fakt, że JEMU się tak podobało. Następnie opublikował te swoje indywidualne gusta i upodobania w jakimś odpowiednio opiniotwórczym medium. Inni to podchwycili i teraz powtarzają niczym Hindusi mantrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na śniadanie i Taniec z gwiazdami etc można oglądać z różnej odległości jako że to nie są programy zbytnio ambitne.

A to się teraz dowiedziałem, że odległość widza od TV zależy od tego czy program jest mniej lub bardziej ambitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała rzecz w tym, że tu nie ma żadnych prawideł. Ktoś sobie coś wymyślił, jakieś funkcyjne zależności odległości i wielkości ekranu. Kryteria jakimi się kierował są niejasne, wygląda na to że jedynym zastosowanym kryterium w tych wiekopomnych dociekaniach i eksperymentach naukowych był fakt, że JEMU się tak podobało. Następnie opublikował te swoje indywidualne gusta i upodobania w jakimś odpowiednio opiniotwórczym medium. Inni to podchwycili i teraz powtarzają niczym Hindusi mantrę.

Zatrważające!!! :D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy sobie spokój, to z jakiej odległości będę oglądał te czy inne programy czy filmy samo się wykrystalizuje jak będę miał nowy TV. Jednak powtórzę, nie sądzę aby coś się wtej kwestii dla mnie radykalnie zmieniło. Zobaczymy w praktyce witek, być może masz rację. Jak widać masz większe doświadczenie w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie to jest przykład jak ludzie oglądają TV.

 

Horrendum. No po prostu straszne. W głowie się nie mieści. Jestem zbulwersowany. Ci bezczelni widzowie ogladają telewizję tak, jak się im podoba. I za nic mają wiekopomne odkrycia naukowe (Teoria Względności Einsteina to przy nich Mały Pikuś) na temat jak powinno być prawidłowo.

 

Waldku: bądź świadomym telewidzem. Zanim wyjmiesz swoją własną kasę ze swojego własnego konta aby udać się do marketu celem kupna telewizora - powinieneś ukończyć odnośne studia kierunkowe na Uniwersytetcie Ogłądania Telewizji pod kierunkiem Profesora Doktora Habilitowanego Inżyniera Witka Z.

 

Chodzi o to aby poczuć film, to tak jak w IMAX-e

 

Jak ktoś chce poczuć się jak w IMAX-ie to idzie do IMAX-a. Podobnie gdy ktoś chce zaznać radości pławienia się w morzach południowych - wsiada w samolot i leci na Kretę, Cypr lub Wyspy Kanaryjskie. Wmawianie mu, że na wielkim ekranie będzie miał prawie to samo jest zabawne.

 

Pytanie na śniadanie i Taniec z gwiazdami etc można oglądać z różnej odległości jako że to nie są programy zbytnio ambitne.

 

Ciągle powtarzasz te dwa przykłady. Czy to jest cała oferta programowa tej Twojej kablówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się teraz dowiedziałem, że odległość widza od TV zależy od tego czy program jest mniej lub bardziej ambitny.

Ano pewnie że tak, chyba mi nie powiesz że będziesz cały swój intelekt koncentrował na Pszczółce Maji i siadał jak do filmu.

 

Horrendum. No po prostu straszne. W głowie się nie mieści. Jestem zbulwersowany. Ci bezczelni widzowie ogladają telewizję tak, jak się im podoba. I za nic mają wiekopomne odkrycia naukowe (Teoria Względności Einsteina to przy nich Mały Pikuś) na temat jak powinno być prawidłowo.

 

Waldku: bądź świadomym telewidzem. Zanim wyjmiesz swoją własną kasę ze swojego własnego konta aby udać się do marketu celem kupna telewizora - powinieneś ukończyć odnośne studia kierunkowe na Uniwersytetcie Ogłądania Telewizji pod kierunkiem Profesora Doktora Habilitowanego Inżyniera Witka Z.

Zastanawiam się jak scharakteryzować człowieka który ponad pół roku doradza się jaki kupić telewizor LCD i plazmę pytając o drobne szczegóły by potem po kupnie tych telewizorów nagle zacząć kompromitować i drwić mnie samego.

 

Jak ktoś chce poczuć się jak w IMAX-ie to idzie do IMAX-a. Podobnie gdy ktoś chce zaznać radości pławienia się w morzach południowych - wsiada w samolot i leci na Kretę, Cypr lub Wyspy Kanaryjskie. Wmawianie mu, że na wielkim ekranie będzie miał prawie to samo jest zabawne.

Nawet widzę nie wiesz jaki był pierwotny cel tworzenia telewizji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak scharakteryzować człowieka który ponad pół roku doradza się jaki kupić telewizor LCD i plazmę pytając o drobne szczegóły by potem po kupnie tych telewizorów nagle zacząć kompromitować i drwić mnie samego.

 

Przepraszam: co ma piernik do wiatraka? Nie dyskutujemy w tym momencie o szczegółach technicznych, tylko ogólnych i oczywistych dla każdego laika.

 

Jeżeli z czegoś drwię to wyłącznie z samej idei podlewania naukowym sosem funkcjonalnych zależności odległość/wielkość. Z nikogo osobiście, a już w najmniejszym stopnie nie z Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam: co ma piernik do wiatraka? Nie dyskutujemy w tym momencie o szczegółach technicznych, tylko ogólnych i oczywistych dla każdego laika.

 

Jeżeli z czegoś drwię to wyłącznie z samej idei podlewania naukowym sosem funkcjonalnych zależności odległość/wielkość. Z nikogo osobiście, a już w najmniejszym stopnie nie z Ciebie.

Ja tam nie znam się na Twojej profesji i się w tym temacie nie wypowiadam, ale jeśli przyjąć Twój tok myślenia dlaczego nie - w końcu codziennie kupuje bułki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pewnie że tak, chyba mi nie powiesz że będziesz cały swój intelekt koncentrował na Pszczółce Maji i siadał jak do filmu.

 

No tak, muszę sobie kupić kanapę na kółkach by w zależności od rodzaju oglądanego programu czy filmu ustawić ją w takiej odległości od TV żeby było dobrze. Nie będę na ten temat dyskutował, bo taka dyskusja nie ma sensu. Niech każdy ogląda co chce i jak chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale handlowcem (bardzo szeroko) jesteś.

 

No tak, muszę sobie kupić kanapę na kółkach by w zależności od rodzaju oglądanego programu czy filmu ustawić ją w takiej odległości od TV żeby było dobrze. Nie będę na ten temat dyskutował, bo taka dyskusja nie ma sensu. Niech każdy ogląda co chce i jak chce.

To jest oczywiste, wszak na zimówkach też można jeździć latem.

 

Waldek idź do sklepu i zobacz sobie G30 na dobrym sygnale jak również zerknij jak ten telewizor rozprasza zewnętrzne światło, to samo zrób z LG LV5500 i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale handlowcem (bardzo szeroko) jesteś.

 

Trochę tak, trochę nie, a trochę w innym kierunku. Kiedyś chciałem napisać Ci na PRIV kim jestem, ale poniechałem tego zamiaru. Zauważyłem bowiem, że jak się zdenerwujesz to w polemicznym zapamiętaniu robisz na ogólnym Forum użytek z informacji, które dostałeś na PRIV.

 

To jest oczywiste, wszak na zimówkach też można jeździć latem.

 

Teoretycznie tak, ale się bardzo szybko zużywają. Ponadto w ciepłe dni droga hamowania na zimówkach jest znacząco dłuższa. Ale zauważ proszę, że wielu jeździ w zimie na letnich, nie wiedzieć czemu nazywając je "uniwersalnymi". To jest jakieś pomieszanie z poplątaniem, albowiem oprócz letnich i zimowych istnieje jeszcze trzeci rodzaj opon: prawdziwe całoroczne. I to są naprawdę uniwersalne.

 

Waldek idź do sklepu i zobacz sobie G30 na dobrym sygnale jak również zerknij jak ten telewizor rozprasza zewnętrzne światło, to samo zrób z LG LV5500 i tyle.

 

Pod tym można by się w zasadzie podpisać, gdyby nie fakt że w wielu sklepach dobrego sygnału nie uświadczysz, a prośba aby taki podłączyli jest traktowana przez personel jako wielce niestosowna. Na szczęście w MM Okęcie, gdzie kupowałem obydwa dobrym sygnałem dysponują. Ale w innym (mniejsza którym) zamiast niego jest kaszana, a pracownicy mówią klientom, że "my tu wicie-rozumicie od zawsze mamy kiepski sygnał".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.