Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się wie z czego jest panel zrobiony i do tego jak przepływa światło w obu kierunkach to wtedy wszystko jest proste, gorzej gdy ktoś pisze to co powyżej z przekonania. :D

 

waldek LG 47LV5500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Ciekawi mnie jeszcze jedno. Zakup mam zaplanowany na koniec maja, więc bliżej Euro 2012. Czy nie należy się obawiać, że ceny TV mogą podskoczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Ciekawi mnie jeszcze jedno. Zakup mam zaplanowany na koniec maja, więc bliżej Euro 2012. Czy nie należy się obawiać, że ceny TV mogą podskoczyć?

Tego nie wiedzą nawet starogreccy indianie. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury przeważnie wysysa się z palca, ale ty chyba nie.

Nie popadajmy w skrajności, przez zmatowioną każdą powierzchnię widać mniej wyraźnie, piksele widać oczywiście, ale nie tak dobrze jak przez niematowione szkło.

Przez matową powierzchnię matrycy widać nawet strukturę subpiksela (PVA) ... a to oznacza że jakiekolwiek rozmywanie szczegółów jest praktycznie niemożliwe biorąc pod uwagę że są one wielkości co najmniej całych pikseli (nawet jeśli minimalnie ta struktura będzie mniej ostra, to przy wielkości piksela, czyli praktycznie najmniejszych szczegółów, traci ten efekt zupełnie na znaczeniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wie z czego jest panel zrobiony i do tego jak przepływa światło w obu kierunkach to wtedy wszystko jest proste, gorzej gdy ktoś pisze to co powyżej z przekonania. :D

Jeśli wiesz z czego jest zrobiony akurat ten panel, wiesz o użytych tam technologiachi rozwiązaniach to pewno mam doczynienia z inżynierem z Panasonica i chylę czoła.

Myślę jednak, ze naczytałeś się materiałów reklamowych i bzdurek, które tam piszą spece od marketingu. (Palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie i tak ma niepobity Denon) A ci wymyslili ju niejedną bzdurkę, którą podają nam do uwierzenia. Kto chce ten wierzy, kto nie to nie, wolny wybór.

Ja wierzę swoim oczom i przekonaniem piszę (wcale to nie jest wada) o tym co widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to szyba w LED pomaga uzyskać lepszy kontrast i kolory, nt ostrości nie wiem, ale generalnie jak wyższy kontrast to i wrażenie ostrości wyższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to szyba w LED pomaga uzyskać lepszy kontrast i kolory, nt ostrości nie wiem, ale generalnie jak wyższy kontrast to i wrażenie ostrości wyższe

Matowa powierzchnia "rozkłada" reflexy na całą powierzchnię i przez to obraz w oświetlonym pomieszczeniu może robić wrażenie mniej kontrastowego (ale nie widać reflexów jako takich). Przy typowym ekranie-"lusterku", kontrast w jasnym pomieszczeniu niby lepszy ... ale z irytującymi refleksami. W ciemnym pomieszczeniu różnic praktycznie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przereklamowany Panasonic tego nie zrobi.

Niestety taka jest siła przywiązania do marki. Odkąd mam telewizor zawsze był to Panasonic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby temat umarł śmiercią naturalną? Narazie dowiedziałem się tyle, że lepiej chyba wybrać plazmę. Raczej oczekiwałem wskazania jakiegoś przekroju modeli TV Panasonic, jakie są pomiędzy nimi różnice, który w związku z tym lepiej wybrać, bo ma to i tamto, itp. Oczywiście mogę sobie wrzucić kilka modeli do porównywarki, ale nie ma jak to praktycy wypowiedzą się w sprawie, bo mi akurat niektóre dane techniczne niewielę mówią, tzn. czy dany parametr jest wystarczający.

 

Jednego już jestem pewien, powinien być to model 46 calowy, bo przy obecnej konfiguracji mebli 50 calowy będzie już za duży. Można oczywiście wymienić meble, ale to narazie nie wchodzi w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G30 (też mnie 3D nie rajcuje) i mogę go z pełnym przekonaniem polecić. Powiedzieć, że obraz piękny - to powiedzieć za mało. Wielkość sobie zdecyduj wg własnych potrzeb i uznania. Jest dostępny w wymiarze 42", 46" i 50".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zatem za cenne rady. Jak narazie G30 jest moim nr 1 do zakupu. Jednak z pewnych względów muszę jeszcze poczekać z zakupem 2,5 miesiąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, widać że nie siedzisz w temacie i w związku z tym to czy wybierzesz G30, GT30 czy VT30 dla Ciebie jest bez różnicy (są to modele z najwyższej półki ) ponieważ to jak one będą odtwarzały obraz zależy od Ciebie a widać że sam nie dasz rady je skalibrować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30, GT30 czy VT30 dla Ciebie jest bez różnicy

G30 to rozumiem, że to plazma. Rozszyfrujcie mi pozostałe proszę, bo nie mam weny aby szukać po necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, widać że nie siedzisz w temacie i w związku z tym to czy wybierzesz G30, GT30 czy VT30 dla Ciebie jest bez różnicy (są to modele z najwyższej półki ) ponieważ to jak one będą odtwarzały obraz zależy od Ciebie a widać że sam nie dasz rady je skalibrować.

 

Nie bardzo rozumiem Witku co chciałeś przekazać Waldkowi? Na jakiej podstawie wysnułeś wniosek, żu mu wszystko jedno jaki będzie miał obraz i że nie poradzi sobie z kalibracją?

 

G30 to rozumiem, że to plazma. Rozszyfrujcie mi pozostałe proszę, bo nie mam weny aby szukać po necie.

 

To wszystko są plazmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Jeżeli chcesz 3D - bierez VT30, jeśli nie bawi Cię 3D - bierz G30.

 

Tak, tyle, że VT jest najdroższy a GT oferuje praktycznie taką samą jakość obrazu. W kontekście jakość-cena GT jest nie do przebicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Witku co chciałeś przekazać Waldkowi? Na jakiej podstawie wysnułeś wniosek, żu mu wszystko jedno jaki będzie miał obraz i że nie poradzi sobie z kalibracją?

Pyta jakie są różnice i powiedzmy że się dowie jakie są, potem kupuje ten telewizor (dajmy na to VT30) i ustawia go w ten sposób (wydaje mu się że dobrze) że będzie gorzej odtwarzał niż G30 który będzie skalibrowany prawidłowo.

Uprzedzam że nie chcę przeczytać w następnym zdaniu że nie mam racji i waldek ustawi sobie jak JEMU będzie pasować, no dobra niech że ustawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek napisał tylko, że układ mebli pozwala mu na max 46". Gdzie pisał jak będzie kalibrował (abyśmy mogli stwierdzić czy czyni to w sposób prawidłowy, czy bynajmniej)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wspomnijcie o ostrożnym obchodzeniu się z plazmą przez pierwsze kilkaset godzin (tak na wszelki wypadek), aby potem nie przeklinał, że powidoki ma. ;)

 

Soryu to napisz o co z tym chodzi, skoro wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wspomnijcie o ostrożnym obchodzeniu się z plazmą przez pierwsze kilkaset godzin (tak na wszelki wypadek), aby potem nie przeklinał, że powidoki ma. ;)

To nie jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wspomnijcie o ostrożnym obchodzeniu się z plazmą przez pierwsze kilkaset godzin (tak na wszelki wypadek), aby potem nie przeklinał, że powidoki ma. ;)

 

Hmm..zanim kilka lat temu kupiłem swoją plazmę Panasonic, też się o tym naczytałem i ...nic w tym temacie nie zrobiłem:))

Zaznaczam, nie oglądam w trybie dynamicznym, a plazmę używam do oglądania tv i PS3, bez żadnego oszczędzania! O dziwo żadnych duchów u mnie nie ma! Zresztą u brata, który posiada dwie plazmy też nic takiego się nie dzieje.

Czytając różne fora odnoszę wrażenie, że niektórzy zamiast oglądać filmy, to doszukują się dziwnych rzeczy w swoich tv:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam te wasze dywagacje o plazmach, ze wszystkim się z wami zgadzam... przedewszystkim też jestem zdania że obraz plazmy jest bardziej naturalny-pasuje mi bardziej, jednakże może podpowiecie mi czy plazma na przykład 46gt sprawdzi się w jasnym pomieszczeniu? na przeciwko telewizora w odległości 5m mam okno wschodnie, a po lewej stronie okno południowe, także salon jasny... salon o wymiarach 5x4m (kanapę od tv mam w odległości 4metrów)

kupiłbym tego 46gt-bo wiem że to b.dobry tv jednak boje się że w ciągu dnia będę zawiedziony...sam już nie wiem

obraz bardziej przemawia domnie w panasonicu jednak przy jasnym pomieszczeniu.... w alternatywie rozważam LG 47LW5400 z cinema 3d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam te wasze dywagacje o plazmach, ze wszystkim się z wami zgadzam... przedewszystkim też jestem zdania że obraz plazmy jest bardziej naturalny-pasuje mi bardziej, jednakże może podpowiecie mi czy plazma na przykład 46gt sprawdzi się w jasnym pomieszczeniu? na przeciwko telewizora w odległości 5m mam okno wschodnie, a po lewej stronie okno południowe, także salon jasny... salon o wymiarach 5x4m (kanapę od tv mam w odległości 4metrów)

kupiłbym tego 46gt-bo wiem że to b.dobry tv jednak boje się że w ciągu dnia będę zawiedziony...sam już nie wiem

obraz bardziej przemawia domnie w panasonicu jednak przy jasnym pomieszczeniu.... w alternatywie rozważam LG 47LW5400 z cinema 3d

O matkooooooo

Przy 4m to się musisz rozejrzeć za czymś większym, minimum 55 cali.

Panas będzie grał dobrze wieczorem, w dzień będzie porażka z powodu odbić pomieszczenia do ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.