Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tak, trochę nie, a trochę w innym kierunku. Kiedyś chciałem napisać Ci na PRIV kim jestem, ale poniechałem tego zamiaru. Zauważyłem bowiem, że jak się zdenerwujesz to w polemicznym zapamiętaniu robisz na ogólnym Forum użytek z informacji, które dostałeś na PRIV.

Nie musisz pisać - internet to bardzo dobre nażędzie do inwigilowania innych. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku haosu , bardzo ciężko załapać temat wątku.

Trudno też zrozumieć jakie "nażędzie" kto ma na myśli.

 

Panasonic G30 ma głośniejszą pracę i należy brać to pod uwagę. Nie każdy to słyszy i nie każdemu to jak widać przeszkadza .

TU wyniki ankiety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chcesz dokłądną poradę to napisz więcej informacji jakie masz warunki w pokoju , jakie potrzeby i oczekiwania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych patrzących na pobór prądu - różnicy w cenie plazma - LED nie bierzecie pod uwagę ? bo nadpłacić trzeba za minimum kilka lat za prąd przy zakupie

Wystarczy zmienić w domu jedną żarówkę 100Watt na energooszczędną 20Watt albo w lodówce zmniejszyć chłodzenie o jedno oczko. Więc jesli chcemy szukać oszczędności to nie tylko przy zakupie TV.

 

@ waldek1968 jeśli pozwalają ci na to finanse i wielkość pokoju to zdecydowanie polecam 46" plazmę.

Pod warunkiem, że będzie stała na podstawce. Jeśli kiedykolwiek będziesz brał pod uwagę powieszenie jej na ścianie to kupuj obowiązkowo 50". Jeśli nie to nie zastanawiaj się i bierz 46" model G30.

 

Nowe Panasoniki wchodzą na rynek przeważnie w czerwcu więc jeśli czekałbyś na nową serię na Euro 2012 możesz nie zdążyć. Co do cen to nikt nic nie wie, ale w Polsce wszystko jest mozliwe i każdy będzie chciał zedrzeć każdy grosz.

 

Głośne zasilacze w plazmach Panasonica?

Nie róbmy z tego reguły. Może sporadycznie zdarza się taka przypadłość, ale aby robić to wadę całej serii? Na pewno nie.

Wątek ten często jest powtarzany na różnych forach, tak jak bzdury o wypalaniu się matrycy, powidokach czy ogromnym zuzyciu emergii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku haosu , bardzo ciężko załapać temat wątku.

Trudno też zrozumieć jakie "nażędzie" kto ma na myśli.

 

Jak również trudno zrozumieć jaki "haos" kto ma na myśli.

 

Panasonic G30 ma głośniejszą pracę.

 

To może być równie dobrze kwestia, że niektórzy nie słyszą bądź im to nie przeszkadza, ale także może to być buczenie dotyczy tylko konkretnych egzemplarzy. Ja bardzo chciałem usłyszeć coś takiego z mojego, ale mi się nie udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat przeleciałem się po wielu sklepach i obserwowałem pilnie plazmy Panasonica , wielu moich znajomych ma te telewizory ale jak dotąd nie spotkałem się z buczącym zasilaczem. Sam miałem już dwa. Może mam zacząc grać w totka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dokłądną poradę to napisz więcej informacji jakie masz warunki w pokoju , jakie potrzeby i oczekiwania ?

Pokój około 25 mkw - prostokąt. Umeblowany w klasyczny sposób. Odległość widza do TV około 3 metrów. TV 46 cali (do 120 cm szerokości), minimum 3 HDMI, full HD, wyjście optyczne, 3d niekoniecznie, dekoder MPEG-4 (ale to już chyba teraz standard). Cena do 3 tys. zł. I to chyba tyle. Jak narazie wybór padł na plazmę Panasonica G30 46 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście jeśli nie słuchasz wieczorami bardzo cicho - to będzie super rozwiązanie.

Spełnia wszystkie potrzeby :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z buczeniem to są bzdury wymyślane przez chłopców żądnych sensacji.

Każde urządzenie lekko buczy, jednakże w normalnym użytkowaniu nie zwraca się na to uwagi.

Duzo głosniejsze są dekodery które w porównaniu do TV to wręcz huczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszałem o buczacym telewizorze. Mam plazme Panasa, kuzyn ma LCD Panasa i Toshibe, kumple mają Samsunga, LG nie spotkałem sie z tym. A tektu przeczytać niestety nie moge gdyż jestem na HDTV zablokowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tektu przeczytać niestety nie moge gdyż jestem na HDTV zablokowany

To nic nie straciłeś - zawsze ta sama "papka" koncentrująca się na "wodotryskach" dla otumanienia potencjalnego klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do Panasonica G30. Mam w domu bezprzewodowy internet, W jaki sposób podłączyć TV do internetu? Czy w tym celu muszę coś jeszcze dokupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do Panasonica G30. Mam w domu bezprzewodowy internet, W jaki sposób podłączyć TV do internetu? Czy w tym celu muszę coś jeszcze dokupić?

 

Tak. Adapter Wi-Fi Panasonic (drogo) albo zamiennik: Netgear WNDA3100-200PES.

Ten drugi można nabyć za około 140 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zamiennik działa bez zarzutu? Wystarczy tylko go włożyć do gniazda USB i tyle, tak? Różnica w cenie, no i w rozmiarach jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forach - tak. Powinien działać od razu, bez problemów. Podobno Netgear jest na identycznym chipsecie co oryginalny Panasonic.

Co ciekawe, na stronie Netgeara są wymienione tylko starsze plazmy. Nie ma żadnej z serii "30".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. TV Panasonic G30 ma wyjście optyczne audio. Mam już kabel optyczny, którym spiąłem dekoder satelitarny z amplitunerem. Kupując telewizor będę musiał dokupić drugi kabel optyczny? Czy wystarczy kabel, który mam obecnie podłączony do dekodera sat przepiąć do TV i po sprawie? Przecież dekoder sat będzie spięty z telewizorem kablem HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy kilka spraw.

 

TV powinien być połączony z amplitunerem poprzez kabel optyczny, aby dźwięk z telewizji naziemnej mógł być słuchany przez wspomniany amplituner i głośniki z prawdziwego zdarzenia, a nie przez głośni(cz)ki w TV.

 

Sat połączony z TV po HDMI. Dobrze, ale w takim układzie masz dźwięk Sat wyłącznie w malutkich głośni(cz)kach TV. A warto również aby był z amplitunera i głośników. Więc HDMI będzie służyć dla przekazywania obrazu z Sat na TV, a dla dźwięku - podłącz Sat bezpośrednio z amplitunerem. Zależy jakie masz wyjścia cyfrowego dźwięku z Sat - może to być kabel optyczny (wtedy musisz dokupić drugi), albo koaksjalny.

 

Dla celów dźwięku połączenie Sat - amplituner nie musi być HDMI, gdyż w transmisjach satelitarnych max co może być to zwykły Dolby Digital, tak stanowi standard. Optyk lub koaksjal w zupełności więc wystarczą. W satelitach nie ma dźwięku, który wymagałby HDMI (np. Dolby Digital Plus, Dolby True HD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jeszcze inaczej: skoro to do TV podłączony jest zarówno dekoder sat jak i TV naziemna i to wszystko słuchamy na małych głośniczkach telewizora, to czy nie wystarczy podłączyć samego telewizora do amplitunera jednym kablem optycznym? Nadmienię, iż mam amlituner bez gniazd HDMI i pytanie dotyczyło tylko i wyłącznie połączenia kablem optycznym (innej opcji nie ma - brak wyjść koaksjalnych z TV i dekodera sat). Chodzi o to, że w przypadku podłączenia dwoma kablami optycznymi za kazdym razem kiedy włączę satelitę będę zmuszony w amplitunerze przełączać źródło dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z każdego źródła powinien być podłączony bezpośrednio ( w tym wypadku przez optyk spdif) do amplitunera. Można spróbować przez tv, ale nie wiadomo czy telewizor obsługuje "tranzyt" wielokanałowego dźwięku z np. tunera sat do amplitunera. Jeśli w ampli jest tylko jedno wejście spdif to można użyć switcha 3in - 1out:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w przypadku podłączenia dwoma kablami optycznymi za kazdym razem kiedy włączę satelitę będę zmuszony w amplitunerze przełączać źródło dźwięku.

 

No to się rzeczywiście naharujesz jak dziki wół.

Oglądasz TV naziemną, a potem chcesz oglądać Sat. Też musisz coś tam przełączyć w telewizorze. Bardzo Cię to męczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zgryźliwości proszę. Jak można sobie coś ułatwić, to dlaczego nie, a przy tym zaoszczędzić na ilości kabli. Ale jak widać się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są raptem trzy kable:

 

Sat ---> TV : HDMI

TV ---> amplituner : optyk

Sat ---> amplituner : optyk

 

w LV5500 faktycznie jak oglądam TV naziemną, a potem chcę Sat to muszę nie tylko włączyć tuner Sat, ale także ręcznie przełączyć Input z Antena na HDMI1 (Satelita). I odwrotnie przy powrocie do oglądania naziemnej. Ale G30 w takiej sytuacji przełącza się sam. Wystarczy włączyć/wyłączyć tuner Sat.

 

Podłączenia G30 mam jak wyżej, z jedyną różnicą, że Sat ---> amplituner jest na koaksjalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek nie wiem że Cię rozumie ale można dźwięk z TV przesłać nie tylko po optyku, również ze scarta.

 

I tak i nie. Po Scart poślesz tylko analogowe stereo. DVB-T ma dźwięk Dolby Digital, może być nawet 5.1. Tego już po Scart nie puścisz. Musisz mieć optyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Po Scart poślesz tylko analogowe stereo. DVB-T ma dźwięk Dolby Digital, może być nawet 5.1. Tego już po Scart nie puścisz. Musisz mieć optyk.

Ale to przecież logiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek ,, co do buczenia to sie nie zgodzę posiadałem 42g10, buczała, teraz posiadam 46g20 i tez buczy, w dzień nie przeszkadza ,ale w wieczorem gdzy jest cicho, przy jasnych scenach, bzyczy niesamowicie, g20 nie ma wentyli a g10 miała i były tak ciche ze ich nie słyszałem a buczenie cewek tak, co do dekodera to u mnie jest cisza :)

Tak czy inaczej polecam bo obraz jest super- tv mam skalibrowane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam modeli G10 i G20, więc na ich temat się nie wypowiadam. Mam G30 i powtarzam po raz nie wiadomo który, że nic nie brzęczy, nie buczy, ani nie bzyczy. Cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.