Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HIGHEND LAMPOWY-Andrzej Szymański


PawelKRK

Rekomendowane odpowiedzi

Referencyjna konstrukcja tego Pana zrobiona od podstaw na GM70 w single ended i bardzo markowych częśćiach to z tego co pamiętam ok. 7tyś. zł. Biorąc pod uwagę, że poza triodami 845 nie ma prawie na rynku wysokonapięciowych konstrukcji (do 1000V), to cena uważam uzasadniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima luna...Słuchałem jednego czy dwóch tego typu chińskich ,konstrukcji seryjnych i doszedłem do wniosku ,przepraszam za wyrażenie ,że szkoda sobie nawet d...pe tym zawracać.

Każdy powinien sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie, bo to jest wg. mnie meritum całej tej zabawy z lampą :

 

Czego szukam?

Jeżeli odpowiedź jest :

 

" szukam pieknego wybarwienia instrumentów, detalu i czegoś jeszcze co ożywia muzykę, zarówno wokale jak i instrumenty"

to powinien trafić do ludzi takich jak A. Szymański.

 

...no lub jeszcze być arabskim szejkiem albo Polskim prezesem jakiejś spółki to sobie kupi coś za 300 000 PLN i to nie ma bata że nie będzie grało ;)

 

Jeżeli odpowiedź brzmi "wzmacniacz lampowy"- to jak najbardziej może brac Chińczyka pod uwagę.

Ja chciałem wydać pieniądze na coś co jest ponad przecietne tego szukałem i to znalazłem. W salonach jest dużo ładnie grających wzmacniaczy. To jest moje subiektywne zdanie ale chyba nie jestem w nim odosobniony .

....Jednak jakieś tam cyny specjalne, brak płytek drukowanych i inne takie zet capy i alpsy mają coś na celu- osiągnięcie jakości dźwięku której nie ma w seryjnych produktach, a przynajmniej w zasięgu zwykłych zjadaczy chleba nawet tego droższego :) a porównywanie konstruckcji A. Szymańskiego z Chińczykami jest nieporozumieniem .To nie ta liga a nawet nie ta dyscyplina sportu :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., nieprzeciętny wzmacniacz. Chyba nie jest niegrzecznością zapytać z jakimi kolumnami współpracuje?

witam,

jasne ,że nie :) z odgrodami 150 cm x 55 cm

RAAL 140-15D , Isophon alnico P 2031 ,ALTEC LANSING 872A 420-Y BIFLEX - od modelu z tweeterem na listwie nie wiem jak on się nazywał , chyba to były Madrid , ale nie jestem pewien.

Jest gdzieś we wcześniejszych postach zdjecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jak to jest, że zwykle Ci wyczynowcy (Albercik) nie podaą nic w "o mnie".

 

Z wpisów na tym forum Albercika wynika, że ma (miał) Audioromy FU813 i Bewitch 6550.

Nie ma żartów, wysoka półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, które już chyba padło, jest takie: gdzie można odsłuchać wzmacniacze pana Szymańskiego? Nie znam tych konstrukcji, wierzę, że ten konstruktor wie, co robi, zapewne robi to także, by zarobić i stara się robić je dobrze. Ale ja np. mam głośniki trzy razy droższe niż mój seryjny chiński Yaqin MS-20L, którego uzbroiłem w dość drogie lampy, wybrałem do tego zestawu - po kliku wnikliwych odsłuchach - źródło (dwa razy droższe niż wzmacniacz), które zagrało wg mnie najlepiej, i cieszę się muzyką. Nawet okablowanie mam droższe od tego Yaqina. Moje uszy znają drogie zestawy, ba, stać mnie było na droższy wzmacniacz, ale Yaqina wybrałem nie ze względu na budżetową cenę, ale ze względu na świetny dźwięk, łatwą dostępność lamp, dobre - według opinii tych, którzy widzieli go w środku - wykonanie, a także dlatego, że w mojej filozofii budowania systemu audio zasadniczą rolę odgrywają przede wszystkim kolumny i źródło. Ciekaw jestem, czy gdybym kupił - dajmy na to - jakieś japońskie Tri i podłączył to do jakiegoś suchego źródła, to zagrałoby tak dobrze, jak Tri potrafi grać w systemie na miarę Tri. Zrobiłem kiedyś eksperyment i podłączyłem Yaqina do kolumn Jamo 606 (kino domowe) i to była porażka. Gdy wpiąłem w niego Vandersteeny - wszystko się zmieniło. A gdy zamiast - taniego jak barszcz, ale skądinąd znakomicie grającego - CD CA Topaz 10 dałem Yamahę 2000, czuć było zasadniczą różnicę. A więc - to źródło terroryzuje wzmacniacz, który ma wzmacniać. Wybrałem Jolidę JD 100, bo najpiękniej mi zagrała i miała lampy. Tymi lampami 12ax7 się pobawiłem i znów Yaqin grał inaczej za każdym nowym zestawem 12ax7. A więc ja bym tak nie deprecjonował łatwo chińszczyzny, szczególniej tej nieprodukowanej masowo, bo słowo "neutralność" w tym kontekście nabiera atrakcyjnego znaczenia. A gdyby ktoś miał wątpliwości, to zachęcam do odsłuchu takiego zestawu, jak w "o mnie". Weźcie sobie Patrycję Barber "Bye, bye blackbird" i podyskutujmy o głębi, separacji, planach, stereofonii i barwie. Albo weźmy "One" Metalliki. A najlepiej jakiś ślepy test. Będzie dużo zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wpisów na tym forum Albercika wynika, że ma (miał) Audioromy FU813 i Bewitch 6550.

Nie ma żartów, wysoka półka.

 

Specjalnie dla ROCHA.

 

Nie oceniaj książki po okładce

 

Wymieniasz chińskie wzmacniacze, nie wiem skąd.......ja wymieniałem inne DHT, to że sam masz amplifona, który nie jest hi endem nie zrobi z ciebie guru.

AN to już trochę lepiej

 

Moje grajło w załączniku nie ma co się chwalić, ale lampki się pięknie świecą.

 

 

Siedzę w audio 30 lat w lampowym również, słucham głównie vinylu i nie mam zbyt czasu na pisarstwo

 

pozdawiam,

 

A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Szczerze?

To zdjęcie nie robi na mnie żadnego wrażenia.

Poza tym, że masz bajzel i ciasno w pokoju, nic godnego wzmianki nie zauważam.

 

Kolumny Alteca przerabiałem jakiś czas temu,

Tak jak i kilka innych kultowych (dla niektórych) konstrukcji, które później ze sporą stratą sprzedałem.

Zachwyt DIY czy vinylem też mam już za sobą.

 

A co do Amplifona. To żaden ósmy cud świata ale spokojnie napędza dość trudne kolumny w 30-metrowym pomieszczeniu otwartym na kuchnię i klatkę schodową.

To mi wystarcza.

 

Aha.

Mój drugi zestaw, który stoi w innym pomieszczeniu, to SET na Emission Labs 300B, Revox B225, Goodmans 1220 w odbudowanych skrzyniach wg projektu z 1967 plus Heil AMT jako wysokotonowy.

Gdzieś w wątku o spotkaniach w Krakowie możesz sobie na to popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ale walka :P

 

Pan Andrzej pogrążony, KT88 JJ pogrążone, Amplifon wt40 pogrążony, PrimaLuna pogrążona :)

 

Panowie kocham Was :)

 

 

 

dokładnie . mial byc ciekawy temat . osoby które mialy stycznosc z wyrobami Pana Andrzeja mialy sie wypowiadac . mialo byc przyjemnie a tu nagle wytykanie wykonania . osoby ktore maja te wzmaki daci chcwala ale inni oceniaja tylko po wygladzie . nie broinie nikogo ale nie ładnie z waszej strony . mialo byc milo fajnie a zrobil sie syf ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

(...) mialo byc milo fajnie a zrobil sie syf ;/

 

Tak jak w każdym wątku nastawionym na tzw wzmacnianie.

Przejrzyj wątki o wyrobach Markowa, Hammonda, Darkula i kilku innych.

Może to otworzy Ci oczy na to jak funkcjonuje to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Tak jak w każdym wątku nastawionym na tzw wzmacnianie.

rochu, nie przeczę ale trochę generalizujesz.

Coś takiego można w zasadzie powiedzieć o całej zakładce Kluby albo i o każdym temacie na tym padole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnianie ?? O tak :) Bardzo lubię szczególnie winkiem lub dobrą "rudą" :)

 

Fajny wzmacniacz, KT88 w PP to spawarka, tylko niemiłosierny brzydal. Za taką kasę przynajmniej gała głośności mogłaby być ładniejsza - wiele by to poprawiło .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnianie ?? O tak :) Bardzo lubię szczególnie winkiem lub dobrą "rudą" :)

 

Fajny wzmacniacz, KT88 w PP to spawarka, tylko niemiłosierny brzydal. Za taką kasę przynajmniej gała głośności mogłaby być ładniejsza - wiele by to poprawiło .

 

jak pisałem na wstępie projekt nie jest ukończony wizualnie, zamówiłem wzmacniacz wg mojego rozmieszczenia lamp ale i bez obudowy, ustaliliśmy ,że sam chce ją zrobić wg mojego pomysłu,

 

zresztą "Kulturalni ludzie zawsze się dogadają " czyż nie?

 

wovo masz rację, jakby była inna gałka to scena by się poprawiła o 100%... i przybyło by basu! :))))

tak tylko żartuje....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam bassssss :D Dlatego mam 4x12" w swoim pokoiku 10m^2 :D Tylko mam problem.... bo jak słucham to więcej basu jest na balkonie i nie potrafię się zdecydować ... czy słuchać basu na balkonie czy cykaczy w pokoju. Pomożesz ?? :)

 

P.S. Mam tez dużą gałkę i sceny mi nie brakuje bo mam dużo sąsiadów którym przeszkadza bas na balkonie i robią mi sceny :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam bassssss :D Dlatego mam 4x12" w swoim pokoiku 10m^2 :D Tylko mam problem.... bo jak słucham to więcej basu jest na balkonie i nie potrafię się zdecydować ... czy słuchać basu na balkonie czy cykaczy w pokoju. Pomożesz ?? :)

 

P.S. Mam tez dużą gałkę i sceny mi nie brakuje bo mam dużo sąsiadów którym przeszkadza bas na balkonie i robią mi sceny :)))))

 

hahha dobre :))]

;) rozmiar gałki nie świadczy zawsze o jakości dźwieku ;)

mi też jak brakuje sceny to podgłaszam i wpada do pokoju moja kobieta i juz jest scena :))))))

na wypadek jakby gdzieś napotkała na to forum to dodam że jest cudowna scena...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł czytaj ze zrozumieniem :)

 

"Fajny wzmacniacz, KT88 w PP to spawarka, tylko niemiłosierny brzydal. Za taką kasę przynajmniej gała głośności mogłaby być ładniejsza - wiele by to poprawiło ."

 

Nie mam zamiaru się wypowiadać jak to gra bo nie jestem jasnowidzem, ale jest to brzydal - i to powiedzieć mogę :) BRZYDALLLLLL za dużą kasę !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł czytaj ze zrozumieniem :)

 

"Fajny wzmacniacz, KT88 w PP to spawarka, tylko niemiłosierny brzydal. Za taką kasę przynajmniej gała głośności mogłaby być ładniejsza - wiele by to poprawiło ."

 

Nie mam zamiaru się wypowiadać jak to gra bo nie jestem jasnowidzem, ale jest to brzydal - i to powiedzieć mogę :) BRZYDALLLLLL za dużą kasę !!!

czesc wovo , dlaczego za dużą kasę ? nie powiedziałem za ile i nie powiem. ja jestem zadowolony z jakości do ceny.

 

za jakiś czas wkleję zdjęcia dokończonego dzieła- to co do tej pory jest na zdjęciach to jedynie surowe chassis z lampami.

Mam już pomysł na obudowę. W stylu lat 60' -70'.

Front Materiał jak w radiach lampowych i jasne pokrętło, polerowana ramka - w kolorze złotym i boki drewno egzotyczne poler.

Bedzie wypas... :)

coś troche stylizowanego tym radiem grommesa

i link : jak wyglada takie radio na żywo. Chce taki klimat uzyskać, niekoniecznie purystyczny...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie powiedziałem za ile i nie powiem. ja jestem zadowolony z jakości do ceny."

 

Każdy buduje system według swojej koncepcji, ale czy nie jest tak, że jeśli kupuje się coś markowego (tu: naznaczone osobowością), to oznacza to jednocześnie określoną, utrwaloną jakość?

 

Jako twórca o ustalonej renomie (słowa bohatera tematu :-)) nie powinien on wypuszczać czegoś, co nie wiadomo jak zagra. Będzie reklamą czy wręcz przeciwnie. Trudno w przypadku samych bebechów urządzenia mówić o produkcie. O dającej się przewidzieć jakości.

 

Obudowa też gra - przy kolumnach jest to oczywiste, ale wzmacniacza też - niestety - dotyczy.

 

Brak otwartości informacyjnej w kwestii ceny oznacza tylko tyle, że nie była niska. Żeby ustalić, czy usługi tego Pana są drogie czy tanie niestety trzeba zerwać zasłonę milczenia.

Ciekawe czy za wyrafinowany wzmacniacz gitarowy tyle samo liczy co za układ audiofilski, bo oba tematy są w obrębie Jego zainteresowań. Może powiedzieć przy zamówieniu, że moja lampa 2A3 będzie nagłaśniać gitarę, żeby było taniej policzone :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie powiedziałem za ile i nie powiem. ja jestem zadowolony z jakości do ceny."

 

Każdy buduje system według swojej koncepcji, ale czy nie jest tak, że jeśli kupuje się coś markowego (tu: naznaczone osobowością), to oznacza to jednocześnie określoną, utrwaloną jakość?

 

Jako twórca o ustalonej renomie (słowa bohatera tematu :-)) nie powinien on wypuszczać czegoś, co nie wiadomo jak zagra. Będzie reklamą czy wręcz przeciwnie. Trudno w przypadku samych bebechów urządzenia mówić o produkcie. O dającej się przewidzieć jakości.

 

Obudowa też gra - przy kolumnach jest to oczywiste, ale wzmacniacza też - niestety - dotyczy.

 

Brak otwartości informacyjnej w kwestii ceny oznacza tylko tyle, że nie była niska. Żeby ustalić, czy usługi tego Pana są drogie czy tanie niestety trzeba zerwać zasłonę milczenia.

Ciekawe czy za wyrafinowany wzmacniacz gitarowy tyle samo liczy co za układ audiofilski, bo oba tematy są w obrębie Jego zainteresowań. Może powiedzieć przy zamówieniu, że moja lampa 2A3 będzie nagłaśniać gitarę, żeby było taniej policzone :-)

Jeżeli cie to na prawdę ciekawi lub jesteś na kupnie ...polecam kontakt bezpośrednio z Panem Szymańskim.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem rozmowę i naprawdę bardzo, ale to bardzo dziękuję :-)

oczywiście, że masz prawo do innego zdania, szanuję to w 100%. niemniej ja jestem zadowolony ze wzmacniacza i polecam.

Nota bene gdyby wszyscy ludzie sie zawsze zgadzali ze sobą i mieli ten sam gust i upodobania to było by nudno...nikt by nie pisał o sprzęcie bo wszyscy słuchali by tego samego...

i by było pewnie dużo bójek o kobiety.... :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę słucham muzyki a nie sprzętu i sobie myslę......

Stradivarius zrobił skrzypce, bardzo brzydkie skrzypce (osobiście widziałem) ale grają tak że duszę wyrywa.!!!!!

A teraz lata się w kosmos, mamy techologię CNC, rentgeny, lasery, bajery i cuda na kiju ale nie potrafimy zrobić takiego brzydactwa...........................................................................................................................................................................

A jak mi wiadomo lutownica to nie jest zakazana w Unii Eropejskiej i nie jest droga, można sobie polutować druciki i mamy AUDI lub mercedesa.

Trochę pracy, ze dwadzieścia lat doswiadczenia i możemy produkować wzmacniacze i poddać je krytyce.Opluwamy Markowa, Fikusa, Szymańskiego i innych też możemy opluć nawet starego Mistrza KONDO a co mi tam.

Ale oni coś zrobili dla audio... jedni lepiej drudzy gorzej( nie jestem obiektywny) ALE miałem nie pisać na tym FORUM i pewnie to zrobię bo nie lubię jak się obraża ludzi i ich wiedzę.

Amplifon i jego klatka to wygląda jak kosz od mojej zmywarki.A 300B to jest piękna lampa, o pięknej średnicy, o mocy 8-9W i gra na kolumnach o skuteczności 96-100db, ale basu to nie ma!!! i chwalenie się 300B pozostawię bez komentarza,dawno już przerabiałem 300B i lipa duże składy orkiestrowe i rock to nie zagrają.

A skoro juz wielokrotnie mnie obrażałeś to powiem Ci jedno jesteś cienki bolek, który dużo pisze a mało wie i musisz sie trochę douczyć...bicie piany???

 

Każda sroczka swój ogonek chwali.

 

Ja nie muszę się chwalić, mnie się dzwięk podoba, a bas jest aktywny.A Ty mi każesz szukać gdzieś w Krakowie, nie wiadomo gdzie....i po co.

Mam REVOXA szpulę studyjną, gramofon TRANSOPTOR Z3,wkładka MC Lyra SCALA i pudła jak na zdjęciach-szwajcaria- kino, nie tanie.Podobne do KLANGFILM alnico.

 

Ale koniec dygresji-Pan Paweł opisał wzmacniacz i widzę brak merytorycznej oceny opisu paramertrów i regulacji podanej w opisie.... przez znawców,opis jest ciekawy,wzmacniacz uniwersalny, kolumny też odgrody na ALNICO.

Jeżeli pisze że gra to pewnie gra i to dobrze jak na PP

 

Albercik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że tak ochoczo rozmawiacie o brzmieniu ze zdjęcia, a jak ja powiedziałem coś o wyglądzie to wyszło że patrzę tylko na wygląd i się czepiam. No pewnie że się czepiam brzydkich wzmacniaczy, a co do ceny ... wiem ile może kosztować zrobienie KTka w PP i na pewno nie jest to mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i post zaliczony (3182) nic nie wnosi........nowego człowiek zamówił chassis a nie pikną obudowę, obudowę zrobi sam!!!!!

no ale wie ile kosztuje zrobienie KTka, ale nie powie, ,,na pewno nie jest to mało"

dobre KTki to 1000 EURO za kwadrę.A wzmacniacz hmm wiem ale nie powiem.A to że gra to najmniej istotne kogo to obchodzi w erze mp3, ale musi być ŁADNY.

nie moja liga bo ja biedny jestem..... i muszę doić kozy w szwajcarii, a no i nie piszę na akord bo słaby z polskiego jestem..................siedem lat do ósmej klasy chodziłem.

Forum to ma na celu nie plucie że zimą jest snieg i nikomu to się nie podoba,ale ludzie dzielą się swoją pasją, doświadczeniami itd.

 

albercik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Opluwamy Markowa, Fikusa, Szymańskiego i innych też możemy opluć nawet starego Mistrza KONDO a co mi tam.

 

Stare chwyty marketingowe. Wymienianie czegoś podłego w towarzystwie sprzętów uznanych marek.

Zabieg co najmniej niestosowny i jakże prymitywny.

Sądzę, iż masz tego świadomość.

 

 

300B to jest piękna lampa, o pięknej średnicy, o mocy 8-9W i gra na kolumnach o skuteczności 96-100db, ale basu to nie ma!!! i chwalenie się 300B pozostawię bez komentarza,dawno już przerabiałem 300B i lipa duże składy orkiestrowe i rock to nie zagrają.

 

Skoro tak twierdzisz, to jak myślę, coś jest nie tak z twoim trzydziestoletnim doświadczeniem w audio i lampach, czym się tak w tym wątku przechwalasz.

Na marginesie.

Uważam, iż każdy kto chwali się czymś takim powinien poddać się lobotomii aby nie obrzydzać życia bliźnim.

 

 

(...)gramofon TRANSOPTOR(...)

 

Nawet nie potrafisz z netu zerznąć nazwy czegoś co i tak nie stoi u ciebie w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję wypowiedź Pana Andrzeja odnośnie przeróbek którym zostanie poddany mc-13s

 

"W przypadku mc-13s można wykonać przeróbkę zasilacza, zastosować prostowniki lampowe po jednym na kanał z soft startem napięcia co oszczędza drogie lampy i przedłuża im żywotność dużo,dużo bardziej muzykalne od fabrycznych krzemowych, wymiana lamp wejściowych i sterujących z chińskich na NOS europejskie selekcjonowane i dobierane parami pod względem parametrów, zmiana rezystorów poprawa punktu pracy lamp, poprawa biasu na stabilny, eliminacja brumienia, zastosowanie dławików filtracyjnych dla preampu, wymiana kondensatorów audio z chińskich niskiej klasy na srebrno foliowe na napięcie 1000V ,poprawa odwracacza fazy,wymiana lamp wyjściowych na 6ca7 dobrej firmy-chińskie lampy nie trzymają parametrów, a więc wzmacniacz nie ma brzmienia.Regulacja i kalibracja wzmacniacza, pełen przegląd poprawa zimnych lutów, połączeń i itp."

 

"Wzmacniacz po przeróbkach o których pisałem szczególnie po zastosowaniu prostowników lampowych i poprawie zasilania,powodują że wzmacniacz gra wybitnie lampowo, łagodzą dźwięk w stosunku do krzemu, i dają lepszą dynamikę. Prostowniki lampowe stosowane są we wzmacniaczach z innej półki cenowej.Wzmacniacz mc-10l jak i mc-13s mają fixet bias który przerabiam na auto-fixet bias najlepsze rozwiązanie dla wzmacniaczy lampowych PP.

mc-10l jak i mc-13s"

 

W odpowiedzi na zapytanie odnośnie wyboru lamp mocy dostałem odpowiedź " 6ca7 JJ bardzo muzykalne i trzymające ustawiony bias"

 

Jak widać sporo pracy, o efekcie poinformuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.