Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby tak poszerzyć asortyment o sieciowki i listwy ?

Kolega ma jakieś doświadczenie i znajomosci , które mógłby wykozystac przy projekcie tych produktów .

Chętnie bym się zaopatrzyl w to i owo .

Jakie są szanse na spełnienie mojego życzenia ?

W ciągu najbliższych ok. 2 miesięcy planuję wprowadzić do oferty listwy sieciowe oraz kable zasilające - sieciówki.

Myślę o wprowadzeniu na początek listwy 6-gniazdkowej. Obudowa listwy będzie metalowa (aluminium lub blacha stalowa), gniazda wyjściowe Bals Schuko, kabla wejściowego nie będzie na stałe tylko zostanie zamontowane gniazdo IEC.

W listwie oczywiście filtry przeciwzakłóceniowe - filtr będzie oddzielny dla każdego gniazda + zabezpeczenie przeciwprzepięciowe w postaci warystorów + ewentualnie jeszcze ochronniki gazowe.

Do całości będą jeszcze sieciówki, listwę będzie można kupić z sieciówką lub bez niej - każdy będzie miał możliwość jej zastosowania wg własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dyletant w "temacie" zasilania mam pytanie ,jeżeli wymiana zasilacza w rDAC-u Arcama daje takie efekty czy jest sens zastosowania lepszego zasilacza niż ta "badziewiasta kostka wtykowa" ,którą dostałem razem z zewnętrznym dyskiem twardym z którego "ciągnę muzę " poprzez mojego Oppo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wychodzi na to , ze wypadało by wyminic zasilacz w dysku zewnętrznym 2TB 3.5" i moim netbook-u Toshiba NB-550 , który robi za transport ? Robi się coraz ciekawiej :)

 

A na listę i sieciowki czekam i dziękuje za reakcje w tym temacie.

Miłego dnia .

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ULPS-a do Styleaudio Carat TII - konwertera usb-spdif, z którego jestem b. zadowolony. Dziś dotarł. Pierwsze wrażenie znakomite - gładko, czysto, analogowo i szersza oraz głębsza scena - tu największy szok ;-) - różnica jest znaczne jak przełączę na zasilanie po usb :) Oczywiście być może to pierwszy zachwyt, ale to nie są zmiany na granicy percepcji. Poza tym jeszcze z żadnym handlowcem nie miałem tak niewiarygodnie szybkiego kontaktu mailowego, błyskawicznych odpowiedzi na wszystkie pytania. Tomankowi zależy, chce zarobić, bo trudno żeby nie jak prowadzi się działalność, ale traktuje klientów w wyjątkowy sposób - są dokładne zdjęcia na stronie, nie ma żadnej ściemy, żadnego dorabiania ideologii, żadnego naciągactwa, a jedynie czysta, profesjonalna robota. Zasilacz wykonany jest b. ładnie, solidnie, nawet

sam kabelek łączący, zachodni taki produkt kosztowałby 1000-1500zł........zresztą tyle kosztuje do rDaca Pardo....Tomanek nie ma się czego wstydzić przy nim..... nie mam pytań, jestem pod wrażeniem, życzę Tomankowi powodzenia w dalszej pracy - więcej takich ludzi potrzeba w branży, która ostatnio błądzi strasznie.....ogólnie jestem zszokowany obsługą klienta...ale samym zasilaczem także ;-) To może wyglądać jak wzmacnianie...trudno....należą się słowa uznania i tyle.....

 

A co sądzicie o zasilaczach dwunapięciowych? Przy częstej rotacji sprzętu byłoby to przydatne?

Nie wiem czy ludzie nie mieliby za złe, że jest przełącznik napięcia, jakieś straty, ble ble, audiofile to straszna rasa :-)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie nie mieliby za złe, że jest przełącznik napięcia, jakieś straty, ble ble, audiofile to straszna rasa :-)

Dwunapięciowe w sensie takim, że w 1 obudowie byłyby 2 zasilacze o 2 napięciach:) Takie "combo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leżą/pracują cztery Tomanki. Najstarsze od listopada/grudnia zeszłego roku. Od samego początku kontakt wzorowy, Człowiek bardzo konkretny. Wszystko da się załatwić. Inna długość kabla? Proszę bardzo. Inny wtyk? Żaden problem.

 

Hej, mam zasilacz na 5 V, ale urządzenie do którego podłączałem zostało sprzedane a to, które kupiłem jest na inne napięcie, co robić? Wymienimy i dopasujemy bez żadnej dodatkowej opłaty.

 

Oby tak dalej. W każdym razie ja temat zasilaczy mam zamknięty. Jeśli tylko będę potrzebował jakiś, wiem gdzie się zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dyletant w "temacie" zasilania mam pytanie ,jeżeli wymiana zasilacza w rDAC-u Arcama daje takie efekty czy jest sens zastosowania lepszego zasilacza niż ta "badziewiasta kostka wtykowa" ,którą dostałem razem z zewnętrznym dyskiem twardym z którego "ciągnę muzę " poprzez mojego Oppo ?

Do swojego Styleaudio Carata T II możesz spokojnie brać :)

 

Oby tak dalej. W każdym razie ja temat zasilaczy mam zamknięty. Jeśli tylko będę potrzebował jakiś, wiem gdzie się zgłosić.

Ja również, jeśli będę potrzebował jakiś zasilacz - adres jest jeden :)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długim majowym weekendzie wprowadzony zostanie do oferty zasilacz do dacków zasilanych z portu USB komputera oraz zasilaczy na napięcie przemienne AC! Jak zawsze przepraszam za autopromocję i pozdrawiam wszystkich:)!

http://www.tomanek.dbv.pl/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem wątek do Administracji forum, od której zależy teraz przyszłość wątku (przeniesienie, usunięcie lub pozostawienie w obecnym miejscu). Niestety nie będę miał wpływy co się z nim stanie ani gdzie zostanie przeniesiony (jeśli zostanie przeniesiony), więc jeśli ktoś będzie zainteresowany a nie będzie mógł znaleźć wątku - proszę o wiadomość na PW, udzielę wszystkich niezbędnych informacji.

Pozdrawiam!

 

Ps. właśnie dostałem wiadomość z Administracji - wątek został przeniesiony do zakładki "Kluby"

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa Panie tomanku, kabelek chce wymienic ten niebieski , za mocno pociagnalem i wyrwalem ta oslone grrr

Czy jest szansa zakupu?

Pozdrawiam

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan jedną z pierwszych sztuk zasilacza - nie ukrywam, że jeszcze wtedy nie miałem dopracowanych wielu rzeczy, w tym kabli. Teraz już jednak wyleczyłem wszelkie "choroby wieku dziecięcego" i kabelki są naprawdę solidne, zarówno pod kątem elektrycznym, jak również mechanicznym. Informacja o proponowanym sposobie rozwiązania problemu poszła na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo fachowy serwis.<br />

jak dojdzie to dam znac 

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale czy da się zrobić w całej czarnej obudowie

Myślę, że nie byłoby problemu. Proszę o kilka dni, zorientuję się czy możliwe jest lakierowanie proszkowe aluminium po fabrycznym anodowaniu. Gotowych, pomalowanych już na czarno obudów tego rozmiaru niestety nie ma....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim weekendzie, myślę że około połowy maja, równolegle z zasilaczami do dacków zasilanych z USB i na napięcie przemienne wprowadzona zostanie seria zasilaczy ULPS mini, będąca uzupełnieniem luki pomiędzy standardowymi, ściennymi zasilaczami dołączanymi w komplecie, a pełnymi wersjami zasilaczy serii ULPS for....

Zasilacze te będą odpowiedzią na częste sytuacje, w których kupno pełnej wersji zasilacza za 600 zł jest po prostu nieopłacalne ze względu na np. cenę samego dacka na poziomie kilkuset złotych.

Zasilacze ULPS mini będą produkowane również jako odpowiedniki pełnych wersji ULPS for...., również skutecznie poprawiając dźwięk w stosunku do impulsowego oryginału.

Stabilizacja będzie na stosowanym w pierwszej wersji zasilacza ULPS, sparwdzonym układzie LM338T, obudowa z blachy stalowej lakierowana proszkowo.

Więcej szczegółów wkrótce na naszej stronie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za kabelek dostalem 3 dni temu , potwierdzam jakosc tego kabelka jest o 100 razy lepsza.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam jeszcze jedno może na pierwszy rzut oka głupie pytanie: czy kable muszą być w takich obrzydliwych niebiieskich koszulkach? Przecież czarne też są w Polsce do kupienia.

Powiem tak: gdyby kabel był czarny to tomanek już by u mnie stał, nawet w tej alu a nie czarnej obudowie.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.