Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Bliższe informacje o procedurze zamówienia są na podstronie: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=10

Myślę, że uwaga odnośnie koloru kabla łączącego zasilacz z dackiem jest bardzo istotna - dodam informację o możliwości wyboru koloru oplotu na swojej stronie. Dziękuję bardzo za cenną sugestię i cicho liczę na kolejne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Póki co nie widzę potrzeby zmian cen i z pewnością szybko się to nie stanie. Naprawdę lepiej sprzedać więcej sztuk po niższej cenie, niż mniej po wyższej i zarobić dokładnie te same pieniądze. Wiem, że przy większej ilości jest większe prawdopodobieństwo chociażby awarii i naprawy serwisowej na gwarancji, ale naprawdę lubię jak dużo się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nikt nie lubi awarii, ale tego naprawdę nie da się uniknąć. Można zbliżać się do 99,99...% współczynnika bezawaryjności, ale nigdy nie osiągnie się 100%.

Ja będę robił wszystko, by moje zasilacze były w przystępnej cenie nie ujmując przy tym jakości - będzie to z korzyścią dla wszystkich.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rezonatory Schumanna są w modzie ;-) Może warto by wprowadzić do oferty ?

http://www.diy-audio-guide.com/schumann-resonator.html

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Schumann+Resonator+MK2+audiophile+tweak+

http://diyparadise.com/web/projectsto-keep-you-busy-mainmenu-26/154

 

Wykonanie czegoś takiego powinno być proste, a myślę, że zbyt by był w przypadku niskiej ceny.

 

Odpowiednik audiosyfiljski ;-) kosztuje 1910 zł !

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/127/rr-77-generator-ultraniskich-czestotliwosci

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mógłbym takie urządzenie wprowadzić do oferty.

Jeśli ktoś byłby ewentualnie zainteresowany - proszę o kontakt. Chciałbym się zorientować jakie byłoby zapotrzebowanie na takie urządzenie. Oczywiście zgłoszenie się nie jest niczym zobowiązującym, chodzi bardziej o oszacowanie rynku.

Jeśli jest jeszcze coś co można taniej i wcale nie gorzej wykonać w Polsce - proszę śmiało zgłaszać, będziemy dyskutować. Wszyscy na tym skorzystamy, a Wam zostanie parę złotych w kieszeni.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było drogie przygarnąłby jedno tak by się przekonać czy koledzy ściemniają czy coś w tym jest, że i człowiek zdrowszy no i percepcję ma wyostrzoną :D : http://www.audiostereo.pl/acoustic-revive_rr-77_inne-693-5033-18.html - najlepiej zasilane bateryjnie by można z tym łazić bez uwiązania kablem po mieszkaniu :D ale mogłoby też mieć zasilacz sieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zestawienie elementów potrzebnych do budowy zastanawaim się skąd taka cena. Naprawdę można to wykonać w rozsądnej cenie, nawet z zasilaniem sieciowo-bateryjnym. Musze się zagłębić w temat.

Cana wynika z audiofilskości :D W oryginale RR-77 są takie same elementy jak w linkach DIY, obecna cena w USA to ponad 500 baksów, a widać, że niewiele tu elementów: http://www.soundfountain.com/amb/r77acousticrevive.html :D

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mógł się podjąć projektu i wykonania płytki rezonatra, ale nie chciałbym wprowadzać go jako urządzenie w swej ofercie. Będę mógł zaoferować go jako półprodukt DIY (płytka z obsadzonymi elementami, gotowa i uruchomiona - wystarczy podłączyć zasilanie i rozpocząć "czary").

W ciągu kilku dni postaram się opracować wstępny, orientacyjny kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze nikt niczego nie buduje:) Układ jest ogólnie znany, znane jest również działanie na człowieka. Nie chcę wprowadzać tego urzadzenia do oferty, zadanie podchodzi bardziej pod DIY. Jeśli parę osób będzie zainteresowanych - mogę zaprojektować własną płytkę na ogólnie dostępnym schemacie. Naprawdę inicjatywa nie wyszła ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mógł się podjąć projektu i wykonania płytki rezonatra, ale nie chciałbym wprowadzać go jako urządzenie w swej ofercie. Będę mógł zaoferować go jako półprodukt DIY (płytka z obsadzonymi elementami, gotowa i uruchomiona - wystarczy podłączyć zasilanie i rozpocząć "czary").

W ciągu kilku dni postaram się opracować wstępny, orientacyjny kosztorys.

Ok, super :)

 

jesli to jest jakis generator wytwarzajacy infradzwieki to budujecie produkt o działaniu biologicznym na człowieka- ktory znajdzie sie w poblizu

proponuje aby sprobowac na zyziu :)

No właśnie ja będę pierwszy :)

 

Póki co jeszcze nikt niczego nie buduje:) Układ jest ogólnie znany, znane jest również działanie na człowieka. Nie chcę wprowadzać tego urzadzenia do oferty, zadanie podchodzi bardziej pod DIY. Jeśli parę osób będzie zainteresowanych - mogę zaprojektować własną płytkę na ogólnie dostępnym schemacie. Naprawdę inicjatywa nie wyszła ode mnie.

Mam nadzieję, że parę osób będzie chciało się pobawić :-) Zobaczyłem płytkę w zapodanych linkach i stwierdziłem, że w sumie możnaby spróbować podkusić kogoś do zrobienia czegoś takiego niezbyt skomplikowanego i od razu pomyślałem o Panu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena ceny jednostkowej takiego urządzenia jest dość trudna, jednak żeby bardziej nie opóźniać mogę zaproponować cenę 150 zł za zmontowane, uruchomione urządzenie (bez obudowy i zasilania, bardziej na zasadzie półproduktu DIY- będzie możliwość zasilania standardową baterią 9V).

Nie wiem, czy cena jest za niska czy za wysoka. Projekt to bardziej odpowiedź na zgłoszenie forumowiczów niż pomysł na produkt w ofercie firmy. Nie znam również potencjalnego zainteresowania, a koszt projektu i wdrożenia jest taki sam bez względu na to, czy sprzedamy 1 sztukę czy 1000 sztuk. Jak byłoby kilka chętnych osób to zaprojektuję i wdrożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł brzmi sensownie :) pod warunkiem, że wszystko będzie właściwie dobrane zgodnie z tym: http://diyparadise.com/web/projectsto-keep-you-busy-mainmenu-26/154 no i pomierzone, by tam rzeczywiście na wyjściu było 7,83 hz, no i jakaś dioda by się przydała, co by wiedzieć czy to chodzi :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idźcie tą drogą ;)

Swego czasu badałem to zjawisko.

 

Tak samo jak zmniejszenie czy brak fal ELF (stacje orbitalne) wpływa negatywnie tak samo ich nadmiar może wpłynąć negatywnie.

Na Ziemi promieniowania ELF`u ci dostatek.

Zabawy takim generatorem mogą wejść w interakcje z Ziemskim ELF i pogorszyć sytuację w przestrzeni obok (wspomniany sąsiad) sprzyjając epilepsji i tego typu...

 

Samo zjawisko nie zostało potwierdzone wprost. Osnuła je od jakiegoś czasu mgła tajemnicy.

Natomiast nic nie ma wspólnego z infradźwiękami. To nie akustyka tylko elektromagnetyzm.

 

PS: Nie wiem czy monowibrator 555 jako generator i cewka drukowana (o znikomej efektywności) to właściwa droga; na pewno najtańsza.

Wnoszę, że po krótkiej fascynacji dacie sobie spokój z urządzeniem. I dzięki Bogu, bo coś jest na rzeczy. Ale kij ma dwa końce.

 

A opis na stronie audiofilskiego urządzenia to majstersztyk ;D.

Nie ma nic wspołnego ze sprzętem! Najwyżej może zdruzgotać naszą psychikę...

Radzę ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówimy o wiernym klonie oryginału z linku, łącznie z działaniem, a więc generowaniem właściwej częstotliwości 7,83Hz. Dioda też w komplecie, nawet podłączona:)

Jeżeli będzie to urządzenie uruchomione i pomierzone to wchodzę z ciekawości w ten temat :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.