Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, tyle mi wystarczy. Zabieram się do pracy.

Ok, więc trzeba polać by się lepiej pracowało ;-)

 

epilepsja to najszybciej jest od wódy i innych płynów

Dokładnie, wczoraj wychlałem trochę, albo i więcej niż trochę na imprezie i dziś cały mózg mi rezonuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, realizacja jest w toku, aktualnie trwa projektowanie obwodu drukowanego, potem będzie wykonanie i test prototypu. Po pozytywnej weryfikacji poprawności projektu płytka będzie zlecona do wykonania w większej ilości, zlutowana, uruchomiona i trafi do zainteresowanych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, realizacja jest w toku, aktualnie trwa projektowanie obwodu drukowanego, potem będzie wykonanie i test prototypu. Po pozytywnej weryfikacji poprawności projektu płytka będzie zlecona do wykonania w większej ilości, zlutowana, uruchomiona i trafi do zainteresowanych:)

 

Tak wiec czekam na wieści :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, realizacja jest w toku, aktualnie trwa projektowanie obwodu drukowanego, potem będzie wykonanie i test prototypu. Po pozytywnej weryfikacji poprawności projektu płytka będzie zlecona do wykonania w większej ilości, zlutowana, uruchomiona i trafi do zainteresowanych:)

 

Na jaki czas mniej wiecej trzeba się nastawic ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciężko to przewidzieć, zależy ile "przygód" będzie po drodze:)

Najwięcej zajmuje projekt i uruchomienie prototypu - jak już to będzie za nami to będzie dalej z górki.

Pozdrawiam!

 

Czy ma pan w ofercie zasilacze akumulatorowe do dac-ów lub będzie pan miał , Piotrek ?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam zasialnia z koszyka na baterie i wkurza co prawda ładowanie akumulatorków ...co do jakości to nawet juz nie próbuję innego zasilania kości DACa ...fajnie byłoby capnąc gdzieś taki akumulator z ładowarką ... może ktoś coś takiego polecic ?

 

Niby najlepsze, ale również posiada swoje wady:)

 

Mozesz rozwinąc kwestie wad ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czystość" prądu z zasilania bateyjnego leży po jednej stronie wagi, po drugiej mamy dużą zależność napięcia wyjściowego od stopnia rozładowania baterii, ograniczenia związane z wartościami napięć ogólnie dostępnych akumulatorów. Co do wad to bardziej patrzę na nie ze względu na wygodę użytkowania (ładowanie akumulatora, jego zużywanie się itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wad to bardziej patrzę na nie ze względu na wygodę użytkowania (ładowanie akumulatora, jego zużywanie się itp.).

 

Tak ....tą kwestię także uważam za podstawowa wadę ...dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby np. wymyślic coś takiego, aby podczas przerwy w słuchaniu ( sprzęt wyłączony ) akumulator ładował sie :-)) ...moze jakaś madra głowa opanowałaby temat wykorzystania ładowarki do aku AA :-))

Jednakże walory dźwiękowe przysłaniają te niedogodności !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii można próbować wykorzystać specjalne listwy: 1 gniazdo jest typu "master" (podłączamy pod nie np. wzmacniacz), kolejne są typu "slave"-podłączamy pod nie inne urządzenia, w naszym przypaku układ ładujący/ładowarkę. Gniazdo Master ma funkcję "uczenia się", a więc zapamiętuje kiedy sprzęt podłączony do niej jest załączony a kiedy wyłaczony (na podstawie poboru prądu). Jeśli załączymy wzmacniacz, gniazda "slave" zostają wyłączone i kończy się ładowanie (można dodać dodatkowy układ na przekaźnikach do elektrycznego odłączenia układu ładowania od samej baterii). Po wyłączeniu wzmacniacza ładowanie zostaje automatczynie załączone. Oczywiście to taki dość ogólny schemat dzialania, całe działanie można modyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie dopisac do listy na ten rezonator.

Lepsza scena 3D i ocieplenie klimatu mocno działaja na moją wyobraźnię. Ja do wzmocnienia efektu użyję dodatkowo zacnego Single Malta.

O wrażeniach opowiem.

Takie czary są na pewno wygodniejsze niż tachanie i przestawianie co chwila kilkudziesieciokilgramowych kolumn albo słuchanie kabli jednych za 2000 zł a drugich za 2200 złotych i udawadnianie sobie oraz wszem i wobec który jest lepszy

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów a'propos zasilacza ULPS Tomanek do wzmacniacza słuchawkowego Musical Fidelity X-Can v.3 napisałem tu:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/05/zasilacz-tomanek-do-musical-fidelity-x.html

 

Zainteresowanych zapraszam :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się na to urządzenie jak na zbawienie świata i również kieruję się tylko i wyłacznie ciekawością.

W końcu wynalazca to nie byle Pan Józek z kotłowni :-)

Ja również eksperymentalnie, choć nie jestem tak szalony by za takie gówienko płacić 1910 zł Acoustic Revive, więc zapodałem inny pomysł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro, max. pojutrze projekt płytki generatora zostanie wysłany do realizacji prototypowej. Jak otrzymam płytki, uruchomimy ze 2-3 szt. i jeśli będą działać prawidłowo-zlecę produkcję większej ilości płytek.

OK ...czekamy wiec na wieści :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasilaczu do wzmacniacza słuchawkowego Musical Fidelity X-Can v.3 zamówiłem u pana Tomasza zasilacz dedykowany do przedwzmacniacza gramofonowego Pro-Ject Phono Box SE II.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt generatora Schumanna jest gotowy-został zlecony do realizacji. Ponizej podgląd jak to wyglada:)

Urządzenie przewidzane jest do pracy z zasilaczem sieciowym DC 9V-20V, jednak w komplecie będzie kabelek umożliwiający szybkie podłączenie baterii 9V.

Pozdrawiam

shumann.jpg

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie chciał to z powodzeniem dobierze sobie jakąś obudowę.

 

Tak wszystko jasne ...założenia są znane ...bardziej chodziło mi o to, że znając wymiary PCB można już zacząć rozglądać się za obudową do tego urządzenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.