Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem wczoraj swojego SBT z Tomankowym zasilaczem przez pewne Holenderskie forum i ludzie pytali skąd mam taki fajny zasilacz :-)

Panie Tomaszu - przetłumaczenie strony o zasilaczach do DACów i SB w języku angielskim/niemieckim i podanie ceny w euro bardziej zainteresowałoby gości z zagranicy. Przydałyby się też jakieś obcojęzyczne recenzje w.w.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dziś awarię strony, mam nadzieję, że szybko zacznie działać:(

A tak na marginesie, to trwają prace nad nową stroną na nowym serwerze. Strona będzie również anglojęzyczna. Wszystkie informacje ze starej strony zostaną przeniesione na nową. Ukończenie prac planowane jest na maj tego roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasowo będę musiał odsunąć kwestię wprowadzenia do oferty listew z osprzętem Fututecha (na kilka miesięcy).

Listwy będą produkowane jak dotąd na gniazdach Bals schuko, + ewentualnie USA lub UK.

Jeśli komuś będzie zależeć na budowie listwy na Furutechu, to może mi podesłać gniazda zakupione we własnym zakresie i wtedy takie zamontujemy. Z góry przepraszam za to utrudnienie.

pozdrawiam

 

PS. osoby, które zgłaszały chęć zakupu listwy na Furutechu, prosiłbym o kontakt przez PW celem ustalenia dalszego działania w tej kwestii - tak jak wspominałem, mogę zamontować Furutechy, które Klient dostarczy mi we własnym zakresie. Innego rozwiązania na chwilę obecną nie mogę zaoferować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam takie pytanie. Kupuję listwę TAP8 . Czy można do tej listwy, do gniazdka filtrowanego podłaczyć wzmacniacz cyfrowy TacT M2150. Jego sprawność wynosi 90% I nie potrzebuje on dużo energii, 5A w gniazdku zupełnie wystarczy, ale czy z racji specyficznej budowy - jest to w zasadzie wzmacniający dżwięk przetwornik cyfrowo-analogowy, nie doprowadzi to do utraty jakości dżwięku... A może wprost przeciwnie.....Pytam bo mam dużo sprzętu do podłączenia , I nie chcę bez powodu pozbawiać się filtrowanego gniazda. Opisów w internecie zasady działania TacT-a jest dużo, ale może ułatwi odpowieź ten link, który przed chwilą znalazłem : http://archiwumallegro.pl/tact_audio_m2150160158911.html Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną listwę TAP6 z defektem lakierniczym - na wierzchniej części, na której są zamocowane gniazda, jest kilka defektów lakieru, które wyglądają jakby były wżery metalu przed lakierowaniem. Obudowa jest jednak z odlewanego aluminium, więc wżeru metalu nie ma, tylko wyszła taka faktura lakieru.

Wytrzymałość samego lakieru nie jest jednak w żadnym stopniu obniżona.

Cena listwy: 400 zł + 15 zł wysyłka. Jest tylko (na szczęście tylko:)) 1 sztuka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez doloze swoje dwa grosze. Jestem posiadaczem listwy TPA4 (z jednym gniazdem nie filtrowanym). Po wpięciu listwy spodziewalem sie subtelnej zmiany, ale usłyszałem znaczacą poprawę. Z kolumn (B&W 685) jak by ktos zdjąl koc. Fakt, w moim systemie schowal sie bas (który dominował), ale za to dzwięk zaczal sie odyrwac od kolum (w zasadzie mozna powiedzieć, zę zniknęły z pokoju), mam teraz wrazenie, że system wyrównał się tonalnie. Slychać też sporo więcej w wyższych rejestrach. Jest różnica pomiędzy filtrowanym i niefiltrowanym gniazdem. Mi osobiście lepiej się słucha na gniezdzie filtrowanym.

 

A i warto pamiętać, by sprawdzić polaryzację (nie próbnikiem we wtyczce kabla, ale na ucho - obracając wtyczki w gnieździe) i dobrać najlepsze ustawienie do swoich preferencji - bo jest jednak różnica - nie wierzylem, ale sam sie przekonałem.

 

Wygrzewanie tez jeszcze pomogło (kolejne 100h) podnieść jakość.

 

Co do budowy - nie będę się powtarzał :), mam takie same wrażenia jak osoby we wcześniejszych postach - dla mnie w tej cenie naprawdę bardzo, bardzo dobra.

 

Polecam i dziękuje panie Tomaszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze listwy są tak zbudowane, że każde z gniazd wyjściowych ma swój oddzielny filtr Schaffnera.

Faktycznie, wzmacniacz z reguły lepiej podłączyć bezpośrednio do sieci bez pośrednictwa filtra (chociaż tu słuszałem również takie opinie, że z filtrem też działa dobrze, nie gorzej niż bezpośrednio).

Może się zdarzyć jednak tak, że mamy do dyspozycji 1 gniazdoko w ścianie do podłączenia wzmaka (bez filtra) i reszty zabawek (z filtrem). W takim właśnie przypadku można wykonać listwę z mieszaną ilością gniazd, np. 6-gniazdową TAP6 z 5 gniazdami z filtrem i 1 gniazdem bez filtra. Oczywiście stosunek ilości gniazd z filtrem i bez może być dowolny.

Pozdrawiam

 

Witam.

 

Proszę o opinie użytkowników odnośnie podłączenia wzmacniacza pod gniazdo z filtrem lub bez.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniem wzmacniacza do gniazda z filtrem lub bez to niestety dość indywidualna sprawa. Z reguły powinno się podłączać do gniazda niefiltrowanego, ale już wcześniej pojawiła się opinia, że komuś lepiej wzmacniacz działał zasilany z gniazda filtrowanego. I znów to "lepiej" to czysto indywidualna sprawa, każdy słyszy inaczej:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy to po prostu od jego budowy. Ja swój wzmacniacz TacT M2150 zasilam z gniazka filtrowanego świeżo kupionej listwy TAP8 fimy TOMANEK i efekt jest po prostu rewelacyjny. Moja druga połowa, jak usłyszała dźwięk po wpięciu listwy otworzyła szeroko usta, a nie powiem, żeby fascynowała się moimi kabelkami. Chwilę później, jak puściłem Shangri-La Marka Knopflera zażądała bym z nią zatańczył...

Tak więc nie ma reguł i choć zapewne częściej lepsze będzie gniazdko niefiltrowane, to każdy musi to sprawdzić sam.

Co do samej listwy. Wygląd jej, rzecz może wtórna, ale dla mnie nie bez znaczenia, całkowicie zaspokaja mój zmysł estetyki. Ja nawet wolę jej pewny "męski" ascetyzm od chińskich "zabawek" z upiększaczami. Ale to kwestia gustu. Pewne jest natomiast, że jest ona solidnie zmontowana.

I na koniec coś jeszcze o firmie Tomanek. Działa ona bardzo profesjonalnie i jej klient może być pewny, że o ile będą takie możliwości to będzie "dopieszczony". Tak było w każdym razie w moim przypadku...

Nie wiem, czy każdy wyrób pana Szuby jest tak udany, nawet nie wiem, czy w innych systemach jego listwa spisuje się tak dobrze, natomiast wiem, że jego firma zasługuje na zainteresowanie audiofilów. Myślę nawet ,że ci, którzy są zadowoleni z jego wyrobów, a zabierają głos na zagranicznych forach mogliby coś na ten temat skrobnąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o opinie użytkowników odnośnie podłączenia wzmacniacza pod gniazdo z filtrem lub bez.

 

Pozdrawiam.

 

Przeprowadzilem eksperymet z zasilaniem Audionet AMP I. Korzystałem z Heliona 1750 XP, listwy Audionowa, amatorskiej konstrukcji na jakimś module z filtrem Schaffnera i bezpośrednim połączeniem do gniazdka. Reszta toru podpięta do kondycjonera.

W sumie zostało przy Audionova, bo mimo że strasznie badziewna konstrukcja i prawie nic w niej nie ma, to mimo wszystko dźwięk jest gładszy niż z samego gniazdka bez utraty dynamiki. Z Heliona dźwięk najgładszy i najczystszy, ale dynamika makro i mikro siada zbyt wyraźnie. Jako że lubię rock, trudno mi to zaakceptować. Amatorska listwa wyraźnie przyciemniła dźwięk i także generowała problemy ale głównie z mikrodynamiką. Myślę, że może mam nieco spaczony gust, bo podobne wrażenia odniosłem gdy podpiąłem do końcówki kabel zasilający z miedzi betlenowej Neotecha i VdH. Czym prędzej zmieniłem na zwykłego Lappa. Od dźwięku wymagam zadziorności i swobody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem listwy TAP6 z dwoma gniazdami bez filtracji,czy ma znaczenie sposób uziemienia tej listwy dla filtrów?

1.Uziemienie standardowe przez bolec w gniazdku ściennym

2.Uziemienie od strony gniazda w listwie tzn przez wzmacniacz -uziom pdpięty bezpośrednio do obudowy wzmacniacza czy CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik TAP-8 mogę coś na gorąco napisać. Duża różnica w basie produkowanym przez sub. Mogę teraz wyżej odciąć częstotliwość i zrobić głośniej. Basu przez to jest więcej i jest potężniejszy ale nie "zalewa" reszty pasma jak robił to wcześniej przy podobnych ustawieniach. Słychać również różnicę na wokalach(np:sybilanty), blachach czy miotełkach na werblu. Zlikwidowane zostały szumy z tła. Są to subtelne różnice, których osoba nieznająca sprzętu i dźwięku jaki produkuje zapewne nie wyłapie gdyby na szybko zmienić tryb zasilania. Zresztą osoba "z ulicy" pewnie popukała by się tylko w głowę. lol

Zaraz po pierwszym uruchomieniu sprzętu z listwą miałem wrażenie lekko przytłumionego dźwięku. Z czasem dźwięk zaczął się "klarować". Mózg pewnie już trochę się oswoił a poza tym jestem już prawie w stu procentach pewien, że mój wzmacniacz musi pograć kilkanaście, kilkadziesiąt minut zanim zacznie grać, tak to nazwę, "pełnym dźwiękiem."

Mam nadzieję, że nie poddałem się autosugestii i różnice jakie zauważyłem nie są efektem "niezdrowej podniety".

:]

Choć jeśli nawet to dobra listwa nie jest zła. ;)

Jest jeszcze jedna niezaprzeczalna korzyść z listwy. Plazma lepiej "świeci".

Na razie połączone jest wszystko standardowymi kablami ale w bliskiej przyszłości mam zamiar poskładać sobie jakieś "kabelki" do kompletu żeby dodatkowo ładnie wszystko wyglądało. Przecież i tak jest za szafką.

;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik TAP-8 mogę coś na gorąco napisać. Duża różnica w basie produkowanym przez sub. Mogę teraz wyżej odciąć częstotliwość i zrobić głośniej. Basu przez to jest więcej i jest potężniejszy ale nie "zalewa" reszty pasma jak robił to wcześniej przy podobnych ustawieniach. Słychać również różnicę na wokalach(np:sybilanty), blachach czy miotełkach na werblu. Zlikwidowane zostały szumy z tła. Są to subtelne różnice, których osoba nieznająca sprzętu i dźwięku jaki produkuje zapewne nie wyłapie gdyby na szybko zmienić tryb zasilania. Zresztą osoba "z ulicy" pewnie popukała by się tylko w głowę. lol

Zaraz po pierwszym uruchomieniu sprzętu z listwą miałem wrażenie lekko przytłumionego dźwięku. Z czasem dźwięk zaczął się "klarować". Mózg pewnie już trochę się oswoił a poza tym jestem już prawie w stu procentach pewien, że mój wzmacniacz musi pograć kilkanaście, kilkadziesiąt minut zanim zacznie grać, tak to nazwę, "pełnym dźwiękiem."

Mam nadzieję, że nie poddałem się autosugestii i różnice jakie zauważyłem nie są efektem "niezdrowej podniety".

:]

Choć jeśli nawet to dobra listwa nie jest zła. ;)

Jest jeszcze jedna niezaprzeczalna korzyść z listwy. Plazma lepiej "świeci".

Na razie połączone jest wszystko standardowymi kablami ale w bliskiej przyszłości mam zamiar poskładać sobie jakieś "kabelki" do kompletu żeby dodatkowo ładnie wszystko wyglądało. Przecież i tak jest za szafką.

;)

 

Pozdrawiam.

odcięcie suba nie zależy od tego jaką masz listwę w systemie tylko musi być zgrane z głośnikami basowymi kolumn,syb jest uzupełnieniem dolnego zakresu a nie zamiast niego,więc jeśli podkręciłeś wyżej suba to musiałeś coś z kolumn stracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam do oddania za 500 zł (100 zł taniej) + wysyłka listwę TAP8 (8 gniazdowa). Listwa była na wypożyczeniu, ale Klientowi wypozyczenie niestety zbiegło się czasowo z wyjazdem służbowym, w związku z czym nie była nawet wyjęta z pudełka. Przejechała się tylko:)

Jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę o PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcięcie suba nie zależy od tego jaką masz listwę w systemie tylko musi być zgrane z głośnikami basowymi kolumn,syb jest uzupełnieniem dolnego zakresu a nie zamiast niego,więc jeśli podkręciłeś wyżej suba to musiałeś coś z kolumn stracić

 

Opisałem moje wrażenie, że bas z subem jest teraz bardziej "kontrolowany", nie rozłazi się pomimo większego natężenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.