Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyemność poinformować, iż trwają ostatnie testy po których wprowadzimy do oferty dedykowany, stabilizowany zasilacz liniowy (tranzystorowy) do przetwornika M-DAC firmy Audiolab.

Przetwornik ten ma fabrycznie podzielone zasilanie sekcji cyfrowej i analogowej zrealizowane na 9-pinowym złączu. Niestety, fabryczny zasilacz (napięcia przemiennego, transformatorowy) mostkuje te sekcje. Nasz zasilacz spełnia warunek podziału zasilania i dostarcza czysty prąd, dzięki czemu znacznie poprawiają się własności soniczne przetwornika.

Na wzór innych produktów naszej marki, zasilacz można będzie również wypożyczyć do odsłuchu zgodnie z zasadami: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=64

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostkuje cyfrę i analog, możesz to rozwinąć? Przecież napięcia idą trzema uzwojeniami wtórnymi.

 

Ile ten zasilacz ma kosztować?

 

Ps. Jak chcesz to mogę Ci podesłać serwisówkę MDACa.

 

Ps2. Stabilizacja odbywa się w MDACu (w przeciwieństwie do takiego np. rDACa i wielu innych, w środku nie ma przetwornic) więc i sens dodawania stabilizowanego zasilacza jest ograniczony - jakość zasilania jest determinowana przez jakość stabilizatora wewnątrz.

post-2919-0-62439900-1376425244_thumb.jpg

post-2919-0-97133200-1376425244_thumb.jpg

post-2919-0-59185400-1376425247_thumb.jpg

post-2919-0-17912500-1376425325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie widać na zdjęciach mamy tylko 2 uzwojenia transformatora a M-DAC potrzebuje 3 napięcia (+15V do cyfry i symetryczne +/-15V do analogu), więc nie ma innego wyjścia - 3 napięć separowanych z 2 uzwojeń nie zrobimy i coś musimy przez to "puścić" razem. Tak też jest w przypadku oryginalnego zasilacza.

Okazuje się, że zastosowanie stabilizowanego zasilania już na etapie zasilacza zewnętrznego oraz rozdzielenie wspomnianych 3 napięć, daje w M-DACku bardzo dużą poprawę brzmienia.

Ostatnie testy trwają, ceny jeszcze nie znam bo nie został jeszcze do końca skalkulowany całkowity koszt wykonania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wrzuciłem ten post w temacie o rDac'u, ale wydaje mi się, że tutaj chyba bardziej pasuje (szczególnie że tam pozostał bez echa), więc pozwolę sobie napisać jeszcze raz.

 

Mianowicie: myslę nad zasilaczem Tomanek do rDac'a i tak się zastanawiam czy ktoś z Was miał okazję testować wersję "mini" tego zasilacza? Szukałem na forum i w internecie i nigdize nie widziałem żadnej opinii, recenzji, porównania czy czegokolwiek innego.

 

Jakby nie patrzeć różnica 300zł czyli połowa ceny standardowego Tomanka, a konstrukcyjnie rożnica, z tego co wyczytałem w specyfikacji, dotyczy w zasadzie tylko stabilizatora napięcia (jesli się mylę poprawcie mnie).

Zastanawiam się czy nie będzie tak, że zmiana zasialania na "Tomanek mini" da 90% tego co zmiana na "pełną wersje" Tomanka. Przy moim skromnym budżecie prawdę mówiąc, za te pozostałe 10% upgrade'u nie chciałbym 100% więcej płacić.

 

A może ktoś miał szansę porównać w praktyce te dwa zasilacze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ktoś się wypowie, ponieważ znam co najmniej kilka osób, które miały (na własność lub okazję testować) obie wersje zasilacza.

Co do różnic w obu konstrukcjach to jeszcze transformator (w mini zwykły toroid, w wyższej wersji toroid ekranowany i impregnowany). Różnica jest też w samym stabilizatorze: w mini jest scalony, w wyższej jest tranzystorowy.

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!

 

Absolutnie nie wątpie że "standard" jest jeszcze lepszy niż "mini", zastanawiam się tylko na ile to "jeszcze" będzie odczuwalne i opłacalne w mojej konfiguracji (rDac -> NAD 326 -> B&W 685). :)

 

Pozdrawiam

 

Miałem tę okrojoną wersję i mogę ją porównać do wersji zrobionej przez angielskiego konstruktora DIY- bardziej rozbudowaną z ekranowanym trafem itd.

Co moge powiedzieć zasilacz Tomanka był porównywalny do wersji angielskiej ( rozbudowanej) a dwa razy tańszy.

Zatem uważam, że ta wersja mini jest warta uwagi, nie ma sensu pchac się w koszta, skoro cos innego daje taki sam, lub podobny efekt.

 

Pozdrawiam

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj do przetestowania zasilacz Tomanka do mojego Audiolaba M-DAC-a ,wieczorem albo jutro

skrobnę coś na temat .Na razie 2 godziny po włączeniu wszystko działa jak należy a brzmienie jest bardzo "obiecujące".

Mam zasilacz firmowy więc parę razy przepnę żeby usłyszeć ewentualną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek zasilacz do Audiolaba M-DAC

 

Mam dwa zasilacze Tomanka w tym jeden do przetwornika cyfrowo-cyfrowego StyleAudio Carat T2,które spełniają swoja rolę i działają ze słyszalnym skutkiem, więc od jakiegoś czasu „męczyłem” pana Tomasza żeby wprowadził do swojej oferty zasilacz do wspomnianego wyżej dac-a .

Trochę to trwało bo jak się okazało nie jest to taka prosta sprawa , ja nie mogąc się doczekać miałem zamiar sprzedać swojego M-DAC-a ,na szczęście bez powodzenia. Raz już zrobiłem taki błąd ,pozbyłem się DAC-20 Xindaka ,nie dałem mu szansy poprzez up-grade w postaci wymiany chociażby lamp lub głębszą ingerencję w konstrukcję jak to zrobił kolega Zn-21 .Teraz ilekroć jestem u kolegi ,który kupił ode mnie tego Xindaka to pukam się wciąż w ” makówkę” bo u niego nawet bez żadnych zmian wpasował się w system.

Ale wróćmy do tematu M-DAC-a i zasilacza wykonanego przez pana Tomasza .

Nie będę tutaj pisał o brzmieniu bo każdy ma inny system , inną akustykę i była by to próba opisu brzmienia mojego systemu a jak wiadomo kable i zasilacze nie „grają” mają tylko jakiś tam wpływ na brzmienie dlatego skupię się na różnicach jakie wnosi zasilacz Tomanka w stosunku zasilacza będącego na wyposażeniu Audiolaba.

 

-Dół z Tomanka może mniejszy w „masie” ale za to bardziej zróżnicowany,lepsza motoryka ,lekko utwardzony.

-Średnica tu największa różnica jak pisali inni użytkownicy standardowo „niedociążona” z nowym zasilaczem wszystko jak trzeba a nawet jak by lepsza barwa .Może poprzez ten lepszy bas równowaga tonalna lekko przesunięta w dół w każdym razie głosy męskie jak i kobiece w klasyce operowej brzmią bardziej soczyście i z wypełnieniem.

-Góra pozornie mniej ale jest jej tyle ile trzeba ,nie jest taka nachalna i krzykliwa jak na zasilaczu „fabrycznym”.

 

Porównanie zrobiłem na trzech systemach ,dwóch lampowych /OTL i 2A3/ oraz tranzystorowym Arcam.

I jeszcze jedna sprawa M-DAC posiada tzw. „dziurkę słuchawkową” w której to na moich Sennkach HD800 najbardziej można było usłyszeć na starym zasilaczu to tzw. niedociążenie średnicy ,teraz na zasilaczu Tomanka odsłuchy są bardzo przyjemne i wciągające , posiadam oddzielny „wypasiony” wzmacniacz słuchawkowy i mam porównanie.

 

Kabel zasilające Dubiel Reference do zasilacza ,interconekt Dubiel srebrny /na Cardasie/ do wzmacniacza.

Transport ,po optyku i caoxialu -Oppo 93NEE

Materiał muzyczny płyty CD ,pliki ripy wav ,gęste pliki z HDTraks.

Żródło punkt odniesienia CD Nirvana.

 

Zasilacz zostaje u mnie,mogę go polecić wszystkim posiadaczom M-DAC-a ,różnica w stosunku do fabrycznego duża , warta chociażby wypróbowania, może zmienią zdanie o przetworniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

poniewaz ostatnio nabylem TP8 w tej nowej wersji z dwoma gniazdami DC Blockera chcialem podzielic sie opinia o tej wersji.Na poczatku jak zwykle po jakiejs zmianie w dobrze sobie znanym zestawie Audio nasluchiwanie czy cos sie aby

nie pogorszylo.Okay ...jest nawet lepiej.Pod te 2 gniazda Blockera podpiete sa wzmacniacz i Usb Dac(Bez Filtrow).

Nie mialem przedtem problemu z burczeniem Trafa..grzeje sie za to teraz wyraznie mniej.Co jest ale najwazniejsze zestaw brzmi pod wieloma wzgledami lepiej.Czarne tlo jest teraz rzeczywiscie czarne,budowa sceny o klase lepsza.

Co jeszcze zauwazylem,do tej pory zawsze wolalem sluchac muzyki wieczorem niz w ciagu dnia kiedy brzmienie byl zawsze jakos nie te.Teraz tej roznicy nie ma.Listwa zasilana jest kablem Oyaide Tunami,wtyki Furutecha.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie blockera

Prąd 4,5A czyli lekko ponad 1000W trochę za mało jak na dedykowany do końcówek mocy?

U mnie w krellu siedzą dwa trafa po 800W każdy, piec steruje kolumny do 1ohma i podwaja moc przy spadku impedancji o połowę właśnie aż do 1 ohma a jest to najsłabsza końcówka krella?

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kartę informacyjną DC-Blockera opublikowaliśmy: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=80

 

poprosimy zdjecia środka:)

Czekamy na obudowy wersji produkcyjnej. Jak dotrą i złożymy parę sztuk to oczywiście zrobimy i opublikujemy sesję "rozbieraną".

 

Pytanie odnośnie blockera

Prąd 4,5A czyli lekko ponad 1000W trochę za mało jak na dedykowany do końcówek mocy?

Robimy testy, których celem jest bezpieczne podniesienie obciążalności DCB1. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, nastąpi "upgrade" urządzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz drugi DC-blocker do monobloków lampowych , szczerze jeden z najlepszych zakupów w audio /o cenie nawet juz nie wspomne bo trudno dac wiare ze jeszcze ktos w tym audio kalkuluje cene na podstawie realnych kosztów / jesli nadal jest mozliwosc wypozyczenia polecam wszystkim

z powodu zakupów u Tomanka kolejny nawrot szaleństwa pod tytułem "zasilanie audio" ostatecznie skończył sie calkowicie nową linia od słupa tylko do audio z wlasnym licznikiem i fazami do wyboru , cały przebieg zasilania pod ziemia aby nie zrobic sobie anteny

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest jeszcze możliwość przetestowania DCB1 przed ewentualnym zakupem?

Interesują mnie dwie sztuki (wersja z kablem na stałe) do monobloków.

Tak, będzie możliwość. Szczegóły sugerowałbym ustalić na PW lub mailu.

 

Tylko kolejka do odsłuchu raczej długa, ja na wypożyczenie TAP8 z DC-blockerem czekam już chyba 4-ty tydzień :-(

 

Święta racja. W tym tygodniu powinno udać się zrealizować wypożyczenie. Przepraszam, że to tyle trwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik zasilacza Mr. Tomanka . To i ja jestem zainteresowany.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam akces do klubu z DC Blockerem DCB1 :). Nabyłem go w ciemno pod wpływem testu Violeta. Jest wpięty pomiędzy lampowy wzmacniacz a listwę Sonus Oliva. Zmiana w strukturze przekazu jest ewidentnie in plus. Słucham płyty Lunatic Soul Pana Mariusza Dudy i spółki - zmiana to zdecydowanie lepsza separacja poszczególnych instrumentów, tyle rzuciło mi się "w uszy" po dość krótkim odsłuchu.

Edytowane przez gzrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie wysyłki wypożyczeń i zamówień są realizowane zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

Chciałbym również poinformować, iż prace nad modernizacją DC-Blockera DCB1 przyniosły efekt w postaci podniesienia maksymalnej mocy przez niego przesyłanej z 1035W (4,5A dla 230VAC) do 1500W (6,5A dla 230VAC).

W praktyce układ z powodzeniem przenosił moc 2000W, ale nie chcąc wychodzić poza bezpieczne parametry ustalona została bezpieczna, dopuszczalna moc 1500W. Dla DC-Blockerów montowanych w 8-gniazdowych listwach TAP8 moc pozostaje bez zmian, a więc 1035W/gniazdo (na pokładzie listwa ma 2 DC-Blockery).

Wszystkie DCB1 wysyłane od dnia dzisiejszego będą mieć już moc 1500W, o czym będzie informować nalepka znamionowa na urządzeniu oraz instrukcja.

 

Trwają również prace nad wprowadzeniem podwójnego DC-Blockera o symbolu DCB2.

Zbudowany będzie w takiej samej obudowie jak listwa TAP4 o wymiarach: 120x120x50mm. W górnej części będą 2 gniazda, w środku 2 takie same układy DC-Blockera jak w DCB1 o mocy 2x1500W. Wejście 230V w postaci kabla lub gniazda IEC - analogicznie jak w DCB1. Będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują zasilić 2 urządzenia, będzie mniej urządzeń i mniej kabli względem dwóch pojedyńczych DCB1.

Koszt DCB1 to 400 zł brutto, dostępność w ciągu ok. 3 tygodni.

Pozdrawiam

 

Ps. gdyby ktoś chciał to mam do dyspozycji w dobrej cenie 2 DCB1 w wersji z gniazdami IEC na wejściu (pierwsza wersja 4,5A 1035W mocy). Jak ktoś nie ma bardzo prądożernej końcówki to w zupełności wystarczy.

Urządzenia są zwrócone po testach, sprawdzone i w 100% sprawne z normalną gwarancją na 2 lata. Cena w zasadzie na granicy kosztu wykonania: 100 PLN brutto/szt. + 15 zł wysyłka po przedpłacie. Zgłoszenia jak zawsze prosiłbym na @ lub PW. Są tylko 2 szt.

Pozdrawiam

 

Ps. gdyby ktoś chciał to mam do dyspozycji w dobrej cenie 2 DCB1 w wersji z gniazdami IEC na wejściu (pierwsza wersja 4,5A 1035W mocy). Jak ktoś nie ma bardzo prądożernej końcówki to w zupełności wystarczy.

Urządzenia są zwrócone po testach, sprawdzone i w 100% sprawne z normalną gwarancją na 2 lata. Cena w zasadzie na granicy kosztu wykonania: 100 PLN brutto/szt. + 15 zł wysyłka po przedpłacie. Zgłoszenia jak zawsze prosiłbym na @ lub PW. Są tylko 2 szt.

Został tylko jeden - aktualne na godz. 09:08 dn. 12.09.2013

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie wysyłki wypożyczeń i zamówień są realizowane zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

Chciałbym również poinformować, iż prace nad modernizacją DC-Blockera DCB1 przyniosły efekt w postaci podniesienia maksymalnej mocy przez niego przesyłanej z 1035W (4,5A dla 230VAC) do 1500W (6,5A dla 230VAC).

W praktyce układ z powodzeniem przenosił moc 2000W, ale nie chcąc wychodzić poza bezpieczne parametry ustalona została bezpieczna, dopuszczalna moc 1500W. Dla DC-Blockerów montowanych w 8-gniazdowych listwach TAP8 moc pozostaje bez zmian, a więc 1035W/gniazdo (na pokładzie listwa ma 2 DC-Blockery).

Wszystkie DCB1 wysyłane od dnia dzisiejszego będą mieć już moc 1500W, o czym będzie informować nalepka znamionowa na urządzeniu oraz instrukcja.

 

Trwają również prace nad wprowadzeniem podwójnego DC-Blockera o symbolu DCB2.

Zbudowany będzie w takiej samej obudowie jak listwa TAP4 o wymiarach: 120x120x50mm. W górnej części będą 2 gniazda, w środku 2 takie same układy DC-Blockera jak w DCB1 o mocy 2x1500W. Wejście 230V w postaci kabla lub gniazda IEC - analogicznie jak w DCB1. Będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują zasilić 2 urządzenia, będzie mniej urządzeń i mniej kabli względem dwóch pojedyńczych DCB1.

Koszt DCB1 to 400 zł brutto, dostępność w ciągu ok. 3 tygodni.

Pozdrawiam

 

Ps. gdyby ktoś chciał to mam do dyspozycji w dobrej cenie 2 DCB1 w wersji z gniazdami IEC na wejściu (pierwsza wersja 4,5A 1035W mocy). Jak ktoś nie ma bardzo prądożernej końcówki to w zupełności wystarczy.

Urządzenia są zwrócone po testach, sprawdzone i w 100% sprawne z normalną gwarancją na 2 lata. Cena w zasadzie na granicy kosztu wykonania: 100 PLN brutto/szt. + 15 zł wysyłka po przedpłacie. Zgłoszenia jak zawsze prosiłbym na @ lub PW. Są tylko 2 szt.

Pozdrawiam

 

 

Został tylko jeden - aktualne na godz. 09:08 dn. 12.09.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Tomanek1 dnia 12.09.2013 - 08:20 napisał

Ps. gdyby ktoś chciał to mam do dyspozycji w dobrej cenie 2 DCB1 w wersji z gniazdami IEC na wejściu (pierwsza wersja 4,5A 1035W mocy). Jak ktoś nie ma bardzo prądożernej końcówki to w zupełności wystarczy.

Urządzenia są zwrócone po testach, sprawdzone i w 100% sprawne z normalną gwarancją na 2 lata. Cena w zasadzie na granicy kosztu wykonania: 100 PLN brutto/szt. + 15 zł wysyłka po przedpłacie. Zgłoszenia jak zawsze prosiłbym na @ lub PW. Są tylko 2 szt.

 

Został tylko jeden - aktualne na godz. 09:08 dn. 12.09.2013

Sprzedane oba. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.