Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś użytkowników DC Blockera (konkretnie DCB2, ewentualnie DCB1) doświadczył problemów z jego działaniem ? Chodzi o kondensatory. Zdaje się, że DC Blocker nie ma zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, a jest pierwszym elementem, do którego podłącza się na przykład listwę.

Pytam, gdyż przytrafiła mi się przygoda z tym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzoni

 

Z tym tłumieniem buczenia to jest mniej więcej tak.

Składowa stała jest zmienna i zależy od aktualnie wpiętych urządzeń do sieci, która zmienia się w ciągu doby ze względu na to, że znaczna część tego typu urządzeń jest włączana sporadycznie (np. ładowarki do telefonów,tabletów itd. ).

Jeśli Twój transformator buczy od włączenia i to buczenie nigdy nie cichnie, to ten typ tak ma lub masz bardzo mocno zakłóconą sieć energetyczną.

Jeśli inne transformatory pracują cicho, to jest to objaw wady konstrukcyjnej tego konkretnego egzemplarza.

 

DC Blocker osłabia buczenie transformatora tylko w pewnym stopniu (do pewnej wartości składowej stałej) i nie w każdym przypadku w wystarczającym. Wszystko zależy od tego z jakiego źródła są zakłócenia.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Przepnij ten transformator pod rożne gniazda w domu i sprawdź w którym buczy Ci najgłośniej, a w którym najciszej. Czasem źródłem zakłóceń jest inne urządzenie działające w niedużej odległości od aktualnego miejsca pracy transformatora.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jednak używać blockera bezpośrednio przed wzmacniaczem a nie do zasilania całych listew.

Po pierwsze - blocker sprawdza się tylko w układach transformatorowych, ze wskazaniem na duże transformatory we wzmacniaczach mocy - po co zatem obciążać go dodatkowo całą resztą?...

Po drugie - jeśli podłączymy poprzez blocker całą listwę, a do niej podłączymy TV, router, ładowarkę do tableta itp. to jeśli którekolwiek z tych urządzeń będzie źródłem składowej stałej, to blocker nie pomoże choćby świat się walił. Z prostej przyczyny. Źródło składowej stałej będzie po tej samej stronie co wzmacniacz.

Podłączać trzeba tak, by źródło składowej stałej było po jednej stronie, a wzmacniacz po drugiej stronie dc-blockera. Podłączając do blockera tylko wzmacniacz separujemy od niego wszystkie źródła składowej stałej.

Po trzecie - może się zdarzyć, że zasilacz impulsowy doprowadzi do uszkodzenia dc-blockera, dlatego trzeba unikać obciążania go źródłami impulsowymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mnie też, ale jak się okazuje, wiele osób tak robi, dlatego moja informacja.

Stosowny zapis znajdzie się na naszej stronie oraz w instrukcji.

 

Witam, chciałem zapytać, czy aktualnie Pan przebywa na urlopie ?

 

Złożyłem zamówienie mailowo kilka dni temu i nie dostałem żądnej odpowiedzi, a teraz nie mogę się dodzwonić.

 

dziękuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tomanek listwa TAP8 z DC BLockerami wyprobowana,poszly w ruch ulubione utwory i okazuje sie ze jest inaczej w pozytywnym slowa znaczeniu,widac ze

moj lampowy CARY 300B podpiety do gnazda blockera gra jakby czysciej(bez brudow)kolumny GOODMANSY(TWIN AXIETTE 8) graja bardziej uporzadko-

wanie,spokojniej bez takiego wyostrzenia jak przedtem,podoba mi sie teraz granie mojego sprzetu ,jest duzo lepiej,tak naprawde to nie liczylem na

nic,myslalem ze jak nic ta listwa nie da to przynajmniej bedzie fajnie wygladac, bo jestem esteta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś chce nabyć w dobrej cenie zasilacz ULPS mini do Raspberry Pi/Pi2/Pi3 (starsza wersja obudowy, IEC na wejściu + odłączany kabel 230V) to zapraszam na PW.

Koszt z wysyłką to 2/3 ceny obecnej wersji - kto zna ceny, łatwo obliczyć. Zasilacz, celowo w starszej wersji z IEC, zamówił jeden z klientów, ale po kilku dniach, z uwagi na całkowitą rezygnację z Raspberry, zwrócił mi. Sprzęt został sprawdzony - nie nosi żadnych śladów użycia. Dostępna jest tylko 1 sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ponadto od tej chwili do końca niedzieli tj. do 20.08.2017r. do godz. 23:59 lub do wyczerpania przeznaczonej na to ilości, każda standardowa listwa TAP8 z 2 dc-blockerami, będzie z rabatem 25%.

Oferta tylko dla Forumowiczów AS, dlatego zgłoszenia przyjmujemy przez PW. Przyjmujemy i realizujemy tylko zamówienia, nie robimy rezerwacji.

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były najlepsze chwile tego wiatraka, takiej dobrej jakości prąd dostać? niebywałe wręcz... haha

Millerek, zamiast ironizować i szydzić wypożycz od Tomanka listwę np. TAP8 z gwarancją zwrotu, podłącz do swojego systemu, posłuchaj muzyki a następnie podziel się swoimi uwagami. Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać, bo nie mam zamiaru uszczęśliwiać kogokolwiek innego niż moja żona, ale wyrób sobie zdanie i napisz o wrażeniach. To nic nie kosztuje a zdobędziesz nowe doświadczenia. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doczytałem i już wiem, że testowałeś. Cóż... zapraszam do mnie na testy. Mam aktualnie 2 listwy: pierwsza gra z mocno prądożernym wzmacniaczem tranzystorowym, druga z dobrej klasy wzmacniaczem hybrydowym plus w obu wypadkach cały sprzęt peryferyjny. Poprawa jest subtelna, ale znacząca - dla mnie warta wydanych tych kilkuset złotych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku ;)

 

Mało tego, u mnie również są dwie Tab 8 z 2xDC.

Niestety, jak szaleć to szaleć.

Podoba mi się adaptacja, wygląd Tomanka tzn listew zasilania od Tomanka :)

 

Tak, różnice są, oczywiście że tak, subtelne owszem ale o to chodzi przecież. Jedynie, wydaje mi się, że temp robocza sprzętu z gniazd dc Blockera, jest wyższa. Miałem to konkretnie sprawdzić termometrami na podstawie badań w środowisku otaczającym, ale jakoś czasu mało....

 

Zastanawiam się czy to aby moje gniazda PowerCon nie mieszają, czy aby w nich nie zrobiło się wąskie gardło dla obciążenia.

Podejrzewam że sprzęt chodzi na wysokich obrotach i ciężko mu z zapasem, jakby się męczył.... nie wiem, bredze chyba po tych piwach dzisiaj ;-) ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ponieważ doszły mnie słuchy, iż promocja weekendowa w wakacje mogła nie dotrzeć do wszystkich, przedłużam ją do końca bieżącego dnia. To już naprawdę ostatni dzwonek na zamówienie TAP8 z 2 dc-blockerami w cenie obniżonej o 25%. Uwzględnimy wszystkie zamówienia złożone dziś do 23:59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czekam na tap8. Jednak chciałbym spytać Was pod które gniazda podłączyć te urządzenia :

- wzmacniacz lampowy cayin cs55a

-dac lampowy cayin idac6

- raspcerry pi z zasilaniem tomanek ulps

- komputer PC zasilany przez UPS

 

Czekan na podpowiedzi i pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem u Pana Tomasza od dawna odwlekany zakup, czyli zasilacz ULPS do Sqeezboxa. To druga rzecz Tomanka obok kupionej kiedyś TAP8.

Oczywiście po ULPSie spodziewałem się jakiejś różnicy. Coś jak dodanie Palmera do Younga lub Evo Supply do Clocka lub do HiFace.

Jednak tu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

W tym przypadku można powiedzieć, ze jest to zupełnie inne i znacznie lepsze dźwiękowo urządzenie.

Widocznie dołączany fabrycznie zasilaczyk jest naprawdę słaby.

 

Squeez z racji na ponadprzeciętną funkcjonalność i ergonomię egzystuje "obok" moje głównego transportu i służy mi tylko (jako transport plików) do zaznajomienia się z jakąś płytką, pobrzdąkania w tle lub posłuchania radia.

Teraz może się to zmienić. Odsłuch w tym zestawie zrobił się angażujący i satysfakcjonujący. Największa poprawa nastąpiła w rozdzielczości, dynamice i basie który przestał się wlec.

 

W przypadku zastosowania ULPSa do Sqeezboxa Classica mogę powiedzieć, że:

Mała rzecz może znieść duże ograniczenia.

Brzmi to trochę jak slogan reklamowy, ale jest w 100% prawdą. :)

 

Muszę również napisać, że coraz rzadziej trafia się na tak sympatycznych i tak w porządku podchodzących do klienta ludzi jak Pan Tomasz. To jednak wiedzą pewnie wszyscy którzy kupili coś od Tomanka. ;) Dziękuję Panie Tomaszu!

 

Wyszła mi niezła laurka, ale cóż - taka prawda! :)

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u Pana Tomasza od dawna odwlekany zakup, czyli zasilacz ULPS do Sqeezboxa. To druga rzecz Tomanka obok kupionej kiedyś TAP8.

Oczywiście po ULPSie spodziewałem się jakiejś różnicy. Coś jak dodanie Palmera do Younga lub Evo Supply do Clocka lub do HiFace.

Jednak tu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

W tym przypadku można powiedzieć, ze jest to zupełnie inne i znacznie lepsze dźwiękowo urządzenie.

Widocznie dołączany fabrycznie zasilaczyk jest naprawdę słaby.

 

Squeez z racji na ponadprzeciętną funkcjonalność i ergonomię egzystuje "obok" moje głównego transportu i służy mi tylko (jako transport plików) do zaznajomienia się z jakąś płytką, pobrzdąkania w tle lub posłuchania radia.

Teraz może się to zmienić. Odsłuch w tym zestawie zrobił się angażujący i satysfakcjonujący. Największa poprawa nastąpiła w rozdzielczości, dynamice i basie który przestał się wlec.

 

W przypadku zastosowania ULPSa do Sqeezboxa Classica mogę powiedzieć, że:

Mała rzecz może znieść duże ograniczenia.

Brzmi to trochę jak slogan reklamowy, ale jest w 100% prawdą. :)

 

Muszę również napisać, że coraz rzadziej trafia się na tak sympatycznych i tak w porządku podchodzących do klienta ludzi jak Pan Tomasz. To jednak wiedzą pewnie wszyscy którzy kupili coś od Tomanka. ;) Dziękuję Panie Tomaszu!

 

Wyszła mi niezła laurka, ale cóż - taka prawda! :)

Bo to są uczciwie zrobione urządzenia i tyle , też bez lukru ale tak jest , to są po prostu uczciwie wycenione i trwałe klimy ,mam dwie listwy i trzecia od innego wykonawcy ,ale cenię sobie Tomanka i tyle ,uważam ze po prostu warto w to wejść bez lukrowania itp , listwa tap8 nie zabiera dynamiki piecą a niestety inne zabierają mi power a to nie tędy droga :) power ma zostać i być czysto i tap8 to robi i nic więcej nie oczekuję od listew w tych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam kontakt z co najmniej 2 osobami, które "wakacyjnie przespały" poprzednie oferty na TAP8 z 2 dc-blockerami w cenie -25%. Żeby dać szanse wszystkim, przeznaczam pakiet 5 listew TAP8 z dc-blockerami w cenach jak poprzednio, czyli -25% za sztukę + wysyłka. To już naprawdę ostatnie sztuki w takiej cenie, więcej przedłużeń extra nie będzie. Zamówienia na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.