Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji jest rysunek gdzie faza itd, ale te kropki, może to starsze serie lub cokolwiek innego... stąd pytanie :)

 

Zainteresowany jestem zasilaczem fi Squeezeboxa. Parę postów wcześniej kolega o nim wspomniał a mnie przypomniał że też mam SQB, gdzieś, ale go znalazłem po kilku dniach, uruchomiłem, zapomniałem że to fajny sprzęt "zegarek z funkcjami sieciowymi" itd :)

Może go wdroże do systemu, zmieniłbym zasilacz, ale ten ULPS MINI od Tomanka jakoś mi nie pasuje z wyglądu, obudowy, jakoś porostu nie wygląda :)

Mam dwie listwy Tap8 z dc blockerami, i jakoś obudowa ULPS MINI psułaby ogólny porządek ;)

 

Ps, takie małe żarty oczywiście ;)

..na 70 % ;)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi i czerwone kropki, wskazujące fazę, one już były czy sam nakleiłeś?

 

To jest listwa bez filtrów, wiec dla listwy większego znaczenia nie ma, gdzie jest faza (ma za to znaczenie dla reszty urządzeń w torze audio). Czerwone kropki z folii samoprzylepnej sam nakleiłem, ale nowy właścicel będzie je mógl bez problemu odkleić, albo przekleić na drugą stronę, jeśli będzie chciał ją podłączyć na odwrót.

 

Ps. listwa sprzedana, jutro trafi do systemu nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ponownie.

Noszę się z zamiarem kupna zasilacza do Squeezeboxa Classic lub Touch, konkretnie zmiany z oryginalnego na coś lepszego.

Poszukiwania skierowały mnie ponownie na stronę tomanek.net.pl konkretnie do budżetowego ULPS MINI.

 

Aby nie było tak pięknie , jak zawsze zresztą, to mam kilka pytań do Pana Tomka.

 

Czy jest możliwość zrobienia zasilacza pod konkretnie moje zamówienie czyli.

 

Założyć gniazdo IEC z bezpiecznikiem, na takie przykładowo

http://allegro.pl/gniazdo-zasilajace-ac-iec-meskie-z-bezpiecznikiem-i6580371326.html

lub takie

http://allegro.pl/gniazdo-meskie-iec-ac-z-bezpiecznikem-3-pin-i6566897118.html

 

Założyć główny włącznik metalowy czarny z podświetleniem zielonym na froncie zasilacza, przykład:

http://allegro.pl/wlacznik-podswietlany-ring-22mm-12v-3a-zielony-i6571265605.html

lub takie

http://allegro.pl/wlacznik-podswietlany-ring-16mm-12v-3a-bialy-i6571248869.html

...szkoda że nie znalazłem takiego włącznika, aby świecił na czerwono jak zasilacz jest wyłączony, a jak załączony to świeci na zielono...

 

Przewód DC w czarnym oplocie, jak jest w ofercie do ULPS AC.

 

Obudowa lakierowana (szara) tak jak Listwa Zasilająca TAP8 (idealnie wpasowałaby się do moich dwóch TAP8 z DC...), ale chyba nie ma szans bo TAP8 jest z alu a ULPS jest blaszany...

 

Pozamiatałem chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość sm1980

(Konto usunięte)

znalazlem na 31 stronie :) natomiast ciekawi mnie gdzie tomanek preferuje faze ? na lewym zacisku ?

Zaglądałeś w ogóle do instrukcji? :P Ja z niej pamiętam, że trzeba podłączyć według jej wskazania, bo inaczej nie będzie działać (tylko na jednym "drucie" jest "cośtam").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytam o podłączeniu faz do DC-Blockera (którego nie posiadam) i wg Was oraz instrukcji jest to istotne. Co zaś powiecie o zasilaczach typu ULPS - tutaj mam 2 od p. Tomasza, do przetwornika c/a oraz do preampu. Proszę o info, czy i w przypadku zasilaczy ULPS ważne jest podłączenie fazy? (u siebie mam wszędzie fazę na prawym bolcu patrząc od frontu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma żadnej normy ani zasady, jest natomiast stwierdzenie "prawidłowo podłączyć" czy "odpowiednie podłączenie"... nic więcej.

 

Ja, jak również inni jak również Pan Tomasz "Tomanek", zakładamy, że faza w gnieździe w produktach "Tomankowych" i nie tylko, jest po lewej stronie bolca uziemiajacego.

Gniazda schuko też ma (powinno mieć) fazę po lewej stronie, patrząc na wprost, chyba że położony dc Blockera do góry nogami.

 

Patrząc na wtyczkę od strony bolcow, faza znajduje się po prawej stronie od uziemienia.

 

Założenie i odpowiednio podłączena faza, ma istotne znaczenie w elektronice.

Chodzi o to aby faza była była na głównym wyłączniku zasilania transformatorowego czy toroidalnego.

Niedopuszczalne jest gdy na głównym wyłączniku było zero bo wtedy faza jest ciągle w zasilaniu.

 

To jest tak jak w skrzynce bezpiecznikow w instalacji domowej, gdzie jest założony bezpiecznik? lub główny wyłącznik? na zerze czy na fazie?

Oczywiście że na fazie, faza ma być wyłączalana!

Tak samo tyczy się DC Blockera, on działa najlepiej a nawet tylko i wyłącznie (choć nie mam co do tego pewności, porostu nie wiem )... na fazie, i niech tak zostanie.baadddc6b0985de2a541136f1a278dcc.jpg957f36f5f4ac4333d81adca1ef2759d2.jpg8d59c623509e762db3e85a7f7f89254e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

Zakładam, że ULPS MINI, na przewodzie AC, tzn na wtyczce, fazę będzie mieć (patrząc od strony bolcow), z prawej strony uziemienia.

Zakładam również że faza będzie na włączniku i na bezpieczniku.

Oczywiście na wtyku DC, masa na zewnątrz a plus wewnątrz, chyba że odbiornik wymaga inaczej.

1602390a8a9f8632b1c819e7067597fb.jpg6b9afd2a8c758a4072eafbb0159ad109.jpg

Kropka czerwona to faza

2c3f0b9e581bee26c59f6d44a0c728f3.jpg

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

teraz sprawdzam moj dcb1, ma przerzucona faze z lewej strony we wtyczce na prawa w gniezdzie

Czyli kupiłeś sprzęt używany i bez instrukcji? Może ktoś zeskanuje koledze stronę z instrukcji informującą o sposobie połączenia i dlaczego tylko taki kierunek zadziała? Ja niestety swój Blocker sprzedałem z instrukcją, ale tylko dlatego, że sprzedałem wzmacniacz, a bez blockera zdarzało mu się nieźle brumić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem uzywke, ale kompletna mam instrukcje i dowod zakupu, w necie tez jest dostepna instrukcja na stronie producenta, zamieniłem kable we wtyczce i juz jest po Tomankowemu, ale czy lepiej na dzwiek to nie wiem :)

Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale pan Tomasz ma juz wywalone ,można sobie pisać hee jest tak zarobiony że można tylko z wielkim one milion dolars podbijać , zauwazyłem przypadłość polskich producentów ,jak sa juz nażarci w sensie pieniędzy i koninktura im sprzyja nie ukrywajmy dzięki nam :) to sobie tak traktujaą nas frywolnie w sensie szacunek ucieka , pisze o tym do was bo może was też to spotkało ,ja juz skończyłem zakupy bo zauważyłem dziwną przypadłość im więcej kupuje tym bardziej jestem zlewany , kupując w firmach zachodnich jestem dopiesczany co raz bardziej z każdym zakupem , w pl jesteś traktowany jako potencjalny oszust hosztapler mimo że płacisz uczciwe pieniadze za 17 klocek , to ot tak moje nostalgie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trochę mnie zgrzał ostatni wpis. Raczej się nie udzielam ale ... Widać kolego nie masz nic wspólnego w prowadzeniem Własnego biznesu. Niestety na pewnym etapie nie da się wszystkiego ogarnąć i dopieścić każdego. No chyba że zatrudniamy oddzielną osobę do kontaktu z klientem. Piszesz o zachodnich firmach. A skąd wiesz jaka jest ich struktura? U nas zatrudnienie kolejnych osób to ogromne koszta a zatem także przełożenie na cenę końcową produktu. Jak chcesz pełnego marketingu to policz sobie cenę końcową x2. Nie chcę tłumaczyć tu producenta bo nie jestem z nim związany ale rozumiem że doba ma 24h i czasami nie da się wszystkiego. Mam kilka produktów i jestem z nich bardzo zadowolony. Tyle. Więcej szacunku i cierpliwości. Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trochę mnie zgrzał ostatni wpis. Raczej się nie udzielam ale ... Widać kolego nie masz nic wspólnego w prowadzeniem Własnego biznesu. Niestety na pewnym etapie nie da się wszystkiego ogarnąć i dopieścić każdego. No chyba że zatrudniamy oddzielną osobę do kontaktu z klientem. Piszesz o zachodnich firmach. A skąd wiesz jaka jest ich struktura? U nas zatrudnienie kolejnych osób to ogromne koszta a zatem także przełożenie na cenę końcową produktu. Jak chcesz pełnego marketingu to policz sobie cenę końcową x2. Nie chcę tłumaczyć tu producenta bo nie jestem z nim związany ale rozumiem że doba ma 24h i czasami nie da się wszystkiego. Mam kilka produktów i jestem z nich bardzo zadowolony. Tyle. Więcej szacunku i cierpliwości. Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Prawie to samo chciałem napisać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu potrzeba instrukcji ze schematem połączeń - proszę o maila, bez problemu prześlę.

Zdarza się nieraz, że coś ominę. Jestem tylko człowiekiem.

Czy się "nałapałem" - chyba jak każdy chce coś zarobić by móc na jakimś podstawowym poziomie utrzymać ze swojej pracy rodzinę i nie poświęcać przy okazji 20 godzin na dobę na pracę, to chyba naturalne.

Panie Mariuszu, kto jak kto, ale Pan na warunki finansowe swych zakupów, nie powinien narzekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trochę mnie zgrzał ostatni wpis. Raczej się nie udzielam ale ... Widać kolego nie masz nic wspólnego w prowadzeniem Własnego biznesu. Niestety na pewnym etapie nie da się wszystkiego ogarnąć i dopieścić każdego. No chyba że zatrudniamy oddzielną osobę do kontaktu z klientem. Piszesz o zachodnich firmach. A skąd wiesz jaka jest ich struktura? U nas zatrudnienie kolejnych osób to ogromne koszta a zatem także przełożenie na cenę końcową produktu. Jak chcesz pełnego marketingu to policz sobie cenę końcową x2. Nie chcę tłumaczyć tu producenta bo nie jestem z nim związany ale rozumiem że doba ma 24h i czasami nie da się wszystkiego. Mam kilka produktów i jestem z nich bardzo zadowolony. Tyle. Więcej szacunku i cierpliwości. Pozdrawiam.

692-102-1945 to mój nip nie biadol mi chłopaku całe życie handluje :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Nie ucz ojca dzieci robić i tą laurke w elementarzu zapodaj tacie mamie nie mi , siedze w klimie całe życie w sensie w handlu :))) cenie sobie szacunek do klienta heja

 

Pytanie do klientów co może byli potraktowani ,np nie odpisami , bez żadnego wyjasnienia ,ja naprawdę byłem cierpliwy i czekam długo , ale to nie jest pierwszy raz dziekuje ,po mimo promocji " :)

 

Pamietajcie panowie panie że to wy zostawiacie hajs i wy wymagacie , a tu nawet minimum niema , total olewka na zapytania , teraz sie naglę pan Tomasz odzywa na priv czyli jednak widzi pytania jak trzeba. to jest pytanie ? ja pytań nie mam pozdr,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.