Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, testuje właśnie DC Blockera, pomaga na buczące trafo w 80% w naim nait 5si ale mam nieodparte wrażenie że zamula mi dźwięk tj gubią się najwyższe (takie dośc delikatne) cześci pasma i tak jakby nieco spłycał przejścia tonalne, natomiast jakby dodaje w średniej częsci pasma.

Czy jest coś co zadziała podobnie na trafo ale bez tego wpływu na dźwięk? Czy inne kondensatory, albo inny układ by coś zmienił ewentualnie inny filtr, lub zamontowany w innym miejscu? Teraz jest między gniazdkiem a listwą lub między listwą a wzmakiem. Pytam m.in. Pana Tomanka...

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie.

 

http://allegro.pl/ps-audio-humbuster-iii-kondycjoner-pradu-hi-end-i7053685099.html

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Kiedyś kolega był u mnie z takim cudem i wzmacniacz grał z nim rewelacyjnie, na źródle nie było aż tak dużego przyrostu jakości ale wzmacniacz zagrał jak po dobrej kawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, testuje właśnie DC Blockera, pomaga na buczące trafo w 80% w naim nait 5si ale mam nieodparte wrażenie że zamula mi dźwięk tj gubią się najwyższe (takie dośc delikatne) cześci pasma i tak jakby nieco spłycał przejścia tonalne, natomiast jakby dodaje w średniej częsci pasma.

Już w klubie Naima ktoś o tym pisał, że wszelkie ulepszacze/poprawiacze trzeba stosować z dużą dozą ostrożności i waśnie sprawdzać we własnym systemie.

Na przykład u mnie (świetne skądinąd) gniazda Furutecha nie sprawdziły się z Naimem. Inne klocki "były zadowolone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, testuje właśnie DC Blockera, pomaga na buczące trafo w 80% w naim nait 5si ale mam nieodparte wrażenie że zamula mi dźwięk tj gubią się najwyższe (takie dośc delikatne) cześci pasma i tak jakby nieco spłycał przejścia tonalne, natomiast jakby dodaje w średniej częsci pasma.

Czy jest coś co zadziała podobnie na trafo ale bez tego wpływu na dźwięk? Czy inne kondensatory, albo inny układ by coś zmienił ewentualnie inny filtr, lub zamontowany w innym miejscu? Teraz jest między gniazdkiem a listwą lub między listwą a wzmakiem. Pytam m.in. Pana Tomanka...

DC Blocker podłącza się z pominięciem listwy ! Bezpośrednio wzmak do Dc Blockera i DC Blocker do ściany i nic nie powinno mulić.

 

Jest takie urządzenie.

 

http://allegro.pl/ps-audio-humbuster-iii-kondycjoner-pradu-hi-end-i7053685099.html

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Kiedyś kolega był u mnie z takim cudem i wzmacniacz grał z nim rewelacyjnie, na źródle nie było aż tak dużego przyrostu jakości ale wzmacniacz zagrał jak po dobrej kawie.

To jest zwyczajny DC Blocker w chorej cenie....jeszcze z gniazdkami USA, gostek sprzedaje to od roku chyba, można kupić taki z polskimi gniazdami, nowy, w cenie katalogowej 1290 zł.

http://audiosystem.com.pl/produkt/802/humbuster-iii

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio

 

To zapytaj ich czy mają je na magazynie :-) ?

Druga sprawa to nie jest zwykły DC-Blocker, tylko niezwykły, bo bardzo solidnie wykonany, na porządnych elementach itd. porównując go do innych słychać wyraźną poprawę brzmienia, bo jest dobrze zaprojektowany i niepożałowany.

Słuchałem co prawda tylko kilka godzin ale wpływ na wzmacniacz był ewidentnie na duży plus, czego nie da się powiedzieć o innych konstrukcjach o podobnej zasadzie działania.

Widziałeś jak jest ożebrowany, wszystko ze specjalnego lotniczego aluminium, doskonale odprowadza ciepło, można pod to podpiąć konkretny piec i nic się nie usmaży.

Firma PS Audio produkuje urządzenia, które bardzo dobrze oddziaływają na zasilanie i dają wymierne efekty "nauszne", natomiast konkurencja może się pochwalić subtelnym wpływem, często coś za coś i kosztem czegoś.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.canuckaudiomart.com/details/649394472-ps-audio-humbuster-iii/

plus wysyłka do PL

plus 23% VAT

plus cło

:-)

 

Te humbustery pojawiają się RAZ na cały rok albo wcale, co jest równoznaczne z tym, że ciężko je upolować i działają tak dobrze, że właściciele bardzo rzadko chcą się z nimi rozstawać.

 

Tyle w temacie.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Witam, testuje właśnie DC Blockera, pomaga na buczące trafo w 80% w naim nait 5si ale mam nieodparte wrażenie że zamula mi dźwięk tj gubią się najwyższe (takie dośc delikatne) cześci pasma i tak jakby nieco spłycał przejścia tonalne, natomiast jakby dodaje w średniej częsci pasma.

 

Tak jest, to słychać. U mnie blocker z TAP8 z Atollem AM200SE wyraźnie tnie skraj wysokich. To może być zbawienne dla ostrych systemów. Taki dźwięk określiłbym bardziej jako "gładki", a nie zamulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to słychać. U mnie blocker z TAP8 z Atollem AM200SE wyraźnie tnie skraj wysokich. To może być zbawienne dla ostrych systemów. Taki dźwięk określiłbym bardziej jako "gładki", a nie zamulony.

 

A jak na innych wyjściach brzmienie słychać?Czy też mamy okrojenie wysokich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

A jak na innych wyjściach brzmienie słychać?Czy też mamy okrojenie wysokich ?

 

Na tych bez blockera nie ma tego efektu. Pre (Burson Conductor Virtuoso) zachowywał się podobnie z blockerem.

Warto pamiętać o prawidłowej polaryzacji, bo można się zdziwić, że "nie gra".

Listwa TAP8 jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Święta, święta i po świętach....Ktoś wspominał czy nie będzie promocji świątecznej - nie było. Będzie za to noworoczna.

Od tego momentu do końca roku kalendarzowego (31.12.2017r. 23:59) każda listwa TAP8 z 2 dc-blockerami w cenie obniżonej o 25%. Dodatkowo, kupując 2 szt. wspomnianej listwy lub więcej, kabel TPC 1,5m gratis. Bez ograniczenia ilości.

Wysyłka 15 zł po przedpłacie lub 20 zł za pobraniem.

Zgłoszenia tylko mailowo: [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu,

czy wykonuje Pan również sprzęt na zamówienie? Niby niewielka rzecz. Mam daleko gniazdko sieciowe. DCB-1 i przewód zasilający 1,5 m nie wystarczą i potrzebny mi jest przedłużacz sieciowy 1,5 m z pojedynczym gniazdkiem. Mam też listwę TAP6, ale chyba to nie jest dobry pomysł, aby wpiąć tam DC bloker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

dołączam do klubu z zasilaczem do Pro-Ject Phono Box RS.

 

Niestety zagapiłem się i nie dodałem w zamówieniu, że ma być to bezwzględnie czarna obudowa - dostałem srebrną .... Panie Tomaszu, jeśli Pan oferuje dwie wersje kolorystyczne, to proszę pamiętać o gapiostwie lub "oczywistościach" i dopytywać klientów o kolor obudowy, jeśli zapomnieli wymienić.

 

Co do samego urządzenia - bardzo pozytywne doznania. Od razu po włączeniu, wyraźnie słychać przy maksymalnym wzmocnieniu brak zakłóceń w porównaniu do fabrycznego zasilacza - to tak aby malkontenci od razu mogli wyraźnie usłyszeć, że jednak zasilanie ma znaczenie. Brzmienie wyklarowało się i zrównoważyło, jest znacząco mniej trzasków. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.