Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, jak widzę nie tylko ja mam podobny problem w kwestii kontaktu z Panem Tomaszem. Do momentu złożenia zamówienia i wykonania przelewu wszystko przebiegało bez problemu - miło i rzeczowo. Niestety, zaraz potem kontakt się urwał. Mimo zapewnień, że realizacja zamówienia będzie trwała około 10 dni roboczych, dziś mijają już ponad 3 tygodnie. Oczywiście mogę zrozumieć opóźnienia wynikające z różnych przyczyn niezależnych, ale jednak jakakolwiek forma kontaktu z klientem i podanie powodu wydłużonego czasu oczekiwania są wskazane. Tymczasem Pan Tomasz nie odpowiada na maile, sms-y, nie odbiera telefonu. Nie ukrywam, że zaczynam mieć obawy, czy zamówienie zostanie w ogóle zrealizowane...

 

Ja również mam problemy ze swoim zamówieniem złożonym 06 października. Zero odpowiedzi na @, nawet takiej, że jest obsuwa, mam masę zleceń, etc. Wówczas bym zrozumiał, a tak budzi to duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpiecznik dostaje skrzydeł na grubym przewodzie i przepuszcza więcej?

 

1. Jak to jest, że TAP8 można obciążyć prądem max 16A, jeśli posiada gniazdo zasilające IEC C14 (10A) i łączymy wtykiem IEC C13 (10A)? Bardziej chyba pasuje IEC C20.

 

Tak pod warunkiem,że jest co najmniej ze złota i kosztuje 300 zł ;) i nie ważne że siedzi w gnieździe z niklowanego mosiądzu.

 

1.Zgadza się tylko mało jest gotowych kabli z takim wtykiem i to powoduje małe zainteresowanie produktem. Lepszym z technicznego punktu widzenia rozwiązaniem jest podłączenie kabla na stałe, ale w czasach gdzie jest moda na słuchanie kabli taki produkt jest postrzegany jako nierozwojowy. Mało jest osób takich jak Ty zwracających uwagę na aspekty techniczne. Jeszcze nie zdarzyło mi się przeczytać takiego pytania w tym portalu .Grunt, że można bawić się kablami i to producenci wykorzystują.

Edytowane przez adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problemy ze swoim zamówieniem złożonym 06 października. Zero odpowiedzi na @, nawet takiej, że jest obsuwa, mam masę zleceń, etc. Wówczas bym zrozumiał, a tak budzi to duże wątpliwości.

 

Mam podobnie, nie rozumiem zupełnie co się stało, od Pana Tomasz kupuję już nie pierwszy przedmiot i współpraca trwa dobre kilka lat, nigdy nie zawiodłem się na produktach i sposobie komunikacji.

Od dwóch miesięcy czekam na dwa zasilacze liniowe, napisałem już 3 @ przypominające, dzwoniłem pewnie podobna ilość razy, napisałem nawet na fb. Zero kontaktu zwrotego, jak nigdy. Zaczynam się martwić czy z Firmą Tomanek jest wszystko ok i co w tej sytuacji zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, listwa Tomanek TAP8 DC Blocker do sprzedania. Gniazda UK. Kompletna.

Info na PW :)

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, nie rozumiem zupełnie co się stało, od Pana Tomasz kupuję już nie pierwszy przedmiot i współpraca trwa dobre kilka lat, nigdy nie zawiodłem się na produktach i sposobie komunikacji.

Od dwóch miesięcy czekam na dwa zasilacze liniowe, napisałem już 3 @ przypominające, dzwoniłem pewnie podobna ilość razy, napisałem nawet na fb. Zero kontaktu zwrotego, jak nigdy. Zaczynam się martwić czy z Firmą Tomanek jest wszystko ok i co w tej sytuacji zrobić.

 

Niezła lipa, kupowałem od nich kilka lat temu i nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drążę temat dalej ponieważ 1kPLN drogą nie chodzi. Próbuję się coś dowiedzieć przez oficjalnego dystrybutora wymienionego na stronie www firmy Tomanek.

Zastanawiam się co dalej? Bo według wszelakich przesłanek pozostanie mi odzyskania swoich pieniędzy w drodze pozwu cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drążę temat dalej ponieważ 1kPLN drogą nie chodzi. Próbuję się coś dowiedzieć przez oficjalnego dystrybutora wymienionego na stronie www firmy Tomanek.

Zastanawiam się co dalej? Bo według wszelakich przesłanek pozostanie mi odzyskania swoich pieniędzy w drodze pozwu cywilnego.

 

Jeden tysiąc polskich złotych to już kwota znaczna, już nie stanowi znikomej szkodliwości społecznej. Można to śmiało zgłosić na Policję jako wyłudzenie pieniędzy.

Ale dziwne zachowanie. Na alledrogo prawie co dzień wystawiane są (lub tylko odnawiane) aukcje przedmiotów. To znaczy, że żyje...

Dobrze, że jest to forum. Bo zastanawiałem się zamówić zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było. Gdybym nie przeczytał tutaj wypowiedzi innych osób, to zapewne pytanie moje pojawiłoby się dopiero wtedy gdybym nie otrzymał na umówiony czas swojego zasilacza, który w zasadzie mija :) Zapewne, gdybym nie napisał wiadomości to mogłoby to pozostać bez informacji. Brak informacji jest chyba najgorszym z możliwych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nad zaległymi realizacjami.

Ponadto niebawem wprowadzimy:

1. Przełącznik dwie pary kolumn - jeden wzmacniacz lub dwa wzmacniacze - jedna para kolumn.

2. Tester prawidłowości fazy w sieciówkach 230V: "pudełeczko" z gniazdem IEC i dwukolorową diodą świecącą na czerwono, jeśli polaryzacja we wtyku IEC sieciówki jest nieprawidłowa, natomiast zielone światło oznacza prawidłowe podłączenie. Przydatne szczególnie osobom często "przepinającym" kable.

Więcej szczegółów wkrótce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo, przeczytałem chyba wszystko kilka razy :)

Ale IMO brak konkretów na niższym poziomie.

 

 

Grubszy przekrój bez wątpienia daje więcej dociążenia, ale na końcu tego przewodu jest gniazdo z bezpiecznikiem z cienkim drutem 2,5A za pół grosza w produkcji. Czy bezpiecznik dostaje skrzydeł na grubym przewodzie i przepuszcza więcej? Są chyba dobre przewody 1,5mm2?

 

 

To dla mnie coś nowego. Dlaczego nie? Jeden przewód pasuje mi zrobić 0,5m. Jakieś zakłócenia, sprzężenia?

 

 

Właśnie waham się pomiędzy Belden lub Melodika. Ale nie chcę tu poruszać producentów tylko przekroje, ampery i czy warto brnąć w grubość czy lepiej w jakość.

 

Natomiast do włączenia się w dyskusję tutaj zainspirowała mnie listwa TAP8. Zgodnie z tematem "Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie" ponawiam pytanie

1. Jak to jest, że TAP8 można obciążyć prądem max 16A, jeśli posiada gniazdo zasilające IEC C14 (10A) i łączymy wtykiem IEC C13 (10A)? Bardziej chyba pasuje IEC C20.

 

Pozdrawiam

Pozostaje Ci chyba tylko osobiście przekonać się do wpływu kabli na brzmienie.

Ci którzy usłyszeli i wierzą (ja się do nich zaliczam) w jakość wtyków, przewodów zasilających pozostaną w swej wierze a Tych, którzy nie wierzą i tak się nie przekona. Jesteś na tej samej drodze co ja jeszcze rok temu. Wypożyczyłem za kaucją, stwierdziłem że brzmienie jest warte wydania na kable kwoty jaką mogę sobie przeznaczyć na nie i zacząłem "budować" kable na swoje potrzeby.

Zaczynałem od Beldena, Supry, niebieskich wtyków bals. Potem Furutech 314 w końcu Alpha 3.

Na pierwsze dwa szkoda kasy - niewiele wnoszą. Pozostał 314 jako poprawiający w niedużym ale zauważalnym stopniu i neutralny kabel oraz Alpha 3 przy którym poprawa jest znacząca, warta wydania pieniędzy. W wyższe kwoty się nie zapuszczam bo nie jestem zwolennikiem wydawania więcej kasy na przewód niż element toru. Wiem, że kolega WojtekP nie podzieliłby mojego stwierdzenia. Dlatego nawet nie chciałbym usłyszeć droższego kabla w moim systemie bo wiem, że nie dałoby mi to spokoju.

Jeśli chodzi długość kabli to ich minimalne to 1,5 -1,8 - 2,0m i chodzi chyba o eliminację zakłóceń, szumów, interferencji i co tam jeszcze (RFI/EMI).

Jest sporo na ten temat.

Dzisiaj w dobie komórek, wszechobecnych zasilaczy do wszystkiego, "śmieci", zakłóceń czy to w eterze czy sieci domowej jest tyle że nie będący w temacie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Przekonują się wtedy kiedy np. zbliżają komórkę lub zasilacz komputerowy do grającego urządzenia.

Jeśli chodzi o max prąd listwy to te 16A to może wartość chwilowa prądu. Trudno w warunkach normalnego użytkowania: jeden wzmacniacz, CD itd. osiągnąć taki przepływ. Przy 16 amperach to już nawet wtyki zaczynają się grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek1 jak widac musi wreszcie zainwestować w asystentke do kontaktów z klientami i uwzględnić to w cenie

 

na AVS było kilka hostess które by się nadały :) i mają juz doświadcenie w pracy z audiofilami !

 

Moje dwa zasilacze dziś dotarły, zostały wpiete do NAS i do routera, tym samym pozbyłem się wszystkich impulsowych zabawek z toru zasilającego audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko albo aż zasilacze liniowe czasami słychać zmiany trochę bardziej niż subtelne czasami nie słychać tego w ogóle zależy od systemu ,bo jak wiemy nie gra dany zasilacz czy piec czy dac czy cd itp ,, gra system ,jak nie masz wąskich gardeł to usłyszysz nawet zasilacz , a ja dzisiaj jeden zastosowałem np do ifi idefender potem ifi igalvanic 3.0 w usb między mini pc a dac i w tym ifi jest opcja własnego zasilania z micro usb 5v-2,5A i hmm tutaj od razu to słychać , gram teraz np z tidala tutaj pomaga jakikolwiek zasilacz nawet zwykła ładowarka do telefonu ,ale i można bez ,wtedy ciągnie z usb zasilanie , oczywiście od razu żeby nie było kapcie nie spadają ale dzwięk się wygładza doły mają lepszą masę wypełnienie i rozciągnięcie i wielowarstwowość , ale i czarne tło spokój nic nie ostrzy mi góry ,jak dla mnie bomba zaznaczam u mnie bomba , reszta toru ważna sprawa ja już trochę dopieściłem :)

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa, ponieważ jak sam kupowałem, to nie było problemu z kontaktem. Próbowałeś dzwonić lub pisać SMSa? Mam nadzieję szybko sprawa się wyjaśni i nie będzie kolejnej akcji jak kiedyś z Panem Harpią... czyli Jerzym K. Jestem pewny, że nie, w końcu Tomanek to solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać, choć jak mówiłem zmiany są subtelne.

 

Ja swoje wszystkie impulsówki postanowiłem "ukryć" za tomankowym Blockerem i tez odczuwam subtelną różnicę.

 

Blocker wcześniej był przed końcówkami mocy, ale okazało się zamulał górę pasma (w stosunku do listwy DIY własnego pomysłu, obudowa cała z aluminium 6mm)

...ale Dc blocker do blokowania impusówek jak najbardziej ekstra klasa

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.