Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele tanich impulsówek oddaje napięcie stałe a te gnębią transformatory w reszcie sprzętów, dlatego każdy powinien mieć taką ochronę w każdym mieszkaniu, żeby audiofile mogli normalnie słuchać muzyki a nie bzyczących transformatorów :-).

To powinien zarządzić Minister ds. Energetyki !!!

Goście od dostawcy energii powinni robić przeglądy po chałupach i wlepiać mandaty za brak DC-Blockera.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako (zadowolony) użytkownik 2 zasilaczy Tomanek też się zgodzę, że informacja na stronie o realizacji zamówienia(1-7 dni) to SF i nie wpływa to korzystnie na wizerunek, skoro faktyczny czas realizacji to na ogół miesiąc albo i dwa.

Z drugiej strony jak sobie przeglądam ofertę produktów tego rodzaju(nie liczę chińskich no-name) to uderza jak - pomimo podwyżek - atrakcyjne cenowo są propozycje Tomanka. Koszt takiego zasilacza to na ogół kilkaset dolców/euro - a więc minimum dwukrotność ceny Tomanka. Moim zdaniem cudów nie ma – to nadal niszowe produkty więc „nie zarobią” na zatrudnienie większego personelu, który zadba o szybszą obsługę zamówień. W krajach z większym rynkiem jest tak, że producent wchodzi z atrakcyjnym produktem, a jak zwiększy swoją rozpoznawalność to szybko wprowadza trochę lepsze ale wyraźnie droższe modele – a jak zainteresowanie klienteli nie spada to interes się kręci. W Polsce można tak spróbować z kablami i akcesoriami sieciowymi w cenie półrocznej średniej krajowej, niektórym to się udaje – ale nie z produktami za kilkaset zeta.

Oczywiście rozumiem frustracje kolegów – sam się zżymałem przy drugim zasilaczu. Mam jednak nadzieję, że firma będzie na rynku jeszcze długo – bo zagraniczna konkurencja będzie golić do gołej skóry, niestety.

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zgrany do upadłego w tym watku "opóznienia w dostawie od Tomanka "

jak wiadomo trzeba poczekac

proponuje zakończyc wpisy o niczym , od tego są telefony i maile albo kupowac gdzie indziej

EOT

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wszystkie impulsówki postanowiłem "ukryć" za tomankowym Blockerem i tez odczuwam subtelną różnicę.

 

Blocker wcześniej był przed końcówkami mocy, ale okazało się zamulał górę pasma (w stosunku do listwy DIY własnego pomysłu, obudowa cała z aluminium 6mm)

...ale Dc blocker do blokowania impusówek jak najbardziej ekstra klasa

To ja już nic nie rozumiem od zawsze było mówione że do dc -blockerów tylko urządzenia z trafem , a teraz co zmiana i jest do impulsówek ? głupi się już robię od tego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie rozumiem od zawsze było mówione że do dc -blockerów tylko urządzenia z trafem , a teraz co zmiana i jest do impulsówek ? głupi się już robię od tego :))

 

działa w obie strony, jeśli "schowasz" impusówki w pomieszczeniu za blockerem, to także mniej składowej stałej pojawi się w sieci wokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję od jakiegoś czasu zasilacz liniowy Tomanka do DACa. Dzisiaj wpiąłem ot tak sobie nieco lepszą sieciówkę Cardasa do tego zasilacza. No i "jakby" głębia sceny się poprawiła. Pytanie, czy wpinają kabel do tego zasilacza traktowąć trzeba jak bym wpinał przewód do samego DAC (gdyby miał zasilacz wew), czy jednak ograniczenie będzie na kabelku prowadzącym od zasilacza do DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję od jakiegoś czasu zasilacz liniowy Tomanka do DACa. Dzisiaj wpiąłem ot tak sobie nieco lepszą sieciówkę Cardasa do tego zasilacza. No i "jakby" głębia sceny się poprawiła. Pytanie, czy wpinają kabel do tego zasilacza traktowąć trzeba jak bym wpinał przewód do samego DAC (gdyby miał zasilacz wew), czy jednak ograniczenie będzie na kabelku prowadzącym od zasilacza do DAC?
Ja mam do obydwu zasilaczy Tomanek wpięte sieciówki Supry. Jedna została z poprzedniego systemu i po prostu podłączyłem nim zakupiony 1 zasilacz bez żadnych testów. Po roku zakupiłem 2 zasilacz do miniPC i na początku grał ze zwykłą sieciówką. Potem pożyczyłem 2 Suprę i grało lepiej. Lubię Supry bo są elastyczne i łatwe w aplikacji a mam mało miejsca na półce więc pożyczyłem jeszcze model posrebrzany, który podłączyłem do zasilacza do wzmacniacza/DACa a stara Supra poszła do zasilacza kompa. I tak zagrało najlepiej. Tydzień wcześniej miałem iFi Purifiera do USB i jego wpływ w moim systemie był negatywny. A siecióweczki dały radę. ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do obydwu zasilaczy Tomanek wpięte sieciówki Supry. Jedna została z poprzedniego systemu i po prostu podłączyłem nim zakupiony 1 zasilacz bez żadnych testów. Po roku zakupiłem 2 zasilacz do miniPC i na początku grał ze zwykłą sieciówką. Potem pożyczyłem 2 Suprę i grało lepiej. Lubię Supry bo są elastyczne i łatwe w aplikacji a mam mało miejsca na półce więc pożyczyłem jeszcze model posrebrzany, który podłączyłem do zasilacza do wzmacniacza/DACa a stara Supra poszła do zasilacza kompa. I tak zagrało najlepiej. Tydzień wcześniej miałem iFi Purifiera do USB i jego wpływ w moim systemie był negatywny. A siecióweczki dały radę. ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Dzieki, no to spotkało mnie fajne odkrycie. Wiadomo sieciówka do listwy, wzmaka robi swoje. Ale myślałem, że zasilacz załatwia wszystko i wystarczy już byle czarny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję od jakiegoś czasu zasilacz liniowy Tomanka do DACa. Dzisiaj wpiąłem ot tak sobie nieco lepszą sieciówkę Cardasa do tego zasilacza. No i "jakby" głębia sceny się poprawiła. Pytanie, czy wpinają kabel do tego zasilacza traktowąć trzeba jak bym wpinał przewód do samego DAC (gdyby miał zasilacz wew), czy jednak ograniczenie będzie na kabelku prowadzącym od zasilacza do DAC?

 

Kabelki DC też można upgradować, poniżej link, kupiłem tam taki kabelek i jestem zadowolony, przesyłka idzie ok 2 tygodni

 

http://www.ghentaudio.com/part/dc-4s6-360.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki DC też można upgradować, poniżej link, kupiłem tam taki kabelek i jestem zadowolony, przesyłka idzie ok 2 tygodni

 

http://www.ghentaudio.com/part/dc-4s6-360.html

Dzięki z pewnością się przyda. Teraz jestem przekonany, że sieciówka załączona do zestawu zasilacza degraduje ewidentnie dźwięk. Po wpięci cokolwiek markowego, następuje wyraźna poprawa sceny, jest duży oddech i co najlepsze barwa.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być "markowe", byle było dobre. Te czarne kabelki dostarczane fabrycznie to się nadają chyba tylko do sprawdzenia, czy wszystko działa.

Ja w swoim zasilaczu do Arcam rDAC mam przewód Isotek, i moim zdaniem wnosi on dużo dobrego - zatem został na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów czeka na zalegle zamowienie od Tomanka? Od momentu wplaty na konto (ponad 3 tygodnie) kontakt totalnie sie urwal...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś z forumowiczów czeka na zalegle zamowienie od Tomanka? Od momentu wplaty na konto (ponad 3 tygodnie) kontakt totalnie sie urwal...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No niestety taki lub dłuższy jest czas oczekiwania jeśli sie chce mieć taniej :) ,szybko też można ale drożej :)) wchodzisz na allegro ceneo masz całą paletę firm wysyłka 24h.

Tak na marginesie kupiłem dwa ostatnio zasilacze i jeden tak miał być w zapasie i do porównań gdyz jeden z nich jest tranzystorowy i coś mnie tknęło że mam konwerter wpięty do dekodera upc taki tani za 200zł chyba ,  żeby z optyka wyjść na dac przez coax bo tak mi to zdecydowanie lepiej gra i zapomniałem że mam tam jakiś biedny zasilaczyk zapięty impulsowy oczywiście 5v -150mA i zapodałem liniówkę tomanka ulps mini 5v3A no i znowu mam banana na twarzy nawet z dekodera horizon UPC można usłyszeć więcej i więcej , i tak jak kolega wcześniej wspominał dobry kabel sieciowy ja zawsze zamawiam od Tomka tylko z wejściem na własny kabel sieciowy ,  gniazdo w listwie filtrowane choć nie wiem czy nie dać na dc blocker :) bo tutaj przecież jest trafko ? tylko pytanie co będzie lepsze do tego filtr shafnera czy dc blocker ?

Wracając jescze do tego czasu oczekiwania na zamówienia od Tomasza  , na aliexpress też się czeka nie raz 2miesiące ale sie opłaca bo kupę gratów można kupić taniej ,choć oczekiwanie hmm no jest piana czasami bo to trwa i trwa , ale to jest jak w audio zawsze coś za coś , ważne jest to że Tomanek zawsze sie wywiązuje z oferty i ba często lubi zadośćuczynić za pewne niedogodności i ja mimo wszystko zawsze do niego wrócę , nawet chociażby dlatego że jest nasz :) ja tez prowadzę działalność gospodarczą małą bo małą ale warto sie wspierać wzajemnie we własnym kraju , jak to robią np; niemcy :))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o cenę czy jakość u Tomanka. Ta jest na bardzo dobrym poziomie(mam/ mialem już dwa urzadzenia tej firmy). Chodzi mi o kontakt a raczej jego totalny brak. Zero odpowiedzi po wplacie pieniążków. Chcialem wnieść poprawki ale nic z tego skoro nie ma zadnego kontaktu ze sprzedajacym od końca listopada...
To Tomanek musi poprawić jeżeli nie chce niepotrzebnych zgrzytów na linii klient- sprzedawca. Takie negatywne informacje zazwyczaj szybciej się rozchodzą niż te dobre. A to szkodzi tylko firmie...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem  hmm , napisz do niego na email jakie poprawki chcesz wnieś i poczekaj musisz być cierpliwy ,święta teraz to i pewnie nawał pracy ma , ale ja też tak miałem i też w trakcie realizacji zam , wnosiłem poprawki ale na email nie dzwonie  bo rozumiem że teraz przy takiej rozpoznawalności  to tel ma na pewno gorący:) , faktycznie jakaś sekretara by mu się przydała bo takie akcje mogą zniechęcać do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam już chyba dwa tygodnie na odpowiedź odnosnie zmiany. To chyba wystarczajaco dużo czasu żeby dac znac klientowi "ok" lub "sorry" zamowienie w trakcie realizacji. A tak to nawet nie wiem co, kiedy i czy w ogóle...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, ceną freju. Super, że masz takie podejście - w Polsce tego brakuje. Częściej ludzie kombinują co zrobić, by nie dać Tobie zarobić.

Ale te opóźnienia to już nie są śmieszne. Bo co, by przyjąć zamówienie mail działa, a gdy zapytać o status to już nie?

Ja będę musiał niestety zamówić zasilacz. I na pewno wezmę opcję płatne przy odbiorze. Kasę wydam kiedy otrzymam. I niech robi jak długo chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem terminów realizacji i kontaktu z klientem nie jest nowy. Ciągnie się od dawna. Ja przed kilkoma miesiącami zamawiałem DC-Blocker za pośrednictwem jednego z salonów audio. Mimo że był to produkt na zamówienie, przesyłkę otrzymałem w przeciągu tygodnia. Natomiast postawmy sprawę jasno, Tomanek nie jest monopolistą na rynku. Jeśli problem z dostępnością produktów nie zostanie rozwiązany, zasilacze robią też inni. Choćby znane na tym forum Nostromo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, countryman napisał:

Jaką?

Kupiona w Audioneo  Tczew (juz jej chyba nie ma na stanie) około 10 miesięcy temu

(zdjęcie zrobione jak  rozpakowywałem ją ) ma jeszcze od czoła wyłącznik

 

20180313_185519.jpg

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z forumowiczów jest jeszcze "doceniony" i czeka na zamowienie od Tomanka? Ja jestem z "koszyka" listopadowego. Tomanek milczy od prawie miesiąca. Na święta obiecał ,że wyśle w pierwszym tygodniu stycznia... W sumie to nie wiem czy nie zacząć działać bardziej oficjalnie/ radykalnie. Nie mam zamiaru czekać, now właśnie ile jeszcze?

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.